vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Η πιο πετυχημένη σας αγορά: Πότε τα λεφτά σας "πιάσαν τόπο" πραγματικά;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Για τρεις αγορές περηφανεύομαι:
1) Ιανουάριος 2012. Έσκασα €108, και ψώνισα ένα Totally Wicked Tornado C, το πρώτο ego-c που πάτησε στην Κέρκυρα. Αποτελούνταν από 2 μπαταρίες 650mAh, δύο κώνους με βάση, φορτιστή και 5 προγεμισμένα τανκ. Μαζί, πήρα και ένα FA Cuban Supreme 10ml (δεν παίζαν 30ρια τότε) και μια θήκη. Ήταν το πρώτο μου ητ και ο κύριος υπεύθυνος για την όλη ατμοπορεία μου. Ακόμα το έχω φυσικά, συνταξιοδοτημένο πλέον.
2) Μάρτιος 2012. 2Smok Lava Tube, μεταχειρισμένο από συνατμιστή προς €50, μαζί με TR-001, 2 μπαταρίες και δύο HV Bridgeless. Η εισαγωγή μου στα VV μοντάκια. Το κουφάρι του βρίσκεται βαλσαμωμένο στο σπίτι, κάποια στιγμή θα του κολλήσω τα καλώδια.
3) Οκτώβριος 2013 (παρέλαβα Δεκέμβρη λόγω έλλειψης). Ο πρώτος μου επισκευάσιμος και πρώτος KF κλώνος που κυκλοφόρησε ποτέ, KF3.1ES clone, από fasttech. Μπορεί να τα παίρνει τα ρεπά του καθώς οι άλλοι επισκευάσιμοι έχουν δώσει "απαλλαγή", αλλά ακόμα τραγουδάει με στεντόρια φωνή και συμμετέχει στις υγροδοκιμές μου. Μεγάλη στενοχώρια πέρυσι τον Αύγουστο οπότε και έσπασε το center pin. Αντικαταστάθηκε και με ευγνωμονεί.

Φυσικά έχω κάνει και άλλες αγορές για τις οποίες χαίρομαι, αλλά αυτές οι τρεις αποτελούν ορόσημα για την ατμοκαριέρα μου.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Το istick 30 που αποδείχτηκε σκυλί και ο kfl+ που με κράτησε στο ατμισμα, και τα δύο αγορασμένα στις αρχές της μετάβασης μου.

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος firemakis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]
XSTAR VP2 Digicharger Battery Charger

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Έχω κάνει πολλές και ακριβές αγορές αλλά γι' αυτήν που αισθάνομαι περήφανος είναι ο Squape rs.
Πραγματικά "ελβετικό σουγιαδάκι".

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ θα βάλω αυτά που στην ουσία μου κόψανε μαχαίρι το τσιγάρο,ο delta19 ατμοποιητής και η tribeca της halo

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
i stick 30 και TRITON!!!Και τελευταια ο κλωνος  φαινομενο

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Σαν νέος ατμιστής, θα βάλω και εγώ αρχικά το σετ που με κράτησε μακριά απο το κ.τ.
iStick TC40 και GS Air-MS
Το οποίο iStick δουλεύει ακόμα μια χαρά παρόλο που περνάει απο χέρι σε χέρι σε επίδοξους ατμιστές!
Αργότερα ο Billow v2 nano που μου δίνει τη γεύση που αναζητάω και που δε με έχει προβληματίσει καθόλου ώστε να θέλω να δοκιμάσω κάτι άλλο.
Τώρα εντάξει...έχουν πέσει κάτι παραγγελίες πάλι...εδώ είμαστε να τα λέμε! ;)

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
.. λοιπόν, το νήμα με έβαλε και ανατρέχω και σκαβω στο 3ετές ατμιστικό παρελθόν μου! :thumpup: :thumpup: :thumpup: 

.. το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό, με διαφορά παρασσάγγας, η καλύτερη για την εποχή αγορά μου, βάσει των γούστων μου, που ακόμη λειτουργεί σε καθημερινή βάση-σε άλλα χέρια πλέον, αλλά το ίδιο αξιόπιστα μετά απο 3 χρόνια όπως την πρώτη μέρα που το πήρα: Provari V2.5 και τα μυαλά στα clapton .. 'νταξ', ήταν και το πρώτο μου καλό mod, χωρίς όμως αυτό να μειώνει την αξία του. Είμαστε πολλοί που θα συμφωνήσουμε σε αυτό νομίζω. Συν, αν ήμουν πιο άνετος οικονομικά, τιμής ένεκεν θα ήθελα να έχω ένα προβατάκι τέτοιο στο γραφείο μου να το ατμίζω πότε πότε και να θυμάμαι εκείνες τις ημέρες ατμιστικής δόξας. Πολύ το φχαριστήθηκα, ήταν και το κοκκινάκι το limited!

Επίσης ο Dripper του Leo τα καρα-έβγαλε τα λεφτά του και με συντρόφεψε για ένα χρόνο! (τα non μου και τα Τσαφ μου μέσα, ΧΑΧΑΧΑΧΑ …  :laugh1:)

Αλλά και ο Eviva-D τα έβγαλε με το παραπάνω τα λεφτά του, που σφράγισε μια μεγάλη περίοδο αποκλειστικού dripping χωρίς αντίπαλο, πάντα κατά τα γούστα και τις περιορισμένες εμπειρίες μου .. 

.. αυτά εαν δεν έχω ξεχάσει κάτι, που δεν θα εκπλαγώ αν έχω ...

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Παρασκευή 11 Ιανουαρίου 2013 περί 6η απογευματινή.
2 σετ Ego-T/MiniViviNova και ένα φιαλίδιο El Toro Cigarrillos.
Το πρώτο σετ Η.Τ.
Δεν θα το έλεγα "πιάσαν τόπο".

17 Μαΐου 2013
Α7/ZEUS πρώτος επισκευάσιμος και πρώτη φορά σχετική σιγουριά ότι ο άσσος σκέτος θα σαπίσει στο συρτάρι.
Δεν θα το έλεγα "πιάσαν τόπο".


(Image removed from quote.)
Εδώ ΝΑΙ, "πιάσαν τόπο" και με το πολύ παραπάνω.

Αχαριστία να παραλείψω τον Dripper του Leo. 27 μήνες ο βασικός μου.

DNA200
Τεχνολογία, υλικό και λογισμικό σε τιμή κάτω απ' το χώμα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Εκτός απο τα πρώτα starter δηλ. Ego με απλούς ατμο των 10 - 15 € η πρώτη μου καλή αγορά ήταν η Σοφία με Eleaf 20w μπαταρία.  Μετά πέρασα σε calix με provari p3 πολύ καλό σύνολο, και απο τον περασμένο Σεπτεμβη στον κορυφαίο CloudOne με D2 και VTC για έλεγχο θερμοκραςιας και τώρα με το καλύτερο γαι εμένα μοντακι το Dani box.  Παλεύω εδώ και μια βδομάδα έναν πολύ ενδιαφέρον ατμο αερατο τον Kronos by Nico vapors.

Αποσυνδεδεμένος Brugalero

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
15 Νοεμβρίου 2014. 2 μπαταρίες e go 650 και δύο ατμοποιητές ego 1.8 bdc γιατί από τότε δεν έχω ανάψει τσιγάρο.
Ιανουάριος 2015. Kangertech Subtank. Γιατί το γεγονός ότι έπαιρνες ατμοποιητή με εργοστασιακές κεφαλές που μπορούσες να αλλάξεις και να δουλέψεις με επισκευάσιμο deck (που και κουλός να είςαι τον στήνεις), ήταν καθοριστικός παράγοντας για το επόμενο βήμα.
Μάρτιος 2015. Όταν "ανακάλυψα" τις σκέτες βάσεις και το γεγονός ότι με ελάχιστα ευρώ μπορείς να ατμίζεις.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Η πιο επιτυχημένη αγορά μου ήταν σίγουρα και με διαφορά το πρώτο μου σετ ατμίσματος, το eGo A7 (eGo one). Μπορεί μετά από 7-10 μέρες που το είχα να το αντικατέστησα με το evic vtc mini αλλά έκανε πολύ καλά τη δουλειά του κρατώντας με αμέσως μακριά από το κ.τ. συν του ότι έχει βοηθήσει ήδη άλλον ένα φίλο να κόψει εντελώς το κ.τ.! Μετά την εβδομάδα κι αυτός πήρε το vtc mini και τώρα το ego είναι στον αδερφό του και ευελπιστώ να πάει και στα χέρια άλλου μέλλοντα ατμιστή.  :victory:

spyros1

Όλα τα άλλα που πήρα πριν και μετά την αποτυχημένη αγορα του mod arctic dolphin.....

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Καλημερες 
Ως πιο πετυχημενη αγορα θα ελεγα μακρααααν το modακι της Eleaf  το γνωστο σε ολους Istick 40 Watt και φανταζομαι οτι παρα πολυς κοσμος θα συμφωνισει μαζι μου σε αυτο...
Το'χα παρει setακι με το ατμοποιητη GS Tank της Eleaf,καλος μεν αλλα παιζουν και πολυ καλυτεροι,για τα λεφτα που εδωσα ομως ουτε λογος,ειδικα αμα καποιος ειναι καινουργιος ατμιστης οπως εγω καλη ωρα αξιζει με τα 1000
Στο παρελθον ειχα ενα πιο πρωτογονο ηλεκτρικο τσιγαρο (starter kit) το υγρο ερχοταν στο στομα με αποτελεσμα να ξαναρχισω το καπνισμα...
Οποτε για οσους θελουν να αρχισουν να ατμιζουν τους το προτεινω με τα 1000
Επομενο βημα,αγορα ενας καινουργιος,πληρος επισκευασιμος ατμοποιητης και κατα 99% με βλεπω σε Kanger Subtank Mini V2 οπου εχω ακουσει τα καλυτερα,μενει μονο να βρω τα λεφτα που θελει και παλι καλα γιατι ειναι σχεδον παντου out of stock (για τιμη κατω απο 50 euro)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364