vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 3 χρήστες
Zdgatapsychs, camber, Jorge

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
ε θα πάω σε 0 όταν τελειώσω το μπουκαλάκι και είναι και ωραίο υγρό το άτιμο.. μονο ένα θα σου πω... Gandalf  :bow: :baby:

edit:  έκανα περίπου 18ml με 3mg μέσα σε 2ώρες   :eyesplash:

νομίζω πρέπει να το ελαττώσω άμεσα... 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2016, 17:36 από Mr.R0bot »

Αποσυνδεδεμένος Vavas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα στην παρέα.εδω και ενάμιση χρόνο ήμουν με Atlantis 2 πνευμονικές τζουρες με 1,5 νικοτίνη και κατανάλωση 15 ml ημερησίως και ολα καλα.εδω και τρεις μέρες αποφάσισα να το γυρίσω σε τσιγαρισιες και πήρα ένα τρίτον μίνι.πηρα για αρχή έτοιμο 12 υγρό αλλα με έπιασε τρομερός πονοκέφαλος.το ίδιο και με εξάρι νικοτίνη.φταιει η νικοτίνη ή η αλλαγή τρόπου ατμισματος;

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα σας,

όσο μπόρεσα να ψάξω εδώ μέσα δεν βρήκα κάπου το πρόβλημα μου.

το πρόβλημα μου είναι: με πιάνει καούρα χαμηλά στον λαιμό μέχρι το στήθος.(δεν έχει να κάνει με βάρος, τροφές) και ο νους μου έχει πάει στο η.τ.

έχετε κάτι να μου πείτε/βοηθήσετε για να βρω τελικά αν όντως φταίει το η.τ (pg/vg κτλ) ?

επίσης η νικοτίνη που ατμίζω είναι χαμηλή και κάνω εως 5 ml την μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Nekosathina2

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Καλή σου μέρα. Για κοίτα και εδώ. http://vaping.gr/index.php/topic,384.0.html
Έχει καλές προτάσεις από του παλιότερους για να δοκιμάσεις να δείς τι μπορεί να φταίει.

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Εκεί έψαξα και δεν βρήκα το συγκεκριμένο πρόβλημα, εκτός και αν παρέβλεψα κάτι.

ευχαριστώ πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
fasolia, νομίζω ότι κάποιες μέρες αισθάνομαι το ίδιο.

Έχει μειωθεί αρκετά εφόσον έκοψα τα SS316 σύρματα. Μήπως κάνεις SS;

Το λέω, αν είναι να το δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
διαβασα το θεμα τρομερα προσεχτικα και ειδα οτι εχω 2-3 
συμπτώματα που με αποσχολουσαν λιγο καιρο.
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ,με βγαλατε απο πολυ ψαξιμο. :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα σε ολους, μετα απο αρκετο καιρο απουσιας λογω δουλειας,,σχολαω αργα και ειμαι κομματια την ωρα που γυρναω.
Τωρα παιζει αδεια και ειπα να παραθεσω ενα θεματακι.
Ειναι τωρα μια βδομαδα με πολυ εντονο βηχα(φυσικα οχι χωρις λογο) απλα δεν ξερω γιατι ακριβως.
Μετα apo αρκετο καιρο με ναυτιλο(2 χρονια) και μπεμπεκα και αρκετες δοκιμες υγρων,,ετοιμων και δικων μου αλλα και με αρκετους ατμοποιητες: subtank mini-cubis-triton mini-αβοκαντο και κανα 2 ακομα,αυτο διαστημα πηγα σε ijust s της eleaf και φυσικα σε υγρα με νικοτινη 3 λογω αντιστασεων 0,3 ohm κυριως.
Πνευμονικες δεν εκανα ποτε αλλα με τον ijust s σε παει μονο του . δεν εχω προβλημα,αρχισαν να μου αρεσουν κιολας αλλα εχω πολυ βηχα,κυριως την ωρα που ατμιζω,ειτε κανω κοφτες αποτομες τζουρες(οσο γινεται φυσικα με 0.3 αντισταση) ειτε κανω πνευμονικες.
Μαζι με τον ijust πηρα υγρο high vg 80-20 το famous της eliquid france 3 nocotine. Απλα δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο που μου προκαλει εντονο βηχα ειναι οι πνευμονικες,το ψηλο vg η ακομα και το αρωμα απο το υγρο το ιδιο?
Δοκιμασα και το four της el greco,που και αυτο ειναι high vg αλλα ηταν καπως καλυτερα(πολυ λιγοτερος βηχας) αλλα δεν με καλυψε η γευση στον ijust s.
Mηπως να δοκιμαζα υγρα 50-50 ?
Με ολους τους παραπανω ατμο που ανεφερα δεν ειχα ποτε βηχα,,αλλα σε ολους αυτους χρησιμοποιουσα αντιστασεις πανω απο 1 ωμ,ακομα και στον kangertech που εφτιαχνα δικες μου,εκανα με 1.2-1.4 ωμ.
Αυριο λεω να παω για melo 3 που εχει και ρυθμιση αερα μηπως και δω διαφορα,,ισως και με αλλο υγρο γιατι μπορει να με ενοχλει καποιο αρωματικο που εχει το famous .
Πολυ μπερδεμα ρε παιδια,,αν εχετε καμμια ιδεα να μου πειτε η παρομοια κατασταση μπας και ξεμπερδευτω θα ηταν μεγαλη βοηθεια.
Ωστοσο,μετα απο μια βδομαδα με τον i just,δεν μπορω να ατμισω με τους αλλους με τιποτα,μου φαινονται πολυ υποτονικοι.
Αυτα τα λιγα :D :idiot1:
Οποιος χριστιανος θελει ας βοηθησει με την εμπειρια του και τις γνωσεις του. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
\. Απλα δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο που μου προκαλει εντονο βηχα ειναι οι πνευμονικες,το ψηλο vg η ακομα και το αρωμα απο το υγρο το ιδιο?

Οποιος χριστιανος θελει ας βοηθησει με την εμπειρια του και τις γνωσεις του. :thumpup:
Nα η απάντηση !  Ο συνδυασμός αυτός όντας μαθημένος σε τελείως διαφορετικό άτμισμα.  
Το high vg με πνευμονικές σε εξωτερικό χώρο με αέρα ας πούμε, κόντευα να κάνω εμετό.  Δοκίμασε διαφορετικό υγρό και διαφορετικές πρακτικές μέχρι να εναρμονιστείς με τις πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Εαν κ εφοσον ο οργανισμος δεν συνηθίσει γρηγορα (συνήθως έτσι συμβαινει) θα πρότεινα να κανεις το όμορφο ατμισμα οπως το λεω εγω,δηλαδη τσιγαρισιος ατμο με λιγα βαττ.για την vg δεν εχω ακουσει να την κατηγορουν για βηχα για φούσκωμα στο στομαχι ναι,την pg παλι ναι την κατηγορούν για βηχα.
Δοκιμασα καποτε πνευμονικες με εναν μελο3μινι κ δεν ειναι για μενα,δεν ειναι τσιγαρο αυτος ο τροπος ειναι κατι ξενο,η νικοτινη δειχνει τα δοντια της ακομα κ 3 να ειναι καθως κ η pg κ φερνουν εναν βιασμο στον λαιμο θα το πω.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Εχεις δώσει ηδη την απάντηση μόνος σου,πιο ψηλά ohm και χαλαρά watt.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ 12mg σε joyetech ultimo με 0.5 clapton στα 52W το χτύπημα είναι απίστευτα δυνατό αλλα έχω κολλήσει άσχημα...

βεβαια έχω μειώσει παρα πολύ την κατανάλωση με αυτό τον τρόπο.. με 2ml ειμαι οκ, στην αρχή είχα βήχα και γδάρσιμο στο λαιμό.. μετά από περίπου 3 μέρες το συνήθισα..  :)




Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Ποιάς εταιρείας υγρό 12mg? Της liquid state πχ τα 12αρια είναι σαν 3mg :). Όπως και να έχει μου ακούγεται πολύ ζόρικο. Το θετικό είναι ότι μειώνεις την κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
ειναι της Counter Culture το  fueled

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Έχει παρατηρήσει κανείς σε υγρά σκέτη μπανάνα ή έστω με βάση τη μπανάνα να του φέρνουν βήχα; 
Μου συμβαίνει και δε νομίζω να είναι λόγω της PG ή της έντασης νικοτίνης αφού τα υγρά είναι 3άρια και κανονικά κάνω 12άρι. Το ίδιο έχω παρατηρήσει και με κάποια μήλα όπως αυτό της liqua. 
Τα παραπάνω μου κάνουν πιο "χημικά" σαν σκέτα αλλά σε συνδυασμό τους με κρέμες τα εξομαλύνουν στο δικό μου λαιμό. 
Μάλλον θα κόψω το μπανανα/μήλο σε έτοιμο και αν θα το ατμίσω θα είναι ως DIY όπου θα ρυθμίζω τη συγκέντρωση ώστε να μη μου προκαλεί ενόχληση γιατί σαν φρούτα μου αρέσουν και τα δύο..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364