vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 5 χρήστες
john67, dkostas, Ελένη Π, maprix, camber

Twitter

Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 15, 2016, 12:43 »
και εγω με την δευτερη προσπαθεια εγινα ατμιστης και ειμαι τωρα 13 μηνες.η πρωτη προσπαθεια δεν θυμαμαι ακριβως ποτε ηταν το μονο που θυμαμαι σιγουρα ηταν οτι ειχα παρει ενα gamucci που με κρατησε εκτος τσιγαρου μια ολοκληρη εβδομα....χαχαχαχαχα!ευτυχως εχει αλλαξει η τεχνολογια και πια αν καποιος το παρει αποφαση υπαρχει εξοπλισμος για ολα τα γουστα και σιγουρα μπορει πολυ ανετα πια να κοψει το ακατονομαστο

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 15, 2016, 13:01 »
Καλησπέρα όπως έχω πει κι εγώ στην αυτό παρουσίαση αυτή είναι η δεύτερη φορά στον ατμό και ηδη έχω κλείσει 4+ μηνες χωρίς ουτε τζουρα κτ.
Η πρωτη φορά δεν θυμάμαι ηταν μάλλον το 2009 και κρατησε 6 μηνες...όλα όσα ειπαν τα παιδια παραπανω ίσχυσαν και στην δική μου περιπτωση συν οτι τότε εκανα κι κανένα κτ του τύπου εντάξει μωρέ...αφού να δεν το ζητάω...αλλά έχει δίκιο αυτός που είπε οτι έστω κι ενα αποτελεί άγκυρα...
Για μένα λοιπον η εξέλιξη των ατμιστικων συσκευών(σκεφτείτε τοτε τα 24mg ηταν οριακή καλυψη για μένα και τωρα ατμιζω στα 0.9) μαζί με την δική μου θεληση να απαλλαγω επιτέλους οριστικά από το κτ επαιξαν τον ουσιαστικό ρόλο.... Τώρα το πως με κοιτούσαν/κοιτάνε/θα κοιτάνε οι υπόλοιποι....Ασε που εμείς οι υδροχοοι είμαστε γκατζετακηδες έτσι κι αλλιώς...



Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 15, 2016, 20:44 »
Πριν από 1 μήνα είχα φτάσει ξανά τα 3-4 πακέτα την ημέρα.  Το σιχάθηκα , αλλά ήμουν 'φυλακισμένος' με το κ.τ. ..
Αποφάσισα να ξαναδοκιμάσω .
Ελπίζω να συνεχίσω το η.τ.  και να μπορέσω να διαγράψω το 30 χρόνια με κ.τ.
Θα τα καταφέρεις, είμαι σίγουρος. 
Τσιγάρο μην ξαναβάλεις στο στόμα σου, ούτε για πλάκα, ούτε για δοκιμή, ούτε επειδή το είδες στον ύπνο σου(θα το δεις).
Μην σε απασχολεί αν ξοδεύεις κάτι παραπάνω σε υγρά-εξοπλισμό, αρκεί να έχεις "ρεζέρβες". Όλα διπλά και τριπλά...

Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 15, 2016, 21:08 »
πεισμα θελει και εναν ανθρωπο απο κοντα αν εχεις παλιο ατμιστη να σε καθοδηγει.ετσι περιελαβα εγω ενα ξαδερφο και με την δευτερη φορα εχει φυγει απο το κ.τ πανω απο 6 μηνες και η αληθεια ειναι οτι δεν τον βλεπω για πισωγυρισμα.

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 17, 2016, 12:22 »
Πάω καλά, αλλά δεν έχω κανέναν κοντά μου να μου δείξει/ καθοδηγεί
 Όλοι οι μη καπνιστές λένε άσχημα λόγια για το Η.Τ. και οι καπνιστές λένε ότι δεν κόβεται κλπ.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 17, 2016, 12:27 »
Φίλε και όμως έχεις όλο αυτό εδώ το φόρουμ.. Ότι και ώρα να ναι νομίζω πως πάντα θα υπάρχει κάποιος εδώ να σε βοηθήσει να σε υποστηρίξει ψυχολογικά να σου δώσει μια συμβουλή..


Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 17, 2016, 13:13 »
Πολύ σωστά, εδώ βλέπω ότι υπάρχει ένα κλίμα αλληλοβοήθειας .
Αρχισα να διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό πριν αρχίσω πάλι το η.τ. και το forum με βοηθάει να συνεχίσω ακόμα πιο δυναμικά.  


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 23:34 από spectrum »

Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 17, 2016, 13:50 »
Πάω καλά, αλλά δεν έχω κανέναν κοντά μου να μου δείξει/ καθοδηγεί
 Όλοι οι μη καπνιστές λένε άσχημα λόγια για το Η.Τ. και οι καπνιστές λένε ότι δεν κόβεται κλπ.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στους μη καπνιστες μπορεις να δωσεις ενα δικιο,αυτους τους καπνιστες  που σου το λενε αυτο ασε να ζουν τις αυταπατες τους με φτηνες δικαιολογιες.εχω πανω απο 5 χρονια να βαλω τσιγαρο στο στομα μου :thumpup:

Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 17, 2016, 14:13 »
Κι εγω με τη δευτερη φορα τοκοψα το ρημαδι! 
Την πρωτη φορα (το '11 νομιζω)  και μετα απο ενα μηνα ατμο, παραλληλα με τσιγαρα, παρατησα τον ατμο, λογω πρωτογονης τεχνολογιας. 
Την δευτερη φορα ομως (Δεκεμβρης του  '15) και με πολυ καλυτερο ατμοποιητη (ego one στην αρχη και καπακι μινι ναυτιλο) τα καταφερα και χωρις καμια προσπαθεια μαλιστα! Τωρα παιζω με επισκευασιμους και φτιαχνω τα δικα μου υγρα. Το τσιγαρο, μετα απο τριαντα χρονια (κι ενα εμφραγμα) ειναι πια οριστικα παρελθον. Αν υπαρχει μυστικο,  ειναι ενα: μην ξεμεινετε ΠΟΤΕ απο ατμοποιητη και αναλωσιμα (υγρα, μπαταρια, αντιστασεις). ΠΟΤΕ ομως! 

Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 17, 2016, 14:27 »
Εμενα η πρωτη ητανε αρκετα χρονια πριν με δανεικο μηχανακι(δεν θυμαμαι καν τι ηταν) απο ενα ξαδερφο που τελικα το παρατησε και αυτος.εκανα 2 πακετα κ.τ την ημερα και απλα δεν με καλυπτε ουτε για αστειο.πριν 3 μηνες ενας στην δουλεια μου , μου εδωσε να δοκιμασω απο ενα istic 40w με ατμοποιητη ileaf( τιποτα το φοβερο) και επαθα την πλακα μου.Αμεσως πηγα σε ενα καταστημα και πηρα το pico με vaporesso ατμοποιητη και δεν εχω καπνισει απο τοτε κ.τ καθολου. Μολις εχω αρχισει και πηραματιζομαι πανω σε εναν bellus επισκευασιμο :D.το φοβερο ειναι οτι αρκετους στενους μου φιλους καταφερα και τους επεισα να κανουν το ιδιο με μια μονο τζουρα απο το mod μου!!!Αρα ναι η τεχνολογικη εξελιξη παιζει μεγαλο ρολο οπως και η πληροφορηση που εχουμε πια απο το ιντερνετ και απο το φορουμ εδω που ειναι ολοι ορεξατοι να σε βοηθησουν παντα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62918 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3676 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem