vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
ετσι με βλεπω! αλλα επειδη δεν μας τρεχουν απο τα μπατζακια να παρω για αρχη εναν καλο να τα ευχαριστηθω τα λεφτα που θα δωσω και μετα απο καιρο δινω παλι :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Αν βρεις, κλώνο hussar από coppervape.

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
μαλλον για σιρεν με κοβω... βγαινει και σε μαυρο που θελω... Αλλα γλυκοκοιταζω και το μπλεδακι! Φαινεται πολυ ομορφο!!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Το θέμα είναι να πας ένα βήμα παραπέρα. Με τον siren δεν πας.
Ο hussar είναι αυτό το βήμα.
Επίσης αν έχει γλυτώσει από τις δαγκάνες του Μπαρόκου κανένας unfollow, χτύπα τον ανεπιφύλακτα...

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Ο skyline τι λέει;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Δες και τον Hastur...

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
[member=21582]opel007[/member] o skyline κλωνος μονο σε αγγελιες, ριξε μια ματια, υπαρχει στο forum

ειναι πολυ καλος για μενα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Ο skyline τι λέει;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν λέει αν ενδιαφέρεσαι για ατμοποιητή πραγματικά σφιχτής τζούρας. Και μην μπερδεύεσαι επειδή απλά τον βλέπεις καθημερινά στα πιο πρόσφατα μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος vagtoo

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλημέρα,

Εμένα ο Ares δεν μου άρεσε και τόσο. Οι βίδες που έχει στο Deck δεν πιάνουν καλά (26ga), όταν βγαίνει το τζαμάκι το λαστιχάκι ανεβαίνει στην τροφοδοσία και πρέπει να μπεί χέρι (αν απλά ξεβιδώσεις το τζαμάκι για να checkareis κάτι τις μισές φορές ανεβαίνει το λάστιχο) και μου καίει τα βαμβάκια αν στήσω την αντίσταση προς τα επάνω.

Μου τα έπρηξε (συγνώμη κ όλας) στο στήσιμο όλο έφευγε το σύρμα, δεν το έπιαναν οι βίδες, λερώνει όταν ξεβιδωθεί και αναγκάστηκα να στήνω την αντίσταση προς τα κάτω για να μην καίει το βαμβάκι, επίσης χρησιμοποιησα kendo gold για μεγαλύτερη αντοχη (νομίζω χάνει σε γεύση αυτό το βαμβάκι) και με αυτό το στήσιμο γευση δεν. Αν έχετε κανα tip πως μπορεί να λυθεί κανα θεματάκι από τα προηγούμενα πολύ θα το εκτιμήσω ή να μου πείτε τι λάθος κάνω. Το στήσιμο είναι με 2,5-3 id σε 26 ga 5-6 σπείρες.
Κρίμα γιατί από την λίγη χρήση που έκανα είδα προοπτικές αλλά αμα είναι να μου σπάει τα νεύρα κάθε φορά άστο....

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Δεν λέει αν ενδιαφέρεσαι για ατμοποιητή πραγματικά σφιχτής τζούρας. Και μην μπερδεύεσαι επειδή απλά τον βλέπεις καθημερινά στα πιο πρόσφατα μηνύματα.
Mtl θέλω όχι απαραίτητα πραγματικά σφιχτή.. τύπου σκύλου τέρμα ανοιχτό ειμαι οκ. Από όσους έχω ψάξει και μέχρι 22 χιλιοστά με βλέπω να πηγαίνω στον σιρεν που μου αρέσει και σε εμφάνιση .. απλά αφήνω λίγο χρόνο να ψάξω κιαλλο και να πάρω και άλλες γνώμες (είτε γενικά είτε πάνω στον σιρεν) .



[member=21582]opel007[/member] o skyline κλωνος μονο σε αγγελιες, ριξε μια ματια, υπαρχει στο forum

ειναι πολυ καλος για μενα

Τον είδα ότι υπάρχει στις αγγελίες γι'αυτό και ρώτησα . Έχω ακούσει να αναφέρεται και συχνά


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Ο Hastur πάντως είναι για μένα πολύ τίμιος ατμοποιητής, με 4 επιλογές για διάφορα airflow που θα ικανοποιησουν από αυτούς που θέλουν αερατο έως πολύ σφιχτό ατμοποιητη όσο για την γεύση του τολμώ να πω πως εμένα προσωπικά μου έδωσε πιο ωραία γεύση από Hussar και σε 50/50 φοβερό ντουμανι αυτό βέβαια συνεπάγεται με σχετικά μεγάλη κατανάλωση υγρού.. 

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Ισχύει... Εγώ προσωπικά τον εχω μόνιμο με berserker & phenomenon να τους εχω δια διάλειμμα.
Πάντως πολλοί οι οποίοι παίζουν και με high end ατμοποιητες έχουν πλέον στο τσαντάκι τους τον hastur και όχι αδίκως...


Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλημέρα,

Εμένα ο Ares δεν μου άρεσε και τόσο. Οι βίδες που έχει στο Deck δεν πιάνουν καλά (26ga), όταν βγαίνει το τζαμάκι το λαστιχάκι ανεβαίνει στην τροφοδοσία και πρέπει να μπεί χέρι (αν απλά ξεβιδώσεις το τζαμάκι για να checkareis κάτι τις μισές φορές ανεβαίνει το λάστιχο) και μου καίει τα βαμβάκια αν στήσω την αντίσταση προς τα επάνω.

Μου τα έπρηξε (συγνώμη κ όλας) στο στήσιμο όλο έφευγε το σύρμα, δεν το έπιαναν οι βίδες, λερώνει όταν ξεβιδωθεί και αναγκάστηκα να στήνω την αντίσταση προς τα κάτω για να μην καίει το βαμβάκι, επίσης χρησιμοποιησα kendo gold για μεγαλύτερη αντοχη (νομίζω χάνει σε γεύση αυτό το βαμβάκι) και με αυτό το στήσιμο γευση δεν. Αν έχετε κανα tip πως μπορεί να λυθεί κανα θεματάκι από τα προηγούμενα πολύ θα το εκτιμήσω ή να μου πείτε τι λάθος κάνω. Το στήσιμο είναι με 2,5-3 id σε 26 ga 5-6 σπείρες.
Κρίμα γιατί από την λίγη χρήση που έκανα είδα προοπτικές αλλά αμα είναι να μου σπάει τα νεύρα κάθε φορά άστο....

Ευχαριστώ.
Νομίζω ότι με 28ga σύρμα Kanthal και 2,5 πυρήνα αποδίδει πολύ καλύτερα (γνώμη μου βέβαια). Για το Oring μήπως είναι χαλαρό; Άλλαξε τα με αυτά που έχει spare στο κουτί μήπως διορθωθεί.

Αποσυνδεδεμένος th3ofilos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Ο skyline τι λέει;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κατοχος merlin mini, siren v2 , hussar copervape, sxk kayfun prime , sxk doggystyle, πας δαγκωτω σε siren v2 ευκολο στησιμο, ευκολο βαμβακωμα, καλη τζουρα , καλες επιλογες αερα

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172366 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364