vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 8 χρήστες
aalex, Jorge, dkostas, after_smoke, andreasand22, Milarepa, Blackwolf, lagoudakis

Twitter

Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Αν και νεος στο ατμιζμα ψαχνω στο νετ για διαφορα προιοντα που θα ηθελα να δοκιμασω, τιμες,  diy υγρα, αποδοτικες μπαταριες και παρακολουθω διαφορα βιντεο που εχουν σχεση με τα παραπανω.
Μεγαλη αισθηση μου εχει κανει η υπερβολη στο χωρο, καταιγισμος νέων προιοντων με ατμοποιητες που η παραγωγη ατμου θυμίζει μουντζουριδες του ΟΣΕ.
Η αποκορυφωση για εμενα ηταν το παρακατω βιντεο.


[youtube]8iDJAhVrdA8[/youtube]


[/font][/color]

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 01:42 »



 :)) :)) :)) :))


Υπερβολη ειναι το mod.. Θα το δοκιμαζα βεβαια,αλλα υπερβολη.
Μου αρεσει που λεει οτι δεν εχει ramp up time.. Πως να εχει με 16V?!
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ αν μεινεις απο μπαταρια στο αυτοκινητο θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:15 »
καλα αν ειναι 3kW εκει μεσα εγω σκιζω πτυχιο και παω σε βουδιστικο μοναστηρι, μη λεμε δηλαδη κι οτι θελουμε...
Στα 16v για να εχει 3kW θα επρεπε να χει ρευμα 187,5 ΑΜΠΕΡ!!!!!!!
Τα χαζοσυρματακια οι βιδουλες και τα συναφη οχι θα χαν λυωσει, θα χαν εξα-υλωθει, και για να παρει τετοια ενταση επρεπε να χει κυκλωματα με ψυκτρες σαν τρολει (σε inverters που φτιαχνω για 100 A οι ψυκτρες μου βγαινουν 60 Χ 10 cm), καλωδια τουλαχιστο 50ρια και μπαταριες αυτοκινητου...
Αν δηλαδη ο τυπος βρηκε πατεντα να περναει απο τριχες 200 αμπερ να παει στη νασα κι οχι να @#$ζεται στο youtube.




Το καλωδιο του απ οτι βλεπω ειναι 4ρι οποτε ας πιστεψω οτι δουλευει στα 30 Α (δηλαδη 480w ...δεν ειναι και λιγα αλλα μη το χ...ζουμε τελειως το θεμα)
Σε λιγο θα το κανουμε σα τους ενισχυτες που πουλανε σε κατι Ασιατικες χωρες που γραφουν πανω 10000w, 50000w, 100000w (ναι... και δυο υποσταθμοι δωρο)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:25 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 05:10 »
Η υπερβολή και οι ανισότητα είναι παράλληλες αξίες στον κόσμο μας. Θα μου έκανε εντύπωση αν εξαιρείτο ο ατμός απο αυτό …




Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 05:27 »
Πως δεν επαθε καμια πνευμονικη εμβολη....

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 08:31 »
Οταν κατι βομβαρδιζετε απο το εμποριο,με ολο νεα προιοντα,ατμοποιητες,υγρα,αρωματα,και ολα τα συναφη ειναι  φυσικο καποια στιγμη να ελθει ο κορεσμος να φτασουμε σε σημειο να συνηδιτοποιησουμε οτι τα εξοδα ειναι πολυ περισοτερα απο το παλιοπραμα που καναμε πρωτα.Και οταν βλεπεις να το καραγκιοζεβουνε το ατμισμα κατα την γνωμη μου σε μερικα βιντεο που βλεπουμε και να το κανουν μοδα καποι στιγμη θα χαθη και η απολαυση και ο σκοπος που το ξεκινησαμε.
Κοντεψα να την παθω και εγω μεσα σε 1 χρονο που ατμιζω μαζεψα 30 αρωματα και 4 ατμοποιητες ε δεν μπορει να μην εχουμε κατασταλαξη καπου ο καθενας μας μαζεψα λοιπον τα χερια μου και εκει θα λοιωσουν ολοι οι ατμοποιητες  για να παρθη αλλος. γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 08:59 »
Και όταν κάποιος βαρεθεί το "big is beautiful" μπορεί να γίνει καλλιτέχνης.

[youtube]9f3jEkmK4Qs[/youtube]
artmos
Για όλα τα γούστα ! :D

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 09:42 »
η πλακα ειναι που λεει στο βιντεο οτι εκτος απο πολυ ατμο παιρνει και τονους γευσης....... :)) :))
τι να πω εχουν ξεφυγει ....αμα σου αρεσει η γευση καμμενης καλτσας .....με τοσα watt
ελεος!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 12:30 »
@Nick74

Κι όμως γίνεται! Αν χρησιμοποιεί 4 xxxFire μπαταρίες με 12000mAh και 65Α η καθεμία...  :laugh1:

Πέρα από την πλάκα, θυμάμαι ένα βιντεάκι που έχω ποστάρει άπειρες φορές:

[youtube]https://youtu.be/cill_IbtXiw[/youtube]

Αυτό το βίντεο, το 2012 που δημοσιεύτηκε, φάνταζε εξωγήινο. Και να που έχουμε βρεθεί να κουβαλάμε συσκευές των διακοσίων... Και μερικοί ατμίζουν κιόλας σε τέτοια λέβελ!

Δεν ξέρω τι απόδοση έχει το μοντάκι του κυρίου, του εύχομαι όμως ολόψυχα να μην του δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα. Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα μας τζιτζιρίζουν τα αυτιά πάλι με ατάκες "πάρτο από δω, αυτά σκάνε"...

Επόμενο βήμα: παίρνουμε το θερμοσίφωνο, γεμίζουμε VG μέχρι τη μέση, και κολλάμε ένα ντριπ τιπ στο σωλήνα εξόδου. Άραγε θα δίνει καλύτερη γεύση το 220V AC από κάτι παλμικά?  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 12:39 »
Άντε και σε λίγο καιρό θα κυκλοφορούμε όλοι έτσι..

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 13:02 »



Με αυτο γελασα πολυ..

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Εχει ξεφυγει η απολαυση του ατμιζματος ή η ιδεα μου ειναι?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 19:52 »


Επόμενο βήμα: παίρνουμε το θερμοσίφωνο, γεμίζουμε VG μέχρι τη μέση, και κολλάμε ένα ντριπ τιπ στο σωλήνα εξόδου. Άραγε θα δίνει καλύτερη γεύση το 220V AC από κάτι παλμικά?  :idiot1:


χαχαχα θερμοσιφωνο  :))  πολυ εγκρατη σε βρισκω αφου μπορει να βαλει κανονικο καυστηρα πετρελαιου  :tongue_smilie: ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 280 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34511 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556845 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz