vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, Milarepa, athanasiosm, grag, ΨΗΛΟΣ, camber, dvelev, myiorgos, Jorge, tibolaso

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 07, 2017, 21:35 »
Η 1,8 δεν πρέπει να μείνει ούτε στιγμή χωρίς υγρό.

Αν ξαπλώσει ο ατμός θα κάνει διαρροή.
Αν η καμπάνα η το γυαλί δεν τερματίσουν επίσης.

Προτιμήστε την 0,7 που παίζει απροβλημάτιστα μέχρι και 27βατ

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 07, 2017, 21:51 »
ο ναυτίλος είναι ένας πάρα πολύ καλός τσιγαρίσιος αλλά με αποδεδειγμένα προβλήματα.
όπως είπε και ο mimis πριν τί να κάνεις με έναν νέο ατμιστή ή με έναν μεγάλο σε ηλικία που δεν έχει την υπομονή. Στην τελευταία κατηγορία είμαι κι εγώ... όχι του μεσήλικα αλλά του χωρίς υπομονή. Δεν θα κάτσω να το κάνω επιστήμη το ρημάδι, τον βάζω στο ράφι και παίρνω έναν άλλο τσιγαρίσιο χωρίς τα ίδια προβλήματα (πχ ijoy elf mtl tank που πέρνει και τις ίδιες αντιστάσεις σε περίπτωση που έχω καβάτζα, και με παρόμοια απόδοση ως άτμο).
Μιλάω εκ πείρας... κανένας μου ατμο δεν είχε τέτοια προβλήματα μέχρι που έπεσα σε ελαττωματικό, μόνο και μόνο επειδή το πρότειναν παιδιά εδώ μπήκα στην διαδικασία να τον επιστρέψω και να λυθούν τα θέματά μου εν τέλη. Αλλιώς... ότι είπα παραπάνω...
Έχω φίλο που θέλει να περάσει από το κάπνισμα στο άτμισμα και φυσικά σε τσιγαρίσιο, με τί καρδιά να του χώσω τον ναυτίλο που για να γεμίσεις το τανκ και μόνο θέλει ιεροτελεστία με 7 παρθένες και φυσικά πάντα ένα χαρτομάντιλο στην τσέπη για καθάρισμα καμπανας και γυαλιού.
Και για να μην παρεξηγηθώ... ο ναυτίλος είναι πάρα πολύ καλός σε απόδοση ατμοποιητής, αλλά...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 08, 2017, 02:24 »

Έχω φίλο που θέλει να περάσει από το κάπνισμα στο άτμισμα και φυσικά σε τσιγαρίσιο, με τί καρδιά να του χώσω τον ναυτίλο που για να γεμίσεις το τανκ και μόνο θέλει ιεροτελεστία με 7 παρθένες και φυσικά πάντα ένα χαρτομάντιλο στην τσέπη για καθάρισμα καμπανας και γυαλιού.
Συγνώμη αγαπητέ αλλά σε βρίσκω υπερβολικό.
Μακάρι στη ζωή αυτή να γινόντουσαν όλα με το πάτημα ενός κουμπιού. Ποιός πιάνει μωρέ τώρα το ποτήρι να  ανοίξει την βρύση να βάλει το νερό;;.
Δεν είναι έτσι για μένα. Δυστυχώς. Ειδικά όταν μιλάμε για φίλους που θέλουν να κάνουν το πέρασμα όπως λες. Αν το να σηκώθεις και να πας στο περίπτερο να πάρεις τσίγαρα ειναι πιο εύκολο απ το να καθαρίσεις ένα τζαμάκι και να δώσεις λίγακι παραπάνω προσοχή , τότε ξανά σχώρα με που άνοιξα κουβέντα.

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 08, 2017, 09:02 »
απολαμβάνω (πλέον) τον ναυτίλο, αλλά υπάρχουν αρκετοί ευκολότεροι ατμοποιητές εκεί έξω. Δεν θα συγκρίνω την βόλτα από το περίπτερο με το άτμισμα. Θα συγκρίνω άτμο με άτμο. Μιλάω για έναν άνθρωπο που μόλις τώρα θέλει να μεταβεί στο άτμισμα. Το να τον βάλω σε διαδικασία μπορεί να είνια αποτρεπτικό γι αυτον. Το εύκολο είναι να πάρει για αρχή έναν άλλο άτμο που δεν έχει διαδικασία. Ξεβιδώνει, γεμίζει, βιδώνει ατμίζει, χωρίς πολλά πολλά. Του δίνω και για λίγο τον ναυτίλο πω και τί και μετά εάν θέλει τον παίρνει.
Υπάρχουν και επισκευάσιμοι... δεν θα τους βάλω και αυτούς στο παιχνίδι.

Αποσυνδεδεμένος Besko

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 08, 2017, 13:34 »
Πραγματικά σαν απόδοση γεύσης είναι υπέροχος, προβλήματα όμως έχει και η αντίσταση μπορεί εύκολα να λασκάρει κατά την αναπλήρωση και εύκολο δεν τον λες ως ατμοποιητή που γεμίζει από πάνω και εύκολα μπορείς να κάψεις την αντίσταση αν δεν συμπληρώσεις υγρό πριν το τέλος και πολλές αντιστάσεις του έχουν διαρροές στον συγκεκριμένο  ..,. Την ίδια αντίσταση που έχει διαρροές πχ στον Ναυτιλο 2 αν την βάλεις στον Ναυτιλο 1 ή σε Kabuki δεν έχει διαρροές  άρα κάτι παίζει με την ευαισθησία του ατμοποιητή.
Για μένα είναι πιο βολικός σε όλα ο Kabuki άσε που δεν βλέπω μεταξύ τους καμιά ουσιαστική διαφορά σε επίπεδο γεύσης. 

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 08, 2017, 14:39 »
Εγω δεν εχω πρόβλημα με τον ναυτιλάκο, και να βγάλει κάτι εχω την άνεση να το αντιμετωπίσω χαλαρά αφου εχω άλλους είκοσι ατμοποιητές, οπως οι περισσότεροι από εμας.
Ενας νέος όμως, παίρνει ένα mod και έναν ατμο. Δεν φαντάζεται ότι θα έχει διαρροές, υπερτροφοδοσίες, θα έχει μόνιμα χαρτομάντηλα και τα ρέστα.
Εντάξει δλδ, για αυτο υπάρχουν οι εργοστασιακοί, για να αποφεύγουμε αυτα.
Οσο για τον IJOY ELF, τον παράγγειλα και τον περιμένω, μακάρι να ειναι εντάξει και να μην εχει διαρροές. Αν και ειναι κουκι κι έσκασε με τον Ναυτίλο.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #501 στις: Ιουνίου 08, 2017, 15:23 »
τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι στον nautilus 2 SS  με τέρμα ανοιχτό το airflow που συνηθίζω να ατμίζω και με την 0.7 ότι έχω πιο σφιχτή τζούρα από πριν.. και πολύ λιγότερη γεύση... τι φάση? προσπαθώ να βρω μια λύση... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω...   :eyesplash:

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #502 στις: Ιουνίου 08, 2017, 16:08 »
Μαλλον θες αλλαγη αντίστασης

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #503 στις: Ιουνίου 08, 2017, 16:23 »
μα έχω αλλάξει πάνω από 10 αντίστασης και από διαφορετικά καταστήματα τι ίδιο συμβαίνει... 

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #504 στις: Ιουνίου 08, 2017, 16:29 »
Κοιτα μηπως εχουν φράξει οι τρυπούλες του αέρα,  μήπως εχει υγρά στην φωλια που βιδώνει η αντίσταση, αυτα σκεφτομαι..

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #505 στις: Ιουνίου 08, 2017, 16:45 »
βάλτον για πλύσιμο... 20.000 λεύγες κάτω από το νερό μήπως μάζεψε τίποτα στον θάλαμο από κάτω.

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #506 στις: Ιουνίου 08, 2017, 17:47 »
Ισχύει ότι ο elf παίρνει τις ίδιες αντιστασεις με τον nautilo;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #507 στις: Ιουνίου 08, 2017, 18:54 »
Παίρνει και δικές του, παίρνει και του ναυτίλου.

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #508 στις: Ιουνίου 08, 2017, 21:25 »
Να σαι καλά φίλε.
Σκέφτομαι να αφήσω τον ναυτιλο στην άκρη να πάω σε κάτι πιο αερατο κ έχω κάβα καμια 30αρια αντιστασεις οποτε o elf είναι ο,τι πρέπει μέχρι να κυκλοφορήσει ο cubis 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #509 στις: Ιουνίου 09, 2017, 10:30 »
Οι αντιστάσεις του Nautilus 2 κάνουν και στον Triton 2 ;;;;
Γιατί σκέφτομαι να τον αγοράσω λόγω μεγαλύτερης χωρητικότητας. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix