vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, panoskapa, Ελένη Π, treloneritis, maprix

Twitter

Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 22:48 »
Αυθεντικους εχω "μονο" 5 ατμοποιητες.
Απο αυτους κλωνους εχω του kl+ και του phenomenon που τον περιμενω να ερθει.
Τους αγορασα για να εχω ετοιμους μερικους τανκατους ατμοποιητες με διαφορετικα υγρα και να μπορω να τους ατμιζω οποτε με ευχαριστει η οταν δεν με διευκολυνει να ντριπαρω.
Καθαρα οικονομικο το θεμα επιλογης κλωνου και ειδικα στον kl+ που κυκλοφορει εδω και πολυ καιρο ειναι δυσκολο να πεσεις σε κακο κλωνο. Με 30 - 35 ευρω εχεις 4-5 kl+ να πορευεσαι...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 22:54 από thenetpoet »

Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:44 »
Εμένα μου έτυχε το εξής κουφό. Πιθανά να αγοράσω και δεύτερο αυθεντικό bellus ενώ θέλω έναν! πως γίνεται αυτό? τώρα θα πω μια ιστορία...

Ήθελα να πάρω τον bellus αυθεντικό αλλά ήμουνα μπατίρης όπως συνήθως. Στην Ελλάδα 42 ευρώ , στην ft 22.5 ευρώ και ο κλώνος 10 ευρώ. Τα 22,5 στην ft θα τα έδινα αλλά δεν ήθελα να περιμένω 20 μέρες. Κοίταξα κάτι αγγελίες στο facebook και ένας τύπος πούλαγε bellus αχρησιμοποίητο 25 ευρώ , μόνο η συσκευασία ανοιγμένη. Ε λέω τι κάθεσαι? και μάλιστα του στέλνω μήνυμα ότι η τιμή μου φαίνεται σωστή και θέλω να τον πάρω.

Κάτι μέσα μου δεν μου πήγενε καλά , αλλά ήθελα τόσο να τον πάρω που αγνοούσα το ένστικτό μου. :idiot1: :idiot1:  Όταν τον συναντησα τον πήρα στα χέρια μου , τον επεξεργάστηκα και μου φάνηκε σωστός και αν όχι αχρησιμοποίητος , σίγουρα τέλεια πλυμμένος.  :laugh1: Το κουτάκι κομπλέ με το authenticity scratch ανέγκυχτο. Ήταν κάπως λαμογιόφατσα αλλά η μισή Αθήνα έτσι είναι. Τον ρώτησα μάλιστα γιατί τον πουλάς αχρσιμοποίητο και μου είπε μια δικαιολογία που πραγματικά ντρέπομαι που την δέχτηκα και δεν σας την λέω γιατί παίζει να με διαγράψετε απο το φόρουμ.


Όταν πήγα σπίτι και τον έλυσα καλά , είδα ότι η μία οπή για την εισαγωγή αέρα είναι κομένη σαν τον κώλο της μαϊμούς.[size=78%] :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: [/size] Τότε πια , το μυαλό μου κάπως άρχισε να δουλεύει και άρχισα να πιστέυω ότι πήρα κλώνο. Αυτό που σκέφτηκα δεν είναι σίγουρο , αλλά πιστέυω ότι ο τύπος αγόρασε απο ft έναν αυθεντικό και έναν κλώνο , σύνολο 32,5 ευρώ , άλλαξε θέσεις τους ατμοποιητές και τσίμπησε τα 25 από μένα και έμεινε με έναν αυθεντικό bellus με 7.5 ευρώ κόστος.
Τι να πω ... αν το έκανε χαράς το κουράγιο του :hmmm:
Εντομεταξή αν στήσω καλά και πάρω ωραία απόδοση  , σκέφτομαι όχι ρε , τον αυθεντικό έχεις. Αν στήσω όμως μέτρια , και δεν μαρέσει κάτι , είμαι μέσα έξω στην ft να κοιτάω τον αυθεντικό και να θέλω να τον πάρω. Αν τον παρω όμως , παίζει να έχω δύο αυθεντικούς ενώ θέλω έναν.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Α! ξέχασα να πω ότι ο τύπος συνεχίζει την ίδα δουλειά. Τον έχω δει από τότε στο facebook να πουλάει διαφορα πράγματα αχρησιμοποίητα , μόνο η συσκευασία ανοιγμένη. Αυτός με 100 ευρώ , με αυτήν την δουλειά θα έχει αγοράσει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει. Στην υγειά των κορόιδων... :thumpup:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:50 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:55 »
Και τι κάθεσαι και δεν τον ξεμπροστιάζεις εκεί; Σίγουρα δεν το κάνει στο προσωπικό του προφίλ, αλλά σε σελίδα ατμιστών.
Δυστυχώς αυτή είναι η κακή πλευρά των κλώνων.
Κι όταν αγοράζουμε από το ιντερνέτ ο κίνδυνος είναι υπαρκτός για να την πατήσουμε.
Εδώ είμαστε πιο μικρή κοινότητα, τέτοια κρούσματα δεν έχουμε ως τώρα.

Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:57 »
δεν είμαι σίγουρος , γιαυτό δεν το κάνω. Δεν έχω καν τρόπο να το αποδείξω. Ένταξη τον αυθεντικό έχω σήμερα , δεν αγχώνομαι. Αύριο που θα ξαναστήσω δεν ξέρω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:59 »
Φίλε Flavorslut δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με την ιστορία σου.
Η αλήθεια είναι ότι γέλασα πολύ με την απίστευτη περιγραφή σου. :thumpup: 
Τι να πω να είσαι καλά να τον ευχαριστηθείς τον bellus είτε είναι γνήσιος είτε κλώνος.
Όσο για τον τύπο που στον πούλησε τα σχόλια είναι μάλλον περιττά....

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:59 »
εγω ξεκινησα τους επισκευασιμους απο το γνησιο KL+.
μου αρεσε και πιστευω θα μου αρεσει για παντα. ουτε sub-ohm, ουτε 100 watts, ουτε tc ουτε τετοια. εκει γυρω στα 1.5 Ohm, στα 10 watts....
πηρα και μισο κιλο μπιχλιμπιδια απο FT (βασεις διαφορες απο σφιχτες τζουρες μεχρι monster, bell-καπια, tiny-τανκια, καμιναδες διαφορες, drip-ακια, tank-ακια  και καπακια), και ειμαι μια χαρα... καθε Σ/Κ στηνω 2-3 set-up και γουσταρω για ολη τη βδομαδα. ο βασικος μου βεβαια ειναι ο original KL+. Και ο αρχηγος.........
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:49 από giorgosss »

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:00 »
Τον ρώτησα μάλιστα γιατί τον πουλάς αχρσιμοποίητο και μου είπε μια δικαιολογία που πραγματικά ντρέπομαι που την δέχτηκα και δεν σας την λέω γιατί παίζει να με διαγράψετε απο το φόρουμ.


Έλα, κάνε μας να γελάσουμε και να είσαι βέβαιος ότι δεν θα σε διαγράψει κανείς. Όλοι έχουμε πέσει θύματα κάποια στιγμή κι όλοι αξίζουμε μια δεύτερη ευκαιρία.  :D


 

Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:03 »
όχι ρε δεν λέω , αμα θέτε πάρτε μου εναν αυθεντικό bellus να σας πω την δικαιολογία.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:13 »
Έχω ένα κλωνομαγμα και ένα κλώνο stingray x.
Με αυτά πηγαίνω στα βουνά και στην θάλασσα το καλοκαίρι.
Αν χαλάσουν/τα χάσω κλπ,  πάλι θα πάρω ένα σετ κλωνάρια μηχανικό-ντριπερ για τις ίδιες εξορμήσεις.
Οι λόγοι προφανείς. Να μην τα κλάψω αν κάνουν κωλοτούμπες από τον Μύτικα, ή να μην τα ξαφρίσουν όσο θα κολυμπάω :D
Πέρα από αυτό, δεν έχω κανένα άλλο λόγο :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:16 »
γιατι αγορασα κλωνους? θα σας πω
γιατι μου αρεσε ο original. με τα 60 euro που πληρωσα το KL+, εχω φτιαξει αλλους 3-4  οι οποιοι αν τους στησεις καλα, μια χαρα παιζουν. ο καθε ενας με το υγρο του και κανεις τη πλακα σου. δεν αγορασα κλωνο. μια σακουλα μπιχλιμπιδια οπως ειπα και παραπανω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:24 από giorgosss »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 02:25 »
όχι ρε δεν λέω , αμα θέτε πάρτε μου εναν αυθεντικό bellus να σας πω την δικαιολογία.  :tongue_smilie:

Να σου δώσω έναν, μόνο το κουτί του ανοιγμένο..??  ;D

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Γιατί αγοράζεις τον κλώνο ενώ έχεις το αυθεντικό?
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 02:59 »
οταν εχεις λεφτα για να αγορασεις ενα αυθεντικο προιον τοτε εχεις και λεφτα και για κανα 2-3 κλωνους, για να μπορεις να τα συγκρινεις  καιι με σιγουρια να πεις οτι το αυθεντικο ειναι το κατι αλλο, και ας ειναι ενας απο τους κλωνους καλυτερος απο το αυθεντικο. Σπανια βλεπω ανθρωπους που πηραν γνησιο να παραδεχονται οτι ο κλωνος βγηκε καλυτερος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 962 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem