vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Ο συνήθης ύποπτος για ζαλάδα είναι  ο
Υπολογιστής

Αυτό ξαναπέστο.  :yes:
Αν έφαγες ώρες στον υπολογιστή, και τα αυχενικά έρχονται και οι ζαλάδες. 
Την έχω πατήσει αρκετές φορές. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
ο υπολογιστης τι πρεπει να πει, που σε αντεχει ακομα?   8)

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
καλησπερα..εδω και καποιες μερες εχω παρατηρησει καποια προβληματα οσο αφορα την ενταση και τη χροια της φωνης μου...υπαρχουν καποιες στιγμες που δυσκολευομαι να μιλησω με αποτελεσμα να ακουγομαι διαφορετικα...υποτονικα και κουρασμενα...παιζει να φταιει  η γλυκερινη σε αυτο ? διοτι τα υγρα που φτιαχνω ειναι συνηθως 80 με 70 % VG ....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο: http://vaping.gr/index.php/topic,31524.msg1053293.html#msg1053293
Διάβασε και το πρώτο μήνυμα ή κοίτα τη λίστα εδώ.

EDIT: Λάθος. Έχει αναφερθεί μία φορά.

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Ναι απο οτι κοιταξα εχουν παραπονεθει και αλλοι για βραχναδα.. υποθετω ολως πως ολο αυτο εχει να κανει με την ποιοτητα της VG και το λεω αυτο διοτι η ενοχληση ξεκινησε (αν θυμαμαι καλα) απο οταν αλλαξα την vg του συνδεσμου με μια αλλη απο φαρμακειο παλι, αλλα σε χυμα κατασταση! θα το δω και θα ενημερωσω... 

Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
 Kαλησπέρα και από μένα, νέος στον χώρο του η/τ εδώ και 5 εβδομάδες χωρίς ούτε μία τζούρα κανονικού :) . Τις τελευταίες σχεδόν 2 εβδομάδες έχω παρατηρήσει ένα μπούκωμα της μύτης μου χωρίς να έχω κάποια άλλο σύμπτωμα , υποθέτω ότι οφείλεται στο άτμισμα.  Να σημειώσω ότι είμαι με υγρό standard όλο αυτό το καιρό 70/30 με 6 ml νικοτίνη. Μπορώ - πρέπει να κάνω κάτι για να το διαπιστώσω ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2016, 12:31 από paiktaras »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Ίσως καλύτερα να υποθέσεις ότι οφείλεται σε κάποια ίωση ή κρύωμα.
Για μπούκωμα μύτης δεν αναφέρθηκε ξανά κάτι: http://vaping.gr/index.php/topic,31524.msg1053150.html#msg1053150
Ρίξε μια ματιά και στη λίστα: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HB0anqYentCQpg_8QlW4_tX84TbwAq4iN_ORDmV1TdQ/edit#gid=0

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια θελω μια συμβουλη.ατμιζω εδω κ ενα μηνα.δυστυχως μόνο βαση γιατί ο εαυτος μου ερχετε τελευταιος σε προτεραιότητα αναμεσα σε αλλα 3 στοματα που εχω να φροντιζω.τελος παντων κανω βαση 50-50 pink mule με 6αρα νικοτινη.απο τοτε που ξεκινησα εχω ενα πρηξιμο να το πω εως κ τουμπανιασμα στην κοιλιά, καμια ενοχληση αλλα ειμαι παντα με πεταγμενη την κοιλιά κ σαν να εχω φάει. εκανα υπομονη με παρατηρησα αλλα μαλλον ειναι απο το ατμισμα.ξερω οτι η pg ειναι αιτια για διαφορα στομαχικα.απο εσας τα εχω διαβάσει. τι να κανω να παω σε 70 vg;να σταματησω το ατμισμα δεν παιζει οπως κ να ξαναρχίσω το τσιγάρο. 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Αν κ δεν ειμαστε γιατροι,δοκιμασε να κατεβασεις οσο μπορεις την pg κ αν δεν δεις αποτελεσμα τοτε καλο θα ηταν να επισκεφτεις εναν γιατρο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Παιδια θελω μια συμβουλη.ατμιζω εδω κ ενα μηνα.δυστυχως μόνο βαση γιατί ο εαυτος μου ερχετε τελευταιος σε προτεραιότητα αναμεσα σε αλλα 3 στοματα που εχω να φροντιζω.τελος παντων κανω βαση 50-50 pink mule με 6αρα νικοτινη.απο τοτε που ξεκινησα εχω ενα πρηξιμο να το πω εως κ τουμπανιασμα στην κοιλιά, καμια ενοχληση αλλα ειμαι παντα με πεταγμενη την κοιλιά κ σαν να εχω φάει. εκανα υπομονη με παρατηρησα αλλα μαλλον ειναι απο το ατμισμα.ξερω οτι η pg ειναι αιτια για διαφορα στομαχικα.απο εσας τα εχω διαβάσει. τι να κανω να παω σε 70 vg;να σταματησω το ατμισμα δεν παιζει οπως κ να ξαναρχίσω το τσιγάρο.
Θα σου πρότεινα να κάνεις ακριβώς το αντίθετο. Πολλά καταλογίζουν στην PG, αλλά το πρήξιμο στο στομάχι είναι κάτι που οι περισσότεροι το έχουν αποδώσει στην VG. Δοκίμασε να ατμίσεις λίγο καιρό με την Pink Mule Red που είναι 70% PG (μιας και σ' αρέσουν οι Pink Mule) και εσύ θα κρίνεις τι αποτελέσματα είχε η δοκιμή. Μετά, κι αν η δοκιμή δεν ήταν επιτυχής, μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να ατμίσεις βάση με αυξημένη VG...

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
τα ειχα και εγω αυτα τον πρωτο μηνα...ειναι πολλα τα συμπτωματα μετα την διακοπη καπνισματος παντως αν συνεχιστουν καλο θα ειναι να πας σε γιατρο οπως λεει και ο athan ...

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
φιλοι μου για το θεμα που ανεφερα παραπανω σε περιπτωση που καποιος αλλος εχει τα συμπτωματα μου δηλαδη φουσκομα κατι σαν να εχει φαει πολλα φρουτα φταιει η vg.
αφου το ψιλοεψαξα το θεμα κ ρωτησα κ τον basilis στο youtube μου ειπε οτι κ αυτος ειχε ακριβως το ιδιο θεμα για χρονια μεχρι ο οργανισμος να συνηθισει κ πλεον κανει ακομα κ φουλ vg.οποτε εκανε υγρα με βασεις σε pg κοντα κ στο 70%.
εγω λοιπον αφου εκανα τις pink mulle που ειναι μεν 50-50 αλλα παχυρευστες για αρχη τις αραιωσα ακομα κ 10% με ενεσιμο νερο ετσι ωστε να σπασει η περιεκτικοτητα των pg,vg.πραγματι ειδα διαφορα αλλα επηδη με αυτον τον τροπο σπας κ το χτυπημα αλλα κ την νικοτινη του κατασκευαστη οδηγηθηκα στις flavor art που ειναι αρκετα πιο ρευστες παντα 50-50 κ μπορω να πω με σιγουρια αυτες τις μερες ειμαι αρκετα καλυτερα.
οποτε οποιον τον τρομπαρουν τα φρουτα θα το κανει κ η vg.
πιστευω ειναι χρησιμη η εμπειρια μου γιατι σιγουρα δεν ειμαι μονο εγω οποτε οι διαχειρηστες ας παρουν το σχολιο μου κ να το ποσταρουν σε οποια θεματα κρινουν αυτοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2016, 11:54 από asdgeorge7 »

Αποσυνδεδεμένος Risk_one

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • NoSmoking_JustVaping
Χαιρεται
εχω ξεκινησει εδω και 4 μερες το η.τ εκανα την πρωτη μερα 4ml με 0.6 νικοτινη και υγρο VG την επομενη πηγα για να αγορασω ενα υγρο καινουργιο μιας και μου ηταν αρκετα ελαφρυ το προηγουμενο και πηρα ενα με 12 mg Vg/Pg αν και μου φανηκε βαρυ σε γενικες γραμμες δεν εδωσα κ πολυ σημασια κ συνεχισα να ατμιζω μεχρι να τλειωσει.Ειχα αρκετο καψιμο σε λαιμο αλλα τ συνιθιζα μεσα στν μερα.Πριν τελειωσω το μπουκαλακι με επειασε ενα πολυ εντονο καψιμο στο στερνο οπως εαν βαλεις θερμαντικη αλοιφη τυπου vix counterpain κλπ.Να επισημανω πως τοτε μονο ειχα αυτο το καψιμο δλδ δεν μου εχει ξανασυμβει κατι παρομοιο.Το καψιμο ερχονταν και εφευγε μεσα στην μερα.Οχι μονο οταν ατμιζα.Σημερα πηρα ενα υγρο με 12 mg νικοτινη και full Vg αλλα και παλι εχω το ιδιο θεμα προς το παρων.Τι μπορει ν ειναι αυτο ρε παιδια? φανταστειτε θερμαντικη αλοιφη ακριβως το καψιμο.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Καλώς τον. 3 mg κάνε μια βόλτα και πες μας

Αποσυνδεδεμένος Risk_one

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • NoSmoking_JustVaping
3mg νικοτινη και vg 100% εννοεις?  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 161 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181388 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 54 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63