vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 10 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, Tazz, maprix, SuperSayian, Jorge, Aoratix, Nikrom, noe, kon95

Twitter

Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 14, 2016, 06:27 »
Αααααα δεεν θα ξερει δηλαδη τωρα ο ατονερ οτι εγω του εχω πει μπραβο;   :(
Ααα το βρηκα θα κανω παραθεση και θα αναλυω την αποψη μου!     :yes:



Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 14, 2016, 06:43 »
Με το νέο σύστημα  το χαλαρά θέματα (chat) ;)  αναγνωρίζεται πλέον ως ισότιμη ενότητα από το φόρουμ γιατί ήταν
παραπεταμένο.  :yes:  Άντε καιρός ήταν.

Θα τους τρελλάνω στην αρνητική ψήφο.

Κατά τα άλλα εντάξει δεν πιστεύω ότι θα βγουν και μαχαίρια αν κάποιο μήνυμα πάρει αρνητικούς ψήφους. Εγώ το βλέπω
και σαν παιχνίδι.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 14, 2016, 07:01 »
Εγώ προσωπικά θα συνεχίσω να γράφω τη γνώμη μου χωρίς να σκέφτομαι αν αρέσει λίγο πολύ ή καθόλου.
Όπως ο καθένας μας κρίνει ένα ποστ βάζοντας την αντίστοιχη αξιολόγηση, έτσι και ο ίδιος ταυτόχρονα κρίνεται για την αξιολόγηση του :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 14, 2016, 07:04 »
Προσωπικά ήμουν πάντα αρνητικός με τέτοιου είδους επιβραβεύσεις/αποδοκιμασίες κλπ σε ένα φόρουμ, ειδικά όταν αυτές γίνονται και ονομαστικά. Σε προσωπικό επίπεδο δεν καίγομαι πως θα το χρησιμοποιήσω, βάζω τα "likes" μου όπου μου αρέσει και ως εκεί, αποκλείω το γεγονός να χρησιμοποιήσω ουδέτερες, πόσο μάλλον αρνητικές στάσεις σε αυτό το ανούσιο κατ'εμέ παιχνίδι.
Δεν κρίνω τις επιλογές σας φυσικά ούτε και αλλάζει την εικόνα μου το φόρουμ αυτή η προσθήκη, σε κάποιους αρέσουν αυτά και το σέβομαι απόλυτα. Έχω δει όμως ανθρώπους να παρεξηγιούνται για τα likes του facebook (έστω κι αν ήταν φαινόμενο "της στιγμής ) ελπίζω να μη δω κι εδώ το ίδιο. Έχω δει "χρήσιμα" μέλη σε φόρουμ να χαλιούνται από μαζικές αρνητικές ψήφους σε ένα τους ποστ, όταν σε εκατοντάδες άλλα μάζευαν βροχή τις θετικές. Μάλιστα υπήρξε κι άτομο που την έκανε από φόρουμ γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο, αυτό κι αν ήταν..
Μακάρι να χρησιμοποιηθεί όπως το θέλετε και να μην δημιουργήσει παρατράγουδα. Και φυσικά να συνεχίσουν όλοι να λένε αυτό που θέλουν και πιστεύουν, μην κολλήσουν στα +1 +2 κλπ κι αρχίσουμε όλοι τα "μια ωραία πεταλούδα" ποστς..


Βάλτε όλοι +1 από κάτω μην γίνουμε από δυο χωριά τώρα έτσι; :D

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 14, 2016, 07:41 »
Δεν βλέπω να βγαίνει σε καλό...
Η πιθανότητα να δημιουργηθούν προβλήματα ειναι πολύ μεγαλύτερη απο την όποια (?) χρησιμότητα, που και εγώ δεν την βλέπω για να είμαι ειλικρινής.
Χώρια που είναι ενοχλητικό όλο αυτο το πράγμα κάτω από κάθε μήνυμα...

Αποσυνδεδεμένος tasos68

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 14, 2016, 07:50 »
Πολλες επιλογες και νομιζω οτι θα μπερδευομαστε.
2-3 επιλογες θα ηταν καλυτερα πιστευω... ασε που αυτα τα 7 δευτερολεπτα δεν ειναι και πολυ βολικα

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:03 »
σε μια εβδομάδα θα το έχουμε συνηθίσει, οι αντιδράσεις είναι φυσιολογικές άλλωστε σε κάθε τι καινούργιο, θέμα συνήθειας είναι όλα! 

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:03 »
Δεν βλέπω να βγαίνει σε καλό...
Η πιθανότητα να δημιουργηθούν προβλήματα ειναι πολύ μεγαλύτερη απο την όποια (?) χρησιμότητα, που και εγώ δεν την βλέπω για να είμαι ειλικρινής.
Χώρια που είναι ενοχλητικό όλο αυτο το πράγμα κάτω από κάθε μήνυμα...
Το αυτό! Δυστυχώς θα συμφωνήσω, προσθέτοντας πως δυσκολεύει τη λειτουργικότητα του φόρουμ. -1 από εμένα Λευτέρη, μένει να το δούμε (χωρίς παρεξήγηση, σε ξέρω τόσα χρόνια και αναγνωρίζω την προσπάθειά σου για το καλύτερο κάθε φορά   :thumpup:)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:19 »
ΠΩΩΩΩΩ τι μου κάνατε.. Τόσο κόπο έκανα να μαζέψω περισσότερα bravo από τα ποστ που είχα κάνει, και τώρα μου τα σβήσατε.. Με καταστρέψατε.. Με τι μούτρα θα κυκλοφορώ τώρα στο φόρουμ..?? τι γνώμη θα σχηματίζει για εμένα όποιος μπαίνει να τσεκάρει το προφίλ μου..
:NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama:

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:43 »
Θα προτεινα 2 επιλογες +, - και νομιζω θα ειμασταν υπερκαλυμμενοι.
Γιατι να βαζω ανα 7 sec ? Με αποθαρρυνει αυτο στο να βαζω γενικως... και μετα με βλεπω η να βαζω παραθεσεις οπως προειπα ή να μην συμμετεχω και πολυ.
Δεν μπορω να πετυχω παντα το εμοτικον που θελω... αλλη αποθαρρυνση
Το facebook και οι λοιποι κατινδεν ξερουν που τα εχουν αφησει.απλα τα πραγματα. Τωρα οι επιλογες χαχα και κλαιω στο φεισ... ναι. Αλλα ειναι πιο ευχρηστες και παλι νομξζω.
Δεν μου λεει πολλα  εμενα τοσο  η ποσότητα των  "μπραβο" που  πηρα αλλα κυριως απο ποιον... ετσι γινεται πιο προσωπικο το φορουμ που εμενα μου αρεσει. Αυτο πού το βλεπουμε πια; 
Θα ξαναδιαβασω τωρα το σκεπτικο της αλλαγης και επανερχομαι!
Edit: Καλε γιατι εγινα φουγαροκαραβανα; :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:59 »
Κι εγώ νομίζω ότι τρεις επιλογές θα ήταν αρκετές.
Το  :thumpup: 
Το  :thumpdown:
Το   (χρήσιμο/ενημερωτικό και το οποίο θα είναι το μόνο που θα βαθμολογείται)
Στα στατιστικά του κάθε χρήστη, θα μπορούσε να φαίνεται και ο αριθμός των :thumpup::thumpdown:.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 14, 2016, 09:04 »
Πολύ καλή η νέα αναβάθμιση, αλλα νομίζω οτι είναι πάρα πολλα τα εικονίδια....
Καλύτερα να ήταν γυρω στα 3.....
όπως γράφει κι ο megst απο πάνω

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 14, 2016, 09:10 »
Γενικές απαντήσεις χωρίς σειρά...
  • Θα το βλέπεις στο List of rates Zelatini.
  • Λογικό το ανά 7 δεύτερα ώστε να μην "παίζει" ο καθένας.
  • Ανέφερε ο Atmos ότι δεν ενημερώνεται πλέον το παλιό σύστημα... Λόγω εμπειρίας αυτό εμπεριέχει κινδύνους ασφαλείας για την λειτουργία του φόρουμ. Ανενημέρωτο πρόσθετο = ανενημερώτη ασφάλεια = κακόβουλο λογισμικό (θα το πω για να το καταλάβουν όλοι).
  • Οι επιλογές μπορεί να ήταν λιγότερες. Αλλά μιλάμε για το μήνυμα, όχι για αυτόν που γράφει. Καμία σχέση με το Facebook το νέο σύστημα. Εδώ βαθμολογείται πλέον το κάθε μήνυμα.
    Και οι επιλογές για εμένα καλές είναι. Αν ήταν ξερά ένα Διαφωνώ... Γιατί διαφωνείς; Γιατί είναι παλιό, γιατί δεν είναι σωστό; Γιατί δεν σ αρέσει η φάτσα μου;
  • Κι εγώ ελπίζω να το διαχειριστούμε σωστά... Αρκεί να καταλάβουμε τι βαθμολογούμε... Ναι, παλιότερα αρκετοί μάζευαν μπράβο για μια βλακεία. Επειδή την ΄"έλεγαν" σε κάποιον. Ήταν πιο σωστό αυτό; ;Oπως είπε και ο Atmos το νέο σύστημα  "Δεν είναι "χρηστοκεντρικό" αλλά "μηνυματοκεντρικό"."
  • Δεν νομίζω ο σκοπός του συστήματος να είναι η αποτροπή του σχολιασμού, των παραθέσεων και τοποθετήσεων. Γιατί τότε δεν έχεις φόρουμ αλλά κάτι άλλο...
  • Για τους καυγάδες... Ας πούμε ότι γράφω "Είχα μια φαγούρα σήμερα..." και όπως είναι φυσικό θα πάρω "Offtopic" ή "τι λες ρε τρολ" ή "κακές λέξεις". Άδικο θα έχω; Θα θιχτώ; Ε δεν νομίζω. Πρέπει να ξεφύγουμε από το "Μου πάτησαν μπράβο γιατί είμαι μαματος!" και να πάμε στο "Μου πάτησαν μπράβο γιατί έγραψα κάτι χρήσιμο" Ή δεν πήρα μπράβο γιατί απλά αυτό που έγραψα ήταν αδιάφορο. Ακριβώς για τον λόγο που είπε ο thenetpoet παραπίσω πιστεύω ότι θα γίνει σωστή διαχείριση από τον καθέναν του συστήματος.

EDIT: Zelatini... Υποθέτω έγινες Φουραγοκαραβάνα γιατί σου έχουν πει πολλά μπράβο. Από τα Post δεν είναι... Οπότε μάλλον από εκεί.  ;D

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 14, 2016, 09:37 »
Από την άλλη είναι ένας τρόπος να επιβραβεύονται και τα τρολλ , άσχετα αν είναι στο πρώτο  :hmmm: ή στο τελευταίο  ;D
εικονίδιο.  :)

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Νέο σύστημα αξιολόγησης μηνυμάτων (Bravo)
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 14, 2016, 09:54 »
Ειιιιιι δεν ειμαι τρολ! :angel: papoy παρε πισω την ψηφο σου  >:(  
:pare:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180223 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8250 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12