vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, thanos1071

Twitter

φαινομενο πιπιλα

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
φαινομενο πιπιλα
« στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:16 »
καλησπερα παιδες, εψαξα οσο μπορουσα ( 10 καρτελες εχω ανοιχτες :tongue_smilie: ) αλλα δν βρηκα κατι, ισως εψαχνα σε λαθος σημεια( πιαθνοτατα γιατι το αποκλειω να μην εχει συζητηθει)

ξεκιναμε λοιπον το η.τ και κανουμε 8-10 μλ η,μερησιως ( πιπιλα λοιπον καμαρια μου) .... πως το ελατωνουμε,πως καταφερνουμε να κανουμε χρρηση σαν το κ.τ ( εγω εκανα 1 καθε μιση ωρα πρπ) ? οποια ιδεα /βοηθεια θεμιτη...

σημερα ας πουμε πηρα ενα υγρο 100%vg..  και απο τις 12 του εχω πιει το αιμα,θεωρω οτι μεχρι το βρααδυ θα εχω κανει το μισο μπουκαλακι ( 10μλ) ισως και λιγο παραπανω ( και υποψην αρχισα στις 12)



αν εχει παιξει το θεμα ας διαγραφει kai ας μεταφερθει εκει η κουβεντα

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:25 »
Το φαινόμενο κρατά 3 μήνες περίπου.
Αιτία είναι ότι δεν εμφανίζεται το απότομο πικ στο χτύπημα, όπως με το ΚΤ. Μπορεί να παίρνουμε συνολικά ίδια ή και μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης, όμως μας λείπει το "βίαιο", στιγμιαίο χτύπημα.
Ε, με τον καιρό συνηθίζουμε και το φαινόμενο υποχωρεί σταδιακά.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:30 »
Aνεβασε mg νικοτινης
Μπορεί να παίρνουμε συνολικά ίδια ή και μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης,
Η και λιγοτερη

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:33 »
Κι εγώ το παθαίνω με κάποια υγρά που μου αρέσουν, δεν κάνω τίποτα και υποχωρεί μόνο του μόλις αρχίζω να συνηθίζω το υγρό κι αρχίζει ο κορεσμός.

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:36 »
περιεκτικοτητα νικοτηνης το καινουριο ειναι 6 ενω τα εχουμε βρει στο 9 με το η.τ( δυστηχως δν ειχε 9 πηγαινε 6-12 και επειδη την προηγουμενη φορα που πηρα 12 εψαχνα να βρω μηδενικο για αραιωμα τωρα προτιμησa τα 6) και με την 9αρα ομως ηθελα πανω απο 2 τανκακια στον μελο και ειχε και pg  η 9αρα ( τωρα 100% vg λαιμος speaking)..

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:40 »
Η vg φημιζεται για το ηπιο χτυπημα της αλλα για την ιδιαιτεροτητα της με τα αρωματα.
Ανεβασε την .
Τεσσερα χρονια εκανα 36αρα σκετη vg 2ml και τελευταια με τους κωλο subohm που εμπλεξα επεσα μεν στα 6 mg αλλα τα 8 ml και καμια φορα δεκα ειναι ανετα χωρις να καρφωσω πεμπτη ταχυτητα  :laugh1: :laugh1: :yes:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:42 »
Πιπίλα μου γίνεται όταν δεν κάνω απολύτως καμία δραστηριότητα. Κοινώς, σάπισμα. Αντίθετα, όταν είμαι στη δουλειά ή σε βόλτα ή στο αυτοκίνητο ή ακόμα όταν πίνω καφέ/ποτό έξω, εκεί μειώνεται πάρα πολύ. Οπότε όλοι όξω... :)) 

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:43 »
την rally να προσεξεις... :)) :)) :)) :)) :))

οντως διαβασα περι vg  οτι ειναι πιο light αλλα μπηκα σε σκεψεις καθως το ιδιο γινοταν πρπ και με την 9αρα 70/30 pg/vg  παντως η 12 στο havana της flavour  μου επεφτε δυνατη

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πιπίλα μου γίνεται όταν δεν κάνω απολύτως καμία δραστηριότητα. Κοινώς, σάπισμα. Αντίθετα, όταν είμαι στη δουλειά ή σε βόλτα ή στο αυτοκίνητο ή ακόμα όταν πίνω καφέ/ποτό έξω, εκεί μειώνεται πάρα πολύ. Οπότε όλοι όξω... :))

η αληθεια ειναι οτι περναω πολλες ωρες στο πισι. οταν δουλευω μειωνεται ...οταν βγαινω ...ισα-ισα βαζω παραπανω γκαζια!!!

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:50 »
Μη κολώνεις άτμιζε κατά βούληση αλλά μακριά από κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:54 »
καλως τον συντοπιτη!!!!  δν διαφωνω αν και με ζοριζει οτι η γυναικα φουμαρει κ.τ( ευτηχως στα τελευταια της το γυρισα απο leader se strifto γιατι αλλιως θα την σβερκωνα !!!( τα leader μου βρωμαγαν ως καπνιστης , ως ατμιστης ουτε που θελω να τα σκεφτομαι)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 18:05 »
Προσπαθώ να το έχω συνέχεια στο στόμα όπως το κ.τ. αλλά είναι βαρύ το άτιμο. Φοβάμαι μη σπάσω κανένα δόντι και θέλει και πάτημα το κουμπί για τζούρα. Μεγάλη ταλαιπωρία αδελφάκι μου...


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 18:12 »
Εγώ πάλι, νομίζω ότι φταίει που το έχω κρεμασμένο σαν πιπίλα!  :eyesplash: Από τότε που αγόρασα τη θήκη για το λαιμό του istick κόλλησα και δεν σταματώ. Αφού σκέφτομαι να αρχίσω να το αποθηκεύω στην τσάντα μου για να μην ατμίζω τουλάχιστον στο αυτοκίνητο, στις βόλτες κ.λ.π. Μακάρι να΄ναι φάση που περνάει, όπως λένε οι παλιότεροι.

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 18:21 »
πραγματικα σημερα ψαχνοντας να βρω και αν υπαρχει σαν θεμα και πεφτωντας σε πολλα ποστ περι overdose παρενεργειες κτλ ..σκεφτομουν οτι αν ειναι να το εχω πιπιλα , ας το κατεβασω 0% ή 1% νικοτηνη να μπορω να παιζω οση ωρα θελω...

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 19:08 »
Και γω θα λεγα οτι ειμαι στη  κατηγορια < ΠΙΠΙΛΑ > .
Απο τοτε που χω κατεβασει νικοτινη στα 6 , κανω και πιο πολλα υγρα σε καταναλωση ,βεβαια φταιει και ο ρημαδης ο σουμπ-τανκ , που τα πινει και τα ξερναει  σε μεγαλοπρεπη ντουμανια.... :))
Τοσο πολυ που χωρις πλακα , με εχει κουρασει αρκετα ...και οι πνευμονικες και τα ντουμανια , και θα θελα οσο τιποτα αλλο , να γυρησω στα παλια ...
Οχι στο Κ.Τ. .... ;D ....προς θεου , αλα τοτε που ξεκινησα ανθρωπινα στις σφιχτες τζουρες του ναφτιλακου μου , με την 12 νικοτινη , και με τα αγοραστα υγρα που σε γεμιζουν γευση ...
Βεβαια η πικρη αληθεια ειναι οτι κανω δικα μου υγρα με βασεις 6αρας , αλα ρε παιδια δεν το εχω ακομα στις αναμιξεις , και στις ωριμανσεις ...προσπαθω αλα ακομα να πετυχω ενα καλο καπνικο να πλησιαζει στα γουστα μου...ημιμετρα .

Μαλλον ηρθε η ωρα για γενικη αναβαθμιση ολου του εξοπλισμου μου...με προσανατολισμο μαλλον η σε κλωνο καουφουν , εχπομαιζερ , ελπρινζ ....η ακομα και βαπορεσο ταργκετ τανκ μιας και νομιζω ειναι το μελλον στο τροπο ατμισματος , χωρις να ερχεται το υγρο σε επαφη με κανενα συρμα αλα σε κεραμεικο .
Ειδωμεν....

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φαινομενο πιπιλα
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:45 »
.............καλα..............το μελλον με την κεραμικη εστια , το βλεπουμε εδω και τρια χρονια να έρχετε , αλλα ακομα στο δρομο ειναι.
Τωρα πρεπει να επαθε και λαστιχο , όπως ακουσα...... ;D
Αμα το δουμε .............. καλα θα ειναι , αλλα ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ειναι το θεμα.... 8)






Η vg φημιζεται για το ηπιο χτυπημα της αλλα για την ιδιαιτεροτητα της με τα αρωματα.
Ανεβασε την .
Τεσσερα χρονια εκανα 36αρα σκετη vg 2ml και τελευταια με τους κωλο subohm που εμπλεξα επεσα μεν στα 6 mg αλλα τα 8 ml και καμια φορα δεκα ειναι ανετα χωρις να καρφωσω πεμπτη ταχυτητα  :laugh1: :laugh1: :yes:


6 mg και 8 ml........;;;;;;;;;;;;       :o
Παει....χαλασε και ο SEB........... :tongue_smilie:




Oταν λεμε πιπιλα ομως βρε παιδια , τι εννοούμε ;;;;
Στα ποσα ml η κατασταση γινεται ''πιπιλα'' ...;;;




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem