vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 4 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, camber, white varadero

Twitter

Ερωτηση περι ατμο hybrid (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 23:13 »
δεν ξερω που αλλου να το γραψω και το κανω εδω

σημερα παρελαβα αυτα http://www.nobacco.gr/product/702/atomizer-mini&more 
και εβαλα ενα στην μπαταρια απο το hybrid μου.δεν το γεμισα οπως εδειχνε ενα βιντεο που ειδα καπου αλλα σταγονα σταγονα οπως και τον καρτο του hybrid.
εντυπωσεις

αρνητικα
- εντονα ζεστος ατμος σε σημειο που σε μακροσυρτη τζουρα καιγοταν ελαφρα τα χειλια μου.
- μικρη χωριτικοτητα
- αισθητικα ασχημο
- δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα εχει μειωμενη αποδοση γευσης του υγρου(ισως λογο της θερμοτητας)

θετικα
- μικραινει πολυ το συνολο και κρυβεται μεσα στην παλαμη (λογο ασχημης εμφανισης)
- ιδια ποσοτητα ατμου και χτυπηματος
- φυσικα η τιμη τους  ;)

μαλλον θα τους χρησιμοποιω για τις ωρες που ειμαι στην δουλεια και οταν θα βγαινω καμια βολτα θα χρησιμοποιω τους κανονικους του hybrid

ΥΓ το πρωτο γεμισμα πρεπει να γινεται οπως στο βιντεο?

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 23:30 »
δεν έχεις δίκιο,είναι απ τα καλύτερα κάρτο για υβριδική μπαταρία μέχρι στιγμής(αποψή μου ε)
μήπως δεν το γέμισες καλά ?(παίρνει λίγο,πρέπει να το αφήσεις να στάξει)
αν καίγονται τα χείλη σου,βγάλε την άσπρη τάπα και χώστου 1 ντριπ-τιπ
υ.γ.....φρόντιζε κάθε μισή-1 ώρα να του ρίχνεις σταγόνες
αν ξαφνικά ανακαλύψεις ότι όλα πάνε καλά.......προχώρα στην πατέντα με το τανκ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2011, 23:50 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 23:40 »
εχω hyvrid φιλε για τα καρτο του ειναι για πεταμα και τα επισκευαζα αντισταση 2.5 και φυτιλι πανω απο μιση μερα δεν κρατουσαν οσπου μια μερα πηρα την αποφαση και τη εκανα πραξη πηρα ενα σφυρι και τα εκανα  ενα με το εδαφος ..3 μερα με μινι μορ καρτο ολα τα λεφτα...απορω πως δε σου αρεσει με πολη μικρη τζουρα  και καταλαβαινεις...3 πενταδες παραγειλα ακομα και συμφερει  μονο απο νομπακο   τωρα καταλαβαινω γιατι τον λενε μικρο γιγαντα....!!! τι και αν ζεσταινει τα χειλια σου λεπτομεριες  !!!βαλε ενα ντριπ τιπ η αλλιως πανω απο το σιλικονακι βαλε πιπακι απο carto hyvrid για σφιχτη τζουρα και χωρις σιλικονακι με πιπακι για πιο αερατη

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 23:44 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 00:12 »
trackler, κι εγώ εκπλήσσομαι.
Ποια είναι η δική μου εμπειρία;
Ο ζεστός ατμός μου φαίνεται προτέρημα, αν και δεν είναι δα και τόόοσο ζεστός.
Η χωρητικότητα πρακτικά είναι ίδια με του hybrid γιατί κι εκείνος θέλει κάθε μια ώρα σταγόνες και να μη στεγνώνει ποτέ. Από την άλλη, τι το θετικό βρίσκεις στο να πετάς 3μλ υγρού με κάθε κάρτο, όταν μπορείς να πετάς μόνον 1μλ?
Αν βάλεις ένα ασημένιο drip tip στο μινι μορ και τον κουμπώσεις στην υβριδική μπαταρία έχεις ένα πολύ πιο κομψό η.τ. από το αυθεντικό hybrid
Η γεύση του υγρού υπολείπεται λίγο του hybrid όταν ο hybrid δουλεύει σωστά. Κάτι που συμβαίνει με το ζόρι στο 10% της ζωής του. Οταν ο hybrid βγάζει αέρα κοπανιστό ή σφίγγει η τζούρα του, γεύση έχει 0. Ο μίνι όμως, duracell!!
Η ποσότητα ατμού και χτυπήματος του hybrid είναι κλάσμα αυτών του μίνι

Kaminada, αν υπολογίσουμε ότι τα κάρτο kr808d (τα μίνι & μορ) κυκλοφορούσαν στην αγορά πολύ πριν τα τύπου giant, τότε μάλλον θα πρέπει να λέμε τον giant, μεγάλο μίνι! Η παρατήρησή σου για τα πιπάκια είναι τέλεια. Είναι 1000% έτσι!

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 01:41 »
τι ειναι το ντριπ τιπ ρε παιδια?
ειμαι νεος οποτε μην γελατε μαζι μου.

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 01:43 »
επισης για ποια πατεντα με τανκ λετε?
δωστε τα φωτα σας παρακαλω.

Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 01:52 »
Καλησπέρα παιδιά,

να θέσω και εγώ τις ερωτήσεις μου μετά από λίγο καιρό που έχω αποκτήσει το hybrid.

Τα κάρτο μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Τα 2 που ήταν μέσα άντεξαν το ένα καμια 10aria μέρες και το άλλο ούτε μια (τότε είχαν ακόμα 28 μέρες εγγύηση). Συγκεκριμένα το δεύτερο δεν είχε καεί απλά έσταζε από κάτω από την 1η στιγμή που του άλλαξα υγρό (είχε desert ship k του πρόσθεσα λίγο μήλο). Οποτε τηλεφωνώ στη nobacco και μου τα αντικαθιστούν - εξαιρετικό το service.
"Παραδόξως??" αυτά που μου στείλανε ήτανε αρκετά καλά και άντεξαν κάνα 20ήμερο, μέχρι που άρχισαν να μπουκώνουν. Είδα μια πατέντα εδώ μέσα με βράσιμο αλλα κάτι μάλλον δεν έκανα καλά καθώς μετά δε δούλεψαν σχεδόν καθόλου :).
Περνώ λοιπόν αλλα δυο κάρτο από το site τις nobacco (νομίζω αυτά λέγανε ότι είναι k dual coil) τα οποια άντεξαν 4-5 μέρες το καθένα μέχρι να αρχίζουν να βγάζουν καμμένο και να μπουκώνουν απίστευτα, μέχρι που σήμερα πήγα και πήρα πάλι αλλα δύο. Αλλα δεν είναι κατάσταση αυτή να δίνω τα 6 ευρα τόσο συχνά, ούτε να πετάω τόσο υγρό. Έχω πετάξει ένα μπουκάλι 20ml με αυτές τις καταστάσεις.
Οποτε πήγα σήμερα και πήρα αλλα δυο και έχω χρησιμοποιήσει μονο το ένα μέχρι στιγμής που φαίνεται ok, αλλα δεν έχει περάσει ούτε μιση μέρα. Σε 2-3 μέρες αν ξανακάνει τα ίδια το βλέπω να τα παίρνω λίγο στο κρανίο  :wall:.

Η γεύση που έχουν μου φαίνεται αρκετά καλή (έχω βάλει τώρα τον turkish blended τον 11ari και τα σπάει :). αφήστε που φαίνεται και πιο βάρη και από τον desert ship τον 16ari που είχα). Αλλα κρατάνε πολύ λίγο έτσι.

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις:
- τα dual coil είναι λογικό μετά από λίγο να ζεσταίνονται??? Ένας φίλος έχει το giant και τα δικά του κάρτο δε ζεσταίνονται καθόλου - πάλι dual coil νομίζω.
Τι προτείνεται να κάνω για είτε καλύτερη γεύση είτε για μακροζωία? Για αρχή παρήγγειλα από το health cabin 5 κάρτο http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=index&cPath=1019 τουλάχιστον για να μη μου τον πιάνουν εδώ.
- να πάρω κάποια αλλα κάρτο?
- να δοκιμάσω τον αντάπτορα για 501 k να πάρω κάρτο giant? (αυτά που είχε ο φίλος του έχουν κρατήσει αρκετό καιρό)
- κάτι άλλο?
- αυτά με τις αμπούλες είναι καλύτερα?
- συγκριτικά με τα i-want που έχουνε και δείκτη πως είναι το hybrid?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 16:45 από immuner »

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 02:22 »
τι ειναι το ντριπ τιπ ρε παιδια?
ειμαι νεος οποτε μην γελατε μαζι μου.
Το Drip tip ειναι επιστομιο που μπαινει στα carto (808 και mini&more για 'σενα).
Ψαξε σε e-shops και οτιδηποτε Drip tip που λεει για 501,901 σου κανει.

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 02:35 »
επισης για ποια πατεντα με τανκ λετε?
δωστε τα φωτα σας παρακαλω.
Δυστηχως δεν ξερω να σου βαλω link αλλα καπου εδω μεσα υπαρχει post που δειχνει πως να κανεις με συριγκα και carto mini&more κατι αναλογο του Titan DCT της NOBACCO.
Δες το στο site της NOBACCO αλλα να ξερεις οτι δεν σου κανει το συγκεκριμενο λογο σπειρωματος ( εξου και η πατεντα).

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 02:57 »
@ immuner:

Τα carto του Hybrid εχουν οντως ενα θεματακι με την αντοχη τους.
Με λιγα λογια, αν δεν σε χαλαει το εμφανησιακο, βαλε carto mini&more της NOBACCO ή οτιδηποτε σε 808.
Αν σε χαλαει το εμφανησιακο, μαθε να τους φτιαχνεις (εγω αυτο κανω).
Δεν ξερω αν δυσκολευτεις, αλλα αν μαθεις, μετα παιζεις και με τα Ω στις αντιστασεις και την καταβρησκεις και ολα καλα! (και πολυ οικονομικα!)
Αν δεν τα καταφερεις ή πιστευεις οτι δεν αξιζει τον κωπο τοτε η μονη λυση ειναι e-shop για σχετικη οικονομια.
Ολες οι αλλες λυσεις, με ανταπτορα για 510, εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιησαν.

Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 13:32 »
@ immuner:

Τα carto του Hybrid εχουν οντως ενα θεματακι με την αντοχη τους.
Με λιγα λογια, αν δεν σε χαλαει το εμφανησιακο, βαλε carto mini&more της NOBACCO ή οτιδηποτε σε 808.
Αν σε χαλαει το εμφανησιακο, μαθε να τους φτιαχνεις (εγω αυτο κανω).
Δεν ξερω αν δυσκολευτεις, αλλα αν μαθεις, μετα παιζεις και με τα Ω στις αντιστασεις και την καταβρησκεις και ολα καλα! (και πολυ οικονομικα!)
Αν δεν τα καταφερεις ή πιστευεις οτι δεν αξιζει τον κωπο τοτε η μονη λυση ειναι e-shop για σχετικη οικονομια.
Ολες οι αλλες λυσεις, με ανταπτορα για 510, εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιησαν.

George δεν είναι μόνο θέμα με την αντοχή είναι και με την απόδοση. Είτε αντέχουν 5 μέρες είτε 20 αν από τι 2η 3η μέρα νοιώθεις ότι ρουφάς αέρα η βγάζει λίγο καπνό (και περισσεύει και κάνα τσιγαράκι στο σπίτι) το τσιμπάς και είναι εκνευριστικό.

- Απότι έχω διαβάσει, αν δοκιμάσεις να του φτιάξεις, τότε πάλι κρατάνε για πολύ λίγο, σωστά?
Έχεις κάνα βιντεάκι ώστε να το δω?

- Τι εννοείς ότι η λύση είναι e-shop? Εννοείς παραγγελια από κίνα?

- Για το 510 γιατί δε σε ικανοποίησαν?

- Από τα 808 όλα είναι εξίσου καλά?

- Έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως αξίζει τελικά να πάω να πάρω κάνα giant που χει πάρει k ένας φίλος μου k δεν έχει πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 16:41 από immuner »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 15:56 »
Kαταρχήν, γράφε πλιιιζ σε ελληνικά γιατί μας έβγαλες τα μάτια. Είναι κανόνας του φόρουμ.  :D
σου απαντώ στις ερωτήσεις σου
Σχετικά με το κάρτο του hybrid έχεις δίκιο. Για πολλούς από μας δεν παλεύονται με τίποτα. Η μόνη επιστημονική λύση που θα σου πρότεινα είναι ο κάδος των απορριμάτων.
Για επισκευή δεν ξέρω να σου πω, ότι κι αν δοκίμασα απέτυχα
Οταν βάζεις αντάπτορες δεν λειτουργεί πάντα σωστά το όλο σύστημα. Αυτό εννοούσε ο george και έχει τύχει σε πολλούς
Οχι, όπως και τα 510 δεν είναι όλα της ίδιας απόδοσης.
Τα κάρτο κρ808d που η νομπάκο βάφτισε mini&more είναι πάντως πολύυυ καλά. Γεύση 8, ατμός 10 , χτύπημα 10
Με ένα drip tip προαιρετικά για ομορφιά είναι όλα τα λεφτά. η νομπάκο τα πουλάει 8 ευρώ τα 5. Ο Κινέζος 5-7 δολάρια τα 5. h health cabin τα εχει προσφορά στα 3,5. Υπάρχουν επίσης τα κλιαρομάιζερ CE2 & G4 της φιλοσοφίας του want, χωρίς πολυεστέρα σε αλλα site του εξωτερικού. Θα κάνεις κι οικονομία στα υγρά, καθώς αυτά χωράνε μόνο 1 μλ που το πετάς μαζί τους όταν χαλάσουν.
Ο giant έχει φίλους έχει κι εχθρούς, αλλά θέλει άλλες μπαταρίες. Οπως και το want που - για μένα πάντα - είναι η καλύτερη παρέα του hybrid στο καλάθι απορριμάτων σου.
Για το τανκ θα δεις στην κατηγορία επιστόμια drip tips κλπ με τίτλο 2+1 tank  3+1 tank και γενικά ότι έχει τον τίτλο τανκ. Σκέτο το τανκ χωρίς τον κάρτο 510 μπαίνει στο κάρτο kr808. Πρώτα όμως το δοκιμάζεις σκέτο το κάρτο για να δεις αν σου αρέσει.
e-shops για αξεσουάρ 808 έχει στην κατηργορία αυτή (κάρτο 901/808)

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 16:01 »
@ immuner:

Παράθεση
George den einai mono thema me tin antoxi einai kai me tin apodosi. Eite antexoun 5 meres eite 20 an apo ti 2i 3i mera noiwtheis oti roufas aera i vgazei ligo kapno (kai perisevei kai kana tsigaraki sto spiti) to tsimpas kai einai eknevristiko.

Δεν εχω τετοια εμπειρια, μου κρατουσαν παραπανω.

Παράθεση
- Ap'oti exw diavasei, an dokimaseis na tou ftiaxeis, tote pali kratane gia poli ligo, swsta?
Exeis kana videaki wste na to dw?

Εμενα μου κρατανε αρκετα, στις 10-15 μερες τους ξαναλυνω για να πλυνω τα αποροφητικα τους, οποτε αν εχω ορεξη και χρονο αλλαζω και φυτιλι-αντισταση.
Αν οχι με ενα Dry burn ειναι μια χαρα.
Βιντεακι δικο μου δεν εχω αλλα στο topic για αλλαγη αντιστασης Hybrid υπαρχειν και πολυ καλο μαλιστα!

Παράθεση
- Ti ennoeis oti i lisi einai e-shop? Ennoeis paraggelia apo kina?

Ναι.

Παράθεση
- Gia to 510 giati de se ikanopoiisan?

Πιστευω οτι κατι χανουν σε μπαταρια Hybrid, μαλλον λογο ανταπτορα.

Παράθεση
- Apo ta 808 ola einai eksisou kala?


Δεν εχω δοκιμασει πολλα, αλλα απο αυτα που εχω δοκιμασει τα mini&more ειναι τα καλυτερα.
Εχω διαβασει καλα σχολια και για αλλα, δεν εχω ομως προσωπικη αποψη.

Παράθεση
- Exw arxisei na skeftomai mipws aksizei telika na paw na parw kana giant pou xei parei k enas filos mou k den exei provlima.

Προσωπικα δεν εχω εντυπωσιαστει απο την αποδοση του, αλλα για να ειμαι δικαιος, δεν εχω δοκιμασει ακομα τον LR.
Παρ'ολα αυτα ειναι πολυ καλη αγορα!


Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτηση περι ατμο hybrid
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 16:09 »
@ petra:

Sorry, με προλαβες και δεν το ειδα!
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.

@ immuner:

Ακου την petra...... ξερει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364