vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Κατά πάσα πιθανότητα έχει να κάνει με το ότι κρύωσες.

Μακαρι να ειναι αυτο και να επανελθει γιατι εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 1.5 μηνα που αρχισα και το η.τ και εχω ξενερωσει λιγο, οχι βεβαια σε βαθμο να σκεφτομαι το κ.τ αλλα στο οτι δεν ευχαριστιεμαι τις γευσεις που μου αρεσουν. 

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Λογικα ειναι η ιωση και οχι το η.τ ....εκτος αν εχεις γευση σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο το η.τ....οπως και να χει ρωτα και εναν γιατρο

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Οι ιώσεις του αναπνευστικού δεν επηρεάζουν μόνο την όσφρηση. Μπορώ να θυμηθώ δεκάδες φορές με το κ.τ. που ήμουν άρρωστη και μου έβγαζε φριχτή γεύση. Πριν κανά μήνα είχα κι εγώ ίωση και παρατήρησα διάφορα «περίεργα» (ερεθισμός στο λαιμό, διαφορετική γεύση σε υγρά που ήξερα πολύ καλά) μέχρι που κρεβατώθηκα και εντόπισα τον ένοχο.
Περαστικά και υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Mόλις περάσει η ίωση θα επανέλθει και η γεύση. Μέχρι τότε υπομονή και περαστικά.

Σας ευχαριστω ολους. Και εγω απο την ιωση πιστευω οτι ειναι. Θα δειξει. Σε 3 μερες τελειωνω και την αντιβιωση και μακαρι να επανελθω. 

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Λογικά έπαθες κορεσμό γεύσης(Vaper's tongue). Άτμιζε βάση για κάποιες μέρες, πίνε πολύ νερό. Κάποιοι λένε βοηθάει και το λεμόνι..

Μέχρι να απαντήσω γράψατε όλοι.. :))

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Σας ευχαριστω ολους. Και εγω απο την ιωση πιστευω οτι ειναι. Θα δειξει. Σε 3 μερες τελειωνω και την αντιβιωση και μακαρι να επανελθω.
Μεγάλη πιθανότητα η μεταλλική γεύση που πήρες να είναι και από την αντιβίωση αν άτμιζες στα καπάκια μετά που την πήρες. Αυτή βγάζει φαρμακίλα βέβαια και όχι μεταλίλα.

Στάλθηκε

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Η αντιβίωση είναι σε συνάρτηση με την ίωση. Πίνε αρκετό νερό και δοκίμασε πριν ατμίσεις να μασήσεις μια τσίχλα χωρίς ζάχαρη. Προσωπικά μου επανέφερε αρκετά την γεύση.... εκτός και αν είσαι έγκυος :)) :)) :)) :)) ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Πως θα ιωθω να δω πως είναι?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Εθελοντής σε παιδικό σταθμό  :tongue_smilie:



Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Με διωκσανε από τον παιδικό ρε γμτ. 
Έκανα αταΚΣίες. Πάω κατευθείαν δημοτικό   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Δινω καποια στοιχεια για αρχη για να καταλαβετε....

- 1,5 μηνα ατμιστης
- melo3 και melo4 χρησιμοποιω , με νικοτινη 4 ...και παιζω στα 37-40W περιπου...( με εχει βολεψει απιστευτα και μου αρεσει η αισθηση )
- ως καπνιστης εκανα περιπου μισο πακετο lights ημερησιως
- κανω ημερησιως 8-9 ml και μεση διαρκεια τζουρας 2-3 δευτερολεπτα.

Τις τελευταιες δυο τρεις μερες εχω ενα βαρος και ελαφρυ πονο στο στηθος- στομαχι δεν μπορω να εντοπισω ακριβως...ο οποιος εμφανιζεται συνηθως το βραδυ.Σαν καπνιστης 20χρονια ουδεποτε ειχα τετοια προβληματα....
Θελω και με βολευει  :D  να το αποδωσω στο οτι δεν χρησιποποιω τσιγαρισιο ατμοποιητη , και ρουφα ρουφα ολη μερα  :)) δημιουργειται αυτο που προσπαθησα να περιγραψω .... 

Δεν ξερω αν καποιος αλλος το εχει νιωσει ποτε....αν ναι ,ας ριξει λιγο φως ....  (πριν αρχισω να τρεχω σε γιατρους ) 


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Mπορεί να είναι και εντελώς άσχετο με το άτμισμα. Κι εγώ έχω κάποιο αντίστοιχο θέμα τις τελευταίες δύο ημέρες αλλά δεν νομίζω ότι οφείλεται στο άτμισμα....μετά από 9 χρόνια ως ατμιστής. Σε κάθε περίπτωση το παρακολουθείς.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Mπορει να ειναι και ασχετο... ο μονος τροπος να το διαπιστωσω απο μονος μου ειναι να μεινω "καθαρος" μια δυο μερες....πραγμα αδυνατον  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364