vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

417 επισκέπτες, 4 χρήστες
Aoratix, dkostas, Milarepa, Jorge

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
εεεε.....η ρητή απαγόρευση πώλησης σε ανήλικους;

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
η οποία τηρείτε τι να σου πω
όπως και τα μισά αμερικάνικα μπουκάλια που μοιάζουν με αναψυκτικά
  • οτι θα σταματήσουν το κακό άτμισμα και θα γυρίσουν στο καλό κάπνισμα οι δύσμοιροι πολίτες μας

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
εεεε.....η ρητή απαγόρευση πώλησης σε ανήλικους;
Πρόσεχε τι εύχεσαι: ο μόνος τρόπος να υπάρξει έλεγχος σε κάτι τέτοιο, είναι να απαγορευθούν ακόμα και οι εγχώριες πωλήσεις μέσω internet ή να ελεγχθούν με τρόπο που να πιστοποιεί την ηλικία, όπως πχ κατάργηση αντικαταβολής και PayPal και πληρωμή μόνο με κάρτα...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
ή με υπηρεσία έλεγχου ηλικίας 
πχ http://www.experian.co.uk/identity-and-fraud/age-verification.html

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δεν περιμένεις φυσικά μια επιχείρηση ατμίσματος να σηκώσει το κόστος μιας τέτοιας υπηρεσίας καθώς και το κόστος ασφαλούς διαχείρισης επιπλέον προσωπικών δεδομένων όπως αντίγραφα ταυτότητας, έτσι?

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
όχι δεν το περιμένω, τουλάχιστον όχι σε αυτό τον πλανήτη 
κι επειδή το ξέρουν οι "θεσμοί" αυτό θα πατήσουν πάνω του για να περιορίσουν κι άλλο το άτμισμα
και στο τέλος περιμένω e-liquids από τη Philip Morris και από τη British American Tobacco σε αμπούλες

εκτός και αν αλλάξει το παιχνίδι και περάσει η ιδέα ότι το άτμισμα γλυτώνει λεφτά από τα συστήματα υγείας και από τις ασφάλειες ζωής 
τότε θα δοθεί χρήμα και θα ενισχυθούν και τέτοιες δράσεις (προφανώς μιλάω σε ευρωπαϊκό επίπεδο)

προς το παρόν τους είμαστε (τους "θεσμοί" ντε) φθηνότερο να ψοφάμε από καρκίνο

ps μάλλον πρέπει να κάνεις μεταφορές στα μηνύματα οφτοπικιζω ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ακόμα καλύτερα, μιας και έγινε κατανοητό το νόημα των παραπάνω, προτείνω να το λήξουμε εδώ και να αφήσουμε το νήμα στην ησυχία του...

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Καλησπερα στο φορουμ.
Θελω να αναφερω ενα περιεργο και παραξενο προβλημα που αντιμετωπιζω.
Πριν μερικους μηνες αρχισε να με μπουκωνει η νικοτινη και μερικες φορες να μου φερνει βηχα ετσι θεωρησα σωστο οτι πρεπει να κατεβασω νικοτινη.
Ετσι απο τα 6mg εφτασα μετα απο 300-400ml να πεφτω μεχρι να δω ποσο αντεχω...5-4-3 και εφτασα στα 2mg.

Φυσικα η καταναλωση στα ml ανεβηκε αλλα δεν με πειραζει αυτο οσο οτι εχω ακομα βηχα και μονο στο ατμισμα μερικες φορες.

Κανω τσιγαρισιες με συρμα συνηθως kanthal. αντιστασεις πανω απο Ohm κοντα στα 15-20W και cotton bacon.
Υγρα φτιαχνω 100μλ
92ml 0mg VG φαρμακειου
3ml WFI
3ml αρωμα
2ml 100mg VG

Δεν θελω να κατεβω στα Watt μου αρεσει ο ατμος αλλα τι μπορει να φταιει;

Αποσυνδεδεμένος papcris

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Είναι πιθανό να φταίει η vg. Δοκίμασε να φτιάξεις υγρά 50-50 να δεις αν αλλάζει ή μειώνεται ο βήχας. Όταν κάναμε με το γιο μου υγρά 70-30 ή παραπάνω είχαμε κάψιμο στο λαιμό και βήχα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα στο φορουμ.
Θελω να αναφερω ενα περιεργο και παραξενο προβλημα που αντιμετωπιζω.
Πριν μερικους μηνες αρχισε να με μπουκωνει η νικοτινη και μερικες φορες να μου φερνει βηχα ετσι θεωρησα σωστο οτι πρεπει να κατεβασω νικοτινη.
Ετσι απο τα 6mg εφτασα μετα απο 300-400ml να πεφτω μεχρι να δω ποσο αντεχω...5-4-3 και εφτασα στα 2mg.

Φυσικα η καταναλωση στα ml ανεβηκε αλλα δεν με πειραζει αυτο οσο οτι εχω ακομα βηχα και μονο στο ατμισμα μερικες φορες.

Κανω τσιγαρισιες με συρμα συνηθως kanthal. αντιστασεις πανω απο Ohm κοντα στα 15-20W και cotton bacon.
Υγρα φτιαχνω 100μλ
92ml 0mg VG φαρμακειου
3ml WFI
3ml αρωμα
2ml 100mg VG

Δεν θελω να κατεβω στα Watt μου αρεσει ο ατμος αλλα τι μπορει να φταιει;



Αλλαξε το σύρμα ειδικά αν είναι ud με καλύτερης ποιότητας , και τις chemco με fagron

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Και UD και chemo μέσα έπεσες και στα δύο.
Αν και τώρα που το σκέφτομαι χρονικά κάπου τότε που άρχισα την chemo ξεκίνησε αλλά δεν έδωσα σημασία τότε.

Θα δοκιμάσω αντί να βάλω 92+3wfi να την σπάσω λίγο ακόμα σε 85+10wfi και αν δεν πιάσει πάμε για άλλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 00:36 από blade »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αντί για παραπάνω WFI, μήπως να βάλεις λίγη PG μέσα?

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Ναι θα το κανω παω να ψαξω στο "PG απο το φαρμακειο" αν υπαρχει δεν εχω δει.
Εκανα τελικα αυτο που ελεγα με το WFI και δοκιμασα 2ml αλλα δεν νομιζω να εγινε και τιποτα.Ασε που βγηκε και πολυ νερουλο το υγρο τωρα.
10ml WFI στα 85ml chemco ειναι πολυ για αραιωμα.

Είναι λίγο περίεργο που τώρα άρχισε να σε μπουκώνει το υγρό όπως λες, αλλά εμένα έγινε αυτό όταν δοκίμασα υγρό με full VG. Από 70VG/30VG δεν με ενοχλεί. Επίσης δοκίμασε και άλλα σύρματα όπως ειπώθηκε. Και ίσως να δοκιμάσεις και άλλη μάρκα βάσεων.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Καλησπερα παιδια...εδω και καποιο καιρο που κανω βαση 70vg 30pg 3νικοτ..το πρωι που ξυπναω και στην διαρκεια της ημερας εχω ενα μπουκομα στο λαιμο..οταν πιω καφε περναει λιγο λετε να φταει η πολυ vg;

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364