vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, dkostas, treloneritis, vasim, antiklitos140, camber

Twitter

Fumytank Fumytech

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 01:34 »
Συγγνώμη ermis2014, σήμερα είδα το μήνυμά σου. Λοιπόν τον δουλεύω στα 11W-15W. Ο ατμός γίνεται πιο ζεστός μετά τα 14W. Εχω μοντάκια istick pico, defender 25W (που χάλασε πρόσφατα) και cuboid mini. Τις eleaf 1,5W τις δοκίμασα και μου φαίνονται πολύ πιο αεράτες για τον Fumytank mini 3

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 11:54 »
Τον έχει προσφορά στο e-smokers 20 ευρω αλλά με έχουν μέρες στην αναμονή!
Πρέπει να είναι πολύ καλός!

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 00:46 »
Εγώ e-spy, έχω τον silver. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολυ καλός για τσιγαρίσιες τζούρες. Τον δουλεύω με την δική του αντίσταση του 1Ω, η οποία κρατάει και πολύ.


Γεια σου appelis τζίβας εδώ πάλι φαινετε το εχει η μοιρα μας να σε πετυχαινω στα ίδια thread και εγώ σαλονικιος ειμαι και απο το osmos πηρα το mod και τον ατμοποιητη (το λεω επειδη σε αλλο thread με προτεινες το καταστημα αν εχω προσβαση στη θεσσαλονικη). Ηθελα να σε ρωτησω πάλι επειδή βλέπω προτείνεις την αντισταση της fumytech για τον ατμοποιητή μας λέγοντας οτι κρατάει πολύ μήπως θα ηθελες να προσδιορισεις το πολύ σε ml ή χρονική διάρκεια. Ευχαριστώ προκαταβολικά και sorry αν σε πρήζω.


Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 01:39 »
Μην ανησυχείς για τις ερωτήσεις σου. Χαρά μου να βοηθήσω. Λοιπόν οι αντιστάσεις μου βγάζουν 20-30ml, ίσως και περισσότερο και τις αλλάζω προληπτικά. Οταν μαυρίζει αρκετά εσωτερικά, την αλλάζω. Οχι ότι δεν ατμίζουν, ατμίζουν και πολύ καλά μάλιστα. Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι συνήθως 50VG/50PG, τα οποία επίσης είναι και αρκετές φορές αραιωμένα με βάση, μιας και δεν είμαι των πολύ έντονων αρωμάτων. Χρονικά δεν μπορώ να πω με σιγουριά μια και χρησιμοποιώ καθημερινά 4-5 ατμοποιητές, για αλλαγή γεύσεων. Επίσης όπως ανέφερα σε άλλο post ατμίζω περίπου στα 10-11W και συνήθως στην δεύτερη μικρότερη τρύπα του fumytank. Οτι άλλο χρειαστείς στην διάθεσή σου.

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 13:44 από spectrum »

Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 12:24 »
καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
πριν απο δύο μέρες αγόρασα τον fumytank.
εαν και έχει πολύ καλή τσιγαρίσια τζουρα και το πλεονέκτημα της αντιστασης που ευκολα μπορει να επισκευαστει, έχω διαρροές και μπουρμπουλήθρες που ειναι ότι με εκνευρίζει περισσότερο(με την μαμισια αντισταση να διευκρινισω).

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 12:51 »
Χρόνια Πολλά και καλά. Σφίξε καλά την βάση στον ατμοποιητή και την αντίσταση στην βάση. Η διαρροή είναι από τις τρύπες του αέρα ή από το τζαμάκι? Αν είναι από τις τρύπες του αέρα ανέβασε λίγο τα Watt. Εγώ την αντίσταση του 1Ω την δουλεύω στα 11W. Και φυσικά καθάρισε λίγο την αντίσταση, τινάζοντάς την σαν θερμόμετρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2016, 12:56 από apellis »

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 04:38 »
appellis να σε ρωτησω μπορει να ειναι χαζή η ερωτησή μου αλλά θα τη κάνω:

Κάθε φορά που τελειώνει το υγρό και πριν το γεμίσω κοιτάω πάντα να το καθαρισω με χαρτι κουζινας ενδελεχως και το επιστομιο εσωτερικα περνοντας λίγο χαρτι απο τη μια στην αλλη για να παρει οτι υπολλειματα μπορει να υπαρχουν μεσα και με μωρομαντηλο απο εξω γιατι εκει βαζουμε το στομα μας όλη την ωρα και την βαση απο εναπομειναν υγρα και την αντισταση απο εξω και τους πολους της μπαταριας και το σωλήνα του ατμοποιητη απο μεσα περνοντας χαρτι απο την μια στην άλλη (δεν είμαι υποχονδριος ουτε τον εαυτο μου δεν προσεχω τοσο ;D ). Το ερώτημα μου ειναι πως καθαριζω το τζαμι απο μέσα απο εναπομειναν υγρα?

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 14:12 »
ΤΖΙΒΑΣ35. Για το επιστόμιο: Χαρτί κουζίνας ή και λίγο νερό κάτω από την βρύση και είσαι ΟΚ. Εγώ για λόγους υγιεινής το κάνω 2-3 φορές τη μέρα και ανάλογα με την χρήση. Για το τζαμάκι πλύσιμο μια φορά στο 10ήμερο, λύσιμο του ατμοποιητή και πλύσιμο με χλιαρό νερό. Οταν αλλάζω γεύση ίσως πιο σύντομα. Νομίζω ότι πλύσιμο μια φορά την βδομάδα είναι καλά.

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 16:50 »
Απιονισμενο νερό ή κανονικό? Και στο τζαμακι ξεβιδωνεται το μεταλικο καπακι απο κατω απο το επιστομιο ή οχι πως θα έχω πρόσβαση εκεί για να καθαρίσω το τζαμακι και το σωλήνα την εξωτερικη του πλευρα μεσα στο τζαμάκι? Αντισταση τελικά φοράω 1 ohm fumytech και όχι eleaf απλως οταν το πρωτο καθαρισα το περασα για E ενώ ειναι F το γραμμα πάνω στην αντισταση. Να σε ρωτησω εχεις δοκιμάσει 1.5 ohm της eleaf σε αυτον τον ατμοποιητη και ποια θα με πρότεινες?

Υ.Γ. Μολις περασα και απο το osmo και μιλησα με τον ανθρωπο απο εκει που εχει ιδιο ατμοποιητη και αυτος με προτεινε σαν καλυτερο το fumytech 1ohm  γιατι οπως με ειπε δεν θα νιωσεις καμενη γευση οπως με eleaf.Η ερωτηση μου ειναι που δεν τη σκεφτηκα εκεινη την ωρα να ρωτησω αν δεν νιωσω καμενο ποτε θα καταλαβω οτι χρειαζομαι νεα αντισταση?

διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2016, 21:31 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 00:28 »
Πλύσιμο με νερό της βρύσης, κατά προτίμηση χλιαρό. Το τμήμα με το τζαμάκι λύνεται σε τρία. Πρέπει όμως να σου δείξει κάποιος το πως. Πρέπει πρώτα να ξεβιδώδεις το μεταλλικό κομμάτι που γράφει πάνω FUMYTECH MINI FUMYTANK, κρατώντας το τζαμάκι και μετά απο το πάνω μεταλλικό ελευθερώνεται το τζάμι.Προσοχή όμως μην σπάσει το τζαμάκι στο ξεβίδωμα ή λόγω της πίεσης που το κρατάς και μην χάσεις τα λαστιχάκια (o-rings), που έχει πάνω κάτω το τζαμάκι. Το καλύτερο θα είναι να περάσεις από osmoshop, να σου δείξουν πως ξεβιδώνει το τζάμι. Είναι πολύ εξυπηρετικοί.
Αν βαριέσαι ή δεν θέλεις να το κάνεις έτσι, πλύνε το σωλήνα, τίναξέ τον με προσοχή σαν θερμόμετρο και άστον να στεγνώσει.
Το πότε χρειάζεται αλλαγή η αντίσταση θα το καταλάβεις από το ότι δεν τραβάει και πολύ καλά ο ατμοποιητής ή όταν δεν έχεις καλή γεύση. Τις περισότερες φορές όμως θα την αλλάζεις προληπτικά.
Δοκίμασα και την 1,5Ω της ELEAF, αλλά η 1Ω μου φαίνεται καλύτερη. Γούστα είναι αυτά. Δοκίμασε και αποφασίζεις. Πάντως η 1Ω για μένα είναι πολύ καλή και χωρίς μεγάλη κατανάλωση στα 10-11W.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2016, 00:45 από apellis »

Αποσυνδεδεμένος ermis2014

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 11:47 »
Μετά από καιρό που έχω τον mini 3 να πω ότι με τα υγρά της Liqua είναι άθλιος.
Γεύση μηδέν.
Με τα υγρά της Eliquid France το supreme και το relax τα πάει πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 15:36 »
Μετα απο δοκιμες μπορω να πω για μενα προσωπικα καλυτερη αντισταση για τον ατμοποιητη μας με αξιολογο ντουμανι και υπεροχη γευση ειναι η 1.2 Ohm της Eleaf ατμιζοντας στα 15watt όλη μερα και μερικες φορες στα 17. Kαταλαβαινεις οτι δεν δινει γευση οταν η μπαταρια ειναι στα τελειωματα της και θελει φορτιση και οχι αλλαγη αντιστασης. Την αλλαζω στις 14 μερες ή στα 17.5 με 20 ml

Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 16:01 »
να σου πω την αληθεια και εγω δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον fumytank γιατι οταν ατμιζω δεν παιρνω καλη εμπειρια ατμισματος περναει καπως αδιαφορη η ολη φαση (για αυτο τωρα φτιαχνω υγρο 12αρι νκοτινη 50/50 μπας και εχω πιο εντονη γευση ενω τοσο καιρο ατμιζα 6αρι 70/30)
αυτη την αντισταση της eleaf πως να την ζητησω?(δηλ το ονομα της)
επισης εσυ την 1 ωμ στα ποσα βαττ την ατμιζες?

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 12:52 »
Ναι ξεχασα να αναφερω εγω κανω υγρα με 9αρα νικοτινη προς το παρον εχω κανει μονο υγρα Natura και καπνικες και γλυκες γευσεις και φρουτενιες. Με την 1ohm ημουν παντα σταθερος στα 11watt αντε μερικες φορες να ανεβαινα ως 14 watt. Δοκιμασα και τις 1.5 ohm αλλα δεν με κατσανε καθολου καλα αρκετα αερατη. Αν πας απο μαγαζι να την παρεις θα ζητησεις 1.2 ohm αντισταση της eleaf που παιρνει και ο Gs Air ατμοποητης


edit : Γεια σας ως κατοχος και εγω του mini fumytank 3 θα ηθελα να αγορασω προστατευτικα λαστιχακια για τον ατμο αλλα ψαχνω σε ολα τα site και δεν μπορεσα να βρω τις διαστασεις του για να μπορεσω να παραγγειλω στις αναλογες διαστασεις προστατευτικα και δυστυχως εχω πεταξει το κουτακι του που τα εγραφε πανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 22:57 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fumytank Fumytech
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 28, 2017, 14:28 »
 Toν έχω και εγώ. Καλός και φθηνος για τσιγαρίσιες χωρίς απώλειες. Αντιστάσεις 1 στο 14 με 17
Y.Γ. Για το πρόβλημα του Τζίβα, αν δεν το έλυσε, έχει το osmo στην Τσιμισκη.
Απιονισμενο νερό ή κανονικό? Και στο τζαμακι ξεβιδωνεται το μεταλικο καπακι απο κατω απο το επιστομιο ή οχι πως θα έχω πρόσβαση εκεί για να καθαρίσω το τζαμακι και το σωλήνα την εξωτερικη του πλευρα μεσα στο τζαμάκι? Αντισταση τελικά φοράω 1 ohm fumytech και όχι eleaf απλως οταν το πρωτο καθαρισα το περασα για E ενώ ειναι F το γραμμα πάνω στην αντισταση. Να σε ρωτησω εχεις δοκιμάσει 1.5 ohm της eleaf σε αυτον τον ατμοποιητη και ποια θα με πρότεινες?

Υ.Γ. Μολις περασα και απο το osmo και μιλησα με τον ανθρωπο απο εκει που εχει ιδιο ατμοποιητη και αυτος με προτεινε σαν καλυτερο το fumytech 1ohm  γιατι οπως με ειπε δεν θα νιωσεις καμενη γευση οπως με eleaf.Η ερωτηση μου ειναι που δεν τη σκεφτηκα εκεινη την ωρα να ρωτησω αν δεν νιωσω καμενο ποτε θα καταλαβω οτι χρειαζομαι νεα αντισταση?

διαγραφή άμεσης παράθεσης


 
Τώρα το είδα. Το ερωτημα σου είναι λογικό. Όντως με την μητρική αντίσταση κάψιμο δεν πρόκειται να παρεις ποτέ,ακομα και ένα μηνα να εισαι σε φαση non stop πιπίλας. Καταλαβαίνεις πως θελει αλλαγή,όταν πέφτει παρα πολύ η απόδοση της γευστικά. Αν θες τώρα να δώσεις πόνο, πάνε στις 0,75 Eleaf στους 17.

 Προσοχή με το τσαμάκι,αν ξεκολλήσει μια φορά είναι για γεια σου, δεν ξαναμπαίνει με τίποτα
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 22:18 από antonelos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171692 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364