vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge

Twitter

Ερωτηση περι ατμο hybrid (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:17 »
@ immuner:
Ακου την petra...... ξερει!
+100000000000  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:44 »
Εγώ την έχω καταβρεί πάντως με τους Μ&Μ κάρτο . Έβαλα και το μεταλλικό ντριπ τιπ από τον τιτάνα και εχθές έτριψα με σφουγγαράκι κουζίνας την hybrid μπαταρία . Το αποτέλεσμα .... οχι τέλειο , αλλά υποφερτό .

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:49 »
εχθές έτριψα με σφουγγαράκι κουζίνας την hybrid μπαταρία .
:hmmm:
οδντογλυφίδα (με πολύ λεπτό πανάκι-χαρτάκι)............και γύρω-γύρω απ τον πόλο ίσως ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos_ ethel

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:50 »
την αλη μπαταρια φιλεμου να την ξεβαψησ με ασετον . μουσκευησ  χαρτοπετσετα με ασετον και τηλιγησ τν μπαταρια και την αφινησ κανα τετερτο .και μετα ξινοντασ τη με το νιχι σου βγενη ανετα.///

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:53 »
και γω νόμιζα για πόλων  καθάρισμα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:22 »
Το Drip tip ειναι επιστομιο που μπαινει στα carto (808 και mini&more για 'σενα).
Ψαξε σε e-shops και οτιδηποτε Drip tip που λεει για 501,901 σου κανει.

τωρα το χω  ;)
αλλα εχω ακομα μια απορια,πως βιδωνει αυτο το πραγμα,ειτε μεταλικο ειτε πλαστικο που ειδα σε καποια eshop?
ας πουμε αυτο http://www.e-smokeguru.gr/index.php/en/E-cig-Parts-Accessories/Drip-Tips/363-Stainless-Steel-Drip-Tip-510.html
εχει μεσα στην τρυπα σπειρωμα? για να βιδωσει στην μπαταρια του hybrid μου? η οποια ειναι αν εχω καταλαβει σωστα 901? αρα ψαχνω οτι εχει σπειρωμα 901?

Αποσυνδεδεμένος paris307cc

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
  • IATTY+PROVARI ...
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 00:00 »
βιδωνει?   οοοοοχι..... σφηνωνει στο καρτο σου εσωτερικα
 .....οχι στην μπαταρια σου....
εκτος αν σκεφτεσαι να ατμισεις κ την μπαταρια... χιχιχιχι
πλακιτσα....
απλα βγαζεις το μαυρο ελαστικο επιστομιο
 κ βαζεις κατι τετοιο....απλα επιστομιο ειναι αυτο
δεν  αλλαζει κατι μονο την αισθηση στο στομα (αν δεν σου αρεσει αλλαξε το)

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 00:31 »
αν καταλαβα καλα,το drip tip ειναι για να καλυψει το καρτο mono more η αλλιως κρ808 αν εχω καταλαβει σωστα,ωστε να μεγαλωσει η συνολικη διαμετρος του mini more και να ταιριαζει με την μπαταρια του hybrid μου. σωστα?
ενα πραγμα δλδ που αγκαλιαζει το καρτο mini more για να ταιριαζει καλυτερα.
μηπως εχω καταλαβει λαθος το ολο θεμα ρε παιδια?

μην βαρατε και καντε υπομονη σας παρακαλω :-[
ειμαι νεος ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 00:52 »
Φίλε trackler, το drip tip είναι απλά ένα επιστόμιο (πιπάκι).
Το χρησιμοποιούμε για να μην έχουμε σε άμεση επαφή το κυλινδρικό κομμάτι του ατμοποιητή με το στόμα μας.


Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 18:27 »
Kαταρχήν, γράφε πλιιιζ σε ελληνικά γιατί μας έβγαλες τα μάτια. Είναι κανόνας του φόρουμ.  :D
σου απαντώ στις ερωτήσεις σου
Σχετικά με το κάρτο του hybrid έχεις δίκιο. Για πολλούς από μας δεν παλεύονται με τίποτα. Η μόνη επιστημονική λύση που θα σου πρότεινα είναι ο κάδος των απορριμάτων.
Για επισκευή δεν ξέρω να σου πω, ότι κι αν δοκίμασα απέτυχα
Οταν βάζεις αντάπτορες δεν λειτουργεί πάντα σωστά το όλο σύστημα. Αυτό εννοούσε ο george και έχει τύχει σε πολλούς
Οχι, όπως και τα 510 δεν είναι όλα της ίδιας απόδοσης.
Τα κάρτο κρ808d που η νομπάκο βάφτισε mini&more είναι πάντως πολύυυ καλά. Γεύση 8, ατμός 10 , χτύπημα 10
Με ένα drip tip προαιρετικά για ομορφιά είναι όλα τα λεφτά. η νομπάκο τα πουλάει 8 ευρώ τα 5. Ο Κινέζος 5-7 δολάρια τα 5. h health cabin τα εχει προσφορά στα 3,5. Υπάρχουν επίσης τα κλιαρομάιζερ CE2 & G4 της φιλοσοφίας του want, χωρίς πολυεστέρα σε αλλα site του εξωτερικού. Θα κάνεις κι οικονομία στα υγρά, καθώς αυτά χωράνε μόνο 1 μλ που το πετάς μαζί τους όταν χαλάσουν.
Ο giant έχει φίλους έχει κι εχθρούς, αλλά θέλει άλλες μπαταρίες. Οπως και το want που - για μένα πάντα - είναι η καλύτερη παρέα του hybrid στο καλάθι απορριμάτων σου.
Για το τανκ θα δεις στην κατηγορία επιστόμια drip tips κλπ με τίτλο 2+1 tank  3+1 tank και γενικά ότι έχει τον τίτλο τανκ. Σκέτο το τανκ χωρίς τον κάρτο 510 μπαίνει στο κάρτο kr808. Πρώτα όμως το δοκιμάζεις σκέτο το κάρτο για να δεις αν σου αρέσει.
e-shops για αξεσουάρ 808 έχει στην κατηργορία αυτή (κάρτο 901/808)

Sorry για τα greeklish, νόμιζα ότι διάβαζα και στα greeklish μυνήματα εδώ μέσα για κάποιο λόγο :idiot1:

Οπότε απ'ότι κατάλαβα η καλύτερη λύση είναι αγορά kr808d σωστά? Αυτά αντέχουν για πάνω από ένα γέμισμα? Γιατί αν όχι τα 8 ευρώ που έχουν τα 5 για 1ml δε συμφέρει.
Αυτά εδώ δεν είναι? http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1078&products_id=7811.
Τα κλιαρομάιζερ είναι καλύτερα κατά τη γνώμη σου?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:08 »
Ναι, αυτά είναι, αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις αυτά http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7863
που θα σου κρατήσουν περισσότερο και της νομπάκο επίσης για να δεις ποια έχουν περισσότερη αντοχή.
Τα κάρτο τα ξαναγεμίζεις μέχρι να χαλάσουν. Για την ακρίβεια, συμπληρώνεις κάθε μια ώρα 1,2,3 σταγόνες, όσο να δεις τον πολυεστέρα από πάνω να υγραίνεται. Σε μένα κρατούν περίπου 8-12 μλ και - πίστεψέ με- σε σχεδόν οποιουδήποτε άλλου τα χέρια κρατούν πολύ περισσότερο. Διπλάσιο και βάλε ίσως.
Τα κλιαρομάιζερ είναι μεγάλο θέμα. Εχουν καλύτερη γεύση και περίπου το ίδιο χτύπημα και ατμό, αλλά είναι λίγο δύστροπα. Εκτός από το περίεργο της εμφάνισής τους, θα σου βγάλουν πότε πότε λίγο καμμένο και θα στρώσουν μετά, μπουκώνουν πού και πού και θέλουν φύσημα και σκούπισμα, αν τα έχεις στην τσέπη για ώρες μπορεί να ραγίσουν. Σε αποζημιώνουν όμως με τη γεύση τους και η διάρκειά τους είναι λίγο μεγαλύτερη από των 808 (συνήθως) Δεν μπορώ να επιλέξω, έχω και χρησιμοποιώ και τα δυο.

Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:50 »
Έχεις κάποιο link για τα ce2 και g4?

Βρήκα αυτό αλλά δε ξέρω ποιο να διαλέξω. Φαίνονται για 510 όμως. http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=index&cPath=1076_1071

Θέλω και cone covers?

Sorry για τις 100 ερωτήσεις :angel:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:04 »
Παρε το λινκ Κλαουδάτος (τα έχει όλα και συμφέρει)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4420.0.html
Αυτά που βρήκες είναι 510.
Αν πάρεις 5δα έχει επιστόμιο. Αλλά δεν είναι απαραίτητο. Στα G4 μάλιστα, νομίζω ότι δεν μπαίνει. Αν από την άλλη θεωρεις οτι τα στενά επιστόμια κόβουν πολύ ατμό παρήγγειλε ένα για 510/901

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:14 »
Ναι, αυτά είναι, αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις αυτά http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7863
που θα σου κρατήσουν περισσότερο και της νομπάκο επίσης για να δεις ποια έχουν περισσότερη αντοχή.
Τα κάρτο τα ξαναγεμίζεις μέχρι να χαλάσουν. Για την ακρίβεια, συμπληρώνεις κάθε μια ώρα 1,2,3 σταγόνες, όσο να δεις τον πολυεστέρα από πάνω να υγραίνεται. Σε μένα κρατούν περίπου 8-12 μλ και - πίστεψέ με- σε σχεδόν οποιουδήποτε άλλου τα χέρια κρατούν πολύ περισσότερο. Διπλάσιο και βάλε ίσως.
Τα κλιαρομάιζερ είναι μεγάλο θέμα. Εχουν καλύτερη γεύση και περίπου το ίδιο χτύπημα και ατμό, αλλά είναι λίγο δύστροπα. Εκτός από το περίεργο της εμφάνισής τους, θα σου βγάλουν πότε πότε λίγο καμμένο και θα στρώσουν μετά, μπουκώνουν πού και πού και θέλουν φύσημα και σκούπισμα, αν τα έχεις στην τσέπη για ώρες μπορεί να ραγίσουν. Σε αποζημιώνουν όμως με τη γεύση τους και η διάρκειά τους είναι λίγο μεγαλύτερη από των 808 (συνήθως) Δεν μπορώ να επιλέξω, έχω και χρησιμοποιώ και τα δυο.

δηλαδη ενα καρτο βγαζει 10 μερες για καποιον που κανει 1μλ την ημερα?!?! ουαο, ειναι τσαμπα!

εγω μολις εκανα refil σε ενα καρτο της smokeless image. ηταν απο τα προγεμισμενα αλλα τελειωσε και το ανοιξα, εσταξα λιγο golden margy  και ειναι σαν καινουργιο :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:40 »
Mην τα αφήνεις να στεγνώσουν. Υπολόγισε όταν αν αδειάσει κατά 10-20% να συμπληρώνεις από πάνω, όπως είπα πριν. Αυξάνει τη διάρκεια ζωής τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem