vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, Sergios, th3ofilos, grag, maprix, knight77, Buliwyf, lagoudakis, Jorge

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #465 στις: Ιουνίου 03, 2017, 17:37 »
[justify]@mimis, καλησπέρα. Συμφωνώ στο κομμάτι “απόδοση”, το είδα, το λέω, το υποστηρίζω κι εγώ. Όσες δοκιμές έτυχε να κάνω στον Ν1 ήταν αποκαλυπτικές (ακόμα και με κάθετη αντίσταση που περίμενα ωραίες εκπλήξεις στην επισκευάσιμη). Παραμένει η εργοστασιακή του φύση άπιαστη (και σε απόδοση και σε ευκολία και σε διάρκεια, και σε όλα). / Όμως, ένα μεγάλο όμως. Στο κομμάτι “επισκευάσιμη κεφαλή Ν1 ή και Ν2”, δεν συμφωνώ. Είτε από περιέργεια, είτε από αγάπη για τους Ναυτίλους, πάντα θα υπάρχει και η παράμετρος να δω παραπέρα, τι κάνει πώς αποδίδει, ακόμα ακόμα και με την αίσθηση πως αποδεσμεύεσαι απ’ τις εργοστασιακές κεφαλές στον αγαπημένο σου ατμοποιητή, είναι μία απόφαση κι αυτή, απόλυτα σεβαστή. Προσωπικά, θα ήθελα να δω και στον Ναυτίλο 2 το παραπέρα, ακόμα κι αν δεν είναι καλύτερο ως ατμιστικό αποτέλεσμα. Δηλ. δεν το βλέπω ως παραβίαση του χαρακτήρα του, απλώς μία υπέροχη εξερεύνηση. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #466 στις: Ιουνίου 03, 2017, 20:40 »
Τι σας εχει πιάσει και προσπαθείτε να κάνετε τον ναυτιλάκο κάτι που δεν ειναι, δεν μπορω να το καταλάβω.
Με 1,30 η αντίσταση και αντέχει μια βδομαδα ή 40-50 ml η έρμη, λέμε τωρα για 6-7 ευρω το μήνα και θα μπείτε στη διαδικασία να φτιάχνεται coil με 0,25 σύρμα;
Πάρτε εναν επισκευασιμο που να ειναι καλύτερος και ξεμπερδέψτε.
Επειδη το εχει ξανα παρει το ματι μου αυτο που αναφερεις θελω να ρωτησω.
Το οριο της εβδομαδας απο που προκυπτει; δλδ αν εγω κανω 5μλ την εβδομαδα χρειαζεται να αλλαξω αντισταση στην εβδομαδα επανω;
Γινεται κατι στο βαμβακι που καθιστα την εβδομαδα ιδανικο χρονο για αλλαγη πχ;
Ή ειναι καθαρα τα ml κριτηριο αλλαγης;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #467 στις: Ιουνίου 03, 2017, 21:11 »
Πρώτα για τον αγαπητό Crazyio: 
Αναφέρομαι στόν συντομότερο χρόνο αλλαγής αντίστασης που κάνει η πλειοψηφία. Μπορεί να πάει και παραπάνω ή και λίγο παρακάτω, ανάλογα τα υγρά και την χρήση. Μπορεί να αλλαχθεί στα 15ml, μπορεί και στα 100 αν ειναι κοντα στην σκέτη βάση. 
JoeBarTeam.. Αναφέρομαι στην πιο λειτουργική και ευκολη χρήση. Από κει και πέρα και εγω επισκεύαζα εργοστασιακές αντιστάσεις για τον mini Ναυτίλο, δεν το κατηγορώ ουτε το αποκλείω, αλίμονό μου να πω κάτι τέτοιο. Απλά ειναι απροβλημάτιστος, έχει πολύ καλή απόδοση με τις εργοστασιακές κεφαλές, ειναι φθηνές, διαρκούν πολύ.. ε, για να κάτσεις να φτιάξεις δικές σου σίγουρα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα σου και γενικα την κοσμοθεωρία σου. Δεν ειναι αναγκαίο, αυτό εν κατακλείδι.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #468 στις: Ιουνίου 03, 2017, 21:31 »
Ο Ναυτιλος ειναι πρωτιστως οι αντιστασεις του και κυριως η BVC 1.8ohm που ειναι η καλυτερη εργοστασιακη αντισταση τελεία κ παύλα και βάζω μεσα ολες τις αντιστασεις ολων των ατμοποιητων.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #469 στις: Ιουνίου 03, 2017, 21:47 »
[justify]Αγαπητέ mimis, καλησπέρα, (ελπίζω να είμαι κι εγώ αγαπητός, όχι σκέτο JoeBarTeam). Ναι ναι, και ξανά ναι, θα το λέω όσες φορές χρειαστεί, έχεις απόλυτο δίκιο. Ο Ναυτίλος είναι και θα είναι εργοστασιακός ατμοποιητής. Έτσι τον γνωρίσαμε, έτσι είναι κι έτσι τον αγαπήσαμε. / Απλώς απάντησα και στους 2 φίλους, με ό,τι έτυχε να δω επάνω σε εργοστασιακή και επισκευάσιμη κεφαλή, και στο κομμάτι “κεφαλή” επικεντρώνουμε με τα όσα λέμε, δεν παραχαράσσεται κάτι. Στο κομμάτι επισκευάσιμη κεφαλή, λοιπόν, όντως είναι στριμωγμένα τα πράγματα, όντως είναι με αρκετούς περιορισμούς και όντως δεν πήρα καλύτερο ατμιστικό αποτέλεσμα. / Δεν πιστεύω πως είναι θέμα κοσμοθεωρίας ή χαρακτήρα χρήστη (π.χ. θέμα με ψυχαναγκασμούς ή κάτι τέτοιο; ), είναι απλά χόμπι και μία υπέροχη ασχολία. Αν βέβαια το επεκτείνω κι εγώ θα έλεγα πάλι πως ένας έξυπνος χρήστης μένει στις πραγματικές του ατμιστικές ανάγκες, επομένως άλλος ένας λόγος που συμφωνώ μαζί σου, (προσωπικά πάντως, τ’ ομολογώ, δεν φημίζομαι για την εξυπνάδα μου...). [/justify]

[justify]Σημ. Αν υπάρχουν καλύτεροί του; ασφαλώς. Μήνες και χρόνια να έχουμε για να συζητάμε. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #470 στις: Ιουνίου 03, 2017, 22:46 »
Καλέ μου άνθρωπε, συμφωνούμε μεχρι εκει που δεν παίρνει άλλο. Αυτο εννοούσα με την κοσμοθεωρία, ότι προχωράμε με αυτο που μας κατέβηκε στο μυαλό όσο μπορούμε και ας μην υπάρχουν εμφανείς λόγοι. Θα βρεθούν..ελπίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #471 στις: Ιουνίου 04, 2017, 00:19 »
[justify]Χαχα, βρε πώς τα φέρνει έτσι η ατμιστική μας μοίρα, να συμφωνούμε τόσο θερμά. Ω ναι, όσο ζούμε ελπίζουμε και αγαπάμε, και το ηθικό δίδαγμα που πρέπει να μεταδώσουμε εγώ κι εσύ, καλέ μου Μίμη, είναι ένα: “Βρε αδέρφια, τι σας έχει πιάσει και προσπαθείτε να κάνετε τον ναυτιλάκο κάτι που δεν είναι; έχει όλα όσα χρειάζεστε, κι αυτό είναι το μόνο ασφαλές συμπέρασμα. Αν όχι, τότενες πάρτε έναν επισκευάσιμο που είναι καλύτερος και ξεμπερδέψτε. Όλα αυτά τα λέμε από προσωπική εμπειρία, δείξτε κατανόηση στο κάψιμο και στη μετάφραση”.   ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #472 στις: Ιουνίου 05, 2017, 12:22 »
Μόλις έστειλα μια και καλή τον ναυτίλο στο ντουλάπι (ήθελα στον κάδο αλλά είπα κρίμα τα φράγκα που έδωσα).
Αν είναι να κάνουμε επιστήμη μία αναπλήρωση υγρού το χέσαμε. Ούτε με διπλά 0-rings ούτε με τίποτα δεν σταματάει να πλημμυρίζει. Υπάρχουν πολλοί ατμο εκεί έξω για stealth καταστάσεις. 

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #473 στις: Ιουνίου 05, 2017, 12:38 »
Δεν ξέρω αν υπάρχουν διαφορετικές ποιότητες και κάποιοι έχουν πρόβλημα, αυτός που εχω στα χέρια μου ειναι απροβλημάτιστος. 
Λίγο προσοχή στο βίδωμα της αντίστασης να γίνει εκτος του mod για να μην την κοντράρει, ώστε να βιδώσει τερμα. Κατόπιν σε κάθε γέμισμα εφαρμόζει οπως πρέπει και δεν υπάρχει υποψία διαρροών (τουλάχιστον σε εμένα).

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #474 στις: Ιουνίου 05, 2017, 12:47 »
 Aiakos
το έχω αναφέρει ξανά σε αυτό το νήμα αλλά δεν ξέρω αν το πρόσεξες, ο πρώτος που πήρα ήταν μια σκέτη απελπισία, τον πήγα πίσω στην ALTER EGO &  μου τον αντικατέστησαν έκτοτε έχω αγοράσει άλλους δυο !!!!!!!
Και οι τρεις στο σύνολο πλέον ατμο λειτουργούν άψογα και χωρίς ιδιαίτερη μεταχείριση!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #475 στις: Ιουνίου 05, 2017, 13:17 »
Μόλις έστειλα μια και καλή τον ναυτίλο στο ντουλάπι (ήθελα στον κάδο αλλά είπα κρίμα τα φράγκα που έδωσα).
Αν είναι να κάνουμε επιστήμη μία αναπλήρωση υγρού το χέσαμε. Ούτε με διπλά 0-rings ούτε με τίποτα δεν σταματάει να πλημμυρίζει. Υπάρχουν πολλοί ατμο εκεί έξω για stealth καταστάσεις.
Το πιο πιθανό είναι να έχεις πέσει σε ελαττωματικό ,όπως σου είπαν και οι φίλοι παραπάνω να τον πας πίσω να στον αλλάξουν, εγώ τον έχω μία βδομάδα και δεν έχει βγάλει σταγόνα , έχω βάλει στην άκρη όλους τους επισκεβασιμου και ατμιζω μόνο με nautilus 2 πολύ βολικός με πολύ καλή γεύση  ότι πρέπει για το καλοκαίρι που δεν έχω αρκετό χρόνο να  στήνω αντιστάσεις  .

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #476 στις: Ιουνίου 06, 2017, 08:34 »
Και εγώ... Έχω να στρίψω αντίσταση τουλάχιστον 2 μήνες. Παροπλιστικαν όλοι οι επισκευασιμοι και έχω μείνει με 2 ναφτιλους τους οποίους τους εναλλασω. Απροβλημάτιστος και κοιτάει στα μάτια τους επισκευασιμους. 
Άσε που αλλάζω αντιστάσεις κάθε 50 ml.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #477 στις: Ιουνίου 06, 2017, 13:57 »
Και κάπου εδώ να πω ότι βρείτε μου επισκευάσιμο που παίζει το Τριμπέκα καλύτερα από τον Ναυτίλο 2 με 1.8 ohm BVC και σας τον... χαρίζω. 

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #478 στις: Ιουνίου 06, 2017, 14:32 »
@arathorngr
Αυτό να σε δω να το γράψεις στο νήμα των κλώνων του doggystyle..  :)) :))

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #479 στις: Ιουνίου 06, 2017, 14:36 »
@superuser Doggy είχα δυο μέρες δανεικό για δοκιμή, δεν μου έκατσε. Μπορώ να συγκρίνω Τριμπέκα σε Ναυτίλο 2, Le Mirage, Χάσαρ (κλώνο), Τρίτον 2, Γκάρντιαν Βαπορέσσο, Εβίβα και Keras. 
Ε, το συγκεκριμένο στον Ναυτίλο 2 είναι καλύτερο από όλους τους άλλους για τα δικά μου γούστα πάντα. Γίνεται; Κι όμως, γίνεται...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix