vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

323 επισκέπτες, 7 χρήστες
stamatisgr, dkostas, Sergios, panoskapa, Jorge, liabovas, Milarepa

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος afana

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
καλησπέρα 
εχω τον Ares 2 τον 22άρι εδω και κανα μηνα
το προβλημα που μου κάνει ειναι ότι ξερνάει υγρο απο κάτω...
καθε μέρα τον ξεβιδώνω από το μοντάκι για να τον καθαρίσω
όπως το βλέπω βγάζει υγρό απο τις τρύπες του αέρα 
εννοείται άλλαξα σήμερα τα δύο orings, έβαλα τα πράσινα που έχει στη συσκευασία... το πιρεχ έκανε βόλτες!
έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?
ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Berserker v.2

Έχει κάποιος αποκτήσει εμπειρίες με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, βάζοντας τον σε σύγκριση και με τους άλλους MTL ατμοποιητές που έχει?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
καλησπέρα
εχω τον Ares 2 τον 22άρι εδω και κανα μηνα
το προβλημα που μου κάνει ειναι ότι ξερνάει υγρο απο κάτω...
καθε μέρα τον ξεβιδώνω από το μοντάκι για να τον καθαρίσω
όπως το βλέπω βγάζει υγρό απο τις τρύπες του αέρα
εννοείται άλλαξα σήμερα τα δύο orings, έβαλα τα πράσινα που έχει στη συσκευασία... το πιρεχ έκανε βόλτες!
έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?
ευχαριστώ
Το βαμβάκι σου αν ακουμπάει κάτω, να μην ακουμπάει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Berserker v.2

Έχει κάποιος αποκτήσει εμπειρίες με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, βάζοντας τον σε σύγκριση και με τους άλλους MTL ατμοποιητές που έχει?
Πάρα πολύ καλός και πανευκολος.. μόνο αρνητικό το top cap... Όμορφο αλλά άβολο και κουμπώνει ανάποδα από το σύνηθες..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Λίγο πριν πάρω και τον δεύτερο, θέλω να εκφράσω τον ειλικρινή ενθουσιασμό μου, όχι της αρχής, αλλά της διαρκούς χρήσης... για έναν ατμοποιητή που "κορόϊδεψα" όταν πρωτοπήρα.

Glaz Mini Rta

Δεν του το είχα, και μου φάνηκε υπερβολικά σφιχτός στην αρχή.
Είμαι κάτοχος 2 Zest και εδώ και χρόνια πίνω νερό στο όνομά τους για γεύση και ανάλυση.
Μετά τους Zest, πολλοί MTL...πολλές αγορές...κάποιοι ΟΚ...όμως χωρίς συγκινήσεις.
Με τούτον τον σφιχτοτζούρη, πιστεύω ότι επιτέλους βρίσκω κάτι που του αξίζει να τον ζευγαρώσω. Μπράβο μου...εεε...μπράβο του :D

Βρίσκεις διαφορά στη γεύση με το extension που του αυξάνει την χωρητικότητα? 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Δεν βρήκα, γιατί δεν δοκίμασα ποτέ χωρίς το εξτένσιον.
Όχι που θα άφηνα να πάνε χαμένα τα 5ml. Με τίποτα.
Κατευθείαν στα 5ml και η γεύση του μου φαίνεται delicatessen.

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Έχει μια μικρή διαφορά. Μικρή όμως χωρίς το εξτενσιον δίνει ποιο έντονη γεύση αλλά σε συνεχόμενες τζούρες θα πάρεις και υγρό κάτι που δεν προκειτε να πάρεις με το εξτενσιον πάνω. Πραγματικά και γω όταν τον πήρα δεν του έδωσα πολύ σημασία, μάλιστα τον είχα βάλει και για πούλημα αλλά εδώ και 3 βδομάδες έχει γίνει ένα με το χέρι μου.

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μετά από τα γραφούμενά σας, θα του δώσω κι εγώ μια δεύτερη ευκαιρία. 

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά, έχοντας το doggy εδώ και χρόνια, ψάχνω κάτι για βελτίωση και αλλαγή σε MTL. Ένα εύκολο στο στήσιμο και με γέμισμα από πάνω ευκολο (ο doggy 2k18 που επίσης έχω είναι λίγο μπελάς στο να βγάλεις το top cap). Είδα έναν που με καλύπτει και είναι ο Ares 2. Υπάρχει κάποιος άλλος οικονομικός και καλός σε αυτά που θέλω; (ειδικα ο τρόπος γεμίσματος υγρού του Ares με το συρόμενο καπάκι μου καλαρεσε και θα ήθελα κάτι αντίστοιχα εύκολο για την πλήρωση του) Δώστε μου καμιά επιλογή δοκιμασμένη για να ψάξω. Προκαταβολικά ευχαριστώ

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Στο στυλ του ares και με τον τρόπο αναπλήρωσης που θέλεις είναι ο true mtl. Eξαιρετικός ατμοποιητής με ωραία γεύση και χωρίς διαρροές (έχει κάποια ιδιαιτερότητα λίγο με το βαμβάκι αλλά μαθαίνεται εύκολα)

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Δες και τον Ether  rta εύκολο στήσιμο αναπλήρωση με  ένα κλικ, και καλή mtl τζουρα στην 0,8mm τρύπα. Χωρίς διαροη μέχρι τώρα. 

Αποσυνδεδεμένος agelosd

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
+1 για τον true!
Φοβερή ευκολία στο γέμισμα.Γυρνάς μισή στροφή,γεμίζεις,κλείνεις.
Η ιδιαιτερότητά του στο βαμβάκι είναι ότι πρέπει να το αραιώσεις πολύ.Θέλει πολύ χτένισμα!Σε σημείο που αναρωτιέσαι αν με τόσο λίγο βαμβάκι που αφήνεις αν θα πλημμυρίσει!Κι όμως έτσι έχει υποδειγματική τροφοδοσία και πολύ καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
+1 true και από εμένα αλλά οι
MD
PURITY +
παίζουν πολύ καλά επίσης.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω κι εγώ για τον true. Μπορεί να είναι ατμοποιητής δυο ετών περίπου αλλά είναι πραγματικά ένας απροβλημάτιστος ατμοποιητής που δίνει πολύ καλή γεύση.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172332 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364