vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, john 7, Milarepa, geoliol, trabaman

Twitter

Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« στις: Αυγούστου 06, 2011, 17:27 »
Εδω καταθέτουμε ολες τις αναποδιές που συναντάμε στο η-τ.

Γενικώς,τι μας δυσαρεστεί στο η-τ

Επίσης τι θέλουμε να βελτιωθεί  ;)


Εμένα π.χ με ενοχλεί η μη σταθερότητα τις απόδοσης στα 3.7V, και επίσης η μη σταθερότητα των ατμοποιητών.


Μια λύση ειναι τα VV βέβαια, αλλά δεν ξεκινάνε ολοι με κάτι τέτοιο.


Αν θέλετε κάτι να συμπληρώσουμε, η διαφωνείτε με κάτι,το λέτε και το διορθώνουμε...


Θα μου πείτε τώρα και τι νόημα εχει αυτό το νήμα;Απο τη μια μπορεί κάποιος ενδιαφερόμενος να δει προβλήματα μαζεμένα και ενδεχομένως κάτι να αλλάξει,και απο την άλλη κάπου θα τα χώνουμε και εμείς χωρίς να είμαστε αναγκασμένοι να ψάχνουμε το κατάλληλο νήμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2011, 12:24 από trap »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 06, 2011, 17:47 »
1. Η σταθερότητα των ατμοποιητών έχει δύο σκέλη:
α) η αντοχή της αντίστασης και
β) η τροφοδοσία τους με υγρό
Και τα δύο με στενοχωρούν και εκφράζω τα παράπονά μου. Έχουν ακόμα πολύ δρόμο μπροστά τους.

Τώρα θα πω και μερικά παράξενα:

2. Μου τη δίνουν οι πολλές οι βόλτες στα σπειρώματα. Αν είναι κάτι που λάτρεψα στον Hybrid, είναι ότι θέλει ακριβώς μια βόλτα. Κλακ και έφυγες! Δεν ξέρω άλλο εργοστασιακό η.τ. τέτοιο. Αλλά και τα mod: Βλέπω τους moders που ενώ χρησιμοποιούν γερά μέταλλα, πάνε και φτιάχνουν δέκα βόλτες και βιδώνουν και ξεβιδώνουν με τις ώρες. Δε λέω περιπτώσεις όπως το τηλεσκοπικό του Θανάση. Εκεί (σε αυτό το κομμάτι) δε γίνεται αλλιώς αλλά τα άλλα κομμάτια (σε όλα τα mod) τι τις θέλουν τόσες βόλτες;  ::)

3. Μου τη σπάει το σχήμα όλων των mod που είναι ένας κύλινδρος ή ένα κουτί με ένα τσουτσούνι στην κορυφή. Απαίσιο! Αν είναι κάτι που έκανε το eGo επιτυχία, είναι ο κώνος του που δίνει ένα "χυτό" σχήμα σε όλη τη συσκευή. Καλά για τους moders δεν είναι εύκολο να φτιάξουν κώνο (από ό,τι φαίνεται) αλλά δεν το σκέφτηκε καμιά βιομηχανία; Να φτιάξει τριών - τεσσάρων ειδών κώνους (ανάλογα με τη διάμετρο της μπαταρίας) και να τους μοσχοπουλήσει σε όλους τους moders.  ;)

... θα βρω κι άλλα.
έχω όρεξη για γκρίνια σήμερα!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 06, 2011, 17:51 »
3. Μου τη σπάει το σχήμα όλων των mod που είναι ένας κύλινδρος ή ένα κουτί με ένα τσουτσούνι στην κορυφή. Απαίσιο! Αν είναι κάτι που έκανε το eGo επιτυχία, είναι ο κώνος του που δίνει ένα "χυτό" σχήμα σε όλη τη συσκευή. Καλά για τους moders δεν είναι εύκολο να φτιάξουν κώνο (από ό,τι φαίνεται) αλλά δεν το σκέφτηκε καμιά βιομηχανία; Να φτιάξει τριών - τεσσάρων ειδών κώνους (ανάλογα με τη διάμετρο της μπαταρίας) και να τους μοσχοπουλήσει σε όλους τους moders.  ;)

Οριστε Boss,mod με κωνο http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=681&cat_name=%C7%EB.%D4%F3%E9%E3%DC%F1%E1%20EXCLUSIVE  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 06, 2011, 17:58 »
Ένα κι ο κόσμος όλος!  :tongue_smilie:
Και κατά πάσα πιθανότητα θα θέλει και δέκα στροφές για να βιδώσει.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2011, 18:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 06, 2011, 18:01 »

... θα βρω κι άλλα.
έχω όρεξη για γκρίνια σήμερα!  :laugh1: :laugh1:

Ρίξε πράμα κάπτεν,ακου 10 σπείρες μισή ώρα να βιδώνεις :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 06, 2011, 18:57 »
Δίκιο δεν έχω;  :))

Α! Επίσης:
Θέλω και πιο μεγάλες μύτες στα μπουκαλάκια των υγρών.
Ωραία τα σταγονόμετρα αλλά λιγότερο πρακτικά από τα μπουκαλάκια. Τα καρτομάιζερ με πολυεστέρα τελευταία τα γεμίζω πολύ απλά ακουμπώντας (και με λίγη πίεση) το σταγονόμετρο πάνω στον πολυεστέρα, ένα αργό φλατς! και έτοιμος. Το υγρό πάει κατευθείαν μέσα στο "βαμβάκι".  8)
Η μύτη από το μπουκαλάκι όμως δε φτάνει να ακουμπήσει πάνω στον πολυεστέρα. Αν είχε μεγαλύτερη μύτη...!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:05 »
Θελω υβριδικα επιστομια!!!
Να ειναι ευκαμπτα σα τα πλαστικα στο μερος που ερχεται σε επαφη με το στομα αλλα ταυτοχρονως γερα σα τα ανοξιδοτα στη πλευρα που κουμπωνουν ειτε βιδωνουν στον ατμοποιητη! ;) 8)
Επισης,σε αυτο που ειπε ο Λευτερης,αλλα οχι τα μπουκαλακια να εχουν μεγαλυτερη μυτα απλα ο πολυεστερας που εχουν οι καρτο να ειναι λιγο πιο ψηλα ωστε να φτανει η μυτη του μπουκαλακιου! ;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:22 »


έχω όρεξη για γκρίνια σήμερα!  :laugh1: :laugh1:
Εγώ βασικά στις αρχές όταν  ξεκίνησα είχα πολλά παράπονα τα οποία λύθηκαν όταν ανακάλυψα τα mod.
Λευτερη να σου αφιερωσoυν τα mod ενα τραγουδι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LsffkBKsRag[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:37 »
;) Αφού μέχρι και ατμοποιητή τύπου Α2 έφτιαξες :D


EDIT by Atmos: Αφαίρεση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2011, 19:45 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:44 »
  :laugh1: :laugh1: Η γκρίνια μου έπιασε τόπο!! :thumbsup_move_1:
Δεν πρόλαβα να το πω για τα μπουκαλάκια και ο κ. Μαρκόπουλος που διάβασε το παραπάνω, μόλις με πληροφόρησε το εξής:

"Συμπτωματικά, Τα μπουκαλάκια των υγρών που θα παραλάβουμε στις 17/8, θα έχουν εξειδικευμένα σταγονόμετρα για cartomizers.
Αυτό σημαίνει ότι τα σταγονόμετρα θα είναι μακρύτερα από τα ήδη υπάρχοντα, και τόσο λεπτά, ώστε να μπορούν να γεμίζουν ένα απλό cartomizer, μέσω της μικρής τρύπας που έχει στην τάπα, χωρίς να χρειάζεται αυτή να βγει και φυσικά χωρίς σύριγγες κ.λ.π.
Απλό αλλά ταυτόχρονα επαναστατικό!"


 :dance2: :dance2:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:50 »
Γκρινιάξτε ωρε και ολα θα γίνουν καλύτερα... :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:53 »
Θελω οι "μπαταριοθηκες",ειδικα αυτες που ειναι σε στυλ tube να συνδεονται(με ανταπτορα) κ με ανταλλακτικο μιξερακι για να φτιανω φραπε! :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 06, 2011, 20:00 »
Δυστυχώς μέχρι και σήμερα τίποτε δεν βγήκε που να είναι τέλειο...

Το κύριο πρόβλημα που έχουν τα ηλεκτρονικά κατά τη γνώμη μου είναι ότι δεν έχουν σταθερή ποιότητα.
Πολύ πιθανό να είναι και θεμιτή από τους Κινέζους για διάφορους λόγους όπως το μικρό κόστος κατασκευής, η ανάγκη για πολλά ανταλλακτικά κτλ...

Τα προβλήματα αυτά για μένα λύθηκαν καθώς πέρασα στον κόσμο των mods...  :)
Είναι άλλο πράγμα να μην πετύχεις τον ατμοποιητή που μόλις έστριψες μόνος σου και να έχεις καινούργιο σε 1 λεπτό και άλλο να μην σου τύχει καλός 510 και να πρέπει να ξαναπαραγγείλεις...

Για να είμαι ειλικρινής το μόνο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω μετά από σχεδόν 3 χρόνια είναι τα υγρά...



Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 06, 2011, 20:04 »
Παράθεση
Για να είμαι ειλικρινής το μόνο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω μετά από σχεδόν 3 χρόνια είναι τα υγρά...
Δηλαδή ?

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουτί παραπόνων ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 06, 2011, 20:05 »
Δηλαδή ?
Γρήγορη και φτηνή προμήθεια...  :))
Έτσι κι αλλιώς ατμίζω πια εδώ και καιρό αποκλειστικά χωρίς γεύση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem