vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber, vougiouklakis

Twitter

Πόση ώρα αντέχεις μακριά απ' το η.τ.; (είναι θέμα ωρών;) - Λύσεις;

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
μεχρι να αλαξω τις μπαταριες στο μοντακι....:tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Πλέον εδώ και δύο μήνες μπορώ να πω ότι αντέχω και μια μέρα χωρίς να ατμισω με βοηθάει πολύ το γυμναστηριο με αποτοξινωθεί και στο κανονικό τσιγάρο με βοηθούσε. 
Στις αρχές όμως όταν άρχισα το η. Τ προπαντον που ειχα και το τανκ τις aspire το 5ml  το τσάκισαν εκανα 15ml την ημέρα με 6αρα νικοτίνη.
Εκεί ειπα πρέπει να κόψω γιατι θα πεθάνω 

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Αναλόγως. Θεωρώ ότι όπου είμαι υποχρεωμένος να μην κάνω, είμαι Οκ. Σε διαφορετική περίπτωση , πάντα το έχω κοντά μου! Έστω για μια ψιλή τζουριτσα

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Όταν είμαι εκτός σπιτιού δεν έχω κανένα πρόβλημα να μην κάνω για αρκετές ώρες ενώ με το τσιγάρο όταν μπορούσα είχα πάντα ένα στο χέρι.

Το πρόβλημα μου είναι στο σπίτι.. Όσο κάπνιζα δεν άναψα ποτέ τσιγάρο μέσα στο σπίτι και δεν άφηνα/αφήνω κανέναν. Τελείωνε η μέρα και μπορεί να μην έκανα ούτε ένα τσιγάρο στο μπαλκόνι. Πλέον το ΗΤ το έχω πιπίλα, εδικά μπροστά στο pc, σε σημείο να αναγκάζω τον εαυτό μου να το αφήσει στην άκρη έστω για μία ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Eneli

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Bambachaaaaaa
Εγώ τα πρωινά δεν μπορώ, σπάνια να κάνω. Ούτε όταν κάπνιζα δεν έκανα πρωί, νόμιζα πως μου κοβόταν η ανάσα. Οπότε μετά το φαγητό το απόγευμα με τον καφέ και τα βράδια.. Γενικά πιστεύω πως μπορώ να το ελέγξω, σίγουρα θέλω την καθημερινή μου νικοτίνη. Βέβαια αν πάρω κάποια σούπερ γεύση εκεί δεν έχω σταματημό..  ;)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος

Αποσυνδεδεμένος Gabbriel

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Alien 220,Pharaoh RTA, Evic Primo Mini,HurricaneV2
Μετα απο 3 χρονια η.τ. μου εχει τυχει να μην ατμισω και μιση ημερα ισως και περισσοτερο (ο υπνος δεν πιανεται). Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει ποσο αντεχω χωρις η.τ. και εφοσον εχω κοψει το κ.τ. δε νομιζω να εχει νοημα. Το στοιχημα με τον εαυτο μου το κερδισα!

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Σημερα και αυριο χωρις ατμισμα, για να παμε στον μαραθωνιο τον 5χλμ την Κυριακη :happy_roll_01:
Ως τωρα καλα τα παω....

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Αν είμαι σε δουλειά αντέχω και 2-3 ώρες. Γενικότερα δεν το πολυσκέφτομαι. Υπάρχουν φορές που το ξέχασα στο σπίτι, όταν με το κτ έκανα 3 στριφτά πριν βγώ, να είναι έτοιμα για το δρόμο και ήθελα οπωσδήποτε 2 τσιγάρα την ώρα. 

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Στη δουλειά δεν έχω χρόνο, βγαίνω εξω και κάνω 2 φορές πχ. Σπίτι το έχω πιπίλα αλλά πολλές φορές μπουχτίζω απο τη νικοτίνη (9-12 περίπου) και δεν το πιάνω. Όπως τώρα. 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Αντεχω ανετα 3 ωρες οταν εχω δουλεια να κανω.
Εχω μεινει χωρις να ατμισω καθολου 3 μερες! Ηταν πολυ παραξενο αυτο που ενιωσα κ την τριτη μερα μετρουσα τα λεπτα για να φτασει η ωρα που ειχα πει οτι θα ατμισω. Ηταν μια υποσχεση που κρατησα καποτε κ ειδα οτι τελικα τιποτα δεν ειναι τοσο δυσκολο φτανει να το θελουμε ειλικρινα. Ατμιζω ομως πολυ κ το εχω συνεχως το η.τ. μαζι μου!!!!!  :yes: :yes: Κ  οταν με ρωτανε αν θελω να παψω κ το ατμισμα τους λεω οτι απλα ΔΕΝ το θελω! Γιατι ξερω καλα οτι κανουμε παντα οτι μπορουμε......

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
δεν μπορω να πω ωρες ακριβως αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μπορω να μεινω περισσοτερο χωρις ατμισμα απο οταν καπνιζα μακρια απο το τσιγαρο.
το ατμισμα τουλαχιστον στο δικο μου σωμα ειναι λιγοτερο εθιστικο

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....


Να πω ότι τελικά δεν είναι τόσο ο εθισμός στο άτμισμα όσο στο να κρατάς το η.τ.
λες κ θα πάθεις κάτι αν δεν... :laugh1: Αυτό φυσικά το λέω για μένα που χωρίς το η.τ. δεν πάω πουθενά!!!

Δεν ατμίζω εκεί που απαγορεύεται μα δεν μπορώ αν δεν το κρατάω στο χέρι.

Κ η μεγάλη η πλάκα είναι στα σούπερ μάρκετ που με κοιτάζουν λες κ κρατάω κανένα όπλο κ που 
με έχουν παρακολουθήσει για να δουν αν θα κάνω το παράπτωμα ....  ::)

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Μπορώ να πάω επαγγελματικό ταξίδι 3-4 μέρες και να μην το πάρω μαζί μου, αλλά όταν γυρίσω σπίτι το πρώτο πράγμα που κάνω είναι 3-4 γερές τζούρες. 

Η διαφορά με το ΚΤ είναι ότι όταν κάπνιζα θα έπαιρνα 2-3 κλεφτές τζούρες από το terminal μέχρι το πάρκινγκ, μετά 2-3 ακόμα κλεφτές έξω από το ξενοδοχείο, θα έβγαινα το βράδυ για τσιγάρο, και το πρωί, γενικώς δεν μπορούσα χωρίς. 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Οταν καπνιζα, στα 15 λεπτα αρχιζα να θελω να καπνισω το επόμενο τσιγαρο, στη μιση ώρα ηταν πολυ εντονο. Ναι ημουν το "υπόδειγμα" του chain smoker που αναβε το πρωτο τσιγαρο
μολις ξυπναγα (πριν απο καφε η οτιδηποτε αλλο) και εσβυνα το τελευταιο πριν πεσω για υπνο το βραδυ. Με το πρωινο καφε και μονο μπορει να καπνιζα και 5 τσιγαρα.

Τωρα (2019) με την ελάχιστη νικοτινη που ατμιζω (1.5 - 2 mg/ml) εχει τυχει στις 3-4 ωρες χωρις ατμισμα, να μην εχω κανενα θεμα "στερησης" νικοτινης, αλλα να μου λείπει μονο "ψυχολογικά", δηλ. η κινηση και η γευση....

Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι ότι αντιλαμβανομαι μερικες φορες να το χρησιμοποιώ σαν βοήθημα διαχειρισης του στρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364