vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
για αυτούς που ψάχνουν τον τέλειο mtl γνώμη μου είναι ότι ίσως δεν τον βρουν ποτέ .

μην κοιτάτε μόνο την γεύση , ο ποιο άχρηστος επισκευάσιμος αν ασχοληθείς θα βγάλει γεύση , εντάξει όχι όπως έναν τοπ αλλά  κοντά του .

τη να την κάνω την γευσαρα αν πλημμυρίζω τσέπες και χέρια με υγρά , η αν σφυρίζει σαν ντουντούκα .
 δείτε  σφαιρικά σκεφτείτε ότι θα τον κουβαλάτε όλοι μέρα στης τσέπες σας η στο χέρι σας .

μέσα από αυτό το πρίσμα εγώ βρήκα τον καλύτερο mtl . ΓΙΑ ΜΕΝΑ

1) έχει γεύση καλή και στα καπνικά ακόμα καλύτερη .
2) είναι στεγανός . ποτέ μα ποτέ ούτε σταγόνα
3) έχει χτύπημα . βασικό για μένα .
4) χωράει 5+ μλ
5) στήνετε πανεύκολα
6) είναι 22αρις
7) η τζούρα του είναι  σφιχτή και ήσυχη
8..δουλεύει με χαμηλά βατ .  9w τον έχω 1χιλ πιν
9) αλλάζει εμφάνιση και χωρητικότητα ανάλογα τα γούστα
10) είναι ελαφρύς
11) είναι  φτηνός , είναι και κλώνος
12) ανθεκτικός στα πεσίματα δεν σπάει .


δεν είναι κορυφαίος  σε κάτι συγκεκριμένο , απλός τα κάνει όλα καλά  .
 
προσεχώς και 4ος . DvarwMTL  μην τον παίρνετε παιδιά μάπα είναι .  :hehe: :hehe: :hehe:
   
και μια φωτο  :-[

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Ωραίος ο [member=13721]ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ[/member], αυτά τα μακρόστενα επιστόμια της φωτό δεν μαζεύουν υδρατμούς λόγω του ύψους τους;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Το 18 είχαμε βελτιωση στους ατμοποιητες σε ολους τους τομεις.
Όχι άλλο χαρτοπετσέτες.
Βελτιωση σε γευση,σμουθ ατμο ποιοτητα κατασκευης κ.λ.π.
Ισως το 19 να δουμε και τον πρωτο με λειζερ!
Καλη χρονια.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω βρει κλώνο Dvarw από φυσικό κατάστημα στην Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Ωραίος ο [member=13721]ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ[/member], αυτά τα μακρόστενα επιστόμια της φωτό δεν μαζεύουν υδρατμούς λόγω του ύψους τους;
λογικά ναι αφού ότι ατμοιζουμε περνάει από το επιστόμιο . αν πάλι εννοείς να μαζεύει   σταγόνες που μετά εισέρχονται στο στόμα . όχι δεν πίνεις σταγόνες .
και ούτε φαίνεται όπως τα γυάλινα επιστόμια  . είναι βολικό και φαίνεται πάντα σαν στεγνό .
άσχημο είναι ναι όπως και όλος ο ατμοποιητης .   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

ο dvarw mtl είναι γυναίκα  με περιεχόμενο  , όχι σαν κάτι όμορφες ψηλομύτες που μόλις ανοίξουνε το στόμα τους σου έρχεται να τρέξεις σαν τομπαρισμένος Κεντέρης . :hehe: :hehe: :hehe:

EDIT: έγινε διαγραφή επαναλληψης

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2019, 23:08 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Λέει ότι κάνει MTL και DTL. Δεν ξέρω, όταν ακούω τέτοια κρατάω μια επιφύλαξη. Συνήθως, το ένα από τα δύο δεν το πετυχαίνουν  :hmmm:
Εδώ το πέτυχαν διότι υπάρχουν δύο εισαγωγές αέρα η μεριά του mtl και η μεριά του dtl
Χωρίς να αλλάζεις πιν και συμπράγκαλα

Μπορείς άνετα με ένα στήσιμο με σύρμα πχ. 26-24 ga να παίξεις και στα δύο ταμπλό απλά αλλάζοντας το υγρό με διαφορετική περιεκτικότητα νικοτίνης
Τον έχω μία βδομάδα και παίζει πάρα πολύ καλά και Στα δύο

Και το βασικό δεν ζεσταίνεται στο dtl διότι πάντα χτυπάει στο κέντρο της αντίστασης ξεχωριστός αέρας με μεγάλη πίεση από το 1.6 mm pin

Η καμπάνα-ο σχεδιασμος της- είναι έτσι ώστε να δίνει smooth τζούρα και στις δύο επιλογές

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Από εμφάνιση μια χαρά είναι,το ύψος με προβληματίζει λόγω του φαινόμενου του καλαμακίου. Ρωτάω γιατί ψάχνω για επιστόμιο για τον άμμιτ.
Αυτο https://nexxton-ecig.com/product/modders-place/drip-tips-modders-place/dvarw-510-wide-pei-drip-tip-by-coppervape/
μου φαίνεται πιο καλό πάντως.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Από εμφάνιση μια χαρά είναι,το ύψος με προβληματίζει λόγω του φαινόμενου του καλαμακίου. Ρωτάω γιατί ψάχνω για επιστόμιο για τον άμμιτ.
Αυτο https://nexxton-ecig.com/product/modders-place/drip-tips-modders-place/dvarw-510-wide-pei-drip-tip-by-coppervape/
μου φαίνεται πιο καλό πάντως.
μην λες φαινόμενο Καλαμακίου γιατί μας διαβάζει η πρωτεύουσα και θα νομίζουνε ότι θα αναρριχάται από το επιστόμιο κανένα σουβλάκι . :laugh1: :laugh1: :laugh1:

πλακα  τελος :idiot1:

λοιπόν σοβαρά το ψηλό επιστόμιο το έχω δουλέψει με τον dvarw που είναι σετάκι . και είναι μια χαρά , και πολλή ανθεκτικό .
αυτό που έβαλες στο λινκ είναι ποιο κοντό και ποιο όμορφο δεν το έχω δουλέψει . πάντως στην θέση σου θα έπαιρνα το κοντό :yes:

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Το κοντό το ζαχαρώνω αλλά θα μείνω στο ζαχάρωμα μάλλον γιατί να παραγγείλω μόνο επιστόμιο δεν παίζει. Το φραπές σουβλάκι καλή ιδέα για υγρό πάντως,πάταγο θα κάνει.

Δεν έχω βρει κλώνο Dvarw από φυσικό κατάστημα στην Αθήνα.
....  Dvarw mtl   .....

...sorry ... άκυρο !! .... είναι on line κατάστημα (courier 3.00 e < 35.00 e παραγγελία)...... φυσικά καταστήματα μόνο Θεσσαλονίκη .....

.... έχεις και άλλη επιλογή ..... θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα .........
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2019, 15:34 από spijipa »

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
 
κ ξαφνικά βρεθήκαμε όχι στα δυο, αλλά στα τρία στενά στριμωγμένοι:
 
True MTL
Ammit MTL
Engine MTL
 
τί λέτε κ σεις οι χρήστες?
 
 
EDIT:
τέσσερα τα στενά λοιπόν μαζί κ με τον Fresia, που τονε ξέχασα...
 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2019, 18:00 από otakis »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Τους έχω δοκιμάσει όλους. ΜΑ ΟΛΟΥΣ.

Frezia και Engine για εμένα. Και από κλώνους Dvarw.

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ δεν έχω δοκιμάσει όλους αυτούς, αλλά δίνω point στον Stepeha για τον Fresia.Πολυ καλό εργαλείο, πολλαπλων χρήσεων. Δοκιμάστε το όποιος μπορεί.. 

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Τον engine δεν τον έχω δοκιμάσει, τον θέλω όμως  :)).

Από ammit, fresia, true για μένα true.
Δεν τον έχω αφήσει κάτω. Η τζούρα του είναι απίθανη για τα δικά μου γούστα.

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας

christhes πως θα περιεγραφες την τζουρα του true?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172395 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364