vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, Lazy Dog, maprix, Jorge, athmichalop

Twitter

Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #135 στις: Αυγούστου 05, 2013, 12:06 »
και για τελος δε γουσταρω περισσοτερο απο ολα τα αλλα οτι δεν εχω βρει αυτο που να με κανει οταν ξυπναω το πρωι να θελω η.τ και οχι κ.τ :wall: :wall:


Το πρωινό τσιγάρο, είναι αυτό που μισούσα και ταυτόχρονα ήθελα περισσότερο και αυτό που με ζόρισε περισσότερο όταν ξεκίνησα να το κόβω... Ξέρεις τι κατάλαβα; Όλα στο μυαλό είναι τελικά... Πλέον, ούτε καν ατμίζω το πρωί...

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #136 στις: Αυγούστου 07, 2013, 13:40 »
Μου την σπάνε, όταν σπάνε.


Και ειδικά απο χαμηλές πτώσεις, όπως απο όρθια στο τραπεζάκι, να πέφτει στο πλάϊ και να διαλύεται.
Μιλάω για καμένους eGo T, 510Τ, διαλυμένους Vivi Nova, και μερικές [ 3 ] eGo μπαταρίες που παρέδωσαν πνεύμα απο πτώση απο το τραπεζάκι στο τραπεζάκι. :wall:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #137 στις: Αυγούστου 07, 2013, 16:21 »

Το πρωινό τσιγάρο, είναι αυτό που μισούσα και ταυτόχρονα ήθελα περισσότερο και αυτό που με ζόρισε περισσότερο όταν ξεκίνησα να το κόβω... Ξέρεις τι κατάλαβα; Όλα στο μυαλό είναι τελικά... Πλέον, ούτε καν ατμίζω το πρωί...




Αυτο σημαινει οτι δεν ειχες προβλημα να κοψεις το κ.τ. και το ηθελες κιολας πολυ.   

Ξεχαστε τις παλιες κακιες στηγμες.    Ειναι σηγουρα μεσα στο μυαλο,αλλα και λιγο προσπαθεια,δεν βλαπτει

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #138 στις: Αυγούστου 14, 2013, 14:54 »
αυτο που με ανησυχει ολο και περισσοτερο ειναι οτι θελω ολο και πιο πολλους και ακριβους επισκευασιμους . Θα χρεοκοπήσω που θα παει  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #139 στις: Αυγούστου 14, 2013, 15:49 »
δεκαπενταυγουστος ,ολα κλειστα ,αλοιμονο σε οποιον ξεμεινει .ενα μεγαλο μειον στο ηλεκτρονικο τσιγαρο ,γιορτες ,χριστουγεννα ,πασχα κτλ ,τρεμεις μη ξεμεινεις ,αρκετα δε καταστηματα ουτε καν εχουν ενημερωσει ποτε και ποσο θα παραμεινουν κλειστα σε αντιθεση μετη συμπεριφορα τους οταν ξεκινουσαν η οταν ειναι να μας ενημερωσουν για νεες αφιξεις.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 14, 2013, 15:54 »
Δεν έχεις άδικο, αλλά ένας από τους κανόνες του η.τ. είναι να στοκάρεις λίγο απ' 'ολα για
να μη ξεμείνεις ποτέ και τρέξεις στο περίπτερο. Αποθέματα υγρών, ατμοποιητών κλπ για
10-15 μέρες θεωρούνται απαραίτητα, ειδικά το καλοκαίρι. Εγώ στοκάρω για 3-4 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος giorgos81

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 17, 2014, 21:47 »
μου την σπάει που είναι αναλώσιμες οι αντιστάσεις >:(
και οι διάρκεια μπαταριών :wall: . ειμαι νέος ατμιστής και με το αρχικο πακέτο, εχω 2 390mah
και αργούν και να φορτίσουν.
Επίσης νιώθω οτι συνηθίζω τα ¨χτυπήματα¨ και τις γεύσεις και φοβάμαι ότι θα φτάσω σε καμιά 24 νικοτίνη.
 όμως δεν με πτοούν αυτά για να  πάω στο κτ.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 17, 2014, 21:57 »
Για τη διαρκεια των μπαταριων, ειναι λογικο να μη σου κρατανε καθολου. Χρησιμοποιεις μπαταριες 390mah!
Ειναι παρα πολυ μικρες και μαλιστα αν ειναι και no name δε θα ειναι ουτε τοσο.
Αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα, παρε ενα ζευγαρι μεγαλυτερες, τουλαχιστον 900mah, να βρεις την υγεια σου.

Οσον αφορα το κτυπημα, ποση νικοτινη εχουν τα υγρα σου, ποιον ατμοποιητη χρησιμοποιεις και με ποσα ωμ αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος giorgos81

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 19, 2014, 03:35 »
πήρα σήμερα μια 900άρα  ^-^
 aspire bdc -16mg- 1.8ohm


αλλά πιστεύω είναι επιδή είμαι νέος ατμ. και τραβάω συνέχεια τζούρες και σκαλώνω..
πρέπει να βάλω ένα πρόγραμμα πότε θα ρουφάω.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2014, 03:43 από giorgos81 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 19, 2014, 11:50 »
Δε χρειαζεται προγραμμα, μια χαρα εισαι (υποθετω οτι δεν ατμιζεις 10ml τη μερα, αλλα σε φυσιολογικα πλαισια μεχρι 5ml).
Τωρα που ειναι αρχη ειναι λογικο αυτο το φαινομενο της "πιπιλας", εχεις βρει νεο απολαυστικο "παιχνιδι" κι εχεις ενθουσιαστει μαζι του.

Ασε τον οργανισμο σου να συνηθισει, μην τον περιοριζεις και θα δεις σιγα σιγα θα μειωσεις μονος σου
και την καταναλωση και τη νικοτινη, αν το επιθυμεις.

Οσον αφορα τη νικοτινη, 16mg/ml εισαι καλα, μπορεις να ανεβεις λιγακι ακομα αν νιωθεις οτι δε σε καλυπτει, δεν τρεχει κατι.
Για λιγο καιρο ομως, μη μεινεις στα 20+mg/ml για πολλους μηνες.

Αποσυνδεδεμένος romanos23

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 20:10 »
Έχει ακριβές αντιστάσεις κ ενω είναι ακριβό πολλές φορες ακριβότερο το ήτ απο το κτ γτ τα υγρά είναι στα ύψη , οι αντιστάσεις είναι κάθε εβδομαδα σχεδόν πανακριβες, κ ενω έχει πολλά πλεονεκτήματα έναντι του κτ θα έπρεπε να είναι πιο προσιτό τουλαχιστον στα υγρά ατμισης γ ν μν καταφεύγουμε στα DIY..

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 20, 2015, 00:54 »
Πλέον έχουν βελτιωθεί πολλά πράγματα ωστόσο κάποια παραμένουν. Θεωρώ ότι κάποια σετάκια που δίνουν εταιρίες δεν είναι λειτουργικά. π.χ. δεν νομίζω ότι ένας aspire bdc μπορεί να λειτουργήσει σωστά σε μπαταρία μικρότερη από 1100 mAh καθώς δεν επαρκεί για σωστή ατμοποίηση η ένταση του ρεύματος που διαρρέει την αντίσταση με αποτέλεσμα αρκετοί που επιλέγουν αυτά τα σετάκια να μην μένουν ικανοποιημένοι και να το παρατάνε λέγοντας αυτό δεν κάνει για μένα, δίχως να το ψάχνουν περαιτέρω το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 20, 2015, 01:17 »
Μου την σπανε οι μικρές οθόνες... ¨η τις χαλάσανε ή τα χερια μου κοντύναν. Δεν βλέπω τι αντίσταση εχω γ@@@@ την καλπαζουσα πρεσβιωπια μου...

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 20, 2015, 01:36 »
Τα mod's και οι ατμο δεν μου έχουν δημιουργήσει , λόγω αλματώδους εξέλιξης, κάποιο μεγάλο παράπονο , ΑΛΛΑ το μεγάλο παράπονο είναι πως οι μισές σχεδόν εταιρίες παραγωγής υγρών εξακολουθούν να πουλούν υγρά αναπλήρωσης στα 6E/10 μλ και τα απο τα 20 υγρά που προωθούν τα 18 είναι για ανακύκλωση και τα 2 ατμίζονται ,αν δεν υπήρχε το φορουμ θα είχαμε μεγααααλο πρόβλημα με τα υγρά αναπλήρωσης.
Αυτό είναι το δικό μου παράπονο.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 20, 2015, 02:58 »
Μου την σπάει να μην βγαίνουν σχεδόν καθόλου υγρά στα 3mg εδώ στην Ελλάδα. Έχω βαρεθεί να αραιώνω ή να παίρνω 6άρια και μηδενικά. Αμάν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 6988 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos