vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
εχω διαβαση που λετε πολυ για ματ. των ουλων.
Εχετε κοιταξει ΜΗΠΩΣ εχετε περιοδοντιτιδα??
Ριχτε μια καλη ματια στο παρακατω(δυστιχος αυτο το κμν δεν λεει για ματωμα στα ουλα, ομως ο οδον. μου λεει οτι το κανει αυτο η περιοδ.)


Η περιοδοντίτιδα είναι μια σοβαρή μόλυνση των ούλων που καταστρέφει τον μαλακό ιστό και τα οστά που στηρίζουν τα δόντια, ενώ μπορεί να προκαλέσει απώλεια των δοντιών ή, ακόμη χειρότερα, αυξημένο κίνδυνο καρδιακής προσβολής ή εγκεφαλικού επεισοδίου και άλλων σοβαρών προβλημάτων υγείας.
Η περιοδοντίτιδα είναι κοινό πρόβλημα, αλλά σε μεγάλο βαθμό μπορεί να προληφθεί. Πρόκειται στην ουσία για το αποτέλεσμα της κακής στοματικής υγιεινής, αν και αυτό δεν είναι απόλυτο. Το καθημερινό βούρτσισμα, ωστόσο η χρήση οδοντικού νήματος και η τακτικός επαγγελματικός οδοντιατρικός καθαρισμός μπορεί να μειώσει σημαντικά τις πιθανότητες εμφάνισή της
Ποια είναι τα συμπτώματα;
Τα συμπτώματα της περιοδοντίτιδας μπορεί να περιλαμβάνουν:
• Πρησμένα ούλα
• Έντονα κόκκινα ή μοβ ούλα
• Ούλα που όταν τα αγγίζετε, τα αισθάνεστε τρυφερά
• Ούλα που υποχωρούν
• Νέα κενά ανάμεσα στα δόντια
• Πύον ανάμεσα στα δόντια και τα ούλα
• Κακή αναπνοή
• Κακή γεύση στο στόμα
• Χαλαρά δόντια
• Αλλαγή στον τρόπο, που πλησιάζουν τα δόντια σας μεταξύ τους όταν δαγκώνετε.


Υπάρχουν διαφορετικοί τύποι ή κατηγορίες περιοδοντίτιδας. Η χρόνια περιοδοντίτιδα είναι η πιο κοινή και επηρεάζει κυρίως τους ενήλικες, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις εμφανίζεται και σε παιδιά. Αντίθετα, η επιθετική περιοδοντίτιδα αρχίζει συνήθως στην παιδική ηλικία ή την πρώιμη ενήλικη ζωή και επηρεάζει μόνο 1 έως 2% του πληθυσμού.

Βεβαια ειναι για ατομα ανω των 30+,οποτε εμας που ειμαστε 30------- δεν μας πιανει:D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2017, 14:13 από dinos_74 »

Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά που έχω παρατηρήσει εγώ:

* Έντονη δίψα το πρωί και ξηροστομία, λογικά επειδή του δίνω λίγο και καταλαβαίνει πριν πάω για ύπνο :P
* Απώλεια όρεξης, λίγες μέρες αφότου άρχισα το άτμισμα τα πιάτα μου για κάποιον λόγο άρχισαν να μένουν μισά
* Και νομίζω πως έχω διαπιστώσει μια απώλεια στην γεύση! Δεν με ικανοποιεί και τόσο πλέον η γεύση των φαγητών. Αυτό ίσως να οφείλεται και στο ότι έχω χάσει την όρεξη μου, δεν ξέρω. Δεν ατμίζω πάντως έντονες γεύσεις. Κυρίως καπνικές και σπάνια καμια γλυκιά

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ και στα τρια που αναφέρεις το ακριβώς αντίθετο. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Δίψα έχω όταν κάνω 50-50 αντί για 70 pg  που κάνω συνήθως. Στα υπόλοιπα το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
η διψα οντως οφειλεται στην αυξημενη vg.οσο για την ορεξη ενα θα πω.δεν με κραταν τα σιδερα απτην πεινα. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
εισαι σε καλυτερη κατασταση...  αλλοι μασανε κ τα σιδερα. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος E-VAPOR

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Και στα τρια που αναφερει ανωτερω ο συνατμιστης  aggelos887μου συμβαινει το αντιθετο.Ειδικα στο 3.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
παιδιά ατμίζω ληγμένα odin που έχω μεγάλο απόθεμα και με πιάνει το στομάχι μου και ανακατεύομαι... έχει συμβεί σε άλλους κάτι τέτοιο?   ???

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Kόψε τα ληγμένα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
δεν μπορώ..  είναι ποιοτικό υγρό, δεν γίνετε να πάει χαμένο..  :))

Αποσυνδεδεμένος Nicefill

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Ναι πας καλα που να τα πετάμε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

καλημερα,το τελευταίο χρόνο εχω και στο λαιμό και στην μύτη αρκετά φλεματα.εχω δοκιμασει ολες της αναλογιες vg/pg,εχω παιξει και με την νικοτίνη,εχω παει σε ορλ και πνευμονολογο δεν βρηκαν τπτ.η μονη διαφορα που εχω δει ειναι με υγρα με πολυ pg απο 70% και πανω αλλα μου δημιουργει καουερες ,καψιμο στην γλωσσα μετα τον υπνο και δυσπνοια.μηπως ειχε κανενας αυτα τα συμπτώματα και εχει βρει καμια λυσει?  

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Είναι πολύ πιθανόν να έχεις μια δυσανεξία στην PG, πράγμα καθόλου σπάνιο.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα,το τελευταίο χρόνο εχω και στο λαιμό και στην μύτη αρκετά φλεματα.εχω δοκιμασει ολες της αναλογιες vg/pg,εχω παιξει και με την νικοτίνη,εχω παει σε ορλ και πνευμονολογο δεν βρηκαν τπτ.η μονη διαφορα που εχω δει ειναι με υγρα με πολυ pg απο 70% και πανω αλλα μου δημιουργει καουερες ,καψιμο στην γλωσσα μετα τον υπνο και δυσπνοια.μηπως ειχε κανενας αυτα τα συμπτώματα και εχει βρει καμια λυσει?  
Εμενα οι καουρες προερχονταν απο την φυτικη γλυκολη αν το λεω σωστα την vg.ειχα ακριβως το ιδιο αίσθημα καουρας οπως οταν τρώω πορτοκάλια η αρκετα φρούτα ας πούμε. 

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Εγω οταν δοκιμασα diy υγρα 70vg/30pg, ειχα φουσκωματα στο στομαχι, ρεψιμο εντονο.οταν δοκιμασα 35vg/65pg με χτυπουσε εντονα η pg στο λαιμο, εντονη ξηροτητα και ηθελα με καθε 'τζουρα' να πινω κατι.κατεληξα σε 50/50 που μου καθεται μια χαρα και γενικα νομιζω οσοι εχουν θεματα καπου εκει κοντα στο 50/50 θα βρουν το ιδανικο τους.θελει δοκιμες με τα ποσοστα στον καθενα μεχρι να βρει τι του ταιριαζει.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172388 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364