vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, manoslykos, camber, infernity

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V3 Mini

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #570 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:36 »
 :)) :))
Ρε Μακη σου ειπα δεν καθεται ακριβως ισα που παταει το γυαλι και μετα απο καποια λεπτα εβγαλε λιγο υγρο δεν τρεχει ποταμι,να τον αφησω ετσι δλδ και να τον τυλιξω με μια χαρτοπετσετα ?  :laugh1: :laugh1:
Αφου δεν με πανε οι κλωνοι τα ξερεις.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος ntikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #571 στις: Ιουνίου 04, 2016, 15:22 »
Γεια σας και απο μενα.εχω δυο μερες τον clone apo fasttech και το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν τον βιδωνω για να τον γεμισω,παντα απο τις τρυπες του αερα μου βγαζει αρκετο υγρο.θα τον φυσηξω θα τον σκουπισω και μετα ολα οκ.Κατα τα αλλα ολα μια χαρα.Ποιο το λαθος που κανω?? υπαρχει καποιο κολπο που μου ξεφευγει?? η απλα οτι πληρωνεις περνεις!!! :( :(

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #572 στις: Ιουνίου 04, 2016, 16:05 »
κλεινεις εντελως το juice flow.αν το κανεις και συνεχιζει να εχει διαρροες νιπτω τας χειρας μου

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #573 στις: Ιουνίου 04, 2016, 16:15 »
Γεια σας και απο μενα.εχω δυο μερες τον clone apo fasttech και το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν τον βιδωνω για να τον γεμισω,παντα απο τις τρυπες του αερα μου βγαζει αρκετο υγρο.θα τον φυσηξω θα τον σκουπισω και μετα ολα οκ.Κατα τα αλλα ολα μια χαρα.Ποιο το λαθος που κανω?? υπαρχει καποιο κολπο που μου ξεφευγει?? η απλα οτι πληρωνεις περνεις!!! :( :(
Εγω τον σφίγγω  ξεβιδωνω το πανω μερος  τον γεμίζω και ξαναβιδωνω το πάνω μέρος. Μετα τον γυριζω αναποδα περιμενω λιγα δευτερολεπτα και  ξεβιδωνω την καμπάνα ενω ειναι αναποδα. Μετα τον γυριζω αργα και οχι με τη μια (ωστε το υγρο να μην πεσει με πιεση).
Επισης παρατηρησα οτι μπορει να εχω καποιο δακρυ οταν τον τιγκαρω μεχρι πανω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2016, 00:21 από giorgiokatr »

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #574 στις: Ιουνίου 04, 2016, 16:21 »
Γεια σας και απο μενα.εχω δυο μερες τον clone apo fasttech και το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν τον βιδωνω για να τον γεμισω,παντα απο τις τρυπες του αερα μου βγαζει αρκετο υγρο.θα τον φυσηξω θα τον σκουπισω και μετα ολα οκ.Κατα τα αλλα ολα μια χαρα.Ποιο το λαθος που κανω?? υπαρχει καποιο κολπο που μου ξεφευγει?? η απλα οτι πληρωνεις περνεις!!! :( :(

Ο κλώνος που έχεις, έχει τα logo της svoemesto;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος bloodlessz

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #575 στις: Ιουνίου 04, 2016, 18:36 »
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα με τον ntikas.
Για γέμισμα, κλείνω τελείως το juice flow, γεμίζω και ξανανοίγω. Αμέσως αρχίζει και τρέχει.
Αν τον καθαρίσω-φυσήξω, είμαι ΟΚ αλλά μετά από κάποια ώρα αρχίζει και τρέχει πάλι.
Πληροφοριακά, έβγαλα τελείως τη βίδα αέρα. Μου το έκανε όμως και με τη βίδα.

Επίσης παρατήρησα κάτι άλλο. Όταν δεν τρέχει και ατμίζω, βλέπω ότι το tank αρχίζει και θολώνει από υγρασία.

Αποσυνδεδεμένος ntikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #576 στις: Ιουνίου 04, 2016, 19:08 »
Ο κλώνος που έχεις, έχει τα logo της svoemesto;


Οχι δεν εχει κανενα Logo επανω του.
Επισης να πω οτι την βιδα του αερα ειτε την κλεισω ειτε την ανοιξω η τζουρα ειναι η ιδια (το καλο ειναι οτι ειναι οπως την χρειαζομαι)οποτε εκει δεν εχω προβλημα

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #577 στις: Ιουνίου 04, 2016, 19:22 »
Καλησπερα σας.
Τα ορινγκς  (λαστιχακια) της βασης κοιταξτε να ειναι καλα τοποθετημενα η για να εχετε το κεφαλη σας ησυχο αλαξτε τα.
Αυτο εκανα εγω και 3 μηνες ουτε δακρυ υγρο και καντω τουμπες.χαχαχαχ
Σφηξιμο καλο και λιγο υγρο στα ορινγκς  πρωτου βηδωσουμε την βαση στην καμπανα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #578 στις: Ιουνίου 04, 2016, 22:21 »
Εγω βιδώνω το τανκ (το σφίγγω τέρμα),  ξεβιδωνω το τοπ καπ και τον γεμιζω. Μετα τον γυριζω αναποδα περιμενω λιγα δευτερολεπτα και ξεβιδωνω το τανκ μία στροφή ενω ειναι αναποδα. Μετα τον γυριζω αργα και οχι με τη μια (ωστε το υγρο να μην πεσει με πιεση).
Επισης παρατηρησα οτι μπορει να εχω καποιο δακρυ οταν τον τιγκαρω μεχρι πανω.

Γιώργο να με συγχωρέσεις γιατί διόρθωσα λιγάκι το ποστ σου για να γίνει πιο κατανοητό. ;)

Ακριβώς με αυτό τον τρόπο μηδέν διαρροές. :thumpup:


Ούτε σταγόνα.

Πάμε για τρίτη βδομάδα με καθημερινή χρήση και όλα πάνε τέλεια.

Τον εναλλάσω με τον φαινόμενο για να μην κουράζεται. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #579 στις: Ιουνίου 04, 2016, 22:49 »
Εμενα παλι καμοια διαρροη.Και του εχω αλλαξει και τα πετρελαια.Καποια πολυ μικρη την αρχη στο καπακι σταματησε.
Μαλλον ειναι και λιγο λαχειο η δουλεια

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #580 στις: Ιουνίου 04, 2016, 23:18 »
Παντως παιδια τα oring που ειχε ο κλωνος δεν ειναι ιδια με τα γνησια σε διατομες γιαυτο πιστευω καποιοι εχετε θεματα διαρροων..
Εγω τα αλλαξα πριν τον χρησιμοποιησω με τα γνησια επειδη μυριζαν και απο το πρωτο στησιμο δεν εχω διαρροη πουθενα.
Πολυ καλος ο κλωνος τελικα,,λιγο πιο κατω απο τον smok micro με την rca που τον συγκρινω σε γευση,με ιδιο στησιμο -υγρο αλλα πιστευω θα στρωσει  μετα απο λιγα ml  ;)
Moνο το πιασιμο του συρματος με εκνευριζει λιγο  που το πεταει απτη βιδα.  

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #581 στις: Ιουνίου 04, 2016, 23:20 »
Το σύρμα να το κάνεις πλήρη περιστροφή στο βιδάκι και μια χαρά το πιάνει. :)

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #582 στις: Ιουνίου 04, 2016, 23:29 »
To κανα κ ετσι που λες Μακη,αμα δεν θελει ουτε ετσι δεν το πιανει για να μου την σπασει,ασε που ξεχαρβαλωνεται η αντισταση αμα πας να το κανεις γυροβολια στην βιδα  ;D
Θα δοκιμασω και τις γνησιες βιδες που εχω να δω μηπως εχουν καλυτερο κεφαλι και πιανουν καλυτερα,στο επομενο στησιμο γτ δουλευει ρολοι τωρα ,μην το χαλασω κριμα  :tongue_smilie:



Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #583 στις: Ιουνίου 04, 2016, 23:33 »
Επίσης προτείνω να χρησιμοποιήσεις SS316 διατομής 0,25mm. Το δαγκώνουν τα βιδάκια για πλάκα και από γεύση καλύτερο από kanthal σε VW.

Σήμερα έστησα τον 4450500 από FT για πρώτη φορά. Κακό coil και λίγο βαμβάκι. Μόλις ανοίγω τα υγρά τρώω μία μεγαλοπρεπή πλημμύρα. Με τον 4278000 δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Τον ξαναστήνω με μεγαλύτερη αντίσταση και πάρα πολύ βαμβάκι στα λούκια. Μέχρι στιγμής πάει μια χαρά. Έχει και λογότυπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2016, 23:42 από karmakoma »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #584 στις: Ιουνίου 04, 2016, 23:48 »
Συμφωνω απολυτα για το συρμα σε vw ,αυτο εχω πανω τωρα ,το tc το εχω αφησει καιρο τωρα,με κουρασε..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 71 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro