vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

414 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Panokali, Jorge, Doubt, tsiv, camber

Twitter

Μετά από πόσο καιρό ατμίσματος σταματήσατε τελείως το κανονικό

Αποσυνδεδεμένος xristosxas

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό είχα γράψει σε άλλο αντίστοιχο τόπικ για το πότε κάναμε το τελευταίο κανονικό τσιγάρο....


24/07/2013 όταν ήρθε το δεματάκι με το πρώτο η.τ. ......
Αύγουστος 2014 είπα να κάνω ένα στριφτό από αυτά που κάπνιζα τόσα χρόνια, έτσι για να δω τι άφησα πίσω μου για ένα χρόνο περίπου....
Αηδίασα με την πρώτη τζούρα, το πέταξα και είπα ότι αυτό ήταν: κανονικό τσιγάρο = ποτέ ξανά!!!

Έκανα ένα τσιγάρο, άνοιξα το κουτάκι, γέμισα και τέλος....  Καπνός, τσιγαρόχαρτα, φιλτράκια, zippo και τα σχετικά, αραχνιάζουνε.....
Τρία χρόνια και κάτι χωρίς το ρημάδι και συνεχίζω να κάνω την ατμομηχανή!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο τρεις μερες ....μικτης χρησης...τερμα το κ.τ :bye:

Αποσυνδεδεμένος xatzo

μετα απο ενα χρονο και δεν αποκλειω να ξανακαπνισω.βεβαια ειμαι 22 και δεν καπνιζα και ποτε πολυ

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Από τη στιγμή που αγόρασα το η/τ δεν θέλησα ούτε τζούρα τσιγάρου.
Η αλήθεια είναι πως το πήρα ακριβώς γιατί είχα αηδιάσει τον καπνό και τις επιδράσεις του πάνω μου.
Τώρα... είμαι κολλημένη με τον ατμό που έγινε χόμπυ.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Αρχικα επεσε στα χερια μου το prestige της nobacco, μια cig-like συσκευη που κοστιζε γυρω στα €60-70. Νομιζω ηταν καπου στο 2010-11. Μετα απο αυτο και να μην ημουν καπνιστης θα αρχιζα το τσιγαρο. Φορτισμα πολλες φορες τη μερα, ποσοτητα ατμου λες και ζεσταινεις νερο για τσαι, γευση... γευση; Μοιραια συνεχισα το στριφτο για 1-1,5 χρονο. Παντως εχω κρατησει ολο το σετ ενθυμιο στο κουτι του.

Με την πρωτη (σοβαρη) αποπειρα το εκοψα μαχαιρι. Ειτε επειδη δεν την παλευα αλλο με τη βρωμα του κτ ειτε επειδη λυπομουν τα (πολλα) λεφτα για ενα ζευγαρι ego-T... Σημασια εχει οτι το εκοψα εντελως.
Φιλοι που δεν πιστευαν οτι μ αρεσει "αυτο το μαραφετι" μου δωσαν τσιγαρο κατα καιρους. Στο πρωτο διαστημα 2-3 φορες τσιμπησα κι εκανα τρακα. Το χαρηκα πολυ γιατι μου εδειξε ποσο μ αρεσε το ητ. Δεν καταφερα να τελειωσω ολοκληρα τα τσιγαρα-τρακα και επλυνα με μανια τα χερια να ξεβρωμισουν.

Επισης, λιγο ασχετο αλλα θελω να το γραψω, ητ και κτ παραλληλα μου φαινεται αφυσικο. Ειναι διαφορετικα πραγματα κι ως εκ τουτου ενα απο τα δυο θα υπερτερησει. Και συνηθως για λογους συνηθειας, ευκολιας, αποδοχης κλπ υπερτερει το κτ.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
  Αν θυμάμαι καλά μετά από 5 ημέρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Πέρασε ένα διάστημα περίπου έξι+ μηνών που άτμιζα και κάπνιζα μαζί, μέχρι που πήρα την απόφαση.Τώρα το έχω ξεχάσει το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Από τη πρώτη ημέρα.
Βέβαια ήθελα να το κόψω οπότε με το η.τ. τα πράγματα βρήκαν πιο εύκολα το δρόμο τους.

Και όπως σχεδόν όλοι, την πρώτη εβδομάδα έδωσα μεγάλη μάχη όχι τόσο με την εξάρτηση από τη νικοτίνη αλλά με την κίνηση, τη συνήθεια και τη διαφορετική γεύση σε σχέση με αυτή του κανονικού τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Μου πήρε γυρω στον ενάμισυ μήνα. Αρχικά από τα 2+ πακέτα τη μέρα έπεσα στα 10 τσιγάρα. Χωρίς να το επιδιώκω και να το πιέζω έπεφτα σταδικά περίπου ανα βδομάδα. Αρχικά στα 8 πχ, την επόμενη στα 6 κλπ. τις τελευταίες 1-2 βδομάδες έκανα 1 ή μισό ( ! ) τσιγάρο πριν κοιμηθώ το βράδυ, ίσως για λόγους ανασφάλειας, ενώ είχε αρχίσει πλεόν να μου βρωμάει. Ε όταν έκανα το τελευταίο είπα ότι θα πάρω πακέτο την επόμενη μέρα, το ξέχασα όμως και έκτοτε δεν το ξανάπιασα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ ακόμα καπνίζω μετά από μήνες αλλά 5 τσιγάρα την ημέρα καμιά φορά και 1 - 2 αλλά σε σχέση
με το ενάμιση πακέτο που έκανα είναι μεγάλη διαφορά...
Πρίν δέν μπορούσα ούτε να ανασάνω κανονικά ενώ τώρα σαν να είμαι άλλος άνθρωπος ούτε λαχανιάζω
ούτε τίποτα..
Πάντως νομίζω ότι μπορώ και να μήν καπνίσω καθόλου.. Θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Από την πρώτη ημέρα. Το σκεφτόμουν πολλές μέρες με έψησαν και κάτι συνάδελφοι στην δουλειά και ένα Σάββατο πρωί πάω μαγαζί, δοκιμάζω, διαλέγω, πληρώνω και κάθομαι σε παγκάκι στρίβω το τελευταίο τσιγάρο (τζούρα μέχρι τα αυτιά) και τέλος. 
Αύριο κλείνω τέσσερις μήνες και δεν υπάρχει περίπτωση για πισωγύρισμα.

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Με το που ξεκίνησα το ηλεκτρονικό έκοψα και το τσιγάρο, μετά από 28 χρόνια. 
Για μήνες είχα πακέτα τσιγάρων στο σπίτι και δεν τα άγγιξα ποτέ, μέχρι που τα χάρισα. 

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
αμέσως 
και είχα το drum 3 μήνες στο κομοδίνο έτσι για να του σπάσω τον τσαμπουκά  
και η Αντζελινα Τζολι στα νιάτα της να ήταν και να μου λεγε στρίψε.. δεν θα έστριβα ;D    

Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Αμέσως και γω
Τελευταία έκανα 10-12 Marlboro lights / ημέρα.
Πλέον με ενοχλεί και η μυρωδιά, δοκίμασα την περασμένη εβδομάδα να κάνω ένα από περιέργεια και αηδιασα.
Μέχρι στιγμής όλα καλά και μόλις αλλάξω ατμοποιητή, καλύτερα


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
αμεσως,δεν ξαναεκανα τσιγαρο παρολο που δεν ειχα εμπιστοσυνη στην νεα μοδα για μενα κ ο τελευταιος graven πηγαινοερχοταν μαζι μου στην δουλεια.για την ακριβεια ειναι ακομα στο συρταρι.....3 μηνες μετα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172374 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364