vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V3 Mini

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #255 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:37 »
Παρελαβα και γω χθες τον sxk.Ηρθε με ενα γυαλινο και ενα ακρυλικο τανκ.Θα ηθελα και τα λογοτυπα πανω αλλα μικρο το κακο...πλυθηκε στηθηκε και πυροβολαει :-)Συγκριτικα με V4 εχω την εντυπωση πως εχω καλυτερη γευση αλλα θα δειξει μολις στρωσουν τα μεταλλα.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #256 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:57 »
  το βασικο πρεπει να ειναι γυαλι οντως

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #257 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:15 »
Εμένα μου ήρθε αυτός και έχει 2 τρύπες. :dontknow:
Να ετοιμάζω το πρώτο μου ticket παραπόνων στη FT?

Δεν ξέρω πόσους ενδιαφέρει η περίπτωσή μου, αφού είμαι ο μόνος που παρέλαβα τον παραπάνω κλώνο με δύο τρύπες αέρα, αλλά θα σας πω τη συνέχεια για την ιστορία.
Σήμερα παρέλαβα τη νέα βάση που μου έστειλε η FT. Παρατηρήσεις:
1) Έχει και τις τέσσερις τρύπες! :laugh1:
2) Το κομμάτι κάτω από τη βάση, που λύνουμε για να ρυθμίσουμε τον αέρα, έχει εσωτερικά ένα μαύρο oring, το οποίο ο κλώνος που παρέλαβα δεν είχε και δεν γνώριζα καν την υπαρξή του και τη χρησιμότητά του. Ότι υπάρχει πάντως, είναι καλύτερο από το να λείπει.
3) Ο σωλήνας του αέρα, πάνω στον οποίο βιδώνει ο θετικός πόλος στο ντεκ, δεν πιάνεται με καρυδάκι #5 με το οποίο βίδωνα τον παλιό, αλλά ούτε και με #6 που δοκίμασα. Θέλει κάτι ενδιάμεσα, που δεν έχω. Επίσης αυτός έχει 2 τρύπες για τη διέλευση του αέρα αντί για 4 που είχε ο παλιός! Δηλαδή, παλιά βάση = 2 εξωτερικές τρύπες αέρα και 4 εσωτερικές - νέα βάση = 4 εξωτερικές τρύπες αέρα και 2 εσωτερικά στον σωλήνα! :wall:
Επίσης από τον νέο σωλήνα έλειπε το βιδάκι ρύθμισης του αέρα. :o Φυσικά έβαλα τον παλιό σωλήνα στη νέα βάση.
4) Τα δύο orings κάτω από το ντεκ είναι σε μέγεθος άλλα αντ' άλλων! Στη θέση τους μπήκαν τα παλιά.

Συμπέρασμα: οι Κινέζοι είναι τρέλα, τέλος! :yahoo:

Με την παλιά βάση ο ατμο δούλευε πάρα πολύ καλά και απροβλημάτιστα, με τη νέα, θα δούμε όταν τον στήσω. :dontknow:

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #258 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:28 »
Παρελαβα και γω χθες τον sxk.Ηρθε με ενα γυαλινο και ενα ακρυλικο τανκ.Θα ηθελα και τα λογοτυπα πανω αλλα μικρο το κακο...πλυθηκε στηθηκε και πυροβολαει :-)Συγκριτικα με V4 εχω την εντυπωση πως εχω καλυτερη γευση αλλα θα δειξει μολις στρωσουν τα μεταλλα.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οπα οπα! Σου ήρθε sxk χωρίς λογότυπα?

Μα όλοι λένε ότι είναι με λογότυπα σαν τον κανονικό...

Παραλαμβάνω κι εγώ αύριο (είναι ήδη στο ταχυδρομείο αλλά δεν μπορώ να πάω σήμερα) και με εζωσαν τα φιδια.. Υπάρχει περίπτωση να είχαν ξεμείνει από sxk και να μας έστειλαν άλλο SKU??

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #259 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:30 »
οπως λεει και ο Ribot..................ειναι τρελοι αυτοι οι Κινεζοι :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:31 »
Πιθανον και ο δικος σου να ειναι χωρις λογοτυπα αφου παραγγειλαμε στην ιδια φουρνια.Τι να πω...και γω νομιζα πως ειναι ακριβες αντιγραφο αλλιως θα επαιρνα τον tobecco κλωνο.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:35 »
Εγώ παρέλαβα χθες και έχει λογότυπο

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:38 »
Υποτίθεται ότι ο sxk αυτή τη στιγμή είναι το πιο πιστό αντίγραφό στην fasttech.

Αν είναι μετά από 20 μέρες αναμονής να πάρεις στα χέρια σου ένα φτηνό αντίγραφο στην τιμή του ακριβοτερου με ότι συνεπάγεται ενδεχόμενος αυτό και στην ποιότητα τότε οι κινέζοι είναι για μπατσες!!

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:39 »
Πρωί πρωί παρέλαβα κι εγώ, παρέα με ένα ss (3,8ml)  τανκάκι.
Τον έπλυνα και μετά από καμιά ώρα ξεκίνησα το στήσιμο. kanthal 28 awg, 2.5mm διάμετρο, 6 στροφές, μου βγήκε 1,2Ω. Βασανίστηκα λίγο. Ή έχω συνηθίσει την πιο μεγάλη επιφάνεια του subtank mini ή μάλλον μου λείπουν τα αυτάκια της βάσης του subtank. Πιστεύω να το συνηθίσω και να το κάνω πιο εύκολα και σωστά.Δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα και το καλύτερο αποτέλεσμα. Το γέμισα με το RY6 της hecocell. Οι πρώτες τζούρες ήταν λίγο απογοήτευση . Πολύ ντουμάνι, αλλά γεύση βρωμερή. Κάθε τζούρα όμως και λίγο καλύτερα. Αυτή τη στιγμή είναι ικανοποιητική. Τη βίδα του αέρα δεν τη πείραξα. Καλά μου κάθεται όπως ήρθε, ίσως ένα τικ πιο σφιχτή θα την ήθελα. Παρατήρησα ότι ρουφάει κάπως γρήγορα το υγρό, ίσως να φταίει και το γεγονός ότι λόγω δοκιμής τον έχω πιπίλα. Το απόγευμα θα τον στήσω και με Ni200, όπως ακριβώς στήνω τον subtank, για να έχω πιο ασφαλές συμπέρασμα. Πρώτο δείγμα πάντως ΘΕΤΙΚΟ.

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:00 »
Κι εγώ παρέλαβα χθες τον SXK χωρίς λογότυπα.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:52 »
και γω sxk χωρις λογοτυπα. Ποιοτικος φαινεται παντως αλλα μαλλον επρεπε να παρω τον πιο φθηνο.
1)Η εσωτερικη βιδα ρυθμισης αερα πρεπει να ειναι τερμα δεξια η θελει λιγο ανοιγμα?
2)Οταν γεμιζουμε σφιγγουμε τον ατμοποιητη δεξια και ξανανοιγουμε μετα περιπου 2 στροφες αριστερα σωστα?


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πλυθηκε και στηθηκε με αντισταση 1,35. Πολυ καλη γευση διαρροες μηδεν και πολυ ατμος. Ξεσφιξα περιπου 2,5 φορες γιατι στις 2 φορες παιρνω καμμενο. Βεβαια μετα την πρωτη στροφη το deck κουνιεται ελαφρα πανω στη βαση χωρις βεβαια να υπαρχει κινδυνος να φυγει η καποια διαρροη. Δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αυτο να εχει αυτο το ελαφρυ κουνημα αλλα αφου ξεσφιγγεις μαλλον ειναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 18:26 από giorgiokatr »

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:26 »
Τελικά τον έχω κι εγώ στα χέρια μου. Πέρασε ο ταχυδρόμος το πρωί και τον άφησε οπότε δεν είναι ανάγκη να τρέχω ταχυδρομείο αύριο..

Χωρίς λογότυπα κι εμένα αλλά ποιοτικώς τολμώ να πω ότι είναι πολύ κοντά στον αυθεντικό.

Ίσως τους κυνήγησαν εκεί στην sxk και τα σταμάτησαν τα λογότυπα.

Το σημαντικό είναι πως είναι άψογος. Όλα δουλεύουν όπως πρεπει. Αν είσαι και μαθημένος από kfl+ είσαι έτοιμος.
Έκανα ένα στήσιμο με SS ακριβώς όπως το κάνω στον kfl+ με το οποίο είχα το πιο καλό αποτέλεσμα και τώρα στον mini το αποτέλεσμα είναι ακόμα καλύτερο!!

Ατμός λίγο λιγότερος,
χτύπημα εντονότερο
και γεύση αισθητά καλύτερη με τα ίδια καπνικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 02:18 από Angelo. »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:40 »
Eγώ παράγγειλα αυτόν και όταν με το καλό παραλάβω θα δούμε τί ατμό φουμάρει:

http://www.3fvape.com/home/8205-kayfun-mini-v3-style-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-stainless-steel-glass-2ml-19mm.html?search_query=Kayfun+Mini+V3+Style+RTA+Rebuildable+Tank+Atomizer+-+Silver%2C+316+Stainless+Steel+++Glass%2C+2mL%2C+19mm&results=1#.VxkBxHqff-U

Επίσης έχει καλές κριτικές.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #268 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:54 »
και γω sxk χωρις λογοτυπα. Ποιοτικος φαινεται παντως αλλα μαλλον επρεπε να παρω τον πιο φθηνο.
1)Η εσωτερικη βιδα ρυθμισης αερα πρεπει να ειναι τερμα δεξια η θελει λιγο ανοιγμα?
2)Οταν γεμιζουμε σφιγγουμε τον ατμοποιητη δεξια και ξανανοιγουμε μετα περιπου 2 στροφες αριστερα σωστα?


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Πλυθηκε και στηθηκε με αντισταση 1,35. Πολυ καλη γευση διαρροες μηδεν και πολυ ατμος. Ξεσφιξα περιπου 2,5 φορες γιατι στις 2 φορες παιρνω καμμενο. Βεβαια μετα την πρωτη στροφη το deck κουνιεται ελαφρα πανω στη βαση χωρις βεβαια να υπαρχει κινδυνος να φυγει η καποια διαρροη. Δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αυτο να εχει αυτο το ελαφρυ κουνημα αλλα αφου ξεσφιγγεις μαλλον ειναι...
Καλησπερα 
Τον αερα ρυθμισετων οπου σε βολευει.Βαλε το κατσαβιδακι στην βιδα του αερα και κανε δοκιμες ρουφοντας χωρις να ατμιζεις.
Αναλογως τα υγρα.Λεπτορευστα εγω το γυρναω 1.5 φορα και παχυρευστα 2 αν και δεν πιστευω να παιζει και τοσο ρολο 2 φορες εισαι καλημενος.
Ναι ενα ελαφρυ κουνημα το εχει αλλα εδω και 2 εβδομαδες παει σουζα δεν εχω κανενα θεμα.
Καλα ατμισματα. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #269 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:49 »
οταν εφτιαξα την αντισταση και την εβαλα επανω χωρις βαμβακι εδειξε 1,35. Εβαλα ενα αλλο ατμο και τωρα που ξαναεβαλα των v3 mini που δειχνει 1,55. Ξεβιδωνω μετα βιδωνω 1,62. Μετα απο καποια βγαλε βαλε δειχνει σταθερα 1,55...
Παιζει να εχω κανει κατι λαθος στο στησιμο. Τις εργοστασιακες στους αλλους τις δειχνει σχεδον παντα ιδιες με μικρη αποκλιση... (evic vtc mini)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix