vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Milarepa, Tem, mathimatikos1966, takoulas

Twitter

Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 23:28 »
Από μοντ, την πρώτη θέση φέτος κρατάει δυνατά το vtc mini.
Ο ατμοποιητής που το συνοδεύει, κατά κύριο λόγο, ο Kayfun 5.
Βαμβάκι, UD Organic Cotton και σύρμα Nichrome 0,40mm.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 23:29 »
vtc mini + kayfun v3 mini = LFE  .Πάντα πιστά περιμένουν δίπλα μου όταν μπουχτίζω με τα "μεγάλα παιχνίδια" μου. :respect:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 23:33 »
πικο_
          _φαινο_φαινο_υιοςοδυσσεα.

Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 23:40 »
ωραίο το θέμα! Το δικο μου ζευγάρι ειναι avocado 22 & pico 75w, υγρα tribeca halo, diy after8 smoke, liqua cuban cigar, συρμα ss316 26g

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 23:54 »
[justify]@savo. Τελικά δεν έχω να σκεφτώ τίποτα. Έπεσα για ύπνο, το σκέφτηκα μια φορά ακόμα αυτό που ρωτάς, σηκώθηκα, έβαλα παντόφλες κι άνοιξα τον η/υ. Λοιπόν είναι αστείο. Δεν έχω ζευγάρι της χρονιάς, και είναι απλό: το 2016, είναι η ατμιστική μου διαδρομή, δεν υπάρχει παρελθόν + θα υπάρξει μέλλον. Ήταν γελοίο το συμπέρασμα. Από μοντάκια, βγήκε 1 κάθε μήνα, από επισκευάσιμους, 1 κάθε εβδομάδα. Σε diy υγρά ήμουν-είμαι άχρηστος, άρα, εκτός κι αυτά. Από έτοιμα υγρά, κανένα δεν ήταν σταθερό, ούτε καν η κατηγορία καπνικά / γλυκά / φρουτένια. [/justify]

[justify]Άρα; [/justify]
Οι χωρισμένοι δεν γιορτάζουμε ποτέ.


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:03 »
Τα ίδια χάλια είμαι κ εγώ γι αυτό είπα θα σκεφτώ :laugh1:
Νταξ νομίζω ξέρω το υγρό και έναν καιφούν στο τούνελ.

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:16 »
Πολύ καλό νήμα.

Λοιπόν υπολογίσω στατιστικα για το 2016 καθώς οι προτιμήσεις μου έχουν αλλάξει αλλά για το έτος που σε ένα μήνα χαιρετα έχουμε και λέμε:

A) Mod
Aυτό που τράβηξε το μέγιστο ατμιστικό φορτίο είναι το Snowolf  mini 75W της Αsmodus.

Β) Ατμοποιητής για το 2016 ο Εviva με δεύτερον την απογοήτευση που ακούει στο όνομα Κayfun mini V3

Γ) σύρματα 30ga της UD

Δ) kohendo σε ότι brand και αν το έβρισκα, ούτε μακιγιέρ να ημουν

Ε) into the wild & on the storm από vauponaute. Βογγηξε το πορτοφόλι.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:19 »
Ιανουαριος - Iουνιος -----> vtc mini + triton mini + (diy) after8 smoke
Ιουλιος-present ----------> vtc mini + kayfun v3 mini (guest star tesla nano):D (diy) Castlelong + unicorns milk

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:28 »
Απο ατμοποιητές kayfun lite+  με ανοιγμένη τρύπα στα 2,5mm και βελτίωση στο σωληνάκι του αέρα (ώστε να κάνει σφικτή πνευμονική ) είναι παντού και πάντα μαζί μου.
Επίσης kayfun v5 από όταν βγήκε παίζει καθημερινά.
Μοντάκια πολλά αλλα κυρίως vtc mini , dani no6 ,ipv d3 .
Υγρό σταθερά diy tribecoειδές.
σύρμα μόνο κάνθαλ 0,32 στον lite+ και 0,35 στον v5.
βαμβάκι koh gen do  και cotton bacon v2.

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:46 »
Μεχρι το καλοκαιρι αρχες , evic vtc mini + tilemahos v2 plus , μετα  ,το πρηγουμενο και pico + παλι tilemahos v2 plus . Συρμα κανθαλ 28αρι , kgd βαμβακι forever , παρεα με φραουλα ή σοκολατα diy περισσοτερο ( τελευταιο μηνα παιζει μπαλα πιο πολυ η λεμονοπιτα της capella )

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:54 »
Το μοντάκι το οποίο πραγματικά στις χερούκλες μου απέδειξε πόσο σκυλί μαύρο είναι, ή μάλλον inox, είναι το Cuboid. Δεν υπήρξε μέρα που να μη γονάτισε ένα ζευγάρι μπαταρίες.

Αχώριστος φίλος του, ο Phenomenon Zest V1.0, ο οποίος σχεδόν έχει γίνει ένα με το μοντ και ξεβιδώνει μόνο για πλύσιμο.

Στον εν λόγω ατμοποιητή, δύο σύρματα άφησαν κάμποσα μέτρα: Clapton αγνώστων λοιπών στοιχείων και UDSS316L σε έλεγχο θερμοκρασίας.

Την τροφοδοσία ανέλαβε το καλύτερο κατά τη γνώμη μου βαμβάκι, το Drago Cotton, του οποίου η συσκευασία είναι ικανή να καλύψει κάποιον για πραγματικά πολύ χρόνο. Από το φόβο μου μην χαλάσει, έχω χαρίσει και κάμποσο.

Από υγρό, τον κύριο όγκο ανέλαβε επ' ώμου η σκέτη βάση, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν δοκίμασα και καμιά εκατοστή νέα υγρά, και έχουμε ακόμα ψωμί μέχρι τη λήξη του έτους...

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 00:58 »
η χρονιά ξεκίνησε με vtc mini/Avocado24 
και από το καλοκαίρι και μετά πάντα δυο μοντακια μαζί μου...
το δεύτερο της παρέας ήταν το pico/fodi f2...
την τελευταία βδομάδα πάντως ο Fodi μπήκε στα pit stop και τη θέση του πήρε ο 
cloudone (κλώνος)
απο υγρά... τα πάντα ολα (DIY)
με τα περισσότερα  ml να είναι: 
Bust-a-nut, Tribeca clone by tsanos, unicorns milk, awesome Apple pie (by botboy141) και Cactus Strikes Again (By Botboy141)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 01:16 »
Ήρθαν και έφυγαν πολλα το '16.
Το vtc mini είναι η σταθερή αξία για μένα. Κέρδισε ακριβότερα μοντάκια. Όχι γιατί έχει καλύτερη πλακέτα, ούτε γιατί έχει το ιδανικότερο σχήμα. Δεν ξέρω γιατί, αλλά μόνο αυτό εχει μείνει στο χέρι μου πάνω από χρόνο. Ξέρω πως αντέχει την κακομεταχείριση. Θα πέσει και το πολύ να φύγει η βαφή. Δεν το προσέχω και ούτε το σκεφτομαι. Δεν με νοιάζει πώς θα το ακουμπήσω κάπου. Πλέον δεν με νοιάζουν και οι θήκες. Απλά υπάρχει και κάνει άριστα τη δουλειά του.

Ο Τηλέμαχος 2+ το άλλο μέλος του ζεύγους. Φοβερός. Και αν δεν είχα σκαλώσει προς το καλοκαίρι με πνευμονικούς, θα υπήρχε ακόμα. Μ@λ@κία μου που τον έδωσα. Η φάση των πνευμονικών ευτυχώς πέρασε γρήγορα και τώρα το κενό του Τηλέμαχου το καλύπτει ο Cloud One. Ελπίζω να έβαλα μυαλό και να μη φύγει και αυτος, γιατί περνάμε καλά μαζί...

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 03:16 »
[justify]Το vtc mini στάθηκε παλικάρι. Καθημερινά σε χρήση μαζί με άλλα mod που εναλλάσσονταν συνεχώς (κυρίως istick 40w). Τώρα παίρνει κάποια ρεπώ που τα αναπληρώνει το pico.[/justify]

[justify]Από την άλλη, δυο Phenomenon αναπληρώνουν το ένα το άλλο, όταν κάποιο πάει για πλύσιμο. Χρυσή εφεδρεία ο CloudOne, αν και τελευταία παίρνει χρόνο συμμετοχής η -πολύ ελπιδοφόρα- μεταγραφή Unfollow 2.[/justify]

[justify]Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου έτσι θα κυλήσει και το 2017. :thumpup:[/justify]

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Το Ζευγάρι Της Χρονιάς. 2016
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 04:50 »
@savo μας βάζεις δύσκολα...

Ασπροπρόσωπο και με διαφορά με έβγαλε ο Aspire Cleito. Τον χρησιμοποιούσα εγώ σαν καθημερινό μου άτμο από τις μέρες που κυκλοφόρησε και για αρκετό καιρό, εώς ότου μπω στους επισκευάσιμους. Στη συνέχεια τον πήρε η γυναίκα και τον χρησιμοποιεί από τότε σαν τον καθημερινό της.  :thumbup_move_3: 

Από επισκευάσιμους, μιας και πλέον δεν χρησιμοποιώ καθόλου εργοστασιακές αντιστάσεις, την καλύτερη εντύπωση από όλους στον τομέα των dripper την έχει αφήσει ο Goon 24. Καθημερινός πλέον εδώ και πολύ καιρό. Ε... να πω μωρέ και έναν RTA... Κομματάκι δύσκολο αυτό... πολλοί στη δεύτερη θέση, αλλά στην πρώτη είναι σίγουρα ο moonshot 24. Έκανε πολλά ml (όσο έζησε :'() ο κακόμοιρος. R.I.P. 

Από μοντάκια ασπροπρόσωπο με έβγαλε το vtc mini το οποίο το έχω από τις πρώτες μου μέρες στο άτμισμα και δουλεύει ακόμα τέλεια, στα χέρια της γυναίκας και πάλι, μιας και εγώ εδώ και πολλούς μήνες είμαι με το RX200s αγκαλιά και δεν το αφήνω για τίποτα παρά μόνο όταν πέσει στα χέρια μου DNA250. 

Στα σύρματα διέπρεψαν πολλά και διάφορα της geekvape.

Το koh gen do και το cotton bacon v2 ακούνε το όνομά μου και τρέχουν.  :WhatIsThat: :mamamou: :faint:







 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364