vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, axilleaspro, white varadero, vasim, Jorge, gfilip, ZoeM, Nikrom, camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Please  Help.
Αφου ειδα αρκετα reviews αποφασισα στην αγορα του Hastur λογω γευσης. 
Μια απογοητευση! Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος. Εχω κανει 10-15 διαφορετικa στησιματα εδω και 4 μερες. Γευση μηδεν. Βεβαια η συγκριση γινεται μοιραια με τον Pheno lite v2.  
Help.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω τον Hastur,αλλά έχοντας Pheno,θεωρώ ότι το μέτρο σύγκρισης που βάζεις είναι αξεπέραστο...
offtopic:σ'ευχαριστώ για τον κλώνο supreme :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα μιας και έχω 4 pfenomenon 2 lite 2 zest με όλες τις καμπάνες και τα σιναφη δύσκολο πολύ να βρεις ίδια γεύση και ας είναι κάποιος καινούργιος ατμοποιητης! (εννοώ καινούργιο σε πρόσφατη κύκλοφορια) μιλάμε για διαμάντι 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Ότι είπαν οι προλαλήσαντες. Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.
Ή μάλλον διαμάντια με στρασάκια.  ;D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Έχω περάσει από αρκετούς φαινόμενους σε αυτή τη ζωή και όντως η γεύση τους είναι αξεπέραστη, ενώ μόλις χτες πήρα και τον hastur ο οποίος εννοείται ότι δεν θα μπορούσε και να συγκριθεί μαζί τους.

Σε κάθε περίπτωση δεν τον λες κακό, αντιθέτως τον βρίσκω πολύ πολύ καλό και τολμώ να πω, ένα σκαλί παραπάνω απ' τη "γενιά" του (Ares, Siren2 κλπ ). Αν είναι καινούργιος ο δικός σου δώσε του λίγο χρόνο να στρώσει, δοκίμασε μερικά στησίματα με τον τρόπο που σε βολεύει μέχρι να βρεις το ιδανικό σου, μην τον "σβήνεις" αμέσως. Φαινόμενος δεν θα γίνει αλλά γευστικότατος είναι και όντως, τα λεφτά του τα βγάζει και με το παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Έχω δοκιμασει πολλους ατμοποιητες και ξέρω οτι δεν πλησιάζει καποιος τον φαινο σε γευση. Αλλα εδω στον Hastur μιλαμε για κακη, δυσαρεστη γευση σε σημείο να μην μπορεις να ατμισεις. Δεν ξερω, ισως ειναι τα μεταλλα, ισως δεν μπορω να βρω αυτο το hotspot σημειο, πολλα ισως...  

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Η δυσάρεστη γεύση δεν νομίζω να οφείλεται στο στήσιμο. Θέλω να πω, έχεις στήσει και άλλους ατμοποιητές μέχρι σήμερα - δεν είσαι κανένας εντελώς αρχάριος να ατμίζεις καμένο βαμβάκι. Μήπως να τον έπλενες ξανά και ξανά να φύγουν ότι λάδια έχουν μείνει;  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά είναι όλα γούστα και θεμα ζυγισματος του καθενός... Ο Hastur είναι ότι πιο γευστικό μέχρι τα 50 ευρω στους MTL (θεωρητικά) για το 90% των Ελλήνων αρίστων. Φυσικά και δεν μπορεί να συγκριθεί με Gus η με Calix η TAE, αλλά δεν είναι και η αγεφυρωτη απόσταση. Επίσης εγώ προτίμησα να δώσω τον phenomenon lite V.1 και να μείνω για τα καπνικα μου με κλώνο Hussar. Η ελάχιστη ανάλυση επίπλέον που εδινε στο Smoke της after8 δεν ήταν αρκετή για να ανεχτώ το ανάποδο γέμισμα και τα δάκρυα του. Θέλω να πω ότι όλα είναι γούστα χωρίς να λέω ότι ένας ελληνικός ατμό των 150 ευρω δεν τα αξίζει αλλά σίγουρα ο κινεζικός Hastur τα αξίζει τα λεφτά του και κατα πολυ !

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Ο Hastur έρχεται αρκετά καθαρός απο το εργοστάσιο άλλο είναι το θέμα.Θα πρότεινα να τον λύσει και να τον πλύνει και στήσιμο απο την αρχή.Να προσέξει μήπως κάτω απο το πινάκι του airflow έχει κολλήσει τίποτα.Πραγματικά είναι απροβλημάτιστος ο συγκεκριμένος και στα καπνικά δεν έχει αντίπαλο στους κινεζο MTL (και με κάτι ανέκδοτα Ελληνικής κατασκευής)

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Τον βουτας σε ενα μπολ με ξύδι και σόδα μαγειρική (μονο τα ανοξείδωτα μέρη) τα υπόλοιπα λαστιχακια και βαμμένα μερη σε χλιαρό νερό  :)

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Τον εχω πλυνει 7-8 φορες με καθε απορρυπαντικο που βρηκα και τον εβρασα σε γαλα. Και εγω τον προτίμησα απο ολους αυτους που αναφερετε για τα καλα του λογια που ακουσα και διαβασα.Ειμαι λατρης της γευσης και της σφιχτης τζουρας γενικα.
Το προβλημα με το τζαμακι που δεν μενει στη θεση του οταν βγαζεις να δεις το ντεκ οντως λυνεται-εν μερει με ενα vapeband.Οι επιλογες pin ειναι  βολικοτατες. Αθορυβος και  στρωτη τζουρα,
Αλλα με τη γευση δεν τα βρισκουμε.
Στησιματα που εχω κανει ειναι συνδιασμοι των: 2,5 -3 εσωτερικη διαμετρος, kanthal 32αρι - 40αρι, spaced - κολλημενες σπειρες (5 εως 7).  
PS: τα pin του αερα ταιριαζουν γαντι στον serpent mini (με λιγο τεφλον) 

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Ο φίλος κάτι κάνει λάθος με τον hastur.
Στα 35€ είναι διαμάντι ο συγκεκριμένος, προσωπικά δεν μπορώ να ζητήσω κάτι παραπάνω από ένα mtl ατμοποιητη αυτής της κατηγορίας.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Eγώ με 40αρι kanthalaki 5 σπείρες σε 3αρι πυρήνα 0,7Ω περίπου,βαμβάκι cotton bacon πεταμένο μέσα χωρίς πολύ χτένισμα και παίρνω εξαιρετική γεύση στα καπνικά που τον χρησιμοποιώ.
Μια χαρά ανάλυση έχει και πολύ ωραία τζουρίτσα.Και σε όσους τον έχω προτείνει και τον πήραν τα καλύτερα μου λένε.
Κάτι περίεργο συμβαίνει :hmmm:
Δυστυχώς απο μακριά και πίσω απο τα πληκτρολόγια μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε :dontknow:
Σου είναι εύκολο να τον δοκιμάσεις χωρίς πινάκι να δεις τι γεύση βγάζει σε κάποιο γνωστό σου υγρό;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Aν ένας ατμοποιητής θεωρείται αξεπέραστος τότε ποιός είναι ο λόγος αγοράς κάποιου άλλου που εκ των προτέρων γνωρίζουμε ότι θα είναι κατώτερος ? Θα ήταν ίσως πιο λογικό να αγοράσουμε έναν δεύτερο ή έναν τρίτο κλπ αξεπέραστο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Ένας πιθανός λόγος θα ήταν η διαφορά τιμής. Μπορεί κάποιος να ήθελε κάτι φτηνό για δεύτερο ή για πιο συνηθισμένο. Κατά τα άλλα το "παλιό" - "νέο" δεν αποτελεί κριτήριο για μένα, εκτός και αν το "αξεπέραστο" δεν μπορεί να βρεθεί πλέον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364