vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, thebull, tony1976, gfilip

Twitter

ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« στις: Αυγούστου 20, 2016, 12:17 »
καλημερα παιδια,θα ηθελα να σας ρωτησω,εχει καποιος απο εσας ερπη (επιχειλιο) ?
προσεξατε να σας εμφανιζεται πιο συχνα στα χειλια η στην βαση της μυτης,απο τοτε που ξεκινησατε ηλεκτρονικο?
εγω ναι :( αλλα τι να γινει,θα το υπομεινω...

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 20, 2016, 12:24 »
Δεν είχα ποτέ έρπη, μόνο στην αρχή που δεν χρησιμοποιούσα ατσάλινα επιστόμια είχα κάποιες άφθες.Συχνός καθαρισμός επιστομίου,καλό υλικό(ατσάλι ή teflon) και μια χαρά πλέον!

Αποσυνδεδεμένος manou

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 20, 2016, 12:26 »
Και η γυναικα μου μολις αρχισε το ητ εβγαζε συνεχομενους στα χειλια στην αριστερη γωνια. Μολις αλλαξε το επιστομιο απο μεταλλικο σε delrin σταματησαν

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 20, 2016, 12:30 »
Kαι εγω και η γυναικα μου κανενα προβλημα απλα καθαριζω συχνα τα επιστομια

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 20, 2016, 13:29 »
καλημερα παιδια,θα ηθελα να σας ρωτησω,εχει καποιος απο εσας ερπη (επιχειλιο) ?
προσεξατε να σας εμφανιζεται πιο συχνα στα χειλια η στην βαση της μυτης,απο τοτε που ξεκινησατε ηλεκτρονικο?
εγω ναι :( αλλα τι να γινει,θα το υπομεινω...


Επειδή αυτές τις μέρες συλλέγω δεδομένα γύρω από τις παρενέργειες που έχουν δηλώσει κάποια μέλη, δεν συνάντησα πουθενά κάτι σχετικό με έρπη. Εξάλλου ο έρπης είναι ιός. 
Άφθες ναι. Έχει συμβεί σε κάποιους και αρκετοί το έλυσαν με αλλαγή του μεταλλικού επιστομίου με άλλο υλικό. 
Ο έρπης δεν έχει σχέση με το άτμισμα. Διάβασε κι εδώ για τα αίτια.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 20, 2016, 15:12 »
επειδη βγαζω ερπη πανω απο 30 χρονια ,ειμαι ενημερωμενη γι αυτο το θεμα...επειδη ομως τα τελευταια χρονια μου εμφανιζεται σε φασεις που υπαρχει μια εντονη αλλαγη στην ζωη η την ψυχολογια μου,(οχι σε εντονη χαρα φυσικα ;D) και σε διαστημα δυο εβδομαδων εμφανιστηκε δυο φορες (ενω συνηθως εμφανιζεται 1-2 φορες το πολυ τον χρονο πλεον) σκεφτηκα το ηλεκτρονικο...δεν επιδρουν με τον ιδιο τροπο σε ολους τους ανθρωπους,οι αλλαγες σε κατι στην ζωη τους...για μενα ηταν μια πολυ ευχαριστη αλλαγη βεβαια ,ισως στρεσσογονος ομως

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 02:44 »
Δεν μιλάω με κάποια ιατρική γνώση αλλά τα παρακάτω μου φαίνονται λογικά:
Όταν αλλάζει μια τόσο βαθιά και παγιωμένη συνήθεια όπως το άτμισμα κάπνισμα πάντα υπάρχει στρες. Σίγουρα με το άτμισμα δεν είναι δυσάρεστη η αλλαγή αλλά είναι μια σαφής αλλαγή και υποσυνείδητα μπαίνουμε σε τσίτα. Με αυτή την έννοια ίσως να υπάρχει μια σχέση. Όταν ηρεμήσεις με τα νέα δεδομένα (και εννοώ βαθιά μέσα σου) φαντάζομαι πως θα δεις ύφεση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 11:29 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 12:32 »
Πάντως και αυτή τη στιγμή, με έρπη είμαι.. Πάλι. Κι εγώ σε αυτά που λες έχω καταλήξει ελπίζω να είναι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος zerokill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 23:27 »
Εγω πάντως απο τοτε που αρχισα το ατμισμα δεν ξαναεβγαλα αν και δεν νομιζω να εχει καμια σχεση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 20:54 »
Αρχικα Δεν έχει καμια σχέση με τα Υγρά αναπλήρωσης, αλλα περισσότερο έχει να κάνει με το επιστόμιο που χρησιμοποιείς..  
δοκίμασε κάποιο άλλο επιστόμιο μέχρι να δεις πως θα πάει αν στην περίπτωση που έχεις ξανά συζήτησε το με κάποιον γιατρό, μπορεί να είναι οτιδήποτε ακόμα και από κάποια τροφή.. αλλα ακόμα και άγχος..   :)

Αποσυνδεδεμένος sam4g

Απ: ερπης και ηλεκτρονικο τσιγαρο
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 09:49 »
Ο έρπης είναι ιός! Αν εμφανίσεις μία φορά στη ζωή σου είναι σίγουρο πως θα ξαναεμφανισεις αν και ή ένταση δεν είναι ίδια πάντα! Υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που μπορούν να προκαλέσουν επανενεργοποίηση του ερπη, όπως άγχος, στρες, κάποια μόλυνση και πολλά άλλα.

Φροντιστε να καθαριζετε καλά τα επιστόμια και να τηρειτε βασικούς κανόνες υγιεινής!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364