vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, billythekid

Twitter

Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Τους τελευταίους μήνες βλέπω πολλούς πρώην ατμιστές να το ξαναπαλεύουν.
Μέλη του φόρουμ από το 2010 ή το 2011 να κάνουν αυτοπαρουσίαση και να κάνουν μια δεύτερη προσπάθεια να απαλλαγούν από το ΚΤ.
 
Τι μεσολάβησε;
· η ανάπτυξη της «τεχνολογίας» του ΗΤ;
· η οικονομική κρίση;
· το «γ@μώτο, καλά το είχα ξεκινήσει;» βλέπε τύψεις;  ;D
· η πληρέστερη πληροφόρηση;
· κάποια συμπτώματα στην υγεία;
· η αλλαγή στη στάση των άλλων απέναντι στους ηλεκτροφορτιοκατόχους μπουρμπουληθρίζοντες ατμοπαραγωγούς (= ατμιστές);
· η πληθώρα επιλογών στα υγρά, τους άτμο και τα μοντς;
· κάτι άλλο (που θα είναι χρήσιμο για μια μελλοντική ψηφοφορία στο άμεσο μέλλον);
 

Τον πρώτο λόγο έχουν οι επανακάμψαντες ατμιστές, αλλά θεωρώ ότι χρήσιμη θα είναι και η γνώμη όσων το ανάβουν, πού και πού.
Αναμένουμε με ενδιαφέρον  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 13, 2016, 00:15 »
Η πρωτη μου προσπαθει ηταν το 2012 (τοτε που εκανα και εγγραφη στο φορουμ) με ένα σετακι τυπου ego και η ολη φαση ηταν μια αποτυχια και μιση ,λογο μαπα εξοπλισμου μη σωστης πληροφορησης και ελειψη γνωσης γυρο από το αντικειμενο  !
Ετυχε μετα από κανα 2 χρονια να εχω ένα πρόβλημα υγειας οπου οι γιατροι μου συνεσησαν να κοψω το τσιγαρο και ετυχε να εχει ο αδελφος μου παροπλισμενο εξοπλισμο (vison spiner και iclear 30)σαφος ανωτερο από το μαιμου ego τ ης πρωτης μου προσπαθειας,το ένα εφερε το άλλο και μπλέξαμε με τους επισκευασιμους τα diy υγρα και τα μοντακια και γιναμε φανατικοι του ατμισματος πλεον!
Αρα από την παραπανω λιστα σου φιλε  spectrum θα συμφωνησω στα εξης:
1),2),4),5),7)

Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 13, 2016, 00:18 »
Ειχα προσπαθησει ξανα πριν 3 χρονια που ειχα βρεθει φανταρος στη Μυτιληνη.

Ειχα παρει το e-roll της joyetech.
 Ειχα σκασει ενα 50αρικο νομιζω και ολη μερα γεμιζα υγρο και φορτιζα τα τσιγαρα στην κασετινα.
Στο καταστημα ενω τους ειχα πει ποσο καπνιζω δεν με ενημερωσαν οτι δεν θα με καλυπτε.Το πεταξα στην ακρη γρηγορα.

Βεβαια εβλεπα μοντακια τοτε και τα κοροιδευα.Που να ηξερα οτι θα γινω ενα με αυτους.

Εκανα λοιπον ξανα προσπαθεια τον Γεναρη που περασε με ενα vtc mini και απο τοτε κολλησα και δεν με βλεπω να γυριζω πισω.

Στην αρχη βεβαια αισθανομουν λιγο αβολα αλλα πλεον το ξεπερασα και ολα καλα!


Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 13, 2016, 02:35 »
καλως σας βρηκα και παλι,η πρωτη προσπαθεια εγινε το 2012 ηθελά να σταματησω το κ.τ γιατι εγινα γονιος και δεν ηθελα να καπνιζω στο σπιτι με το παιδι,και ετσι  ξεκινησα το ηλεκτρονικο,γραφτηκα εδω και πραγματικα επαθα την πλακα μου,παιδια ειστε εγκυκλοπαιδεια :respect: στην περιοχη που μενω δεν υπηρχε τιποτα, φετος ανοιξε το πρωτο σοβαρο μαγαζι.
εν ολιγης ξεκινησα και εγω κλασικα με ego t,c w το κρατησα κανα 6μηνο αλλα δεν, καμμενο καθε τρεις και λιγο διαρροες.τρεχα αθηνα για ανταλλακτικα,υγρα και παει λεγοντας,ωσπου τελικα το παρατησα και αναγκαστηκα να καπνιζω εξω απο το σπιτι,αλλα στο πισω μερος του μυαλου ειχαν μεινει οι γευσεις που ειχα δοκιμασει αλλα και οτι για οσο καιρο το κρατησα ειδα βελτιωση σε θεματα υγειας,αντοχη,καλυτερη αναπνοη,δεν μυριζαν τα ρουχα μου κ.τ.λ
εμπαινα κλεφτα που και που να δω ποσο εχει εξελιχθει το ηλ.τ και τελικα εδω και κανα χρονο εχω ξεκινησει παλι με delta 19 και cubis με ενα istick 30 καλα δεν λεω, αλλα δεν με εχουν καλυψει θελω το κατι παραπανω και γι αυτο ξεκιναω τους επισκευασιμους(ετοιμαστειτε για βομβαρδισμο ερωτησεων)αν δεν τα καταφερω...που δεν υπαρχει περιπτωση αλλα λεμε....
τελικωςμετα απο πολυ διαβασμα εδω μεσα :respect: :respect:και επειδη ειναι πολλα τα λεφτα αρη, καταληξα στην fasttech η επιθεση των κλωνων,μοντακια,kfl + τηλεμαχοςv2,phenomenon, και αυτη τι στιγμη διαβασω σε ποιον dripper να καταληξω χαχαχαχα.
οποτε εχουμε και λεμε τι μεσολαβησε..
1 υγεια θελω να το πιστευω... και να μην φαμε καμια κεραμιδα απο καμια ερευνα τελικα οτι και το η.τ ειναι βλαβερο
2 τεχνολογικη εξελιξη
3 πληροφορηση e kapnisma.gr (respect)
4 οικονομικη κριση (1 καπνο καθε δευτερη μερα)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 13, 2016, 02:47 »
Θα προσπαθήσω να τα πάρω από την αρχή. 
Τελευταίοι μήνες του 2010 και η γυναίκα μου είναι έγκυος στο πρώτο μας παιδί! Ξαφνικά βρίσκω επιτέλους ένα σοβαρό λόγο να κάνω μια προσπαθεια να κόψω το ριμάδι.Τρίχες κατσαρές. Πελατάρα των καπνοβιομηχανιών από την μήτρα εποχή αφου οι γονείς μου θεριακλήδες. Ήταν το μόνο πράγμα που δεν  μπόρεσα να το κοντρολάρω ποτέ μα ποτέ όμως.Ισόβια δεσμά ένα πράμα.Τέλως πάντων.

Οκτώβρη του 10 βλέπω έναν γνωστό μου με ένα μαρκούτσι στο χέρι να ρουφάει και να βγάζει "καπνό"! Τον φωνάζω επι τόπου για να μου εξηγήσει τι και πως και να μάθω περισσότερα. Μου τράβαει ένα κύρηγμα, μου δίνει να δοκίμασω, εγώ έχω πάθει πλάκα μεγάλη εν τω μεταξύ, και στο καπάκι  τηλέφωνα λινκς από που να το πάρω κλπ.
Δεν χάνω στιγμή και σε λίγες μέρες έχω στα χέρια μου το σετάκι. Το λάθος μου ήταν σαν καλή πελατάρα που ήμουν, να μην ξεχάσω τη σχέση μου με τον περιπτερά και πάντα είχα και ένα πακετάκι τσιγάρα ιν κέις.
Την είχα καταβρεί με το όλο σκηνικό και το στυλ, άσχετα από την μικρή παρουσία υγρών εξοπλισμού και πληροφόρησης που υπήρχε εκεινο το καιρό με το ητ.

Πέρασανε κάποιες μέρες και ολα πήγαινανε καλά και σχεδόν δεν κάπνιζα καθόλου μέχρι που αρχίσανε οι μπουρμπουλήθρες, τα καμένα μπαμπάκια, να φτύνω υγρό και τα συναφή. Ποιος να μου εξηγήσει τότε ότι ο ατμοποιητής δεν είναι για πάντα, η το βαμβάκι συμπεριφέρεται έτσι κλπ που δεν μ ένοιαζε κιόλας στην τελική να το ψάξω και τόσο! Το πήρα...? τελειώσαμε νόμιζα.
Αγοράζω αλλό ένα σετ των δύο ego T και τα μοιράζω στην οικογένεια και αρχίζω τις αλαξοτέτοιες με τις μπαταρίες, τους ατμοποιητές και τα υγρά, και η μπάλα χάθηκε!
Στα καπάκια τρώω την μεγαλύτερη στεναχώρια της ζωής μου και thats it! Everything back to the box.

To κουτάκι αυτό με τα σύνεργα ακόμα και τα υγρά, δεν το πέταξα ποτέ με το σκεπτικό ότι κάποτε μπορεί να ξαναπάρουν μπροστά. Οπότε πάντα ζούσε μέσα μου η ιδέα να ξανακάνω μια προσπάθεια εφόσον θα έχουν καλυττερεύσει οι συνθήκες και θα έχει εξελιχτεί περισσότερο ο χώρος.

Και φτάνουμε σίγα σιγά σ αυτο το καλοκαιρί που έχει ξυπνήσει και πάλι η επιθυμία μου να κάνω ξανά μια αρχή και δη μπουχτισμένος από το κτ.
Κάτι βελονισμούς που σκεφτόμουν, κάτι σνουτς μουτς που μου λέγανε δεν τα κατάπινα όπως θα έπρεπε, και πριν 3 μήνες αλλάζω λιγάκι την αναζήτηση και την περιήγηση μου στο ίντερνετ, και σε ανύποπτο χρονο παίρνω πάλι ένα απλό σετάκι! Και εκεί είναι η στιγμή που αντιλαμβάνομαι πόσο πολύ έχει αλλάξει το πράγμα, η αναζήτηση ρίχνει το φόρουμ μπροστά μου, το φόρουμ μου ανοίγει τα μάτια για μοντακιά και λέξεις που δεν ήξερα ότι υπήρχαν, τα μοντάκια και οι λέξεις στο YouTube και στον Ρένο και ούτο καθ' εξής!
Κατεβαίνω Αθήνα, αγοράζω μοντ, τράβαω ρουφιξιά, κοιτάω τον ουρανό, και λέω σε ευχαριστώ Θεέ μου μαζί μ ένα πλατύ χαμόγελο.

Το τσιγάρο ειναι παρελθόν και ανήκει σε μια άλλη εποχή για μένα πια! Στεναχωριέμαι που έχασα πολύτιμο χρόνο κοιτώντας άλλα πράγματα.Δεν πειράζει όμως. Ήταν το timing.

Συγνώμη αν κούρασα! Και το αν δίνει απαντήσεις το ποστ στα ερωτήματα του Spectrum είναι στην κρίση σας. Πιστεύω ότι ο συνδυασμος όλων των ερωτημάτων έπαιξε το ρόλο του στην περίπτωση μου. Εντάξη ξέχασε να βάλει το φόρουμ που είναι ο βασιλιάς αλλά δεν θα το κάνουμε θέμα :tongue_smilie:

Καλά ατμίσματα σε όλους και να μην σταματάμε να μιλάμε για το ηλκτρονικό τσιγάρο όπου βρεθούμε και σταθούμε.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 13, 2016, 03:21 »
Καλά ατμίσματα σε όλους και να μην σταματάμε να μιλάμε για το ηλκτρονικό τσιγάρο όπου βρεθούμε και σταθούμε.


Θα έλεγα καλύτερα να μην σταματάμε να μιλάμε για το άτμισμα (και όχι για το ηλεκτρονικό τσιγάρο πια)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 13, 2016, 03:29 »
o οι λογοι ειναι ο πρωτος και ο aresmares που καταλαθος επεσα πανω του σε μια ανζητηση στο youtube και ειδα μερικα βιντεο του.......η πρωτη φορα ηταν πριν πολλα χρονια,δεν θυμαμαι ακριβως αλλα οταν ξεκινησα στην ελλαδα δεν υπηρχαν ουτε οι ego.. με κατι ομοιοματα τσιγαρου και αυτοματες μπαταριες,κρατησα κανα 6μηνο τοτε και θυμαμαι κανα 2μηνο πριν γυρισω στο κ.τ ειχαν ερθει οι ego...... αγορασα και ενα σετ απο αυτα αλλα τζιφος με ειχε παρει ο γυρισμος......απο τοτε εβλεπα κατα καιρους γνωστους με μοντακια αλλ την ειχα πατησει την πρωτη φορα και δεν ηθελα να δωσω τα χρηματα που απαιτουντε για μια σοβαρη αγορα...
για να μην τα πολυλογο μια μερα μου ηρθε να ξανα δοκιμασω οχι για να κοψω το κ.τ αλλα για κλειστους χωρους και για να το μειωσω...μιας και εγω απο οικονομικη αποψη δεν κερδιζω κατι καθως αγοραζα τα τσιγαρα μου απο βουλγαρια στα μισα χρηματα απο εδω.αρα αντε να γλυτωνω κανα 20ευρω τωρα το μηνα.
τελικα πηγα στο μαγαζι πηρα στην αρχη εναν aspire  τον 8 ευρω αλλα και οι μπταριες που μου ειχαν μεινει δεν δουλευαν καθως η μια εσκασε στην φορτηση και οι αλλες δεν κραταγαν πανω απο 3ωρο...βλεπε να βλεπεις τον μαρες..με επεισε και πειρα ενα istick και nautilus.....αυτο ηταν εκοψα το τσιγαρο σε 3-4 μερες και απο τοτε δεν εχω κανει ουτε για πλακα καθως και μον που σκεφτομαι την βρωμα μου ερχετε να ξερασω.
στο φορουμ γαφτικα πριν λιγο καιρο,βασικα ημουν στο greekvapers  αλλα πλεον πολυ νεκρα εκει και μετα εμαθα για το φορουμ εδω. ξερω σας κουρασα αλλα ηθελα να τα πω να ξεσκασω.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 13, 2016, 03:37 »
@Asimos
Μήπως αυτό ήταν το πρώτο σου σετακι?! Εγώ μ´αυτο παντός ξεκίνησα!   :))
Sorry για το off topic


Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 13, 2016, 03:44 »
αυτο ακριβως σαν υλικα..αλλα το πακετο ηταν σαν malboro....ειχα ενα κοκκινο V  δεν ηταν ολο ασπρο.....

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 13, 2016, 07:49 »
Παρόλο που είμαι στην «πρώτη φάση» ατμίσματος και ελπίζω/πιστεύω την μοναδική, βρίσκω το θέμα ενδιαφέρων και προτείνω στον δημιουργό να προσθέσει μια ψηφοφορία ώστε να δούμε τα αποτελέσματα με μια πιο στατιστική άποψη. :)

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 13, 2016, 08:34 »
Παιδια σημαντικοτατο ρολο παιζει ο εξοπλισμος .ισος τον σημαντικοτερο απ'ολους  που αναφερει ο spectrum μαζι φυσικα με την πληρεστερη πληροφόρηση !
Εγω πριν έναν μηνα εβαλα τον ανηψιο μου στον κοσμο του ηλεκτρονικου τσιγαρου,και κατευθείαν στους επισκευασιμους με έναν kayfun lite plus και ένα vtc Mini ,εκατσα και του εδειξα ουτε καν μια ωριτσα το τι προσεχουμε το πως γεμιζουμε-στριβουμε-καθαριζουμε κ.τ.λ ,αν την πρωτη φορα που ξεκινησα και τα παρατησα υπηρχε τέτοιος εξοπλισμος και ειχα καποιον να με παρει από το χερακι και να μου δειξει και εμενα τα ποια τα τι και τα πως τοτε είμαι βέβαιος ότι  θα κολλουσα με την πρωτη προσπαθεια στο ηλεκτρονικο!

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 13, 2016, 12:47 »
Στη δικη μου περιπτωση 100% ηταν θεμα εξοπλισμου και υγρων.
Τα ego ηταν πρωτογονα και αδυναμα κι εντελως της πλακας.


Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος storki

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 12, 2016, 21:53 »
κι`εγω το ειχα κοψει για 2 χρονια το ηλεκτρονικο. αλλα τωρα εδώ και έναν χρονο πλεον κι`εγω με τα μοντακια που κοροιδευα τοτε και τους επισκευασιμους κλωνους και μη που δεν υπηρχαν τοτε νομιζω πως τα εχω καταφερει και δεν λεω να γυρισω πισω (Κ.Τ.).
κι`εγω με ένα πακετο σαν αυτό που λεει ο φιλος ο Bocler ξεκινησα αλλα εμοιαζε πολύ με το κανονικο το μαλπουρο το κοκκινο.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 12, 2016, 22:41 »
Το 2012 ξεκινησα το η.τ και μετα απο 3-4 μηνες το κοψα και αυτο και ημουν μια χαρα για κανα 8μηνο χωρις να εξαρτωμαι ουτε απο το η.τ ουτε απο το κ.τ αλλα με κατι απανωτα ξενυχτια και αλκοολ το αρχισα παλι το κ.τ μεχρι πριν απο μερικους μηνες που μπηκα δυνατα στο η.τ
Ευχομαι να το σταματησω και αυτο καποια στιγμη και να ειμαι παλι ελευθερος ,αλλη φαση παιδια να μην ψαχνεις ουτε για τσιγαρα,αναπτηρες ,περιπτερα ,ουτε φορτισεις ,ατμοποιητες ,μπαμπακια ,υγρα,συρματα κλπ.  ;)


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερή μου προσπάθεια να γίνω ατμιστής
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 04, 2016, 10:04 »
@spectrum, πολυ ωραιο θεμα εθεσες.
Υστερα απο 30 χρονια κ.τ. ξεκινησα το 2011 με ego και κατι ατμο (νομιζω vapormania) με το τανκακι κατω απο το drip-tip, το οποιο στη 2η τζουρα σου εστελνε το υγρο κατέυθιαν στον ουρανισκο. Πληρης αποτυχια !!! Απογοητευτικα και τα παρατησα.
Ο πρωταρχικος λογος βασικα ηταν η βελτιωση της υγειας μου, η οποια εγινε εσθητη !!!!
Στις αρχες του 2013, εβλεπα γυρω μου ατμιστες με νεες μοντες ή κουτακια, με ωραιους και εμφανισημους ατμοποιητες και σκεφτηκα να ξαναρχισω. Ετσι απο τοτε και με ενημερωση απο τα φορουμς των ατμιστων και με πολλες αλλαγες σε ατμο gadgeτακια κατεληξα σημερα σχεδον 3 χρονια πιστος ατμιστης και εχω φτασει στο σημειο, το ατμισμα να ειναι απολαυση! Εδω θελω να ευχαριστησω ενα φιλο που ειναι στο εξωτερικο τωρα ( νασαι καλα Νικολα οπου και νασαι ) ο οποιος με μυησε στο αθλημα !!! Μεχρι στιγμης ολα καλα. Μπορει ενα πρωι να ξυπνησουμε και να σταματισουμε και το ατμισμα. Κανεις δεν ξερει τι μας επιφυλλασει το μελλον. Ιδωμεν !!
Ευχαριστω που με ακουσατε. :)  :thumpup: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364