vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, Sergios, panoskapa, axilleaspro, Tem, Dorian, bloodlessz

Twitter

φαινομενο πιπιλα

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 01:33 »
Το έφτιαξα σήμερα αύριο σίγουρα θα το δοκιμάσω

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 02:27 »
Ειναι και τα watt στη μεση, μην το ξεχνατε! π.χ. αν στησω τον Crius με κοτετσοσυρμα  ;D , και τον εχω 50-55W, τοτε ανετα θα μπορουσα να κανω 15-20ml την μερα. Αλλα δεν τον κανω ολη μερα γιατι τσιγγουνευομαι τα υγρα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kostas64

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 20:39 »
Φίλε μου redfantomas δυστυχώς κεγω το έχω κάνει πιπίλα με έχει τρελάνει το υγρό αυτό sweet cream n9 είναι ντόνατς σοκολάτα είμαι σοκολατας τι να κάνω
  :-[

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 21:24 »
ΠΙΠΙΛΑ......Πάτρα ~ Αθήνα~ Πάτρα 3 μπαταρίες 18650 ....περίπου 18 ml και έχει ο θεός

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 12:20 »
Στην αρχή ήμουν χαλαρός. Σπίτι δεν κανω αλλά αν ειμαι μόνος ναι.
Όσο πέρασε ο καιρός γινόταν όλο και πιο πιπιλα. Μια ημέρα φιρτισα τρεις φορές. Ανέβασα νικοτίνη και τωρα κάνω 3 ml τη μέρα

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 12:37 »
Όταν έκανα τον mini subtank τα ml έφευγαν αέρα, μέχρι που όλο αυτό,θες η αέρα τη τζούρα θέλεις η κατανάλωση,  με κούρασαν και πέρασα στο στάδιο του καιφουν...Ε απο τότε όλα άλλαξαν.Έπεσε η κατανάλωση των ml, η τζούρα ήταν ιδανική και η γεύση απίστευτη.Με λίγα λόγια ηρέμησα και πλέον απολαμβάνω.
Ξέχασα να αναφέρω ότι και πριν καιφουν αλλά και με καιφουν η περιεκτικότητα νικοτίνης μου παρέμεινε σταθερά στα 6 mg.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 10:58 »
Κατά τη γνώμη μου το φαινόμενο πιπίλα έχει να κάνει και με τη γενικότερη "απραξία" των χεριών και του μυαλού.
Όσο πιο απασχολημένο είναι το μυαλό μας αλλά και πολύ περισσότερο τα χέρια μας τόσο δυσκολότερο είναι να το κάνουμε πιπίλα.
Είναι και πρακτικό το θέμα.
Δεν μπορείς π.χ. να καρφώνεις πρόκες με σφυρί και να 'χεις ένα μοντάκι με δύο μπαταρίες να σου κρέμεται από το στόμα και να ρουφάς...  :eyesplash:

Δηλαδή εσείς που το έχετε πιπίλα όλες οι ώρες της ημέρας είναι ίδιες σε κατανάλωση;
Δεν υπάρχουν ώρες (ανάλογα με το τί κάνετε) που είναι λιγότερο ή περισσότερο πιπίλα;

Αποσυνδεδεμένος Psycho

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:20 »
Το φαινόμενο αυτό εμφανίζεται υπό 2 προϋποθέσεις σε μένα.
  • Είμαι σπίτι και δεν είμαι απασχολημένος με κάτι
  • Μου αρέσει πολύ η γεύση που κάνω

Αποσυνδεδεμένος joannaral

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 11:15 »
στις αρχες ειχαμε και εμεις το φαινομενο πιπιλα,τωρα το εχουμε μετριασει αρκετα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 11:48 »
Πρέπει να ομολογήσω ότι είμαι μέγιστος πιπίλας... Και έχω παρατηρήσει διάφορες αιτίες γι αυτό:
1) New Toy: Κάθε φορά που έχω στα χέρια μου ένα καινούριο μοντ και/ή ένα καινούριο ατμοποιητή, δεν μπορώ να τα αφήσω κάτω.
2) Κάνω δουλειά γραφείου και μάλιστα σε δική μου επιχείρηση: μονίμως ένα χέρι στο ποντίκι και ένα στο μοντ.
3) Η μέρα μου διαρκεί περί τις 20 ώρες. Οπότε τα 10+ml που καταναλώνω θα μπορούσαν να φανούν και φυσιολογικά.
4) Πάλι New Toy: τον τελευταίο καιρό έχουν πέσει στα χέρια μου κάτι κλάπτον, κάτι alien, κάτι Triple Twisted και λοιπά ψιψιψίνια. Που να το αφήσω το μοντ κάτω?
5) Δοκιμές, δοκιμές, δοκιμές. Το 2016 έχει ξεκινήσει φορτσάτο στο θέμα δοκιμές υγρών (το blog μου μέσα...). Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, πέφτουν καλά υγρά στα χέρια μου και όχι σούπες, οπότε, άντε πάλι να αφήσεις το μοντ κάτω...

Γενικά δεν πιέζω τον εαυτό μου. Μία φορά έχω ατμίσει υπερβολικά, όταν δοκίμαζα το sample pack της FP. Εκείνη τη μέρα, σε διάστημα 13 ωρών, άτμισα περί τα 24μλ (4 υγρά των 4ml+4*1ml βάση να στρώσει το βαμβάκι+4*1ml βάση μετά το υγρό για να δω την επιμονή της γεύσης). Εκείνο το βράδυ ήμουν λίγο light headed φυσικά και δεν το έχω κάνει ξανά έκτοτε...

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 12:03 »
Εγώ πάλι είμαι λίγο περίεργοπιπίλας.. Που σημαίνει.. Πιπίλα όταν δουλεύω, νορμάλ όταν είμαι έξω , το ξεχνάω σχεδόν αν πάω σπίτι μου και αράξω στον καναπέ να δω τηλεόραση.. Είναι αυτό που λέει τρελός παπάς σε βάφτισε.. ;D :wall:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 02, 2016, 16:54 »
Και γω θα λεγα οτι ειμαι στη  κατηγορια < ΠΙΠΙΛΑ > .
Απο τοτε που χω κατεβασει νικοτινη στα 6 , κανω και πιο πολλα υγρα σε καταναλωση ,βεβαια φταιει και ο ρημαδης ο σουμπ-τανκ , που τα πινει και τα ξερναει  σε μεγαλοπρεπη ντουμανια.... :))
Οχι στο Κ.Τ. .... ;D ....προς θεου , αλα τοτε που ξεκινησα ανθρωπινα στις σφιχτες τζουρες του ναφτιλακου μου , με την 12 νικοτινη , και με τα αγοραστα υγρα που σε γεμιζουν γευση ...
Κάποιος που χαμηλώνει τη νικοτίνη Pit69, έχει βάλει στόχο να την φτάσει μηδενική και να το κόψει (το 'κανε πχ ο κουμπάρος μου πέρσι που ξεκίνησε με 18άρα το έγφτασε 0 τον όγδοο μήνα και το 'κοψε). Κάποιος (πχ σαν κι εμένα) που βρίσκει νόημα στο άτμισμα και το γουστάρει, δε βλέπω τον λόγο να χαμηλώσει τη νικοτίνη. Ατμίζω 4,5 χρόνια και είμαι απ' την αρχή σταθερός στα 12 mg. Βέβαια η πιπίλα... πιπίλα  :baby: (πάνω από 10 μιλ. καθημερινά)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 02, 2016, 17:09 »
20 ml στο 16ωρο με 0mg απο το 2011....
Δεν ειναι απολυτο οτι αυτος που δεν βαζει νικοτινη , θα το κοψει....
Εμενα μ΄αρεσει να εχω το ντουμανι και τη γευση.
Δεν μου αρεσει ομως η νικοτινη...... :bye:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 02, 2016, 17:16 »
Ο Χριστός κι η μάνα του ρε shadockan! χαχαχαχαχαχα :lotpot:
Εγώ κάνω 6ml τη μέρα στα 3mg και νομίζω πως το παρακάνω κιόλας!
Αν και έχω την εντύπωση πως τις τελευταίες μέρες έχω ανέβει στα 8ml  ::)

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 02, 2016, 17:35 »
Δεν φταίει ο sub tank η ο τηλεμαχος  :)),  όπως καλά έχει πει ο shadockan εμείς το έχουμε  :baby: πάντως και εγώ 10μλ την μέρα κάνω περίπου μπορεί και να τα ξεπερναω κάποιες φορές αλλά στα 4mg νικοτινη πλέον, το ότι το ξεπερναω το λέω λόγω τηλεμαχου ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 936 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem