vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

NOBACCO SUMMIT-S

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
NOBACCO SUMMIT-S
« στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 00:20 »
Γεια σας παιδια!
Εχει καποιος αυτος τον ατμοποιητη?
εντυπωσεις?
Θα μπει σε evic vtc mini





Τεχνικά Χαρακτηριστικά
Διάμετρος: 22mm
Μήκος Ατμοποιητή (με επιστόμιο): 58mm
Τύπος Σπειρώματος: 510
Τύπος ατμοποιητή: Glassomizer
Τύπος αντίστασης κεφαλής: SubOhm
Τύπος φυτιλιού κεφαλής: 100% Organic Cotton Wick
Αντίσταση Ατμοποιητή: 0.45 Οhm και 1.2 Ohm
Χωρητικότητα Ατμοποιητή: 3.0ml
Υλικό κατασκευής σώματος: Stainless Steel
Υλικό κατασκευής δεξαμενής: Silica Glass
Airflow Control System: Ρύθμιση με δαχτυλίδι στη βάση του ατμοποιητή
Liquid Flow Control System: Ρύθμιση με δαχτυλίδι στην κορυφή του ατμοποιητή
Χρώμα: Stainless Steel/ Διάφανο Tank

http://www.nobacco.gr/el/e-shop/accessories/3281-01-01-1556-nobacco-summit-s-glassomizer-asimi-detail#τεχνικά-χαρακτηριστικά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 00:28 από bretsos »

Αποσυνδεδεμένος seliniasmenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:22 »
Πριναπο λίγο πήρα τον μεγαλύτερο αδελφό του Summit. Αλλά ειναι πολυ νωρις και δεν νομίζω πως είμαι ειδικός για να σου πω την γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:05 »
Σημερα τον πηρα και εγω αλλα εδω και καποιες ωρες που τον δουλευω απογοητευτικα θα ελεγα.
Ο λογος που μπηκα στην αγορα αυτη ηταν γιατι ηθελα κατι πιο αερατο για τις πνευμονικες μου, και γιατι ο summit-s ειναι ο μικροτερος της αγορας, τουλαχιστον σε οτι εψαξα εγω.
Δυστηχως ομως παρολο που ειναι μια πολυ καλη κατασκευη τραβαει μπαταρια, αερα και υγρο στο φουλ, ακομα και στην μικροτερη ρυθμιση στην εισαγωγη του αερα παραμενει πολυ αερατος και θελει αρκετα watt για να δουλεψει σωστα.
Ισως και σε ολους τους αλλους να ισχυει το ιδιο και εγω να μην τα γνωριζα σωστα τα πραματα, ας μας πουνε οι πιο γνωστες.
Οσον αφορα την γευση στα υγρα που χρησιμοποιώ, το χτυπημα αλλα και στο ντουμανι θα τον εβαζα αριστα στα λιγα που γνωριζω μεχρι στιγμης, ειδικα σε ντουμανι γεμιζεις μεχρι τα νυχια των ποδιων λεμε!!
Υπαρχουν κεφαλες για αυτον τον ατμο που εχουν μικροτερη τρυπα αερα ωστε να γινει λιγακι πιο σφιχτός?

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:19 »
O ατμοποιητής είναι αεράτος.Τελεία,τέρμα και παύλα.
Όποιος θέλει κάτι πιο σφιχτό πρέπει να κοιτάξει αλλού.
Όμως γευστικά θεωρώ ότι είναι ένα κλικ παραπάνω από τον ανταγωνισμό,ειδικά στην έκδοση S,όσον αφορά την χρήση με εργοστασιακές κεφαλές.Οι οποίες μου έχουν βγεί και αρκετά ανθεκτικές,του στύλ 70ml για πλάκα.
Για να βγεί όμως η γεύση καταπίνει υγρά και μπαταρίες με τρομακτικό ρυθμό,όπερ ατμοποιητής ''ειδικής'' χρήσης.


Παράθεση
Υπαρχουν κεφαλες για αυτον τον ατμο που εχουν μικροτερη τρυπα αερα ωστε να γινει λιγακι πιο σφιχτός?
Αναμένονται..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:38 από gstriftos »

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:53 »
Αν το γνωριζα αυτο το ΄΄ειδικης χρησης΄΄ δεν θα τον αγοραζα, οσο για τις κεφαλες οντως δειχνουν τέρατα αξιοπιστιας σε νορμαλ ρευματα.
Οταν λες αναμένονται εννοεις εργοστασιακες?

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:59 »
Ναι,εργοστασιακές.
 
Εντάξει δοκίμασα και εγώ να την φτιάξω για να γίνει πιο σφιχτή και έφαγα μια μεγαλειώδη πλημμύρα   :))

Αποσυνδεδεμένος seliniasmenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 01:00 »
Είμαι φοβερά εκνευρισμένος. Πήρα σήμερα το Summit (το μεγάλο) και φεύγει τόσο υγρό από εκεί που ρυθμίζεις το φιτίλι όσο και από το airflow. Είμαι εξαιρετικά εκνευρισμένος. Στην αρχή νόμιζα οτι κάτι δεν έχω κλείσει καλά, αλλά όχι, τα τσέκαρα όλα. Μόλις το αφήσεις για λίγη ώρα πάνω σε χαρτοπετσέτα, αφήνει λεκέ  :wall:

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 02:02 »
δοκιμασες μια αλλη κεφαλη?


για δες και μια ελληνικη παρουσιαση μηπως τυχων κανεις κατι λαθος.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 02:34 από bretsos »

Αποσυνδεδεμένος seliniasmenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 03:09 »
Σε ευχαριστώ. Το έλυσα όλο και το ξαναέδεσα και προς το παρόν φαίνονται όλα καλά. Θα δείξει μέχρι αύριο το πρωί.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 09:12 »
Τέλος του μήνα,λογικά,έρχονται οι νέες αντιστάσεις για τον Summit.


1.35ohm,kanthal.
BVC αλλά με διπλό παράλληλο σύρμα.
Αρκετά μικρότερη εσωτερική διατομή αντίστασης (περίπου 2,4mm) για πιο σφιχτές τζούρες.




Τip για τις διαρροές:Γεμίζετε τον αργά,πολύ αργά με κλειστά τα υγρά και αφήστε τον 5-6 δευτερόλεπτα πριν βιδώσετε το καπάκι.
Σε εμένα έπιασε.




Πάντως απ' ότι έχω παρατηρήσει όσοι ατμοποιητές,πέραν του Cubis,με top filling έπεσαν στα χέρια μου θέλουν πολύ αργό γέμισμα για να μην έχουν διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 09:33 »
Εγώ εχω τον μεγάλο 2,5 μήνες. Αν σου αρέσουν οι πνευμονικές τζούρες, είναι από τους καλύτερους εργοστασιακούς. Αλλά είναι για πνευμονικές. Αυτό είναι το στήσιμο του.. Ο αέρας κλείνει πάρα πολύ, αλλά μετά δεν δουλευει όπως πρέπει. Δεν μπορεί να παίρνουμε άτμο για πνευμονικές και να του ζητάμε τα ρέστα γιατί δεν μας τις κάνει τσιγαρίσιες..
Εγώ χρωστάω πολλά σε αυτόν τον ατμοποιητή, γιατί ήταν αυτός που με αναγκασε να κατεβάσω την νικοτίνη από το 20 στο 9 σε μια μέρα και στο 6 σε μια εβδομάδα..

Όσον αφορά τις διαρροές, αν κλείνεις αέρα και υγρό όταν γεμίζεις, δεν θα έχεις ποτέ .. Και αν καμιά φορά πολύ σπάνια λόγω υπερτροφοδοσίας δεις κανένα δάκρυ (το πολύ που θα πετύχεις) στα ενδιάμεσα της μέρας, πατάσ το κουμπί και φυσάς στην τρύπα του αέρα για 1-2 δευτερόλεπτα ώστε να στεγνώνει η κεφαλή και να  βγάζει ατμό από το επιστόμιο και μετα είσαι κομπλέ.. Προσοχή το πολύ δυο δευτερόλεπτα.. Μην κάψεις την αντίσταση μόνος σου..

Αν δεν έκανε 5 ευρώ η αντίσταση για εμένα θα ήταν ο μόνος εργοστασιακός ατμοποιητής που θα χρησιμοποιούσα..

Αλλά ότι πίνει ρεύματα και υγρά σαν τον Ορέστη Μακρή είναι μια αλήθεια..

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:06 »
Παιδιά η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είμαι σχετικά απογοητευμένος. Τον αγόρασα για κάτι "ανάμεσα" σε πνευμονικές και τσιγαρίσιες (ας υποθέσουμε ότι υπάρχει κάτι τέτοιο), αλλά ο ατμοποιητής είναι ο πιο "αεράτος" που έχω δοκιμάσει. Εξαιρετική κατασκευή, φοβερό φινίρισμα, σούπερ αντιστάσεις, αλλά... αέρας... ΠΟΛΥΣ αέρας, ακόμα και με σχεδόν τέρμα κλειστή την εισαγωγή αέρα (το οποίο δεν είναι και ότι πιο νορμάλ)!
 :hmmm:

Θα τον ευχαριστηθούν πολύ ΜΟΝΟ όσοι κάνουν πνευμονικές. Οι υπόλοιποι καλύτερα να κοιτάξετε κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 15:15 »
Εχω τον μεγάλο, δε μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο γιατί είμαι αρχάριος, βλέπω κάποιες διαρροές και εκνευρίζομαι αλλά νομίζω ότι διορθώνεται με προσεκτικό γέμισμα! Τον καθαρίζω συχνά! Νομίζω ότι καταναλώνει μπαταρία και υγρό γρήγορα αν και δεν έχω μέτρο σύγκρισης...για εμένα ένα σιγουρο αρνητικο είναι η τιμή τον αντιστάσεων!

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 16:27 »
Κλασικο προβλημα η τιμη των αντιστασεων... 4-5€ κλασικη ταριφα στα πιο πολλα tank!

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO SUMMIT-S
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:11 »
Καλησπέρα έχει δοκιμάσει κάποιος τις αντιστάσεις 1,35 ;

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12