vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πόση ώρα αντέχεις μακριά απ' το η.τ.; (είναι θέμα ωρών;) - Λύσεις;

Αποσυνδεδεμένος Gregoris

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Δεν ατμίζω μόνο όταν κοιμάμαι αν και στην αρχή έπαιρνα το η.τ. μαζί μου για ύπνο  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Και γιατί το άφησες; Ροχάλιζε;;;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Αν και θεωρω τον ευατο μου ''βαρυ'' ατμιστη (6-8 ml καθημερινα 18mg) συνηθως τα Σαβ/κυριακα ειναι ζητημα αν κανω 3 ml και αυτα συνηθως το απογευμα. Βεβαια παιζει ρολο οτι κανω πολλα πραματα μεσα στο Σαβ/κυριακο και δεν μου λειπει , ενω αντιθετα μεσα στη βδομαδα ολη μερα καθισμενος , μου βγαινει η κινηση ''μηχανικα'' οπως και στο ΚΤ

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@cho oyu, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Σαν να διαβάζω εμένα. Έτσι είμαι τώρα. 18mg και άνετα φτάνω τα 8ml καθημερινά. Τα δε Σ/Κ όταν π.χ. παλεύω με γλάστρες και τα σχετικά, είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση, κυριολεκτικά το ξεχνάς το η.τ. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
@ JoeBarTeam καλησπερα και σε σενα  :)
Και το περιεργο ειναι οτι θα περιμενα οτι με τα επιπεδα εξαρτησης που χω απο την νικοτινη οτι θα μου λειπε, εστω και μια τζουρα στα κλεφτα , εν τουτοις δεν μου λειπει καθολου  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Σε αυτό τώρα είμαι σε χειρότερη κατάσταση, ίσως βέβαια να είναι νωρίς ακόμα για μένα, δηλ. μπορώ ναι μεν να ξεχαστώ με τις μαζεμένες ασχολίες και μέσα στην ημέρα να ελαττώσω τα ml (π.χ. από 8 σε 4 ή 5ml), όμως μετά τα κάνω μαζεμένα και αχόρταγα (να προλάβω τη μέρα που χάθηκε...).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Μπορώ να πω πως αντέχω χωρίς το η/τ περισσότερο απ' ότι άντεχα χωρίς το κ/τ, αν και ακόμα δεν έχω δοκιμάσει τα όριά μου (μέσα στο καλοκαίρι θα γίνει κι αυτό)! Αυτό το κατάλαβα την πρώτη φορά που ξέμεινα από έτοιμη αντίσταση. Συνειδητοποίησα ότι έπρεπε να περιμένω τουλάχιστον 18 ώρες για να ατμίσω πάλι, εφόσον δεν ήθελα να ψάχνω κυριακάτικα ανοιχτό μαγαζί. Οι 18 ώρες έγιναν ~22, επειδή το πρώτο μαγαζί που πήγα είχε ξεμείνει και δεν είχα χρόνο να πάω αμέσως μετά σε άλλο. Από τότε αν είναι να φύγω για λίγες ώρες, μπορεί και να μην πάρω μαζί μου το μοντάκι. Όταν γυρίσω όμως του δίνω και καταλαβαίνει :baby: Αναφέρω μαζί με τα υπόλοιπα ότι κάνω 5άρα σε DIY και 6αρα σε έτοιμα νικοτίνη, 4-6ml τη μέρα.

Ως λύση στην «στέρηση» του ητ, όπως και με το κτ, μπορώ να προτείνω οτιδήποτε κρατά τα χέρια σας απασχολημένα και σας ικανοποιεί :laugh1: (σιδέρωμα, χιονοπόλεμος, σπρώξιμο αυτοκινήτου που έμεινε κτλ).

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Είναι ανάλογα τις περιόδους , όταν είμαι λίγο παραπάνω αγχωμένη ρουφάω χωρίς τύψεις γιατί χρειάζομαι εισπνοές βρε αδερφέ  :shock_sick_01:
Όταν είμαι με καπνιστές ... ακόμα (4 μήνες) μπορεί να μπω στον πειρασμό ... γιαυτο το εχω απαραίτητα!! Σιγ μην τους ξανα..κάνω τράκα! Άσε που έχω αρχίσει να τους λυπάμαι που βρωμάνε τόσο πολύ! Σκεφτόμουνα πώς με ανέχονταν οι μη καπνιστές φίλοι  :cigar: :faint:
 Αν δεν έχει καπνιστές στον χώρο δεν έχω πρόβλημα να μην κάνω για ώρες όπως στη δουλειά στο σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Δεν έχω καμία σχέση με την μακράαααααα περίοδο όπου υπήρξα καπνιστής.
Μπορώ (και το έκανα 4-5 φορές) να μείνω χωρίς άτμισμα αρκετές ώρες χωρίς να ψάχνομαι και να
στριφογυρνάω σαν τρελός. Με την νικοτίνη να την μειώνω όλο και πιο κάτω, σε λίγο θέλω να πετύχω
να παίρνω μόνο την εγκεφαλική "εξάρτηση" του ντουμανιάσματος.

Δύο χρόνια, ...................... , ούτε τζούρα!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Ενα πραγμα να σας πω.Πριν κανα μηνα πηγαινα κινεττα και στο υψος των μεγαρων -40km απο αθηνα ειχα ήδη διανύσει-κατάλαβα οτι ειχα ξεχασει το η.τ.Αναστροφη και παλι πισω,να το παρω,και ξανα μανα εμπρος,για μια δουλεια που θα μου τρωγε κανα 4ωρο...Αλλα χωρις η.τ, δεν!

5η μέρα που ατμίζω , προς το παρών θέμα λεπτών  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
9 μηνες χωρις τσιγαρο!!λοιπον στο επι του παροντος..οταν ειμαι σε διαιτα μπορω να κανω κ 10μλ την μερα κ δεν το αφηνω απο τα χερια μου..οταν εχω καλοφαει κ το στομαχι ειναι γεματο κανω κ ωρες να το πιασωω στα χερια μου...ειναι θεμα πεινας

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Μια μέρα μου το'κλεψαν στο λεωφορείο και έβαλα την μάνα μου να δανειστεί και να μου φέρει ένα στην Καλαμπάκα. Ήταν και μέρα χωρίς αυτοκίνητο και δεν κατάλαβε που της το είπα και έχασε το πρώτο λεωφορείο και έκανα 3 ώρες να ατμίσω. Καλά ήμουνα, αλλά έκανα ακροβατικά μέσα στο χοστέλ και κόντευα να φάω τα χέρια μου απ'τα νεύρα.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
η συνήθεια μου με το Η/Τ είναι η ίδια που είχα κ με το Κ/Τ 
οταν βρω ευκαιρία το τσουζω. (3mg νικοτίνη/πνευμονικές τζούρες/15-20ml τη μερα)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
μια φορα εμεινα απο μπαταρια στην αρχη (δευτερη εβδομαδα ) για δυο ωρες περιπου ...τωρα μπορω να αντεξω για καμια ωρα νομιζω χωρις ατμο (για παραδειγμα οση ωρα ειμαι γυμναστηριο) κατα τα αλλα  :baby:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8201 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy