vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, dimitrisd, dimitraf, lemon78, ZoeM

Twitter

Να ανησυχούμε?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 19:49 »
Εγώ διψάω λιγότερο τώρα... και οι επισκέψεις μειώθηκαν...
Νοιώθω το στόμα αφυδατωμένο, αλλά αντέχεται. Ο στεγνός λαιμός του τσιγάρου ήθελε συνέχεια ύγρανση (σε μένα τουλάχιστον).
Περνάω πλέον και ώρες χωρίς καφέ!


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 21:13 »
Εγώ διψάω λιγότερο τώρα... και οι επισκέψεις μειώθηκαν...
Νοιώθω το στόμα αφυδατωμένο, αλλά αντέχεται. Ο στεγνός λαιμός του τσιγάρου ήθελε συνέχεια ύγρανση (σε μένα τουλάχιστον).
Περνάω πλέον και ώρες χωρίς καφέ!
Τυχερέ!!!!!!!
Εγώ είμαι εντελώς αντίθετα από εσένα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 21:48 »
Εγώ διψάω λιγότερο τώρα... και οι επισκέψεις μειώθηκαν...
Νοιώθω το στόμα αφυδατωμένο, αλλά αντέχεται. Ο στεγνός λαιμός του τσιγάρου ήθελε συνέχεια ύγρανση (σε μένα τουλάχιστον).
Περνάω πλέον και ώρες χωρίς καφέ!
εκανες κατι? :dontknow: η απλα περασε και εισαι καλυτερα?
 ???απο ζαλαδα πως πας?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 22:49 »
όσοι έχετε ζαλάδες μειώστε την νικοτίνη παιδιά.
με τον καιρό ο οργανισμός θα συνηθίσει σ αυτή την υψηλή,ανάλογα με τον άνθρωπο,δόση και οι ζαλάδες θα εξαφανιστούν. οπότε καλυτερα να την μειώσετε τώρα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 23:36 »
όσοι έχετε ζαλάδες μειώστε την νικοτίνη παιδιά.
με τον καιρό ο οργανισμός θα συνηθίσει σ αυτή την υψηλή,ανάλογα με τον άνθρωπο,δόση και οι ζαλάδες θα εξαφανιστούν. οπότε καλυτερα να την μειώσετε τώρα.
:hmmm: ατμιζω με νικοτινη στο  low επιπεδο γι'αυτο μου κανει εντυπωση!!
η ζαλαδα μαζι με ναυτια ειναι για καμια ωρα το πολυ δυο  κι οχι καθε απογευμα που συνηθιζει να με πιανει και η αληθεια ειναι πως εχω μειωσει το ατμιζμα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 09:55 »
ο αθλητισμος ειναι οτι καλυτερο :thumpup: και μετα το κοψιμο του κτ ειναι αυτο που πρεπει να κανουμε ολοι μας και ειδικα εγω που ειμαι 127 κιλα και η δουλεια μου ειναι οδηγος(καθομαι ολη μερα :thumpdown:
ατμιζοντας 16 μερες τωρα εχω καλυτερη αναπνοη (βαθια και χορταστικη) πιστευω στο μηνα επανω κατι να ξεκινησω :yes:
Μπορεις να αρχισεις περπατας μιση ωρα την ημερα ? Μονο για πεντε μερες εγω θα σου προτεινω να το κανεις αυτο κ τις δυο να ξεκουραζεσαι δλδ το Σαββατοκυριακο.
 Εαν αρχισεις να περπατας ειτε σε εναν διαδρομο σε γυμναστηριο ειτε μονος σου στον δρομο κανοντας ενα καλο προγραμμα δλδ? τα πρωτα πεντε λεπτα θα περπατας σταθερα κ ηρεμα μεχρι να ζεσταθει το σωμα σου κ μετα αφου κρατας ωρα, τα επομενα πεντε λεπτα ανεβαζεις τον ρυθμο σου κ περπατας πιο γρηγορα! τα επομενα πεντε κατεβαζεις τον ρυθμο σου για να ξεκουραστεις λιγο μα οχι τοσο οσο την ωρα που ξεκινησες το περπατημα ναι? κ μετα παλι για τα επομενα πεντε λεπτα ανεβαζεις τον ρυθμο σου! Καθε μερα θα μαθαινεις σιγα σγια ποσο αντεχει το σωμα σου για να ανεβαζεις τον ρυθμο σου μα παντα θα θυμασαι οτι στο προγραμμα αυτο κανεις κ παυσεις! δλδ κατεβαζεις τον ρυθμο σε ενα επιπεδο οπου επιτρεπεις στο σωμα να ξεκουραστει ωστε να εχεις ξανα την δυναμη να συνεχισεις!! Ειναι μια απλη διαδικασια αυτο που σου προτεινω με θεαματικα αποτελεσματα!!!!!

Εαν εφαρμοσεις αυτο το προγραμμα καθε μερα για πεντε ημερες θα δεις μεγαλη διαφορα!
Στην μιση ωρα που θα κανεις θα καις το λιγοτερο 500 με 600 θερμιδες (εαν εισαι σε διαδρομο κ παρακολουθεις στο μονιτορ τις θερμιδες που καις) Ακομα κ αν εισαι μονος στον δρομο παλι στην μιση ωρα θα εισαι ιδρωμενος πολυ κ φυσικα θα ξερεις οτι εχεις καψει πολλες θερμιδες! Να θυμασαι οτι μετα απο το περπατημα πινουμε αφθονο νερο !!! κ δεν τρωμε παχυα φαγητα μα οσο περισσοτερο μπορεις να τρως φρουτα κ σαλατες!!! ειτε κατι ψητο!

Αυτο που σου λεω το εφαρμοζω εδω κ πολλα χρονια γιατι κ εγω καποτε ειμουν υπερβαρη!!!! Τοσο υπερβαρη που οταν εχασα 44 κιλα? οι συγγενεις μου δεν με αναγνωριζαν οταν με εβλεπαν!!!!
Πηρα κατα καιρους κιλα γιατι δεν γυμναζομουν κ μετα παλι αγωνας να τα χασω κ ειδικα μετα την οριστικη διακοπη του κτ!!! Σημερα με καλη διατροφη κ με μιση ωρα στον διαδρομο για πεντε μερες?
Ειμαι σταθερα στα 50 κιλα !!!!!!!  :yes:



Κανε το περπατημα τροπο ζωης κ δεν θα το μετανοιωσεις ποτε!!

Φιλικα,
Αγγελικη  :)

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 10:02 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 10:15 »

Κανε το περπατημα τροπο ζωης κ δεν θα το μετανοιωσεις ποτε!!

Φιλικα,
Αγγελικη  :)

 :thumpup:
[spoiler]Καλως ξαναγυρισες Αγγελικη στο forum :)
Eκτος Ελλαδος εισαι μαζι μας και εντος μακρια μας... :D [/spoiler]
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 10:40 από kd66 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 10:17 »
:hmmm: ατμιζω με νικοτινη στο  low επιπεδο γι'αυτο μου κανει εντυπωση!!
η ζαλαδα μαζι με ναυτια ειναι για καμια ωρα το πολυ δυο  κι οχι καθε απογευμα που συνηθιζει να με πιανει και η αληθεια ειναι πως εχω μειωσει το ατμιζμα :confused1:
Οταν αρχισα το ατμισμα στις αρχες ειχα διαφορα θεματα κ εγω!! Ειδικα η ξυροστομια ηταν το κατι αλλο!!!! ομως οπως κ εσυ λες? ειχα χαμηλη πιεση!! (παντα εχω χαμηλη!!!) Δλδ με το ητ για 3 μηνες αν δεν κανω λαθος ειχα προβλημα!!! μια μερα ημουν καλα? την αλλη με ζαλαδες!!! Τοτε προσεξα οτι η νικοτινη στο υγρο που ατμιζα ηταν πολυ! δλδ για να καταλαβεις εγω ξεκινησα με none υγρα!!! μετα ομως ειχα προβλημα κ ηθελα λιγη νικοτινη κ ξαφνικα πηγα στα 11 mg!!!! αρα καταλαβαινεις οτι αυτο μου εκανε προβλημα!! Σιγα-σιγα καταλαβα τι εφταιγε κ μειωνα την νικοτινη κ τωρα που σου γραφω ατμιζω με 11 mg κ αλλες φορες με 6 mg  να σου πω ομως οτι μετα τους τρεις μηνες δεν ειχα ξανα τετοιο προβλημα με την πιεση μου! Ειναι σταθερα στο 10 αλλα δεν επεσε ποιο κατω! Πιστευω οτι η οριστικη διακοπη του κτ κανει πολλα!!!!! εμφανιζει πολλα!!!!!!

Θα σου πω ομως κ κατι αλλο ναι? οταν καποιος διακοψει το κτ κ παει στο ητ!τοτε οτι κ αν του συμβει? τον κανει να υποπτευεται το ητ!!!! μα αυτο δεν ειναι αστειο???? θελω να πω οτι εγω οταν εκοψα το κτ εκοψα κ τον καφε που επινα για χρονια!!!!!!!! κ αρχισα να πινω  πρασινο τσαι οπου ΡΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΠΙΕΣΗ!!!!!!!!!! Εγω το επινα για να μου καιει τα περιττα λιπη οπως πραγματικα κανει! μα αυτο ταυτοχρονα μου εριχνε κ την πιεση!!!!!! Αυτα που σου λεω τωρα, τοτε  πριν εναν χρονο κ κατι μηνες???? δεν τα ειχα συνδοιασει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα καταλαβα αρκετα αργοτερα κ σημερα ειμαι σε θεση να γνωριζω τελικα οτι δεν ειναι παντα το ητ που προκαλει ολα αυτα τα συμπτωματα που πολλοι απο εμας εχουμε αναφερει.

Αν εχεις ζαλαδες κ ταση εμετου δες αν εχεις υψηλη πιεση!!! Αν οχι? τοτε δες αν ειναι χαμηλη! αν παλι οχι αλλαξε τα υγρα που ατμιζεις!!! Πολλα παιζουν ρολο μα πρεπει κανεις να το ψαξει! Σκεψου οτι μπορει να εισαι κ αλλεργικος σε καποια υγρα που ατμιζεις! Δεν θελω αν σε τρομαξω μα καλλιτερα να το ψαξεις ωστε να εισαι ησυχος!!!!

Εγω στις αρχες οσα μου συνεβαιναν τα αποδιδα στο ητ!!!!! μετα απο δυο με τρεις μηνες σκεφτηκα καλα κ εψαξα να δω τι φταιει! κ καταλαβα οτι δεν ηταν ολα απο το ητ!!! Αλλα θα πω οτι το πιο περιεργο ειναι οταν ολοι εμεις καπνιζαμε!!!!!! αν παθαιναμε κατι? δεν το αποδιδαμε στο κτ!!!!!! σωστα???????
Ισως ουτε καν το ψαχναμε σωστα????:yes: :yes:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:55
:thumpup:
[spoiler]Καλως ξαναγυρισες Αγγελικη στο forum :)
Eκτος Ελλαδος εισαι μαζι μας και εντος μακρια μας... :D [/spoiler]
Καλως σας βρηκα!!!! Εχεις τοσο μα τοσο δικιο!!!!!!! Δυστυχως ειναι οπως το ειπες!!! Φετος ειχα τοσα μα τοσα να κανονισω που ηταν αδυνατο να μπω στο internet γενικα!! Δυο μηνες κ ηταν σαν να περασαν δυο μερες!!!  :'( :'( :'( Οταν τρεχεις για να ανακαινησεις σπιτι φανταζεσαι τι γινεται ε? ασε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:55 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 13:05 »
Ναι ρε παιδί μου, τι πράγμα είναι και αυτό. :wall:
Έπινα πάνω από 3 λίτρα νερό και τώρα με το η.τ. έχω ξεπεράσει τα 5 λίτρα. :hmmm:
Kι εγω....πολυυυυ νερο.....με το κ.τ. μπορει να μην επινα και σταγονα :idiot1: μου φαινοταν ανοστο :hmmm: και κατεφευγα σε αλλα υγρα.πιο γευστικα..τυπου καφε κτλ..... Τωρα και διψαω και το απολαμβανω.... :thumpup: :thumpup: Και πιστευω μονο καλο μπορει να κανει ....καθ'ότι τα 2/3 του σωμτος μας αποτελουνται απο νερο....!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 17:56 »
Οταν αρχισα το ατμισμα στις αρχες ειχα διαφορα θεματα κ εγω!! Ειδικα η ξυροστομια ηταν το κατι αλλο!!!! ομως οπως κ εσυ λες? ειχα χαμηλη πιεση!! (παντα εχω χαμηλη!!!) Δλδ με το ητ για 3 μηνες αν δεν κανω λαθος ειχα προβλημα!!! μια μερα ημουν καλα? την αλλη με ζαλαδες!!! Τοτε προσεξα οτι η νικοτινη στο υγρο που ατμιζα ηταν πολυ! δλδ για να καταλαβεις εγω ξεκινησα με none υγρα!!! μετα ομως ειχα προβλημα κ ηθελα λιγη νικοτινη κ ξαφνικα πηγα στα 11 mg!!!! αρα καταλαβαινεις οτι αυτο μου εκανε προβλημα!! Σιγα-σιγα καταλαβα τι εφταιγε κ μειωνα την νικοτινη κ τωρα που σου γραφω ατμιζω με 11 mg κ αλλες φορες με 6 mg  να σου πω ομως οτι μετα τους τρεις μηνες δεν ειχα ξανα τετοιο προβλημα με την πιεση μου! Ειναι σταθερα στο 10 αλλα δεν επεσε ποιο κατω! Πιστευω οτι η οριστικη διακοπη του κτ κανει πολλα!!!!! εμφανιζει πολλα!!!!!!

Θα σου πω ομως κ κατι αλλο ναι? οταν καποιος διακοψει το κτ κ παει στο ητ!τοτε οτι κ αν του συμβει? τον κανει να υποπτευεται το ητ!!!! μα αυτο δεν ειναι αστειο???? θελω να πω οτι εγω οταν εκοψα το κτ εκοψα κ τον καφε που επινα για χρονια!!!!!!!! κ αρχισα να πινω  πρασινο τσαι οπου ΡΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΠΙΕΣΗ!!!!!!!!!! Εγω το επινα για να μου καιει τα περιττα λιπη οπως πραγματικα κανει! μα αυτο ταυτοχρονα μου εριχνε κ την πιεση!!!!!! Αυτα που σου λεω τωρα, τοτε  πριν εναν χρονο κ κατι μηνες???? δεν τα ειχα συνδοιασει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα καταλαβα αρκετα αργοτερα κ σημερα ειμαι σε θεση να γνωριζω τελικα οτι δεν ειναι παντα το ητ που προκαλει ολα αυτα τα συμπτωματα που πολλοι απο εμας εχουμε αναφερει.

Αν εχεις ζαλαδες κ ταση εμετου δες αν εχεις υψηλη πιεση!!! Αν οχι? τοτε δες αν ειναι χαμηλη! αν παλι οχι αλλαξε τα υγρα που ατμιζεις!!! Πολλα παιζουν ρολο μα πρεπει κανεις να το ψαξει! Σκεψου οτι μπορει να εισαι κ αλλεργικος σε καποια υγρα που ατμιζεις! Δεν θελω αν σε τρομαξω μα καλλιτερα να το ψαξεις ωστε να εισαι ησυχος!!!!

Εγω στις αρχες οσα μου συνεβαιναν τα αποδιδα στο ητ!!!!! μετα απο δυο με τρεις μηνες σκεφτηκα καλα κ εψαξα να δω τι φταιει! κ καταλαβα οτι δεν ηταν ολα απο το ητ!!! Αλλα θα πω οτι το πιο περιεργο ειναι οταν ολοι εμεις καπνιζαμε!!!!!! αν παθαιναμε κατι? δεν το αποδιδαμε στο κτ!!!!!! σωστα???????
Ισως ουτε καν το ψαχναμε σωστα?????  :yes: :yes:

Συγχώνευση μηνυμάτων: [time]Σεπτέμβριος 06, 2011, 15:55[/time]

Καλως σας βρηκα!!!! Εχεις τοσο μα τοσο δικιο!!!!!!! Δυστυχως ειναι οπως το ειπες!!! Φετος ειχα τοσα μα τοσα να κανονισω που ηταν αδυνατο να μπω στο internet γενικα!! Δυο μηνες κ ηταν σαν να περασαν δυο μερες!!!  :'( :'( :'( Οταν τρεχεις για να ανακαινησεις σπιτι φανταζεσαι τι γινεται ε? ασε!!!
Αγγελικη σε υπερευχαριστω και για τις 2 συμβουλες που μου εδωσες :D :respect: :respect: :respect: :respect:
το θεμα με το περπατημα θα το ξεκινησω απο αυτο το απογευμα κιολας γιατι μου ακουγεται ευκολο και δεν χανω τιποτα να δοκιμασω 8)
οσο για το ατμιζμα θελει χρονο ακομα για να μπω στο (πετσι) του ρολου και διαβαζοντας τις συζητησεις στο forum απο ολους θα ερθω κι γω στην σωστη ευθεια  :idiot1:
θα κοψω την νικοτινη τελειος  μηπως κι φταιει αυτο σαν αρχη  :hmmm:
και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :thumpup:



Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:10 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix