vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

440 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Ποντικός, Jorge, vasim, e-akapnos

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος Neopard

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Glaz, brunhilde, millennium

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Γράψε πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις και αν σε ενδιαφέρουν οι κλώνοι :)
μέχρι και 40 ευρώ, ναι, με ενδιαφέρουν οι κλώνοι

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
κάποιους ατμοποιητές που σας έδωσαν καλή γεύση, και οικονομία στην κατανάλωση e-liquid.
Γενικά στο mtl είναι πολύ λιγότερες οι καταναλώσεις.Παιζει ρόλο βέβαια το σύρμα που θα στήσεις π.χ  με alien mtl,clapton κ.α ή μονοκλωνο αλλά γενικά δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα με την κατανάλωση.
Στο κυρίως θέμα της γεύσης είναι και υποκειμενικά τα πράγματα..παίζει καλά ο yftk fev 4.5s+ και ο dvarw από κλώνους με λίγο πιο μπελαλιδικο το στήσιμο σε σχέση με άλλους αφού θα είναι ο πρώτος επισκευασιμος σου αλλά όχι κάτι τραγικό..θα τα καταφέρεις εύκολα!
Από γνήσιους για εμένα μου αρέσει πολύ ο purity και ο Brunhilde αν δεν έχεις θέμα από το ύψος του και το στυλ του..Τώρα τελευταία έχει γίνει hype και ο bishop αν και για εμένα δεν αξίζει όσο ο ντόρος του..πολύ ωραία τζούρα,εύκολο στήσιμο αλλά μέτριο χτύπημα και γεύση..

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Bishop rta αν και πάμε στα 45€. Γελοίο στήσιμο, γευσάρα, χαμηλή κατανάλωση και ενώ είναι πολύ μικρός σε διαστάσεις, έχει μεγάλη χωρητικότητα.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ κ γω με όσους είπαν kayfun prime. Είναι το μετρό συγκρισης για τους mtl ατμοποιητες.

Και επειδή το βρίσκεις (κλώνο) με 15-20 μεταχειρισμένο, σε παίρνει να πάρεις ακόμα ένα από αυτά που σου προτείνουν.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Μια επίσης αρκετά αξιόλογη επιλογή είναι ο Berserker Mini V2 MTL RTA της Vandy Vape , που κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Γιατί ανοίχτηκε κι άλλο νήμα αφού υπάρχει ήδη αυτό http://vaping.gr/index.php/topic,30658.0.html ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Σωστά. Θα γίνει ενοποίηση των δυο νημάτων.

Έγινε συγχώνευση-ενοποίηση των δύο νημάτων και οι απαντήσεις στο νήμα "επισκευάσιμος για mtl" μετακινήθηκαν στο παρόν (προϋπάρχον) νήμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2021, 14:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Μια επίσης αρκετά αξιόλογη επιλογή είναι ο Berserker Mini V2 MTL RTA της Vandy Vape , που κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα.
Καλημέρα και καλό ΣΚ.
Θέλω και εγώ καινούριο επισκευάσιμο μιας και ο Kayfun Lite Plus που έχω χάλασε. Ο Berserker που αναφέρεις μου αρέσει. Τον έχεις δοκιμάσει?
Με ενδιαφέρει να μην έχει διαρροές και να μην έχει πολύ σφιχτή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Κ εγώ με την σειρά μου,σαν πρώτο επισκευασιμο,θα πρότεινα τον Bishop rta.Πραγματικα γελοίο στήσιμο,σημαντικό για αρχάριο ώστε να μην σπογοητευτει κ να βρει τα πατήματα του κ να μάθει τα στησιματα που προτιμά,μηδενικές διαρροές, επίσης πολύ σημαντικό,πολύ χαμηλή κατανάλωση κ γευσατος.Το μόνο που θεωρώ απλά οκ, ειναι το χτύπημα του.Για μένα προσωπικά, ο ατμό, είναι ιδανικός για μπάσιμο στους επισκευασιμους.. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα και καλό ΣΚ.
Θέλω και εγώ καινούριο επισκευάσιμο μιας και ο Kayfun Lite Plus που έχω χάλασε. Ο Berserker που αναφέρεις μου αρέσει. Τον έχεις δοκιμάσει?
Με ενδιαφέρει να μην έχει διαρροές και να μην έχει πολύ σφιχτή τζούρα.
Ναι, είναι ένας πολύ καλός ατμοποιητής. Δεν έχει διαρροές και επίσης έχει πολλές επιλογές για τον αέρα.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Σ'ευχαριστω!! Τον παρήγγειλα!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Volk

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Σε γνησιο επισκευασιμο, πηρα πριν 2 χρονια τον kayfun prime. Κατα τη γνωμη μου, οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε τσιγαρισιο.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Καλημέρα και καλό ΣΚ.
Θέλω και εγώ καινούριο επισκευάσιμο μιας και ο Kayfun Lite Plus που έχω χάλασε. Ο Berserker που αναφέρεις μου αρέσει. Τον έχεις δοκιμάσει?
Με ενδιαφέρει να μην έχει διαρροές και να μην έχει πολύ σφιχτή τζούρα.
Τον ειχα παρει, οπως ειχα παρει και πολλους αντιστοιχους σαν αυτον.
Παρε τον kayfun prime να κανεις δουλεια σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2021, 14:59 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Με τον prime θα βγάλεις silver alert και θα ψάχνεις το χτύπημα. Για μένα είναι ένας μέτριος ξεπερασμένος ατμοποιητής. Θεωρώ ότι υπάρχουν πλέον πολλοί ανώτεροι αυτή την στιγμή. 

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα σας και καλη χρονια με υγεια.νεος στο φόρουμ αλλά ειμαι κανα 6 αρι χρονια στο ατμισμα.
Ειχα hastur,siren,galaxies rdta,zeus και απ οταν εοχε βγει τον Brunhilde όπου και δεν ξαναασχοληθηκα με mtl ατμο γιατι απλα ειχε τζουρα στα γουστα μου και γευσαρα, για τα φρουτένια υγρα που κανω, ασύγκριτη με τους προηγούμενους ατμοποιητες μου.
Προσπαθησα για καποιο διάστημα να το κοψω και το ατμισμα αλλά δεν τα καταφερα.το κακο ηταν οτι ειχα δωσει οτι ειχα κ ετσι ειπα να ξεκινησω παλι .Πηρα τον rdta ripley που δυστυχως δεν τα βρισκω με τπτ μαζι του οσο κ αν προσπαθω δεν μπορω να βρω τι κανω λαθος.( Αν έχει βρει κανείς τροπο να τον στήνει κ να παιρνει γευση καλη χωρίς καμμένο θα θελα την συμβουλη του και ναι εχω κοιτάξει διαφορα βιντεακια,λες και δεν τροφοδοτεί το βαμβακι ωρες ωρες.)
Επειδη ομως έχω απογοητευτεί κοιταω να βρω εναν μτλ γευσατο .να παω σε παλι σε brunhilde ή να κοιταξω και κανέναν άλλον;.Βλεπω γινεται γενικα "ντόρος" για pioneer,pandora v2 & tauren elite pro. Bishop δε θελω να παω γιατι μου την εχει δωσει ο ripley .
Στήνω με mtl superfine fused clapton 30ga x2 (=) +38ga ni80 , 5 σπείρες,3αρι πυρηνα γυρω στα 0,72-,80 ωμ.Δε θα θελα να δώσω πανω απο 50 αρι η αλήθεια ειναι.
Ευχαριστώ και παλι καλή χρονιά με υγεία
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2022, 02:57 από KostasX »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172391 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10918 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364