vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 4 χρήστες
antiklitos140, dkostas, john67, white varadero

Twitter

Aspire Cleito

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:28 »
Εχω τον Triton 2 τι διαφορες εχουν τουλαχιστον σε γευση και στο airflow ?
Γενικα αξιζει να τον παρω η πανω κατω ειναι τα ιδια ?
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:56 »
Το airflow του Cleito εχει 3 ωπες ενω του Τriton 2 εχει 2 ωπες!
Και αυτο αυτοματως τον κανει πιστευω πολυ ποιο αερατο.

Η γευση παντως ειναι βελτιωμενη.
Ισως αυτο οφειλεται που τον ρολο της κεντρικης καμιναδας ειναι στην ουσια η ανταλαλακτικη κεφαλη.


Αξιζει να τον παρεις.
Ειναι κατι διαφορετικο σε μικρη συσκευασια που σε συνδιασμο και με μικρο μοντακι δενει τελεια και διακριτικα για εξοδους.


Θα σε ικανοποιηση σαν αποδοση και θα καταλαβεις την διαφορα προς το καλυτερο αφου εχεις τον Triton 2...Πιστευω  ::)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 02:33 »
Ρολο για τον αερα παιζει και το ανοιγμα μεσα στην κεφαλη ειναι τεραστιο!


Δεν την εχω δοκιμασει ουτε εγω την 0.2, την λυπαμαι και εγω. Απλα ελεγα μπας και την εχεις δοκιμασει εσυ να μας πεις  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 09:44 »
Τωρα μεσα στο σκ θα την δοκιμασω...κομματια να γινει  ;D

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 13:04 »
Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει δοκιμασει τον triton 2 και tfv4,ο ατμός του cleito συγκριτικά με τους άλλους δυο,είναι πιο θερμος;;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 13:25 »
TFV4 με ετοιμη κεφαλη; Και ποια ετοιμη κεφαλη; ή την επισκευασιμη;

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 13:50 »
Ναι.....ετοιμες με αντίστοιχα ωμ...ειναι πιο ζεστός ο ατμός του cleito;;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 18:14 »
Χωρις να εχω δοκιμασει ακομα τις κεφαλες του TFV4 (σε λιγες ωρες θα τις δοκιμασω), μπορω να σου πω οτι οι κεφαλη 0.4, για να βγαλει ζεστο ατμο, πρεπει να την πας στο μεγιστο που λεει η Aspire. 40 - 60 λεει, εγω που θελω πιο κρυο ατμο, το εχω στο 45. Για αρκετα ζεστο, 55-60, σε σημειο που εχω δεν το αντεχω (οχι δεν μου αρεσει). Απλα, ειναι πολυ ζεστος!

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 02:21 »
Να 'σαι καλά ρε shadowjump που έκανες την αρχή με αυτό το νήμα! Ήθελα να πάρω έναν sub ohm ατμοποιητή σα νεούδι στο χώρο και κλασσικά απ'ότι βλέπω κι από άλλους πολλούς φρέσκους ατμιστές, πορώθηκα με τη μία και ήθελα να μπω στα βαθειά (σε 6 μέρες κλείνω μήνα στο Η.Τ. φαντάσου). Όντας τρελά πορωμένος με το πολύ ντουμάνι βλέπω προ ημερών το αρθράκι σου. Μπαίνω, διαβάζω και φτάνω στο βιντεάκι.... Το βλέπω και πορώνομαι! Είσαι και περιγραφικός ρε π....η μου! 8)  Λέω από μέσα μου, εδώ είμαστε. Είναι και οικονομικός και αυτό που ψάχνω (έτσι νόμιζα τουλάχιστον). Τελικά απεδείχθει (τον έχω στο evic vtc mini μου κουμπωμένο εδώ και 5 ώρες με την 0.4Ω) ότι ήταν πράγματι αυτό που έψαχνα! Απίστευτο ντουμάνι που λες κι εσύ και από γεύση κόλαση! Έχω χάσει το μυαλό μου!  :idiot1:




Πάλι καλά που ήμουν τυχερός και πέτυχα ατμοποιητή στα μέτρα μου (θα μπορούσα να χα κάνει μεγάλη αστοχία και να χα χαλάσει απλά τζαμπα λεφτά αγοράζοντας κάτι που δεν μου κάνει). Έβγαλες την αγορά μου ασπροπρόσωπη!  :thumpup:




ΥΓ. αν έχει κανείς να προσφέρει καμιά συμβουλή, όπως πχ. μην ατμίζεις όλη μέρα με πνευμονικές κάνε και καθόλου τον κακόμοιρο τον tron-s που έχεις γιατί δεν κάνει και πολύ καλό),είμαι όλος αυτιά.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 20:38 »
Χαιρομαι που εχουμε την ιδια αποψη! Ποια κεφαλη δοκιμασες; Εγω ακομα να δοκιμασω την 0.2! Ηθελα να τη να την βαλω σημερα, αλλα επειδη δοκιμαζω ενα modακι στα 50W, δεν γινεται να την βαλω  :(


Με τις πνευμονικες πως κολλησες; Δοκιμασες καπου και ειπες πω πω μ@...κ@ τι ειναι αυτο? Γιατι εγω ετσι εγινε. Δοκιμασα εναν κλωνο Subtank και εφυγα σφαιρα και πηγα και πηρα Lemo 2 και απο τοτε, τελος οι τσιγαρισιες  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 22:31 »
τέλειος ο cleito στα 50 βατ, γεύση και ντουμάνι άριστα, η κατανάλωσή του σε υγρό όμως ξεπερνάει και drippers ... σε ασημί και σε μαύρο για να ταιριάζει με τα μοντάκια ...:)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 02:11 »
Shadowjump μόνο την 0.4Ω έχω δοκιμάσει. Η άλλη έχω την εντύπωση ότι θα βγάζει πιο πολύ ντουμάνι απ'όσο θα μπορώ να ρουφήξω!!! :o


Με τις πνευμονικές πώς κόλλησα? Εεεεε , φαντάσου ότι και με τον tron-s 1 στις 3-4 τζούρες μου την έκανα πνευμονική. Θα μου πεις τώρα γιατί να το κάνω αυτό... δεν έχω τι να σου πω! Απλά μου άρεσε!


Γενικότερα το Η.Τ. με κράτησε αμέσως επειδή βγάζει ντουμάνι. Τώρα έχω άπειρο cleito-ντούμανο και τόοοοοσο ωραία γεύση (είμαι αντιοικονομικός με τα υγρά που κάνω βέβαια γιατί έχω ακριβά γούστα). Δεν νομίζω ότι μετά από τον cleito και την επαφή με sub-ohm atomizers μπορώ να γυρίσω πίσω στις τσιγαρίσιες πάντως.  :bye:


Αφού κι εγώ σήμερα-αύριο θα παραγγείλω κι άλλον ένα για να δίνω πόνο!  :cigar:


Τι modακι δοκιμάζεις αν επιτρέπεται?




EDIT: alex, πόσο διακριτικός μπορείς να σαι σε μια έξοδο αν έχεις πάρει μαζί σου τον cleito για ατμοποιητή ρε συ? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
θα σε κοιτάζει όλο το μαγαζί όπου και να πας! Μιας και το ανέφερες πάντως, να ρωτήσω κι εγώ ρε παιδιά, εσείς βγαίνετε έξω σε μαγαζί με sub-ohm tank με τόσο ντουμάνι? Όχι ότι ντρέπομαι δηλαδή.

2nd EDIT: Να μην ξεχάσω να αναφέρω κι εγώ το φάρδος του επιστομίου του cleito. Μ@λ.....@! Αυτό δεν είναι drip tip, είναι καμινάδα εργοστασίου!!! Πόσο γάαααα......ργαλάει!!!!  :bravo_encouragements:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2016, 02:22 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 03:09 »
Χαχαχα! Έχεις πλάκα εσύ! Το Cuboid της Joyetech δοκιμαζω.

Καλά κάνεις και το ευχαριστιεσαι! 1000 φορές από το να έκανες τσιγάρο! Όσο για τα καταστήματα όταν βγαίνω, και με dripper παω! Δεν κολλάω πουθενά!


Sent from my iPad Air using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Aspire Cleito
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 03:27 »
Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω στο τσιγάρο ξανά. Από το πρώτο δεκαήμερο που ξεκίνησα, ίσως και νωρίτερα, άρχισα να απορώ πως γίνεται κάποιος να θέλει να επιστρέψει στο τσιγάρο. Με τόσες γεύσεις και ντουμάνι τι να το κάνεις το Κ.Τ. Το θέμα είναι πως πας στο επόμενο βήμα, δηλαδή να κόψεις και τις γεύσεις! Δύσκολο εώς αδύνατο μου φαίνεται.
Από αύριο λοιπόν θα αρχίσω να βγαίνω με τον cleito για καφέ/ποτάκι κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος onechineze

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Cleito
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 14:49 »
Λοιπον μετα απο μια εβδομαδα με τον Cleito, οφειλω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος αρκετα! τρομερη γευση και φοβερα ντουμανια ! βεβαια σημερα ναγκαστηκα να αλλαξω αντισταση και προχωρησω στην 0,2ω γιατι η 0,4 πεταγε απιστευτες ποσοτητες υγρου σε καθε τζουρα σε ολα τα watt . αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι τα εφτυσε η αντισταση;
σημ. απο υγρο 80/20 περασα σε 50/50, υπαρχει περιπτωση να φταιει και αυτο ;   :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364