vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Tem, kurtz, goran, Milarepa, Sergios, tony1976, tapantari, dvelev

Twitter

Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:35 »
Εδω και καιρο εχω μια απορια και θα ηθελα να την μοιραστω μαζι σας. 
Ποσοι και ποιοι ειναι αυτοι που ατμιζουν ...τα ιδια?

Και για να γινω πιο σαφης , η ερωτηση ειναι απλη:
Ποσοι απο εσας ατμιζουν σταθερα (πανω απο 6 μηνες η και πανω απο χρονο) αποκλειστικα
(η σχεδον αποκλειστικα) με την ιδια συσκευη (μοντ και ατμοποιητη) ακομα και το ιδιο υγρο.
Μικρες εξαιρεσεις επιτρεπονται (μικρες ομως). ;D

Ξεκινωντας απο τον εαυτο μου, ατμιζω συνολικα 2,5 χρονια , ενα χρονο τωρα με Εβιβα, μοντακια μεταξυ evic vtc mini, pico και τελευταια Atermon. Υγρο ... ακομα δεν... , αλλα στον εναν απο τους 2 εβιβα που ειναι καθημερινα στημενοι , τελευταια πεζει το Gandalf. 
Πολυ σταθερο δεν με λες , αλλα το προσπαθω.

(Αν υπαρχει αλλου το θεμα, παρακαλω  να μεταφερθει)


Παμε λοιπον!!!

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:37 »
Σαν να εχω την εντυπωση οτι το Topic θα παραμείνει νεκρο...
Χαχα...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:51 »
Εγώ πιάνονται? Από τα 4μιση Χρόνια, τα τρία ατμίζω βάση, με νικοτίνη από 3 ως 6. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω τα ίδια 4 μοντ και στο σύνολο της καριέρας μου έχω αποκτήσει 4 επισκευάσιμους, εκ των οποίων έναν έχω χαρίσει.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:57 »
ατμιζω σταθερα σκετη βαση VG 4 χρονια γιατι εχω δυσανεξια στην PG , το ετερον της ημισυ. Απο συσκευες, ξεκινησα οπως ολοι με Ego-T, μετα απο 4-5 μηνες στον C, μετα για 2 χρονια το μικρο μαυρο κουτακι απο ΣΕΒ , και απο κει και επειτα επειδη μου χαλασαν και οχι κανενας αλλος λογος, πηγα στο Cloupor mini, Istick Eleaf 20, και τωρα παιζω με Vtc Mini, 7 μηνες καθημερινα στη δουλεια, Pico στο σπιτι ,και ενα Kanger 40w για παν ενδεχομενο..., Απο Ατμοποιητες, ατμομηχανη, Α2, Εgo t-C, Kayfun για 2 χρονια, IATTY για ενα χρονο , και τωρα ο Καμπουκι και ο Subtank Mini, o δευτερος παροπλισμενος στην καβαντζα.
Σαν βιογραφικο φαινεται ανακατεμενο αλλα, παντως απο σταθεροτητα το μονο ειναι η VG χωρις αρωμα.  8)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:57 »
Το μοναδικό υγρό που άτμιζα συνεχώς για σχεδόν 1 χρόνο (οκ, έκανα και καποιες παρασπονδίες) ήταν η παλιά βανίλια DIY της Atmos Labs, η οποία μου άρεσε απίστευτα πολύ, και όλο εκεί γύρναγα.
Δυστυχώς καταργήθηκε και αντικαταστάθηκε  με δυο που δεν μου αρέσουν σκέτες, μόνο σε μίξεις.
Το κακό είναι ότι βαριέμαι εύκολα, και αλλάζω συνέχεια υγρά και  απορώ πως επι ένα χρόνο είχα αυτη τη βανίλια.
Οχι μόνο αυτό αλλά είμαι σίγουρος πως αν υπηρχε και σήμερα αυτη θα άτμιζα, και δυστυχώς πιάστηκα στον υπνο, πηγα μια μερα να παρω ένα καινουριο μπουκαλάκι και εντρομος διαπίστωσα ότι είχε άλλη γεύση που δεν μου άρεσε καθόλου (ήταν η καινουρια βανίλλια) πριν προφτάσω να παρω καμια δεκαριά παλιές να έχω για 1-2 χρόνια . . .

Ακόμη είμαι τσαντισμένος...

Απο τότε αποφάσισα να μη δένομαι πολύ με ένα υγρό γιατί ότι μου αρέσει στο τέλος καταργείται (με δευτερο χαρακτηριστικό παράδειγμα το Smooth 8 της Halo το οποίο απ ότι φαίνεται άρεσε σε εμένα και το πολύ άλλους... 10 σε όλο τον κόσμο,  και γι αυτό δυστυχώς καταργήθηκε).

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 31, 2016, 20:02 »
Δεν με λες και στάσιμο, (ένα καλό οπλοστάσιο αγορών υπάρχει),αλλά μια μεγάλη δόση μη πρωτοτυπίας στην καθημερινότητα με διακρίνει. Και ίσως τελικά να είναι θέμα κατανόησης-ταύτισης με την συσκευή-υγρό.
-IPV D2, Phenomenon Zest, DIY Smoke πάνω απο χρόνο (το smoke και περισσότερο)
-istick 30, KFL+ clone, και δεύτερες γνώμες γεύσης, πάνω απο χρόνο
-Προσφάτως πήρα τον δεύτερό μου Phenomenon Zest version 2, σε αναζήτηση ολοήμερου καπνικού που θα με κερδίσει αμέσως και με πάθος

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 31, 2016, 20:07 »
Δυστυχώς ή ευτυχώς οι περισσότεροι από μας το έχουμε αναγάγει σε ένα ενδιαφέρον χόμπι που συνδιάζεται εκτός από το να μείνουμε μακριά από το τσιγάρο, με το ψάξιμο της καλύτερης υποκειμενικά γεύσης, ατμοποιητή ή μοντ, οπότε λόγω των ραγδαίων εξελίξεων στον τομέα αυτόν είναι κομματάκι δύσκολο να μείνεις πολύ καιρό σε ένα πακέτο. ;)

Πιστεύω πολύ λίγοι θα είναι οι συνατμιστές στους οποίους απευθύνεται το νήμα. ;D

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 31, 2016, 20:10 »
kfl + wanted silver bullet
eviva + ammo brune epice

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 31, 2016, 20:23 »
[justify]Πολύ έξυπνο θέμα συζήτησης, όμως ας είμαστε ειλικρινείς. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο s.i.jerefos, πρέπει να παραμείνει νεκρό το νήμα... Σταθερό δεν είχα τίποτα. 9 μήνες αλαλούμ. Δεν θα το έλεγα βέβαια ως την απόλυτη σύγχυση, απλώς άλλαξαν πολύ σύντομα τα βασικά δεδομένα μου, κι εξηγούμαι.[/justify]

[justify]Ξεκίνησα το άτμισμα από χαμένο στοίχημα. Το κάπνισμα δεν το σιχάθηκα ποτέ. Κατόπιν, βρήκα στο άτμισμα τη λύση που θα με βγάλει και από το άτμισμα. Έλα όμως που ήρθε ο έρωτας. Απλά, δεν σταματάς. Σε αυτό που είμαι σταθερότατος, από την 1η ημέρα. Εκτός σπιτιού, δεν χρησιμοποιώ ποτέ 2ο μοντάκι ή ατμοποιητή. Ποτέ.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 31, 2016, 20:59 »
Οπως παντου,ετσι και στο ατμισμα η τεχνολογια αλλαζει συνεχεια,τοσο σε μοντ οσο και σε ατμο/τες.Μεγαλυτερη ποικιλια υγρων απ΄οτι παλια....Δεν μπορω να μεινω πιστος σε κατι. ::)

Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 31, 2016, 21:01 »
στα 5 χρονια που ατμιζω εχω αλλαξει 4 μοντακια και 4 επισκευασιμους.οσο εκανα υγρα με αρωματα ημουν κολλημενος σε ενα συγκεκριμενο.τα τελευταια 2 χρονια σκετη βαση απο 3-6 νικοτινη.σχετικα σταθερος και οχι πολυεξοδος.............ισως τον τελευταιο χρονο εχω ξεφυγει λιγο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 31, 2016, 21:08 »
Kαλησπέρα.Ατμιζα για ενα μεγαλό διάστημα το turkish tobaco 18 της Ligua εναλακτικά με το οριεντάλ της ίδιας εταιρίας

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 31, 2016, 21:57 »
Είστε  τυχεροί και σας βγάζουν πανω από χρόνο τα μοντ. Θα ήθελα και εγώ αλλά ητε χάλασαν ή τα έχασα ή τα χάλασα. Σταθερός στην 6αρα νικοτίνη ένα 5μηνο. Σταθερός σε calix, expromaizer delta2 πανω από 1 χρόνο ΑΝΤΕΧΟΥΝ..

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 31, 2016, 22:19 »
Εγώ, σαν νέος σχετικά ατμιστής, δεν έχω κανονικά θέση σε αυτό το νήμα.
Επειδή όμως είναι ενδιαφέρον θα τρουπώσω και γώ με κίνδυνο να φάω καμμιά φάπα!  ;D
Λοιπόν...
Modάκια:      Radius.-  :love_hearts:
Ατμοποιητές: Αστο καλύτερα...  :lipssealed:  Θα φάμε ξύλο...
Υγρά:           Eίμαι σταθερός και πορωμένος με το Isolani από τότε που βγήκε. Για αυτό δουλεύω!  :nani:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Για οσους ατμιζουν... τα ιδια!
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 31, 2016, 22:19 »
Εδώ και τρία χρόνια, υγρό σταθερό: DIY RY69 Atmos ( ok, έχω κάνει μερικές παρασπονδίες, αλλά ολίγες... ).

Τους τελευταίους 9 μήνες, σταθερά Evic VTC mini και CloudOne ( ok, δοκίμασα διάφορους ατμοποιητές, αλλά δεν κόλλησα με κανέναν άλλο ). Πριν, δύο συνεχόμενα χρόνια σταθερά με Nemesis και Kayfun Lite plus.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364