vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, manoslykos

Twitter

Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 16:18 »
Ετσι ακριβώς..δεν γίνεται να κόψεις το κ.τ. με "μπανανολούκουμα "(ναι ναι ξέρω θα πέσετε να με φάτε).Όπως και με τους ατμό..όταν πήρα τον skyline από τον guru μου λέγανε γιατί δίνεις τόσα λεφτά αφού κάνεις βάση..κι όμως...άλλο χτύπημα , άλλο άτμισμα...και όποτε μου τη βαρέσει κάνω και κανά "τασάκι" έτσι γι αλλαγή και καταλαβαίνω και γευσάρα...το τελευταίο- και σημαντικό- πλέον και οικονομία... :yes:
Πάρε ένα χμμμ να μάθεις!  :))

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 18:53 »
το "μπανανολούκουμα" σου πεσε βαρύ ε?😈

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:17 »
Πάρε ένα χμμμ να μάθεις!  :))
:)) :))........έχει όμως απόλυτα δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:20 »
Τίνος είσαι εσύ; Με ποιον είσαι; Πάρε κι εσύ ένα χμμμμ!

Ναι, το ξέρω ότι έχει δίκιο. Όλοι με καπνικά το κόψαμε

Ζήτω τα μπανανολούκουμα. Με λίγο ρούμι. Και μπέρμπον. Και κρέμα!

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:49 »
το διαβασα απ την αρχη και μπριζωθηκα να δοκιμασω και γω σκετη βαση αλλα αυτη η προπυλενογλυκολη πολυ εντονη "χημικη" μυρωδια, νομιζω δεν θα ατμιζεται.full vg βαση εχετε δοκιμασει;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:56 »
[justify]Προσωπικά, μέχρι και σήμερα, ούτε να δω ζωγραφιστή τη σκέτη βάση. Διαβάζω τις παλιότερες αναρτήσεις, (και σε άλλα σχετικά νήματα), όπου σαν κοκοράκι την “έλεγα” και σε μέλη που μπροστά τους πρέπει να βγάζω τον σκασμό, όμως εκεί ο Joe, στη μύτη τους... / Ο αγαπητός Διαχειριστής για παράδειγμα. Όταν μιλάει για υγρά πρέπει να σιωπάς και ν’ ακούς, ε, είχα εντυπωσιαστεί όταν τον άκουγα να λέει με τόση άνεση: “βέβαια, κυρίως σκέτη βάση απολαμβάνω”. Κάγκελο ο Joe. Τι να του πεις του νέου...  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:56 »
Εν αρχη ειναι η βαση :))
ολοι οι ατμο μου παιζουν με βαση και συμφωνω με annastas και asdgeorge7.


Eνας ατμοποιητης δεν ειναι μονο γευση και μεσατους ατμιζω με βαση και βοηθανε παρα πολυ καθως δεν γευομαι την βαμβακιλα οπως στους τανκ.


Δεν παιζει ρολο η γευση μονο,ειναι η τζουρα,η αισθηση,το ατμισμα που κανει ο καθε ατμοποιητης.

Αλλιως δινει το χτυπημα και την νικοτινη στο λαιμο ενας in'ax ή tiny και αλλιως ενας avocado ή ενας serpent.

Γευση δινουν ολοι και ο Lite plus και ο Ηadaly.Aλλα ολοι τους ατμιζουν διαφορετικα.


Δεν εχω βρει ολοημερο υγρο ολα κουραζουν με αρκετη χρηση,
βεβαια παιζει ρολο και το πως ατμιζει ο καθενας μας.

H βαση ειναι παντα παρων και ατμιζεται συνεχεια.


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:01 »
Δεν ατμιζω συνηθως βαση, παρα μονο περιστασιακα, οταν μπουχτιζω απ τα αρωματα. Παντα υπαρχει ενα μπουκαλακι 70-30 vg/pg 6αρα.  Μια χαρα ατμιζεται. Βεβαια σε συνεχη χρηση με κουραζει, αλλα εχω μελλον μπροστα μου

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:04 »
Σκετη βάση εδω κ χρόνια... Κ μολις τη συνηθίσεις στη διαρκεια της ημερας, ριχνεις κ μια το καλοσιτεμενο τασακι σου κ καταλαβαίνεις γεύση.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:26 »
Οσοι εχετε καταφερει να κανετε σκετη βαση μονιμα, μπραβο σας γιατι η λογικη λεει οτι οσα λιγοτερα χημικα περιεχει ο ατμος, τοσο το καλυτερο.
Προσπαθησα, δεν τα καταφερα πανω απο 1-2 μερες, μου φανηκε τελειως ανουσιο και βαρετο.

 Το συνηθισμενο ειναι οτι κατα την μεταβαση απο το κτ στο ατμισμα, σκετη βαση δεν παιζει, γιατι θα τα παρατησει ο επιδοξος ατμιστης πολυ γρηγορα.

Θα πρεπει να ειναι καποιος ηδη ατμιστης για λιγο καιρο για να το δοκιμασει.

Τωρα οσον αφορα το ερωτημα του θεματος, το να παρει κανεις εναν τζαματο (και πιθανως ακριβο) επισκευασιμο και να παιδευεται με συρματα, βαμβακια, στησιματα κλπ μονο και μονο για να ατμιζει σκετη βαση μου ακουγεται σαν να παιρνει κανεις πανακριβα χωματινα λαστιχα στο τζιπ για να το κυκλοφορει στην πολη.
Ομως προφανως γουστο τους και καπελο τους οσοι το κανουν.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 21:57 »
[justify][member=19518]haros[/member], καλησπέρα. Μάλλον είμαστε η ισχυρή ...μειοψηφία (ή απλώς να είμαστε σε κάποια άγνοια, δεν ξέρω). Παρ’ όλα αυτά, για το συγκεκριμένο θέμα που δηλώνει ο τίτλος του νήματος, δεν αλλάζω γνώμη, (άντε να υποθέσω πως αυτό θα συμβεί αν βγω ποτέ στην ατμιστική μου σύνταξη, ώστε να ταξιδέψω μακριά κι από το άτμισμα, λέμε τώρα). / Στην ουσία; για μένα πάντα, είναι σαν να πάω με κεράκι να φωτίσω ένα στάδιο, ε, δεν θα παίξει μπάλα η ομάδα. Τι απαλά ντουμάνια και “ζω για την απόλαυση: τζούρα, αίσθηση, καράτε”. Να με θέλει σαν τρελή η Μόνικα και να τρέξω να την κεράσω νεράκι βρύσης.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 22:12 »
Άσχετο..  αν η ομαδα ξερει μπαλα παιζει κ σε σκοταδι. ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 22:14 »
Δυστυχως, ποτε δεν μου άρεσε η σκέτη βάση, μολονότι το προσπάθησα.
Μακάρι αν μου είχε αρέσει, θα γλίτωνα απο τα χημικά των αρωματων....

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 23:15 »
Στη δουλειά εδώ και ένα δίμηνο έχω καθιερώσει 7αρα βάση θέλοντας να μειώσω τα πολλά αρωματα,εβιβα με κεραμικό και η βάση έχει γεύση,για τις πιο χαλαρές ώρες τα ταιφουνια όλο και κάτι καλό θα έχουν μεσα

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 23:26 »
εμένα η βάσι μου θυμίζει γυναικείο όχημα :laugh1:
οπότε κανό το άλω σε 500ml βάσις ρίχνω 10ml κάποιου αρωματοσ και το χέρομε, λίγο άτονο βεβαια αλλά δεν με κουράζει έστω και αν το χρησιμοποιω για αρκετό καιρό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12