vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

416 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 31, 2016, 22:30 »
Να σου πω την αληθεια... σε ζηλευω!
Μεχρι στιγμης νομιζω οτι εισαι οτι πιο σταθερο υπαρχει στο νημα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2016, 10:38 από chief79 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 31, 2016, 22:34 »
εδω κ κανα 4μηνο, σταθερα με mod pico, mexico υγρο, κ τηλεμαχο.
που κ που κανενα καπνικο abuelos.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 31, 2016, 22:38 »
Ατμιζω Εδώ και 7 μήνες.Το μόνο σταθερό είναι το istick 30.Και η 6αρα νικοτίνη.Όλα τα άλλα παιζουνε.Ειδικά με τους ατμό έχω 14 δλδ αγοράζω 2 το μήνα.Με τα υγρά πάντα παίρνω διαφορετικές γεύσεις

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 31, 2016, 23:01 »
Από τον Μάρτιο του 13 diy desert ship by fa  ;D
Από τον Μάρτιο του 15 phenomenon lite
Νομίζω πως είμαι πολύ on topic  :laugh1:
Υγ: Σημαδιακός μήνας ο Μάρτιος τελικά...

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 31, 2016, 23:02 »
Αν εξαιρέσω σχεδόν 2 χρόνια που πειραματιζόμουν με διάφορες eGo, δικά μου mod και υγρά, τα τελευταία 3 χρόνια είμαι πολύ σταθερός ( και οικονομικός :tongue_smilie: )
Δύο χρόνια Provari mini 2.5 και τον τελευταίο χρόνο VTC mini.
Τρία χρόνια KFL+
Τρία χρόνια σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 31, 2016, 23:06 »
Ο papoys, εγώ και το "συνάφι" μας πιανόμαστε;  :dontknow: :D

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 01, 2016, 00:11 »
Τριάμισι περίπου χρόνια με Vmax (version 1 για όσους το θυμούνται ) και τον τελευταίο χρόνο με i-stick 30w .
Για δυόμισι περίπου χρόνια ήμουν με έναν ΙΑΤΤΥ που μου χάρισε ένας φίλος από εδώ :respect:
Από υγρά τους τελευταίους 6 μήνες , σκέτη βάση με νικοτίνη .
Πιο ίδια..........πας περίπτερο .

ΥΓ.  Το Vmax ακόμα δουλεύει 8)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 01, 2016, 00:33 »
Πέρασα να πω ένα γειά παιδιά και επίσης οτι σας θαυμάζω εσάς τους σταθερούς. :))

Εμένα το μόνο ίδιο και σταθερό πάνω μου είναι το ονοματεπώνυμο μου.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 01, 2016, 00:35 »
Το μοναδικό υγρό που άτμιζα συνεχώς για σχεδόν 1 χρόνο (οκ, έκανα και καποιες παρασπονδίες) ήταν η παλιά βανίλια DIY της Atmos Labs, η οποία μου άρεσε απίστευτα πολύ, και όλο εκεί γύρναγα.
Δυστυχώς καταργήθηκε και αντικαταστάθηκε  με δυο που δεν μου αρέσουν σκέτες, μόνο σε μίξεις.
Το κακό είναι ότι βαριέμαι εύκολα, και αλλάζω συνέχεια υγρά και  απορώ πως επι ένα χρόνο είχα αυτη τη βανίλια.
Οχι μόνο αυτό αλλά είμαι σίγουρος πως αν υπηρχε και σήμερα αυτη θα άτμιζα, και δυστυχώς πιάστηκα στον υπνο, πηγα μια μερα να παρω ένα καινουριο μπουκαλάκι και εντρομος διαπίστωσα ότι είχε άλλη γεύση που δεν μου άρεσε καθόλου (ήταν η καινουρια βανίλλια) πριν προφτάσω να παρω καμια δεκαριά παλιές να έχω για 1-2 χρόνια . . .

Ακόμη είμαι τσαντισμένος...

Απο τότε αποφάσισα να μη δένομαι πολύ με ένα υγρό γιατί ότι μου αρέσει στο τέλος καταργείται (με δευτερο χαρακτηριστικό παράδειγμα το Smooth 8 της Halo το οποίο απ ότι φαίνεται άρεσε σε εμένα και το πολύ άλλους... 10 σε όλο τον κόσμο,  και γι αυτό δυστυχώς καταργήθηκε).


Από τον Μάρτιο του 13 diy desert ship by fa  ;D
Από τον Μάρτιο του 15 phenomenon lite
Νομίζω πως είμαι πολύ on topic  :laugh1:
Υγ: Σημαδιακός μήνας ο Μάρτιος τελικά...


chief79 , σου βγαζω το καπελο φιλε .
Εφτιαξες ενα μηνα που εκανε καποιους δεινοσαυρους να εμφανιστουν και παλι.....

Οπως και ο Πανος απο την πρωτη στιγμη που εμφανίστηκε ο Atmos Lab και για οσο διαστημα υπηρχε εκεινη η βανιλια  (ακομα την ψαχνω).
Πριν απο τη βανιλια αυτη .... και παλι σε βανιλιες ημουν.....
Αρα αφου μεχρι σημερα  ( αν και στην πραγματικοτητα ψαχνομαι ακομα με εξερεση το Grannys Vanilla Custard) , ατμιζω σταθερα βανιλια , ειμαι σταθερος εδω και 6 χρονια σε ενα υγρο/αρωμα .

Σταθερος και στη νικοτινη απο το '12 .  
Αντρικα mg............  
Φυσικα μιλαμε για ...  0mg ...... (κανω βεβαια και 'γω τις αμαρτιες μου και φτανω μεχρι ..... 3mg  καπου καπου....χιχιχι)


LAVA mod απο το '11 μεχρι το '13  οπου και ηρθε ενα ασπρο κουτακι του SEB (εφυγε το '15).
Τα μοναδικα ηλεκτρονικα μεχρι τον Αυγουστο του '15 πε εμειναν για καιρο .

Genesis απο το '12.
Διαφοροι , αλλα ο DID ηταν μεχρι πριν απο μηνες σταθερος .

Μηχανικα απο το ΄12.
Το GGTS υπαρχει ακομα . 
Αναπαυεται αρκετους μηνες τωρα...

Απο το καλοκαιρι του ΄15 μεχρι τωρα ..... καπου εχουμε ξεφυγει και δεν υπαρχει κατι που να με ευχαριστει στο 100%.
Αγορες VW , αλλα και παλι με μηχανικα ειμαι πιο πολυ...... :idiot1:

Αρα ημουν σταθερος . 
Δεν ειμαι πλεον . 
Δεν εχω σχεση με το νημα . 

Διωξτε με .....





Γεια σας  κυριε Πανο
Γεια σας  κυριε Λαζαρε.

;D


Ο papoys, εγώ και το "συνάφι" μας πιανόμαστε;  :dontknow: :D


Εσεις ειστε εκτος συναγωνισμου και ανταγωνισμου.
Ειστε σταθεροι εδω και τρια χρονια αν δεν κανω λαθος ....... στο τιποτα.....  
Ειστε σταθεροι .............. ΜΑΓΚΕΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2016, 05:22 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 01, 2016, 00:54 »
Τριάμισι περίπου χρόνια με Vmax (version 1 για όσους το θυμούνται ) και τον τελευταίο χρόνο με i-stick 30w .
Για δυόμισι περίπου χρόνια ήμουν με έναν ΙΑΤΤΥ που μου χάρισε ένας φίλος από εδώ :respect:
Από υγρά τους τελευταίους 6 μήνες , σκέτη βάση με νικοτίνη .
Πιο ίδια..........πας περίπτερο .

ΥΓ.  Το Vmax ακόμα δουλεύει 8)
Έγραψες όντως VMAX έτσι? Δεν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου??

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 01, 2016, 01:41 »
Καλησπέρα. Περαστική από το νήμα. Δε θα με παίξετε αν σας πω με τι ατμίζω (άραγε με τι αυτο το μήνα;;;)
Τα δυο στικάκια (30/40) και ο erlprinz που ακόμη χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους πιάνονται;;;; ή ο καυφούνης μου, που κλείνει αισίως 2 χρόνια ζωής;
Μπορώ όμως να είμαι off topic; Δεν μπορώ... απαγορεύεται. 
Λοιπόν, φίλη και παλιά επισκέπτρια του φόρουμ, που ατμίζει 4.5 χρόνια ,έχει κολλήσει με το ίδιο υγρό από την πρώτη μέρα: φράουλα-βανίλια της FA
Εξοπλισμό αλλάζει μόνο όταν χαλάει ο υπάρχων ή δεν μπορεί να βρει ανταλλακτικά για ατμοποιητή. Είναι με ένα istick30 και με έναν aspire CE5, για τον οποίο συνέχεια γκρινιάζει ότι πλέον δε βρίσκει εύκολα κεφαλές και κάνει αγώνα κάθε φορά για να τον αντικαταστήσει όταν τα παίζουν τα πάσα του, αλλά αρνείται επίμονα να δοκιμάσει ένα πιο νέο μοντέλο. Ειδικά κατιτίς σε πιο κοντόχοντρο, οπως aspire nautilus X

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 01, 2016, 02:08 »
 :neos:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 01, 2016, 02:18 »
Εδώ και ενάμιση χρόνο: Atermon
Πρόσφατα προστέθηκε και vtc Mini.
Για 1,5 χρόνο Diver, μετά Eviva.
Αυτά και μόνο αυτά. Κινούμαι με έναν και μόνο ατμοποιητή, ένα μηχανικό, ένα VW.
Υγρά;
Δυο χρόνια DIY nutacco. Πλέον βάση ή βάση με λίγο έτοιμο μέσα (Λάμδα, Ben Northοn, Digby's, Liqua). Λίγες δοκιμές περιστασιακά. Μετά πάλι βάση.
Πιο μίνιμαλ πεθαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 01, 2016, 02:27 »
2 χρόνια kayfun lite plus , τα έβγαλαν τα λεφτά τους :laugh1: έχω και ένα apollo για το σπίτι . Δοκίμασα αρκετούς κλώνους αλλά δεν..
Μετά από 2 χρόνια ,αγόρασα με το που βγήκε σχεδόν τον 5άρι και δε το μετάνιωσα καθόλου.

από υγρά δοκίμασα πολλά και ακόμα αγοράζω κανένα καινούργιο αλλά σταθερά DIY ry doyble με λίγο ap και cotton candy.

Μύησα επιτέλους ένα φιλαράκι βαρύ καπνιστή στο άτμισμα, κάνει εδώ και 6 μήνες αποκλειστικά liqua cuban cigar. Δε θέλει να δοκιμάσει  κάτι άλλο με τίποτα, μέχρι που του έβαλα 20 μπουκαλάκια παραγγελία από fasttech και ησύχασα.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 01, 2016, 02:38 »
Σταθερά ένα χρόνο και κάτι ψιλά, από τον Απρίλιο του '15, κάνω DIY FA Virginia στο 3%. Βέβαια είχα ξεκινήσει πολύ πιο πριν με το εργοστασιακό υγρό της εταιρείας, απλά το γύρισα σε DIY λόγω subtank. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem