vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

102 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, Jorge, manoslykos, ZoeM, sakissalonika

Twitter

ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 15:01 »
Μην κάνετε πειράματα, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σας αρέσει το ΚΤ, όπως συνέβη σε εμένα πριν κανά δίμηνο όταν μια μέρα μου τελειώσαν τα υγρά. Παρήγγειλα υγρά κατευθείαν από τη Flavourart, χωρίς να ξέρω ότι θα μου έρθουν μετά από ενάμιση μήνα. Έτσι πήρα κάτι υγρά που μου άρεσαν από τη Nobacco, αλλά είδα και έπαθα να ξανασυνηθίσω το ΗΤ,το οποίο ξαφνικά μου έκαιγε την μύτη και έβηχα σαν φυματικός. Έτσι βρέθηκα να καπνίζω μόνο ΚΤ, με μεγάλη άνεση...  :wall:
Μόλις εχθές ξαναέκοψα εντελώς το ΚΤ, αφού ήρθαν τα υγρά από τη Flavourart. Αλλάζοντας δραστικά τις αναλογίες στα DIY υγρά μου (ακόμα λιγότερη VG, πολύ λιγότερο άρωμα και λιγοστό πλέον MTS), λύθηκε το θέμα με το κάψιμο της μύτης και το βήχα.
Με λίγα λόγια, ο οργανισμός ΔΥΣΤΥΧΩΣ θυμάται, και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα νοιώσετε αποστροφή στο ΚΤ όταν το ξαναβάλετε στο στόμα σας. Γι'αυτό μακριά...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 21:02 »
Συμφωνω απολυτα φιλε μου. Μακρια απο ΚΤ παιδια  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Chris S.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 21:53 »
Από περιέργεια και μονο δοκίμασα ένα κανονικό τσιγάρο μετά από 2 εβδομάδες ατμίσματος.

Οι εντυπώσεις μου:
ντουμάνι: σχεδόν ανύπαρκτο
χτύπημα: μέτριο προς χαλια
γεύση: σα να γλείφω τασάκι.

Στην 3η τζούρα το πέταξα και ακόμα απορώ πως γιατί και ξεκίνησα το κάπνισμα πριν μερικά χρονια!

ΥΓ: το τσιγάρο που δοκίμασα ήταν το ίδιο με αυτά που κάπνιζα μανιωδώς πριν ξεκινήσω το άτμισμα.

Ετσι ακριβώς φίλε Pavlatora, σα να διαβάζω δικά μου σχόλια... δεν εχω κλείσει μήνα με το ητ και είπα να δοκιμασω ετσι απο περιεργεια ενα κτ που είχα αφησει επίτηδες στο τελευταίο πακέτο που είχα αγοράσει τότε......μετα από 3 τζούρες αηδία και πέταμα.

Είναι πραγματικά τρελό αυτο που συμβαίνει, τόσα χρόνια ήταν η αρρώστεια μας και τωρα ούτε να το δούμε ούτε να το μυρίσουμε σε άλλον, γουσταρω, πολυ γουσταρω....

Αποσυνδεδεμένος sandman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 12:10 »
μετά απο ένα μήνα ατμίζματος έκανα ένα τσιγάρο και θυμήθηκα το πρώτο τσιγάρο που έκανα πριν 15 χρόνια!!
βεβαια την επόμενη μέρα έκανα άλλα 4-5 λόγω έλλειψης υγρού και μπορώ να πω οτι στο τρίτο τσιγάρο βρηκα ξανα την φόρμα μου:)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 09:55 »
μετά απο ένα μήνα ατμίζματος έκανα ένα τσιγάρο και θυμήθηκα το πρώτο τσιγάρο που έκανα πριν 15 χρόνια!!
βεβαια την επόμενη μέρα έκανα άλλα 4-5 λόγω έλλειψης υγρού και μπορώ να πω οτι στο τρίτο τσιγάρο βρηκα ξανα την φόρμα μου:)
Κριμα που λες οτι βρηκες την φορμα σου με το το κτ ναι? κριμα. Αυτο δειχνει οτι δεν θελεις να ξεχασεις το κτ ναι? Θα προτιμουσα να καπνισω αχυρα η δεν ξερω τι αλλο  παρα ξανα κτ λογω ελλειψης υγρου!!!  ;)   Ευχομαι να γυρισεις ξανα στο ατμισμα  κ οχι στο κτ!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 11:47 »
Είναι πραγματικά τρελό αυτο που συμβαίνει, τόσα χρόνια ήταν η αρρώστεια μας και τωρα ούτε να το δούμε ούτε να το μυρίσουμε σε άλλον, γουσταρω, πολυ γουσταρω....

 :thumpup:  Κι εγώ το ίδιο!! Και έχει πλάκα γιατί στην αρχή λες "εγώ καπνίζω πχ old holdborn μπλε με χαρτάκια γλυκόριζας, τι υγρό να πάρω που να μοιάζει??" ενώ ό,τι και να κάνεις ποτέ δε θα μοιάζει μ'αυτό και στο τέλος δεν θα θέλεις και να μοιάζει μ'αυτή την αηδία που λέγεται κ.τ.
Κι εγώ δοκίμασα μια δυο φορές και απλά σιχάθηκα!! Άτμισμα forever!  :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:11 »
Σήμερα είμαι στην 6η μέρα χωρίς κτ (κάπνιζα ενάμιση πακέτο GR κόκκινο) και από περιέργεια πήρα μια τζούρα από slim συναδέλφισσας.
Ε, δεν το περίμενα βρε παιδιά με τίποτε... Αηδίασα. Ένιωσα το στόμα μου σα να είχα γλύψει βρώμικο τασάκι.
Μου κάνει τρομερή εντύπωση το γεγονός ότι μετά από 15 χρόνια καπνίσματος σχετικά βαριών τσιγάρων, χρειάστηκαν τόσες λίγες μέρες για να το σιχαθώ...Και επίσης, να αναλογιστώ τί τάιζα τον οργανισμό μου τόσα χρόνια και πόσο πολύ το είχα συνηθίσει ώστε να το απολαμβάνω κιόλας...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:16 »
Μη βιάζεσαι...
Το Κ.Τ. είναι ύπουλος εχθρός.
Μια ψιλοεπιθυμία ξαναέρχεται σε πολλούς μετά από 3-4 μήνες.
Τουλάχιστον, τότε θα ξέρεις ότι μπορείς να το νικήσεις.
Μην καπνίσεις καθόλου για 20 μέρες.
Θα ξαναγυρίσουν όσφρηση, γεύση και το άνετο πρωινό ξύπνημα, μαζί με την ανεμπόδιστη αναπνοή.
Δοκίμασε μετά, αν θες...  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:33 »
Μπά, ούτε που θέλω να ξανακαπνίσω, παρότι δεν έχω βρει ακόμη τη γεύση μου, το ητ ανέλπιστα με καλύπτει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:39 »
Κι εγώ δεν ήθελα... όπως κι άλλοι...
Απλά, σου ξαναέρχεται μια ψιλο-όρεξη...
κυρίως για να δείξουμε στον εαυτό μας ότι νικάμε.
ΑΝ θα θελήσεις, κάποια στιγμή.
Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι είναι εγκεφαλικό και αντιμετωπίζεται.

Αφού πάντως νοιώθεις καλά τώρα, όλα πάνε καλά.
Ξέρουμε ότι το ΚΤ είναι μια σαχλαμάρα... και μισή!!!

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:09 »
εγω καπνιζω ενα μηνα η.τ και καθολου απο τοτε κ.τ παραταυτα μου λειπει το στριψιμο(εκανα old holborn) γι'αυτο και δεν αποχωριζομαι το η.τ
εγω ειμαι περιεργος να δω σε ποσο καιρο θα μου παρει ωστε αυτη η επιθυμια να μην υπαρχει ποια :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:12 »
Είναι καθαρά υποκειμενικό.
Αλλά τώρα ξέρεις... είσαι σε σίγουρο λιμάνι.

Όσο για το ΚΤ, ήταν παλιός έρωτας.
Πού και πού, ξυπνούν αναμνήσεις...
αλλά μέχρι εκεί...
για το καλό μας !!!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:42 »
θα φανει αστειο αυτο που θα πω μιας και καπνιζα σχεδον 20 χρονια αλλα εμενα ποτε δεν μου αρεζε το τσιγαρο..!μου φαινοταν παντα πικρο και ασχημο στη γευση..
κουφο θα μου πειτε..και ομως..η συνηθεια ειναι μεγαλος ψυχαναγκασμος  :(
καπνιζα γιατι ειχα συνηθισει και ηταν αναποσπαστο κομματι της καθημερινοτητας μου..
το η.τ με γλυτωσε γιατι ακριβως καλυψε αυτη μου την συνηθεια!
εχω κατι να κανω με τα χερια μου,φυσαω τον ατμο κλπ.
σπουδαια ανακαλυψη οπως και να το δεις..αυτος που το εμπνευστηκε καταλαβε ακριβως
την ψυχολογια του χρονιου καπνιστη.
ετσι εφοσον δεν μου αρεζε το τσιγαρο, απο την πρωτη στιγμη που πηρα το η.τ δεν ενιωσα ποτε την
αναγκη να ξανακανω κ.τ και ουτε μου ελειψε στο ελαχιστο!
δεν θελω να λεω μεγαλες κουβεντες αλλα δεν πιστευω να το βαλω ποτε ξανα στο στομα μου..


Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 01:05 »
Είναι καθαρά υποκειμενικό.
Αλλά τώρα ξέρεις... είσαι σε σίγουρο λιμάνι.

Όσο για το ΚΤ, ήταν παλιός έρωτας.
Πού και πού, ξυπνούν αναμνήσεις...
αλλά μέχρι εκεί...
για το καλό μας !!!
Είσαι με μία κοπέλα και την χωρίζεις γιατί δεν γουστάρεις - για τον οποιονδήποτε λόγο.
Μετά από λίγο καιρό, είσαι με μία καλύτερη. Και βλέπεις την πρώην στον δρόμο... θα νιώσεις ένα τσίμπημα, κάτι σου λείπει.
Ε, αυτό το έχω νιώσει με το τσιγάρο. Αλλά - όπως και στο παράδειγμα - ήξερα τι έκανα όταν το άφηνα, και τώρα είμαι καλύτερα. Τσίμπημα είναι, περνάει.

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 01:34 »
Εγώ μόνο και μόνο που απάλλαξα το σπίτι μου από τη μπόχα (καθότι είμαι μάνα 2 παιδιών) είμαι πανευτυχής και δε γυρνάω πίσω.
Και δε νομίζω ότι αν τύχει και ανάψουμε κάποια στιγμή ένα κτ αυτό λέει κάτι..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias