vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Ribot, dkostas, zamploutos, panoskapa, Jorge, dvelev

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Με τσιγάρο το σύμπτωμα εμφανιζοταν μετα τα 30 τσιγαρα (την ημερα :D)
Στο ατμισμα είμαι στα 5 με 7ml την ημερα, δε με λες και τρένο με αυτή την καταναλωση, σωστά,? 50/50 pg/vg 6-9mg νικοτίνη. Τσιγάρο έχω ν ανάψω δυόμισι χρόνια. 

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Ε τοτε φιλε μου , σημαινει οτι θελει τον χρονο του να συνηθισει ο οργανισμος.... 
Εγω για παραδειγμα τρεις μηνες που ατμιζω τωρα , με εχει μουρλανει η ξηρστομια.... Αλλα θυμαμαι και ως εφηβος που ειχα αρχισει το τσιγαρο ειχα καθε τρεις και λιγο φαρυγγιτιδα....μετα εστρωσα.... Και πιστευω θελει τον χρονο του...
ΥΓ .... Ο γιατρος σε καθε περιπτωση μας λυνει την απορια μια και καλη  ;D

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Με τσιγάρο το σύμπτωμα εμφανιζοταν μετα τα 30 τσιγαρα (την ημερα :D)
Στο ατμισμα είμαι στα 5 με 7ml την ημερα, δε με λες και τρένο με αυτή την καταναλωση, σωστά,? 50/50 pg/vg 6-9mg νικοτίνη. Τσιγάρο έχω ν ανάψω δυόμισι χρόνια.
Φίλε μου έτσι όπως περιγράφεις τη φάση δεν νομίζω ότι έχει σχέση με το άτμισμα.Καλό είναι όντως να το κοιτάξεις ίσως με καμιά σπειρομέτρηση στον πνευμονολόγο? Εγώ κάτι παρόμοιο δεν είχα ούτε όταν κάπνιζα.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Με αυτη την ξηροστομια πια εχω απελπιστει :'( 4 μηνες τωρα που που εχω αρχισει το η,τ δεν με εχει αποχωριστει....οσο νερο και να πινω
(50/50 pg vg   -  4νικοτινη  - 5 ml /ημερα -  melo4 39w)  ..... και να πεις οτι κανω την τρελη καταναλωση....... :(

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Με αυτη την ξηροστομια πια εχω απελπιστει :'( 4 μηνες τωρα που που εχω αρχισει το η,τ δεν με εχει αποχωριστει....οσο νερο και να πινω
(50/50 pg vg   -  4νικοτινη  - 5 ml /ημερα -  melo4 39w)  ..... και να πεις οτι κανω την τρελη καταναλωση....... :(
δεν πας λιγο πιο χαμηλα....?

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Στα watt εννοεις φυσικα..... ελεγα λοιπον να παρω την 0,75 eleaf αντι για την 0,3 που κανω ...αλλα δεν πιστευω να καταλαβαινω και πολλα σε αυτα τα watt......

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Να παίξεις με τα ποσοστά pg VG το δοκίμασες ?

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Από τη στιγμή που λες πως τίποτα δεν έχει αλλάξει στον τρόπο που ατμίζεις και η ξηροστομία πάει κι έρχεται χωρίς προφανή λόγο, μήπως πρέπει να εξετάσεις αν οφείλεται σε κάτι άλλο, άγνωστο, που απλώς συνέπεσε χρονικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο; Κοινώς, μήπως ήρθε η ώρα να πας σε γιατρό;

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
[member=19254]Palasd[/member]
Οχι , γιατι πρωτον δεν μ αρεσει ουτε η πολυ pg ουτε η πολυ vg και λεω "η πολυ" γιατι με μια μειωση της ταξης πχ του 10% δεν θα λυθει το προβλημα . και δευτερον γιατι δεν θελω να μπω σε αυτη την διαδικασια να κανω πειραματα.....

[member=21054]anarxaki[/member]
με οδοντιατρο που μιλησα μου ειπε οτι μαλλον φταιει καποιο φαρμακο και οχι το η.τ αλλα ειναι δυσκολο λεει να βρεις ποιο ειναι , ΑΛΛΑ :
1. οτι φαρμακο παιρνω δεν το παιρνω τωρα αλλα χρονια.....για να πεις οτι αλλαξα καποιο φαρμακο και με πειραξε
2. Η ξηροστομια εμφανιστηκε με το η.τ 

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Πόσες φορές πρέπει να το πούμε πια..


Αυξήστε την ποσότητα νερού που πίνετε.


Ο καφές/μπύρα/coca cola δεν μετράνε για νερό.

2lt την ημέρα απαραίτητα αν ατμίζετε.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε GRat οχι 2λιτρα .....10 πινω  :tongue_smilie: αλλα αποτελεσμα 0......

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Κοίτα τα υγρά σου τότε.Πόση PG έχουν τα υγρά που κάνεις τωρα?

Δοκίμασε να εξαλείψεις την pg όσο μπορείς για μερικές μέρες, πήγαινε πάρε ενα SnV και γέμισε το με vg να πάει 80% VG και δες αν φύγει η ξυροστομία.




Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
[member=21928]nikosgia[/member]
Η ξηροστομία εμφανίστηκε πρώτη φορά μαζί με το Η.Τ. αλλά σταματάει και ξαναρχίζει χωρίς να αλλάζει κάτι στο Η.Τ. Αυτό δεν αποδεικνύει άμεση σχέση. Αν και ο ίδιος ο γιατρός είπε πως μάλλον οφείλεται σε φάρμακο, μπορεί κάτι να έχει αλλάξει στη σύστασή του ή δεν ξέρω τι άλλο, δεν είμαι ειδικός.
Κι εγώ χρέωνα στη διακοπή του καπνίσματος το γεγονός ότι μάτωναν τα ούλα μου, αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι βούρτσιζα τα δόντια μου με τον εντελώς λάθος τρόπο.

[member=15018]GRat[/member]
Ο ουρολόγος που επισκεφτήκαμε πρόσφατα διαφωνεί μαζί σου. Είπε αυτολεξεί «Όλα τα υγρά συμβάλουν στην ενυδάτωση. Ακόμα κι αν πίνεις μόνο ουίσκι. Δεν θα σου το προτείνω, για προφανείς λόγους, αλλά μετράς και τα αναψυκτικά και τους χυμούς και τους καφέδες». Επίσης είπε πως δεν υπάρχει σωστή ή ελάχιστη ποσότητα. Πίνεις όσο χρειάζεται ο οργανισμός σου.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Το αλκοόλ αφυδατώνει τον οργανισμό 100%.

Ο καφές/τσάι κάνει το ίδιο σε μικρότερο βαθμό και οτιδήποτε τύπου αναψυκτικό που έχει ζάχαρη ή ασπαρτάμη θα σε αφυδατώσει επίσης.

Δύο φίλες διαιτολόγους που έχω μου είπαν τα παραπάνω καθώς και τα ~2lt νερό/μέρα για το βάρος μου 65kg.

Οταν δε άρχισα το άτμισα έπινα λιγότερο νερό και είχα ξυροστομία. Με το που ακολούθησα την συμβουλή τους εξαφανίστηκε εντελώς το φαινόμενο.Πριν έπινα περίπου ενα λίτρο νερό χωρίς τους καφέδες.

Προφανώς ιατρός δεν είμαι, όποτε κάνεις ότι αποφασίσεις εσύ.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Εγώ απλώς είπα τι είπε γιατρός, ουρολόγος, που επισκεφθήκαμε λόγω νεφρολιθίασης. Όποιος θέλει να του ζητήσει διευκρινήσεις, μπορώ να του δώσω (πριβέ) όνομα και στοιχεία επικοινωνίας. Εγώ δεν είμαι ειδικός για να απαντήσω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172310 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364