vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

436 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, dkostas, camber, Aoratix, Milarepa

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Η απλότητα για έναν αρχάριο είναι το πιο σημαντικό. Είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ για ξεκίνημα στο στρίψιμο.
Τι πιο εύκολο έχει απο έναν kayfun v3,v5,prime;

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Ένα velocity style rda.

Με μισό τόνο βαμβάκι και tiny drip tip για να έχεις τσιγαρίσια τζούρα. ::)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness

Γενικά τανκάκια αδειάζουμε πριν την πτήση και παίρνουμε μαζί ένα dripper για μέχρι να φτάσουμε και να μπορούμε να γεμίσουμε τα τανκ πάλι. Ούτε τα RDTA πάντως δεν έχουν θέματα.
Στην ψυχολογία όλο αυτό περιγράφεται ως ψυχαναγκασμός. Σιγά μην κουβαλάω ντριπερ μαζί μου για να εχω ατμο που δεν κλεινουν τα υγρά.

Δεν νομιζω οτι υπαρχει RDTA που να γεμίζει από κατω...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Τι πιο εύκολο έχει απο έναν kayfun v3,v5,prime;
Έχει ακόμα λιγότερα κομμάτια. Και στήνεται γρηγορότερα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
την προταση για cloud v1-v2 δε διαβασα απο κανεναν..
αυτον θα προτεινα, μαζι με τον skyline.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Έχει ακόμα λιγότερα κομμάτια. Και στήνεται γρηγορότερα.
Συμφωνώ αλλά στους kayfun δεν φοβάσαι μην στραβωβιδώσεις το τανκάκι ή σου μείνει στο χεράκι.Πιο friendly γενικά για ατζαμήδες :))
Πλάκα πλάκα ο SXK ο σκυλάκος μου είναι ο μόνος που έχω αλλάξει 2 φορές το τζαμάκι-τανκ του.Την μία ράγισε και την άλλη χαλάσανε οι βόλτες του.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Δε βλάπτει να δεις και hussar coppervape clone.

Τι πιο εύκολο έχει απο έναν kayfun v3,v5,prime;
Του πετάς το βαμβάκι και το φοράει μόνος του γαβγίζοντας ευτυχισμένα! ;D
Φίλοι μου, έχω καμιά εικοσαριά ατμοποιητές (συμπεριλαμβανομένων των V3 και v5).
 Όταν βγαίνω έξω, δύο κουτάβια παίρνω μαζί μου.
Ένα SXK κι ένα SJMY. Κι είμαστε κι οι τρεις στεγνοί κι ευτυχισμένοι! :D

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Τελικα λεω να αρχισω απο εναν Doggystyle SXK 2K16 RTA
(κλωνο), ειναι φτηνος και φαινεται και τιμιος, και μετα αφου παιξω λιγο με τα συρματα και τα μπαμπακια και γινω πιο expert, θα περιμενω να δω την νεα εκδοση του Καβειρου για να καταληξω ισως σε αυτον.Φυσικα θα εχω και τον μικρο τριτωνα μαζι μου ωστε αν τυχει κατι να πεταξω αυτον επανω.

Οπως και να εχει ειναι πολυτιμες οι συμβουλες σας.Παλι καλα που υπαρχει αυτο το φορουμ και μαθαινουμε και εμεις οι νεοι ατμιστες! :respect: :respect:




Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Από το να δώσεις 22€ για κλώνο, να δώσεις 60€ για Kayfun Lite Plus.
H πιθανότητα να απογοητευτείς είναι μηδαμινή μιας και για πολλούς αποτελεί μέτρο σύγκρισης.


Από την πλευρά μου θα πρότεινα

  • HCigar Fodi F2
  • Cloud One V1
  • Cloud One V2
  • Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Και γω ψηφίζω doggy για πρώτο επισκευάσιμο.
Είναι τόσο εύκολο το στήσιμο του, που θα σου φανεί παιχνιδάκι σε σχέση με του τρίτωνα. Εγώ τον βαμβακώνω με τα ρετάλια που περισσεύουν από τους άλλους ατμοποιητές. Αυτή τη στιγμή στον έναν έχω μισό cotton bacon και μισό koh gen doh. Τάστριψα μαζί, τα έβαλα και δουλεύει άψογα.
Ναι το ξέρω είμαι τσίπης...

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
 :)) :)) καλό αυτό στο τέλος.
Διαβάζω ολα τα μηνύματα και διαπιστώνω καμία προτίμηση στον kfv3 mini έστω σαν κλώνο.
Αυτός ο μικρός αποδείχθηκε η αιτία να χαρίσω 2 doggy εναν melo και εναν fodi f2 αφού τα βρήκαμε οπως χρόνια ολόκληρα στο κακό παρελθόν με τον graven μου.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
εσύ συντοπίτη...εκεί σταθερός..... σαν τον doggy ένα  πράμα   :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Και γω ψηφίζω doggy για πρώτο επισκευάσιμο.
Είναι τόσο εύκολο το στήσιμο του, που θα σου φανεί παιχνιδάκι σε σχέση με του τρίτωνα. Εγώ τον βαμβακώνω με τα ρετάλια που περισσεύουν από τους άλλους ατμοποιητές. Αυτή τη στιγμή στον έναν έχω μισό cotton bacon και μισό koh gen doh. Τάστριψα μαζί, τα έβαλα και δουλεύει άψογα.
Ναι το ξέρω είμαι τσίπης...

Το θέμα με το βαμβάκωμα στον doggy είναι πως είναι τόσο εύκολο, ευέλικτο και γρήγορο κι απαιτεί τόσο μικρή ποσότητα που σου δίνει την ευχέρεια να τον στήσεις ακόμη και με υπολείμματα.

Είναι φτηνό βέβαια, αλλά γιατί να πάνε χαμένα; (το έχω κάνει κι εγώ)  :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Με 14 ευρώ (χωρίς drip tip) ο doggy του SJMY στο 3FVape, τζάμπα πράμα... πάρτε 5-6 για δώρα... Χριστουγέννων! :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364