vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

449 επισκέπτες, 6 χρήστες
maprix, vasim, dkostas, Jorge, Milarepa, Χριστόφορος

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Πάρε και πουλμανακι...θα σου χρειαστεί.. .  ..ο sky δεν μπαίνει στην άκρη...σε καταλαβαίνω...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Νικόλα, να σαι καλά ρε φίλε, εσύ και τα πιτσιρίκια σου.

Οι υπόλοιποι, δεν πάτε αλλού να κάνετε χαβαλέ?  :fight_knuppel: :fight_knuppel: C:-) :fight_knuppel: :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα συνατμιστές. 

Εγώ έχω το μάτωμα στη μύτη. Φυσάω και βγαίνει λίγο πηχτό αίμα. Δεν είναι κάτι τραγικό, αλλά σίγουρα εκνευριστικό.
Έχω ξεκινήσει πνευμονική τζούρα με 0.3Ω στα 40w, ενώ το προηγούμενο διάστημα έκανα τσιγαρίσιες. Ίσως, επειδή βγάζω ατμό από τη μύτη να επηρεάζονται κάπως τα αγγειάκια.
Αυτό που κάνω και το αντιμετωπίζω συντηρητικά είναι μικρότερες τζούρες και όσο γίνεται λιγότερο από τη μύτη. 

Χρόνια πολλά! 
 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
εγω θα ελεγα να πας σε γιατρο

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
εγω θα ελεγα να πας σε γιατρο
Είχα ρωτήσει έναν φίλο μου που είναι παθολόγος. Μου είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Αφενός δεν είναι αιμορραγεία και αφετέρου δεν είναι φαινόμενο που συμβαίνει πολλές φορές τη μέρα ή και καθημερινά. Επίσης μου είπε και αυτό που γράφεται στην αρχή του θρεντ. Παίζει ρόλο και ο καιρός, δηλαδή ο χειμώνας. Και πέρσι, θυμάμαι τώρα, το είχα πάθει. Ομολογουμένως φέτος είναι λίγο περισσότερο.  

Αντιμετωπίζει κάνεις συχνοουρια με το με το ατμισμα; Ο γουγλης μου εμφάνισε μερικά αποτελέσματα ατόμων με το ίδιο πρόβλημα. Ατμιζω 60-40 vg pg με 9 νικοτίνη  και με έχει τρελάνει στο κατουρημα.

Συμπαιρανα ότι είναι από το ΗΤ επειδή το παθαίνω μόνο όταν ατμιζω.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Η συχνουρία είναι ανάμεσα στα συμπτώματα που μπορεί να προκαλέσει η υπερβολική κατανάλωση νικοτίνης, (και καφεϊνης, και αλκοόλ επίσης), που ερεθίζουν τα τοιχώματα της ουροδόχου κύστης.

Επίσης η vg προκαλεί σχετική αφυδάτωση, οπότε αν πίνεις παραπάνω νερό για να την αντιμετωπίσεις, είναι λογικό να θες να πας παραπάνω τουαλέτα.

Στο πρώτο αν συμβαίνει, είναι πιθανό να σου έρχεται επιθυμία να πας, ενώ δεν έχεις τίποτα να βγάλεις τελικά, στο δεύτερο όχι.

Γενικά, αν απλά πηγαίνεις λίγο παραπάνω, δεν είναι κάτι τρομερό. Αν όμως έχεις συμπτώματα, που επηρεάζουν σημαντικά την ποιότητα ζωής σου, (πηγαίνεις ας πούμε 10 φορές τη μέρα ξαφνικά τουαλέτα), πήγαινε σε ένα γιατρό, γιατί μπορεί να μην έχει καμία σχέση με το άτμισμα.

Nai_Ego

Είχα ρωτήσει έναν φίλο μου που είναι παθολόγος. Μου είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Αφενός δεν είναι αιμορραγεία και αφετέρου δεν είναι φαινόμενο που συμβαίνει πολλές φορές τη μέρα ή και καθημερινά. Επίσης μου είπε και αυτό που γράφεται στην αρχή του θρεντ. Παίζει ρόλο και ο καιρός, δηλαδή ο χειμώνας. Και πέρσι, θυμάμαι τώρα, το είχα πάθει. Ομολογουμένως φέτος είναι λίγο περισσότερο.  
Αν εμφανίσεις ρινορραγία πήγαινε οπωσδήποτε σε γιατρό για εξετάσεις αίματος! Όχι σε ΩΡΛ, για εξετάσεις αίματος και ανέφερε την ρινορραγία! Και σου εύχομαι όσο δεν μπορείς να φανταστείς να είναι όλα καλά και να σε στείλει σε έναν ΩΡΛ (μην φοβηθείς την κάμερα στην μύτη).

Αν δεν εμφανίσεις ρινορραγία, κάνε το εξής απλό: Πάρε ένα μπουκάλι φυσιολογικό ορό των 250ml και μία σύριγγα των 10ml (συνολικό κόστος κάτω από 2€). Πριν την φυσήξεις, ρίξε 5-6ml σε κάθε ρουθούνι (χωρίς την βελόνα, ε; ) και άφησέ το για λιγότερο από λεπτό πριν φυσήξεις.

Αν με τον φυσ. ορό συνεχίσει το ίδιο, μπορείς να πάρεις μία αλοιφή Rinopanteina (μη συνταγογραφούμενη, την βρίσκεις γύρω στα 8€), βάζεις ελάχιστη με το σωληνάριο εντός της μύτης, περιμένεις να απορροφηθεί και φυσάς.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
[member=19598]evilsmile22[/member]

Δεν γκουγκλάρουμε ΠΟΤΕ συμπτώματα!

Πάλι καλά που δεν σου έβγαλε ότι πάσχεις από ένα συνδυασμό Έμπολα, Μαύρου Πυρετού, Χολέρας και συνδρόμου Τουρέτ!

Θελεις να μου πεις οτι να κοιταζεις παρενεργειες σε σχεση με το ατμισμα στο γουγλη ειναι κατι μεμπτο, ενω να τις ρωτας στο vaping.gr ειναι κατι ορθολογικο; :WhatHeMeans:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Σίγουρα όχι και θα το δεις στις περισσότερες σελίδες νημάτων στα θέματα υγείας. Όταν κάποιος ρωτάει για συμπτώματα, η πρώτη συμβουλή που παίρνει είναι "στο γιατρό". Μεμπτό δεν είναι καθόλου το να γκουγκλάρεις συμπτώματα. Με κάθε σεβασμό, είναι απλά χαζό.


Το πιο ορθολογικό, είναι να επισκεφτείς έναν ειδικό. Αν δεν σε καλύπτει ως επιλογή και ψάχνεις το πιο ορθολογικό μεταξύ ενός φόρουμ ατμίσματος και μιας μηχανής αναζήτησης, είναι αλλουνού παπά βαγγέλιο.


Έκαστος στο είδος του: το vaping για συζήτηση που αφορά το άτμισμα, ο γιατρός για συμπτώματα, ο γούγλης για να βρίσκεις πολλά άλλα πράματα και ο λουμίδης για καφέδες.

Aναγνωριζω οτι ΚΑΙ τα δυο (φορουμ,γουγλης) σου παρεχουν εναν μπουσουλα για να κατευθυνει τις επομενες κινησεις σου και οχι για μια ιατρικη γνωματευση. Οσο χαζο ειναι να γουγλαρεις οποιοδηποτε συμπτωμα/παρενεργεια αλλο τοσο χαζη ειναι και η υπαρξη του συγκεκριμενου νηματος. Ειναι καπως αντιφατικο ενω συμμετεχεις ενεργα στο παρον νημα να αποκαλεις χαζη την αλλη μερια οταν στο τελος της ημερας ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα - δυο sites τα οποια δεν προσφερουν τιποτα περισσοτερο απο ιατρικες γνωματευσεις ανειδικευτων (υποθετουμε παντα) αγνωστων.

Αν θεωρεις οτι η διαφορα του νηματος με τον γουγλη ειναι οτι εδω προτρεπετε τους αναγνωστες να επισκεφτουν τον γιατρο, τοτε κλεισε το νημα και αφησε ενα μονο σχολιο που να λεει ' δες εναν γιατρο '.

Αυτα για χαριν του επιχειρηματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2019, 00:54 από evilsmile22 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αν θεωρούσα ότι αυτή είναι η μόνη διαφορά, θα το είχα κάνει.

Η διαφορά είναι ότι εδώ θα εκφράσει ο καθένας μια ανησυχία η οποία μπορεί να προέρχεται από διάφορους παράγοντες. Μία ανάγνωση του νήματος θα στους δείξει όλους. Και η απάντηση που θα πάρει, είναι "δες το γιατρό" στη συντριπτική πλειοψηφία των απαντήσεων.

Ο γούγλης, για ίδια συμπτώματα, θα σου πει "έχεις χολέρα".

Για την ακρίβεια, σε τρία από τα πιο βασικά συμπτώματα που αναφέρονται σε αυτό το νήμα κατά κανόνα, ο γούγλης έβγαλε τα αποτελέσματα που θα δεις στην εικόνα.


Επιπλέον, δεν αποκάλεσα κανέναν χαζό. Αποκάλεσα μια ενέργεια ως χαζή και επιμένω σε αυτό. Αν διαφωνείς με αυτό, κανένα απολύτως πρόβλημα. Αυτό όμως δεν πρόκειται να αλλάξει το γεγονός ότι κατά την δική μου γνώμη (και της πλειοψηφίας του πλανήτη ελπίζω), το να γκουγκλάρεις οποιοδήποτε σύμπτωμα για να βρεις τι σου συμβαίνει, είναι χαζό.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Αν γνωρίζει κάποιος που το έχει, ας απαντήσει.
Γαστρο-οισοφαγική παλινδρόμηση.
Οι πάσχοντες με ΓΟΠ, τηρούν ευλαβικά κάποιες "συνήθειες" για να την αντιμετωπίσουν. Μια πολύ βασική είναι να μην καπνίζουν. Ή τέλος πάντων, να μην καπνίζουν πολύ.
Ξέρει κάποιος φίλος που ζει με ΓΟΠ, αν ο ατμός του προκαλεί τα ίδια ή λιγότερα-περισσότερα από το κάπνισμα?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα!  :)

Έχω εδώ και πολλά χρόνια ΓΟΠ. Τους πρώτους μήνες ο ατμός με ενόχλησε στο στομάχι με φουσκώματα, τα οποία στη συνέχεια υποχώρησαν. Σε βάθος χρόνου (κλείνω πενταετία) είμαι καλύτερα (με εξάρσεις και υφέσεις πάντα). Δύσκολο όμως να σου πω, αν η καλυτέρευση σχετίζεται με το η.τ. ή με τις υπόλοιπες συνθήκες της ζωής μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2019, 09:09 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10935 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364