vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 8 χρήστες
sakissalonika, dkostas, stsoulos, john 7, Tem, georgeboy, panoskapa, Jorge

Twitter

Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;

Αποσυνδεδεμένος thangeol1

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 09, 2017, 13:32 »
Νομίζω ότι στην αγορά θα πρέπει να υπάρχουν όλα τα προιόντα , σωστή ενημέρωση για τα υπέρ και τα κατά του καθενός 
και στο τέλος επιλογή αποκλειστικά από εμάς μιας και το προιόν απευθύνεται σε ενήλικες .
Μακάρι να υπάρξει ένας ατμοποιητής που να βγάζει τρελή τζούρα με ελάχιστη κατανάλωση ...θα σπάσει ταμεία .

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 09, 2017, 14:18 »
[justify]@to_theio_tragi, καλησπέρα. Σημαντικό και πολύ ωραίο θέμα άνοιξες (και με στενάχωρο μέλλον; ). Διάβασα όσα μπόρεσα από τις παραπάνω απαντήσεις και η αλήθεια είναι πως σε αρκετά από αυτά εγώ διαφωνώ. Πιστεύω απόλυτα πως παρ’ όλα τα εμπόδια που βάζουν οι διάφορες νομοθεσίες ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, θα εξακολουθούν να βγαίνουν διαμάντια. [/justify]

[justify]Ένα μικρό παράδειγμα. Είναι υπερβολή ή μόδα, εφέ ή επίδειξη, ή... παιχνίδια στο μυαλό μας, εάν κάποιος έχει π.χ. Phenomenon επάνω σε ζεστό ζεστό ξύλο CWB;[/justify]

[justify]Είναι και ατμιστική τέχνη. Δεν είναι μόνο τα αρνητικά που ντε και καλά πρέπει να βλέπω. Υπάρχει και το χόμπι, ακόμα και αγάπη-λατρεία για πολλούς, κάποιοι μάλιστα ατμίζουν χρόνια και δεν σταματούν την αναζήτηση. Σαφέστατα και μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτά, όχι όμως να μπαίνουν τα πάντα στο ίδιο τσουβάλι, ή όποιοι ασχολούνται με μεράκι είναι μοδάτοι. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 09, 2017, 14:39 »
Πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις...δεν ξέρω αλλά είμαι της άποψης πως ανάλογα τι θέτουμε ως στόχο κατα την ανάπτυξη ενός προϊόντος (στο προκείμενο ενός ατμοποιητή) και κατά συνέπεια ο σχεδιασμός, τα υλικά που θα χρησιμοποιηθούν και γενικά το R&D των κατασκευαστών επικεντρωθούν στην οικονομική κατανάλωση υγρού χωρίς εκπτώσεις στο θέμα της απόλαυσης, πιστεύω ότι αυτό είναι εφικτό. Ισως οχι απο τις πρώτες σχεδιάσεις, αλλά όσο αυτές θα εξελίσσονται όλο και θα πλησιάζουμε το ιδανικό.

Το θέμα είναι πως για να μπουν οι κατασκευαστές ατμοποιητων σε μια τέτοια διαδικασία θα πρέπει να υπάρχει η ανάλογη αγοραστική απαίτηση. Τι λέτε θα βλέπουμε περισσότερο στα ριβγιους νέων ατμο το πόσο "πίνουν" ως βασικό χαρακτηριστικό που θα αποτελεί και κριτήριο αγοράς τους;

Εντιτ:Joe το ιδανικό μου είναι να μπορούμε να ατμιζουμε όπως ατμιζαμε...χωρίς εκπτώσεις στην απόλαυση και χωρίς αιμοραγία στην τσέπη μας.Δυστυχώς κάποιοι αποφάσισαν για εμάς χωρίς εμάς και με μια ιδέα σαδισμού πλέον (δες καύσιμα, θέρμανση, τρόφιμα) ό,τι εναλλακτικό και καλύτερο βρίσκει ο κόσμος να τον κυνηγάνε...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2017, 14:51 από to_theio_tragi »

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 09, 2017, 14:48 »
Νομίζω υπάρχουν πολλοί τομείς που μπορεί να βελτιωθεί το ΗΤ. Μερικοί που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό:
1) Πραγματικός έλεγχος θερμοκρασίας που να μετρά την θερμοκρασία και όχι την μεταβολή την αντίστασης.
2) Ψεκασμός του υγρού στην αντίσταση.
3) Ατμοποιητες χωρίς βαμβάκι
4) Leak proof ατμοποιητές κατά την χρήση και κατά την αναπλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 09, 2017, 16:14 »
Δεν νομίζω ότι θα φτάσουμε γρήγορα στο στάδιο μειωμένη κατανάλωση/αυξημένη απόδοση,δεν κοστίζουν σε πολλές χώρες 4-5 ευρό τα 10μλ βάσης .
Από την άλλη ναι,θα ήθελα κάτι καινούργιο που θα με κάνει να χαρώ όσο το istick -lemo σετ που είδα και δοκίμασα στα χέρια ενός φίλου όταν η τελευταία εμπειρία μου είχε μείνει στα egot.

Αποσυνδεδεμένος thangeol1

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 09, 2017, 16:38 »
Νομίζω υπάρχουν πολλοί τομείς που μπορεί να βελτιωθεί το ΗΤ. Μερικοί που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό:
1) Πραγματικός έλεγχος θερμοκρασίας που να μετρά την θερμοκρασία και όχι την μεταβολή την αντίστασης.
2) Ψεκασμός του υγρού στην αντίσταση.
3) Ατμοποιητες χωρίς βαμβάκι
4) Leak proof ατμοποιητές κατά την χρήση και κατά την αναπλήρωση.

ειχα διαβάσει καπου παλιότερα ότι σχεδίαζαν ατμοποιητη με ψεκασμό 
πανω σε θερμαινόμενο κεραμικό χωρίς βαμβακι ...δεν θυμάμαι ποια εταιρεία ήταν 

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 09, 2017, 17:01 »
Καλησπερα.
Πιστευω οτι το αμεσως επομενο σταδιο δεν ειναι πολυ μακρυα και θα ανοιξει οριζοντες για πολυ παιχνιδι.
Εχω την αισθηση οτι οι εταιρειες,λογω των απαγορευσεων αλλα και φιλοσοφιας,θα παιξουν πολυ στην "κανε τον ατμοποιητη σου οπως γουσταρεις" λογικη.
Κατι σαν το Aspire Quad Flex Survival Kit δηλαδη.Ο συγγεκριμενος ειναι απο χαλαρες τσιγαρισιες μεχρι ντουμανοπνευμονικες.
Σε αυτη τη λογικη πιστευω θα κυκλοφορησει πολυ πραγμα και περιμενω οι εταιρειες να βγαλουν εξαρτηματα τα οποια δεν θα ειναι συμβατα μονο με δικους τους ατμοποιητες αλλα και αλλων εταιρειων.
Οψομεθα...
I.P.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2017, 17:20 από I.P »

Αποσυνδεδεμένος Germ@k

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 09, 2017, 20:35 »
Εγώ κύριοι πάλι πιστεύω πως δεν θα δούμε καμία δραστική αλλαγή γιατί πολύ απλά οι υπάρχοντες ατμοποιητες και αντιστάσεις και μοντακια αποφέρουν τεράστιο κέρδος σε όλους τους κατασκευαστές.

Εξηγώ:
Επισκευασιμοι - κόστος αγοράς - αναλώσιμα- υγρά =(πολύ κερδος)

Απλοί ατμοποιητες - κόστος αγοράς - αναλώσιμα- υγρά =(πολύ κέρδος)

Υγρά αναπλήρωσης = τρελό κέρδος 

Μοντακια - ένα απλό (pico 75w) κάνει για όλους τους ατμιστες

Βγάζουμε λοιπόν και όλα τα λοιπά 100 -150 - 200 watt έλεγχο θερμοκρασίας οθονουλες πλακέτες απλές πλακέτες DNA και απλά βαράμε τιμές γιατί 
θα τα αγοράσουν.

Έτσι σκέφτονται οι εταιρίες γιατί το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το κέρδος και να πουλάνε συνέχεια και ο κόσμος να αγοράζει.πχ όπως με τα κινητά τηλέφωνα.

Πιστεύετε πως δεν υπάρχει η τεχνογνωσία να βγει ο απόλυτος ατμοποιητης
που δεν θα καταναλώνει τρελό υγρό δεν θα στάζει θα βγάζει ντουμάνι θα είναι πανέμορφος και θα είναι από MTL μέχρι πνευμονικος;;;;;;;;;;;;
Υπάρχει αλλά δεν θα βγει ποτέ για να σε κάνουνε να αγοράζεις συνέχεια.

Η γνώμη μου;αγοράστε μέχρι εκεί που θα βρείτε ότι σας ταιριαζει κάτι 
και κρατηστε το και απλά φτιάξτε τα δικά σας υγρά.
Όλα τα αλλά είναι απλά υπερκαταναλωτισμός.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 09, 2017, 21:57 »
αρχες του 2012 οταν τα κινεζια εβγαζαν CE3-4 κτλπ και σωρηδον κλωνους  
εβγαλαν και το vmax πολλοι εδω μεσα τα-τους εκραζαν   
καπου ειχα γραψει τοτε οτι τα κινεζια εχουν τεχνολογια και τεχνογνωσια που μπορουν να βγαλουν τα παντα :yes:
αλα η φιλοσοφια τους ειναι να μας τα περνουν σιγα σιγα και συνεχομενα ;D
τα ιδια λεω και τωρα τα κινεζια ειναι πολυ μπροστα απ οτι πουλανε :D 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 09, 2017, 23:02 »
Εντιτ:Joe το ιδανικό μου είναι να μπορούμε να ατμιζουμε όπως ατμιζαμε...χωρίς εκπτώσεις στην απόλαυση και χωρίς αιμοραγία στην τσέπη μας.Δυστυχώς κάποιοι αποφάσισαν για εμάς χωρίς εμάς και με μια ιδέα σαδισμού πλέον (δες καύσιμα, θέρμανση, τρόφιμα) ό,τι εναλλακτικό και καλύτερο βρίσκει ο κόσμος να τον κυνηγάνε...

[justify]@to_theio_tragi, καλησπέρα. Γι’ αυτό που λες, δυστυχώς δεν το βλέπω έτσι. Δεν υπήρχε κάτι ιδανικό που τώρα καταστράφηκε και το χάσαμε. Πάντοτε υπήρχαν και οι εκπτώσεις στην απόλαυση, πάντα υπήρχε και οικονομική αιμορραγία στα γούστα μας, γιατί και για γούστα μιλάμε -δεν βλέπω πολλούς να φεύγουν απ' το μέλι..., όλοι εδώ είναι. Δεν είναι μόνο οι νέοι περιορισμοί που δίνουν ατμιστικές στενότητες. Πάντα υπήρχε αυτός που φτάνει στο 1 κι αυτός που μπορεί στα 1000. [/justify]

[justify]Και για να γίνει πιο σωστή κουβέντα, ας γίνουμε και συγκεκριμένοι. Για ποια κατηγορία ατμιστών μιλάμε; για όλους; Για ποιους ατμοποιητές το μέλλον σκοτεινιάζει; μιλάμε για έτοιμες λύσεις τύπου ΑΙΟ; μιλάμε για σούπερ ενσωματωμένα ηλεκτρονικά επάνω σε συσκευή ατμοποίησης; ή μήπως για επισκευάσιμους, και ποιους; όλους; [/justify]

[justify]Ένας ντρίπερ πάντα είναι σπάταλος, ένας x τανκάτος είναι και απλησίαστος. Ένας Ναυτίλος, κοστίζει λιγότερο απ’ το υγρό που πήρες εχθές, και παράλληλα ντροπιάζει πολλές ατμιστικές γειτονιές. Ένας ατμιστής πήρε εχθές ένα AIO D22 XL και έκανε την 1η του  αναβάθμιση ύστερα από 4 χρόνια. Ο ίδιος ατμιστής γελάει τώρα με όσα λέω, και ξύνει το κεφάλι του, “μα καλά, υπάρχουν τόσο βλάκες;”. Ένας κατασκευαστής μέσα σε ελάχιστα χρόνια έγινε γίγαντας, ένας άλλος κατασκευαστής έβγαλε τον πρώτο του επισκευάσιμο όπου με το καλημέρα έπιασε κορυφή γιγάντων. Όρεξη να έχουμε για κουβέντα και θα το ξημερώσουμε με αμέτρητα αντιφατικά παραδείγματα.[/justify]

[justify]Μικρό μικρούλη παράδειγμα. Πριν ελάχιστο καιρό πίστευα στα πολλά ml χωρητικότητας. Τώρα, γελάω και μόνο που το σκέφτομαι. Άλλο παράδειγμα; δεν θέλω να σταματήσω το άτμισμα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 09, 2017, 23:35 »
αλα η φιλοσοφια τους ειναι να μας τα περνουν σιγα σιγα και συνεχομενα ;D
τα ιδια λεω και τωρα τα κινεζια ειναι πολυ μπροστα απ οτι πουλανε :D
Δεν έχουν δώσει πολλά εδώ και 4 χρόνια. Βασικά έχουν κοπιάρει όλα τα τερτίπια των επισκευάσιμων από την Δύση σε καλές εκδοχές εργοστασιακών. Στους κεραμικούς (που ήταν ένα βήμα) δεν πέτυχαν κάτι ιδιαίτερο. Όλο κάτι καινούριο ρίχνουν στην αγορά αλλά ποτέ κάτι που να έχουν εξελίξει και να προχωράει το παιχνίδι. Δεν βλέπω να είναι μπροστά, φάμπρικες στήνουν.
Θα μπορούσαν να είναι, έχουν τα μέσα, αλλά δεν βλέπω να επενδύουν.
Στα μοντάκια έχουν κινηθεί έξυπνα αλλά η τεχνολογία είναι υποτυπώδης, μην τρελαινόμαστε. ;)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 10, 2017, 00:39 »
4 χρονια δεν δινανε.. και πριν 
κοπιαρανε απο τι Δυση για να πουλανε εκατονταδες χιλιαδες κομματια με χαμηλη τιμη και δεν τους κακοπεσε καθολου  :D
και οταν στερεψε.. λιγο η Δυση ( και λογικα επεσε και ο τζιρος τους )  αρχισαν να βγαζουν τα δικα τους 
το vmax πχ το εβγαλαν για να πουλησουν χιλιαδες κοματια με 30 δολαρια ενω τ αλλα ειχαν 200 ευρα 
ανετα μπορουσαν να φτιαξουν πλακετα στυλ provari απλα φτιαχνανε φτηνες κατασκευες για μεγαλο τζιρο 
αντε η Δυση να τους πιασει τωρα  ;D
να ειμαστε καλα και θα δειξει σε κανα δυο χρονακια  :bye:
   

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 10, 2017, 00:50 »
Όντως πολύ ωραίο θέμα :thumpup:
Άποψή μου πως ανεξάρτητα από επιχειρηματικούς ανταγωνισμούς και την όποια τεχνική εξέλιξη,
καθοριστικό για την ανάπτυξη του η.τ ( άρα και των ατμοποιητών ) θα είναι οι μελλοντικές μελέτες σε θέματα υγείας.
Ναι και τώρα υπάρχουν με σημαντικά θετικά ευρήματα, καθώς όμως οι παράγοντες είναι πολλοί,
δεν επιτρέπουν την "άνετη" ας το πούμε επικράτησή τους. Όταν θα γίνει απολύτως ξεκάθαρο και μη αμφισβητούμενο
σε όλους, ότι το η.τ. προσφέρει πολλαπλά οφέλη σε έναν καπνιστή ( έστω και υπό 3-4 προϋποθέσεις ),
τότε ούτε ανόητοι περιορισμοί από κυβερνήσεις θα μπορούν να μπουν με ευκολία, ούτε φυσικά θα υπάρχει
η εύλογη αμφιβολία από κάποιον που θέλει να αφήσει το κ.τ.
Με λίγα λόγια νομίζω ( ή ελπίζω ) πως θα δούμε να επικρατεί, κατά κόρον πλέον, η ήδη υπάρχουσα τάση :
Μέχρι τα 30-40 του κάποιος να καπνίζει και στη συνέχεια να το γυρίζει στο άτμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2017, 00:56 από CaptainMorgan »

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 10, 2017, 02:48 »
@joebarteam κοίτα Joe ειλικρινά δεν βλέπω γιατί το ένα θα πρέπει να αναιρεί το άλλο...όπως είπε κι ένας συνατμιστής στην προηγούμενη σελίδα "Πόρσε" θα συνεχίσουν να υπάρχουν, το πρόβλημα είναι ότι στους ατμοποιητες μας λείπουν τα "Κορσάκια" και εγώ προσωπικά αρνούμαι να δεχτώ οτι είναι τα AIO κτλ για εναν απλούστατο λόγο... το λιγότερο 9 χρόνια τώρα η εξέλιξη είναι μονόπλευρη προς τις επιδόσεις χωρίς ποτέ καμία εταιρεία να ασχολήθηκε, εκτός κι αν έχει συμβεί και μου διαφεύγει, με την κατανάλωση...ας ασχοληθούν και με αυτό το ζήτημα κι αν τελικά μετά απο χρόνια δεν μπορούν να παρουσιάσουν κάτι καλύτερο απο το AIO (ως παράδειγμα το αναφέρω, δεν το κακολογώ) τότε καλώς, πάντως πολύ αμφιβάλλω...και που ξέρεις, μπορεί αυτός που θα καταφέρει κάτι καλό σε αυτή την κατεύθυνση να είναι ο επόμενος "γίγαντας"... :)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητές: το επόμενο στάδιο εξέλιξης;
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 11, 2017, 00:10 »
[justify]@to_theio_tragi, καλησπέρα. Τώρα σε διάβασα, συγγνώμη. Πολύ καλά κάνεις και αμφιβάλεις για όσα βλέπουμε μέχρι σήμερα. Το καλό μπορεί και πρέπει να γίνει καλύτερο, το κακό ή πρόχειρο προϊόν πρέπει να φύγει ή έστω να το αποφεύγουμε. Συμφωνώ μαζί σου, το επόμενο στάδιο εξέλιξης δεν πρέπει να είναι η εικόνα ενός ΑΙΟ, ακόμα ακόμα και τα σούπερ ηλεκτρονικά επάνω σε δήθεν τρομερούς “ατμοποιητές”. Τώρα, το θέμα “Κατανάλωση”, δεν το βάζω μέσα στα αρνητικά ή στα προβλήματα. Η κατανάλωση είναι ένα στοιχείο μέσα σε ένα σύνολο. Αν το σύνολο είναι λάθος τότε η κατανάλωση και μικρή να είναι θα έχω άλυτο πρόβλημα. [/justify]

[justify]Γενικότερα, τι πιστεύω εγώ. Το μέλλον στους ατμοποιητές, θα ήθελα να είναι στο επισκευάσιμο κομμάτι, π.χ. ένας μικρός, ποιοτικός, άριστος λειτουργικά. Να γνωρίζω από την αρχή πως οι επιλογές μου θα είναι ανάμεσα σε άριστους. Λέγοντας άριστος, εννοώ πως να καλύπτουν όλες τις δυνατές πιστοποιήσεις που θέλει ο νομοθέτης, αλλά και παράλληλα, να είναι φτιαγμένος από κατασκευαστή που σέβεται τον εαυτό του και το άτμισμα. Αν τέλος, το μέλλον είναι και στο εργοστασιακό κομμάτι (εργοστασιακοί ατμοποιητές-συσκευές / έτοιμες λύσεις). Κι εδώ, υπάρχει χώρος για άριστα προϊόντα, για άτομα που δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το θέμα “χόμπι”, που θέλουν απλώς να διακόψουν το κάπνισμα με τον πιο ιδανικό τρόπο, ή άτομα μεγαλύτερης ηλικίας ή ακόμα και κάποιας μειωμένης δεξιότητας. Αν αυτό λέγεται ΑΙΟ ή όπως θέλει, τότε καλώς να έρθει.[/justify]

[justify]Σημ. Άσχετο. Ακούω ταυτόχρονα έναν από τους υποψηφίους για ΔΣ. Κάργα επιθετικός, (καλό και κακό ταυτόχρονα). Το μέλλον είναι εδώ όχι αλλού. Το άτμισμα εξελίσσεται, όσο κι αν εμείς δεν το βλέπουμε. Κάποιοι αγαπάνε τόσο τον ατμό που σχεδιάζουν αριστουργήματα. Δεν χρειάζεται κανένας ταύρος σε υαλοπωλείο. Αγάπη παντού, για ν' ατμίζουμε παντού. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3725 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem