vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Mimhsdr, Blackwolf, babis1993, zalaros

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει κ ο μίνι  nautilus

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tritonas00

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είναι πιο αεράτος. ισχύει αυτό που σου έγραψα πιο πάνω, οτί έχει μεγαλύτερο εύρος, δηλαδή μπορέι να γίνει πιο αεράτος

:thumpup: Μαλλον θα τον δοκιμασω και θα γραψω εντυπωσεις, ευχαριστω και παλι!

Αποσυνδεδεμένος matrix9293

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Ναυτιλος μινι. ΑΠΛΑ ΘΕΟΣ. Και πολυ οικονομικος στα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Ειναι γεγονός οτι η aspire μετα τους επιτυχημενους ναυτιλους των 5 και 2 μλ στους επομενους της ατμοποιητες δεν τα πηγε καλα.....  Μας φόρεσε πολλά <<παλτά>> :D

Αν καταλήξει καποιος να πάρει ναυτιλο της πρωτης γενειάς , γιατι να μην παρει τον μεγαλο nautilus των 5ml?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 10:47 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Μόλις έσπασα το τανκάκι του κλασσικού Cubis :wall:
Δεδομένου ότι έχω 4 αντιστάσεις του κλασσικού Cubis, που δεν κάνουν στον 2, και το ότι σχεδίαζα, κάποια στιγμή, να κάνω την κίνηση για τον Cubis 2, ακούω προτάσεις για το δίλημμα που βρίσκομαι.

Ανταλλακτικό τανκ για τον κλασσικό Cubis, για να μην πάνε χαμένες και οι αντιστάσεις, ή κατευθείαν βουρ για Cubis 2?

Έχω επίσης Nautilus mini, Triton mini και δεν θέλω να ακούω για τον Nautilus 2.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν πολλα τετοια ανταλλακτικά στα εγχώρια (ecig , nobacco)μαγαζιά. Νομιζω ότι προσφερονται και σε λογική τιμη.
ΟΙ αντιστασεις του  Cubis 2 ,είναι απολυτα συμβατές με τους πρηγουμενες κουμπις/ΑΙΟ.
Το αντιθετο όμως , όπως ηδη γνωρίζεις ,δεν ισχυει.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Μόλις έσπασα το τανκάκι του κλασσικού Cubis :wall:
Δεδομένου ότι έχω 4 αντιστάσεις του κλασσικού Cubis, που δεν κάνουν στον 2, και το ότι σχεδίαζα, κάποια στιγμή, να κάνω την κίνηση για τον Cubis 2, ακούω προτάσεις για το δίλημμα που βρίσκομαι.
Δώστο όπως είναι, καπάκι και αντιστάσεις και πάρε τον καινούργιο.
Κάπου υπάρχει ένα νήμα "χαρίζονται"...

Οι κεφαλές κάνουν και για ΑΙΟ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
[member=19824]Dumouriez[/member]

Έχω ένα cubis, το πρώτο μοντέλο που κυκλοφόρησε, σε κάποιο συρτάρι και μαζεύει σκόνη (ίσως και καμιά-δυο κεφαλές). Αν τον θέλεις, είναι στην διάθεση σου...

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Moυ  κάνει εντυπωση πως ενας έμπειρος ατμιστής σαν και εσενα σουταρε τον πρωτο Cubis!
Eπίσης  και εγω εχω πολλούς εργοστασιακούς  , οσους δεν φαντάζεσαι :D
Και είμαι και ιδιότροπος με τους ατμο. και κεφαλες κ.λ.π :D Και τα λεω αυτά όχι για περηφανεια , αλλα γιατι ο αρχικός cubis ,  ειδικά με τις  1.5 ομ ,είναι ενας πολύ κάλος ατμοποιητης.Τον χρησιμοποιώ κ απολαμβανω με αυτόν  το  ατμισμα  πολύ συχνα. :)
Του έβαλα τελευτια κ τις νές  κεφαλές και εγινε ακόμη καλύτερος 8)
Το μονο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι έχεις πλεον προσχωρήσει  αποκλειστκά  στους επισκευάσιμους :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 16:51 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Η αγορά του cubis συνέπεσε με την αγορά του πρώτου μου επισκευάσιμου, οπότε δεν είχε καμία τύχη ο cubis και κάθε άλλος εργοστασιακός... :)


Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
εδω και 1,5χρονο χρησιμοποιώ τον melo 2 με αντίσταση 1,8 aspire triton και μπορω να πω οτι είναι πολύ καλο το αποτέλεσμα........τσιγαρισια τζούρα αλλα δεν ξέρω απο γεύση να σας κανω σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια!

εχω εδω και κανα 6μηνο το click & go της Nobacco και αποφασισα να αγορασω κατι καλυτερο. Ειμαι μεταξυ Eleaf iStick Pico 25 που ειναι 85W και Eleaf iStick Pico του απλου που ειναι 75w 

απο ατμοποιητες σκεφτομαι τον Joyetech Cubis Pro Mini 2ml. Μου αρεσει που ειναι αερατος αλλα μπορω και να κανω πιο σφιχτες. Σαν ποιοτητα ατμισματος ειναι καλος ομως? εχει διαρροες? Γενικα αξιζει τα λεφτα του? τον εχω βρει 20 ευρω. Γυρω στα 20 ευρω 30 μαξ υπαρχει κατι αλλο καλυτερο που να συνδιαζεται και με ενα απο αυτα τα mod ?? 

Ευχαριστω εκ των προτερων :D

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Για μένα...pico75 & cubis pro(mini) και με τις καινούργιες κεφαλές του cubis2 θα είσαι μια χαρά. 
Αν δώσεις και κάτι παραπάνω για το pico resin θα είσαι "αρχηγός".

Αποσυνδεδεμένος tsapi

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ είμαι ένας πολύ ευχαριστημένος χρήστης του cubis (το πήρα από τη nobacco σαν cupa). Μού αρέσει πολύ η τζούρα του καθώς επίσης και το γεγονός ότι αν μάθεις τα χούγια του είναι απροβλημάτιστος (διαρροές κτλ).

Ήθελα να πάρω έναν δεύτερο ατμοποιητή, με τέτοιο προσανατολισμό (σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα χωρίς προβλήματα, διαρροές κτλ), για να έχω καβάτζα για όταν καθαρίζω τον cubis, αν πάθει καμιά ζημιά κτλ.

Λογικό ήταν να δω τον cubis2. Στο τσακ ήμουν να τον παραγγείλω μόλις είδα τις προδιαγραφές του και τη σελίδα του στο ίντερνετ.

Κάθισα όμως και έψαξα για reviews στο ιντερνέτι, από ανθρώπους που τον έχουν χρησιμοποιήσει. Και εκεί είδα ότι υπάρχουν πολλά θέματα με υποτροφοδοσία, ειδικά στις απανωτές τζούρες (στα όρια του φυτιλιάσματος). Τα οποία διάβασα / κατάλαβα ότι δεν λύνονται με "χαλάρωμα" της αντίστασης μέσα στον ατμοποιητή (όσοι έχουν cubis καταλαβαίνουν τι εννοώ) και ότι είναι πολύ σπαστικά και η χρήση του ατμοποιητή καταντά δυσλειτουργική και ενοχλητική. Το χούι δηλαδή του cubis (υποτροφοδοσία ή ήπια υπερτροφοδοσία, που λύνεται με το χαλάρωμα - σφίξιμο της αντίστασης), αντί να βελτιωθεί στον cubis2, αντιθέτως επιδεινώθηκε !! (έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ)

Και σε διάφορα ποστ εδώ διάβασα ότι υπάρχουν θέματα υποτροφοδοσίας..

Οπότε κατέληξα να τον απορρίψω.

Από το ψάξιμο που έριξα, κυρίως εδώ, κατέληξα στον ijoy elf, o οποίος αντιλαμβάνομαι ότι έχει την τζούρα που θέλω (σφιχτή τσιγαρίσια mtl) και είναι απροβλημάτιστος (διαρροές κτλ).

Διευκρινίζω ότι είμαι άπειρος ατμιστής (μην σας πάρω στο λαιμό μου απροειδοποίητα!  :-[ )

Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Για μένα...pico75 & cubis pro(mini) και με τις καινούργιες κεφαλές του cubis2 θα είσαι μια χαρά.
Αν δώσεις και κάτι παραπάνω για το pico resin θα είσαι "αρχηγός".
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας :D 
αλλη μια ερωτηση επειδη δεν μπορω να πω οτι καταφερω να βρω κατι internet η διαφορα του pico 25 με pico resin ποια ειναι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499616 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos