vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, tibolaso, manoslykos, Mimhsdr, kostas...

Twitter

Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:25 »
Εγώ θα έλεγα αντι να πάρεις τηλ., να πας επισκέψη, έτσι θα μπορείς να έχεις και μια πολύ καλύτερη πρώτη άποψή για το τι ακριβώς συμβαίνει.



Εγώ το παρακολουθώ το θέμα εδω και πολλές μέρες γιατι παρατήρησα πως οποτε καπνίζω 36mg/ml aπο oksmokey, ζαλίζομαι και με πονάει η καρδιά. Με ενδιαφέρει άμεσα το να ξέρω μέχρι που μπορώ να καπνίσω.

Εφόσον σε ενοχλεί και το καταλαβαίνεις, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης, απλά κατεβαίνεις η και το μηδενίζεις.
Αυτό όμως είναι κάτι άσχετο με το τι τελικά υποστηρίζει ο οποιοσδήποτε άλλος.
Δεν πιστεύω να χρειάζεσαι απλά επιβεβαίωση σε κάτι που ήδη ξέρεις, έτσι δεν είναι?


Το παρακολουθώ στενά το θέμα και με τον γιατρό μου. Στην πορεία έμαθα πράγματα για την νικοτίνη, και σοκάρομαι με τον τρόπο που πολλοί εδω μέσα προτιμούν να γράψουν εξυπνάδες απο το να ζητήσουν πραγματική ενημέρωση.

Αυτό που γράφεις εδώ βέβαια καταλαβαίνεις ότι δεν είναι αποκλειστικά σωστό, θες να αρχίσουμε να ποστάρουμε της παρενέργειες καθημερινών φαρμάκων?
Επίσης κάποιοι ενδέχετε να κάνουν και λίγο πλάκα, δεν πιστευώ οτι ειναι απαραίτητα κακό, ακόμα και σε σοβαρό θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:26 »
Υπενθυμίζω για μια ακόμα φορά :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2810.msg73390.html#msg73390

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:31 »
Αφου ρε φιλε φοβασε τοσο γιατι δεν το κοβεις μαχαιρι να ησυχασεις μια και εξω ; Γιατι μπαινεις στον κοπο ( με αρκετη ειρωνια θα ελεγα σε προηγουμενο ποστ) να μας τρομοκρατησεις ; Και 100mg πωλουνται οχι μονο 48, τι σημαινει αυτο ; Εγω προσωπικα κανω 36 σε ποσοστο 80% ημερισιως και δεν εχω κανενα προβλημα. Εχουμε πει και το ξανατονισε ο φιλος Abet οτι ο καθενας δεχετε διαφορετικα την νικοτινη. Τεσπα καλως ηρθες απλα χαλαρωσε και ολα θα γινουν  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 05, 2011, 01:23 από vrs5 »

Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:35 »
Βασικά νομίζω οτι μιλάω σε κουφά αφτιά.

PS: και η γιαγία μου πριν πάθει το εγγεφαλικό πατσάδες έτρωγε κάθε μέρα και έλεγε είμαι μια χαρά.


Καλή σας ΜΕΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:36 »
αρχίζεις και εκνευρίζεις φίλε......

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:37 »
Βασικά νομίζω οτι μιλάω σε κουφά αφτιά.

PS: και η γιαγία μου πριν πάθει το εγγεφαλικό πατσάδες έτρωγε κάθε μέρα και έλεγε είμαι μια χαρά.


Καλή σας ΜΕΡΑ.
Επισης φιλε μου να΄σε καλα  :)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:40 »
Είμαστε ξεροκέφαλοι, τι να κάνουμε τώρα


Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:45 »
Το παρακολουθώ στενά το θέμα και με τον γιατρό μου. Στην πορεία έμαθα πράγματα για την νικοτίνη, και σοκάρομαι με τον τρόπο που πολλοί εδω μέσα προτιμούν να γράψουν εξυπνάδες απο το να ζητήσουν πραγματική ενημέρωση.

Αν και εκανες παραθεση το μηνυμα μου και απο κατω ανεφερες πως γραφουμε εξυπναδες, θελω να πιστευω πως η συγκεκριμενη απαντηση σου δεν αφορουσε προσωπικη επιθεση.
Δεν ειχες διευκρινησει σχετικα με το αν παρακολουθείσαι απο γιατρο ή οχι στα προηγουμενα ποστ, οποτε γι' αυτο και σου απαντησα αντιστοιχα.. Πιστευω πως κανεις δεν εχει προθεση να προσβαλει κανεναν στο φορουμ μας, ο καθενας εκφραζει την αποψη του ελευθερα, αλλα καλο ειναι να μη φτανουμε σε ακροτητες και να μην τρομοκρατουμε τον κοσμο ασκοπα..
Αν αντιμετωπιζεις προβλημα υγειας παρολα αυτα, καλο θα ηταν να αποφευγεις το καπνισμα και ατμισμα.

Καλως ηλθες κ απο μενα.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:18 »
Καταρχάς αγαπητέ υποτίθεται οτι μπήκες εδώγια να ενημερωθείς και να ζητήσεις κάποια βοήθεια...
Υπότο πρίσμα της ειρωνίας όμως δεν θα το πετύχεις...
Οι ΄΄φίλτατοι σοφιστές΄΄εδώ μέσα δεν είναι χαβαλέδες που ασχολούνται με το Ητ επειδή δεν έχουν με τι άλλο να ασχοληθούν...
Όλοι μας προβληματιστήκαμε και προβληματιζόμαστε για το θέμα που σε απασχολεί αλλά δεν σπείραμε τον πανικό και δη  τόσο δηκτικά όσο εσύ...
Λοιπόν
Πάμε ένα - ένα

Παράθεση
Πολοι εδω μεσα λέτε τα δικά σας αλλά αφού κανένας δεν παίρνει τηλ να ρωτήσει αυριο θα πάρω εγω τηλ και τις 2 εταιριες.

Να πάρεις και άμα βγάλεις άκρη ειδοποίησε μας...




Παράθεση
ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ ΜΟΥ, Σας παιρνάει απο το μυαλό πως η τοξικότητα αυξάνεται γραμμικά ανάλογα με τα mg/ml, και απο ένα σημείο και μετά πρέπει να πούμε ΣΤΟΠ;;;


Όσο και αν σε αιφνιδιάζω...ναι, μας περνάει από το μυαλό...
Αυτό ελλείψει βασικών ερευνών για την ατμοποιημένη νικοτίνη και τον βαθμό απορρόφησής της, παραμένει στην διακριτική ευχέρεια του καθενός βάσει της εμπειρίας του, για το που θα βάλει το στοπ...

Παράθεση
ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ ΜΟΥ, ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ SITE ΠΟΥΛΙΕΤΕ 48mg/ml;;;; Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ και αυτό ακίνδυνο.


Τα προϊόντα από οτι ξέρω πωλούνται σε ενήλικες...δεν μπορώ π.χ. να προμηθευτώ 48αρα και να κάνω 3 τζουρες την μέρα;
Βάσει της λογικής σου θα μπορούσα να προμηθευτώ και μία κάσα ουίσκι να τα κατεβάσω και να με τρέχουν...αυτό τι σημαίνει οτι πρέπει να απαγορευτεί η πώλησή του;


Παράθεση
Εγώ το παρακολουθώ το θέμα εδω και πολλές μέρες γιατι παρατήρησα πως οποτε καπνίζω 36mg/ml aπο oksmokey, ζαλίζομαι και με πονάει η καρδιά. Με ενδιαφέρει άμεσα το να ξέρω μέχρι που μπορώ να καπνίσω.

Καταρχάς δεν καπνίζεις...ατμίζεις...
Κατά δεύτερον όλα έχουν το μέτρο τους και βασικό ρόλο παίζεικαι η εμπειρία...
Το παράδειγμα που μας δίνεις σημαίνει οτι η 36αρα σου πέφτει βαριά γενικά αρα χαμηλώνεις την νικοτίνη σου μέχρι να αισθάνεσαι άνετα...
Πόσα ml 36αρας έκανες; με άρωμα και αν ναι τι; με τι συχνότητα ατμίζεις;
Εγώ π.χ. την πρώτη φορά που έκανα 36 ζαλίστηκα...τώρα έχω διευθετήσει την κατάσταση και την χρησιμοποιώ μόνο για μετά το φαγητό και με τον καφέ στα 5v και είμαι μια χαρά...
Παρόλα αυτά αν ρίξω κάποιο άρωμα και δη βαρύ θα με πάρει το κεφάλι μου διότι έχω ξεσυνηθίσει τα αρώματα...
Επίσης αν πλακωθώ στην 36αρα όλη μέρα πιπίλα πάλι θα με πάρει το κεφάλι...
Βλέπεις οτι υπάρχουν πολλές συνισταμένες που πρέπει να καθορίσεις μόνος σου;

Παράθεση
ΠΡΟΤΕΙΝΩ αντι για την καυστικότητα και τις εξυπνάδες σας να σκευτείτε πρώτα.

ΑΥΡΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

Μετά από τις υποδείξεις σου, αναμένουμε εναγωνίως το πόρισμα της έρευνάς σου...

Φιλικά πάντα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 05, 2011, 05:43 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:37 »
Σαφώς δεν υπάρχει νομοθεσία που να λέει ότι η 24άρα απαγορεύεται και επιτρέπεται η 18άρα.
Το αν υπάρχει στην Ιταλία ή κάπου αλλού δεν το αποκλείω. Ωστόσο επειδή κατά καιρούς πολλοί έμποροι έχουν εφεύρει δικούς τους νόμους, θα πρότεινα όποτε σας λένε κάτι που ακούγεται παράξενο και ρίχνουν και την λέξη νομοθεσία να ζητάτε να σας δείχνουν και τον νόμο.
Όσο για το ένα μαγαζί που αναφέρεται ότι πουλάει μόνο χωρίς νικοτίνη (όπως και κάποιοι άλλοι) είναι πράγματι έτσι. Είναι δικαίωμά τους όπως και είναι δικαίωμα  των περισσοτέρων απο εμάς να διαλέγουμε υγρά με νικοτίνη.
Επίσης ο λόγος που πωλούνται υγρά πχ 54mg είναι για να τα αναμείξεις και να κερδίσεις οικονομικά και όχι για να τα ατμίσεις ως έχει.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:52 »
Φιλτατοι συνατμιστες,εγω το ανοιξα το θεμα για να δουμε τι πραγματικα συμβαινει,τι ισχυει κ τι οχι κ να πραξουμε τα αναλογα.Το να τσακωνομαστε μεταξυ μας δεν οδηγει πουθενα παρα μονο στο οφελος αυτων που δημιουργησαν πανικο με δολο ειτε με αγνοια!Καθως κ το να παρει καποιος αυριο τηλεφωνο για την αφεντια του ειναι εγωκεντρισμος,γιατι τοτε δεν εχει νοημα το forum που σε αυτον οπως κ σε αλλους δε φερθηκε εγωκεντρικα,αντιθετως βοηθησε σε πολλα πραγματα!
Αυριο,μπορω να αναλαβω προσωπικα να παρω τηλεφωνο εκπροσωποντας το forum,εφοσον μου το επιτρεπει ο αξιοτιμος Λευτερης(admin:Αtmος) κ μετα να γραψω επισημα εδω τι μου απαντηθηκε,αν μου απαντηθηκε,κλπ καθως και να τους ενημερωσω πως αν θελουν μπορουν να μπουν κ οι ιδιοι να μας μιλησουν γι αυτα!

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:56 »
Οι μελέτες που διάβαζα για το ητ το κατακρίνουν για υπερβολικά *ΧΑΜΗΛΑ* επίπεδα νικοτίνης στο αίμα των χρηστών (υπό την έννοια ότι ίσως δεν καλύπτει τις ανάγκες του χρήστη), με υγρά 16-18mg.
Μιλάνε για επίπεδα νικοτίνης στο αίμα γύρω στο 1/4 - 1/5 (το πολύ) αυτών που επιτυγχάνει το κτ.

Δεν μπορώ να φανταστώ πως 20-25% παραπάνω νικοτίνη στο υγρό θα το μετατρέψει σε επικίνδυνο.

Για όποιον ενδιαφέρεται (και έχει τα μέσα, τα επιστημονικά άρθρα δεν διατίθενται τζάμπα):
[1] Andrea R. Vansickel, Caroline O. Cobb, Michael F. Weaver, and Thomas E. Eissenberg: A Clinical Laboratory Model for Evaluating the Acute Effects of Electronic “Cigarettes”: Nicotine Delivery Profile and Cardiovascular and Subjective Effects
[2] C Bullen, H McRobbie, S Thornley, et al. : Effect of an electronic nicotine delivery device (e cigarette) on desire to smoke and withdrawal, user preferences and nicotine delivery: randomised cross-over trial

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 05, 2011, 02:05 »
Ε μα αυτό δεν λέμε εδώ μέσα κάποιοι;
Απλά αν γινόταν μία προσπάθεια μετάφρασης από κάποιο μέλος θα ήταν ότι καλύτερο και για αυτούς που σκουριάσαν τα αγγλικά τους και γι αυτούς που δεν γνωρίζουν...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 05, 2011, 02:12 »
[...]ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ ΜΟΥ, ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ SITE ΠΟΥΛΙΕΤΕ 48mg/ml;;;; Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ και αυτό ακίνδυνο.[...]

[...]Εγώ το παρακολουθώ το θέμα εδω και πολλές μέρες γιατι παρατήρησα πως οποτε καπνίζω 36mg/ml aπο oksmokey, ζαλίζομαι και με πονάει η καρδιά. Με ενδιαφέρει άμεσα το να ξέρω μέχρι που μπορώ να καπνίσω.[...]

Για το πρώτο, να σε πληροφορήσω ότι πουλιέται και 100άρα νικοτίνη. Κανένας δεν την ατμίζει σκέτη βέβαια. Την αραιώνουν και τη ρίχνουν στα επιθυμητά επίπεδα. Ρίσκο του κανενός αυτό και δεν το συστήνω αλλά η επιλογή υπάρχει.

Για το δεύτερο θέλω να σου πω ότι η πληροφορία που ζητάς δεν πρόκειται να σε βοηθήσει στο πρόβλημά σου.
Π. χ. ένα κοριτσάκι 18 χρονών πίνει μια μπίρα (3,5 vol) και της έρχεται ο ουρανός σφοντύλι. Ρωτάει λοιπόν εκνευρισμένη: "Θέλω να ξέρω πόσο είναι η επιτρεπτή ποσότητα αλκοόλ που επιτρέπεται να έχουν τα ποτά". Και η απάντηση είναι : "60 vol".
Την βοήθησε αυτή η πληροφορία;

Αλλά στην περίπτωσή σου δεν ρωτάς καν αυτό έτσι όπως το έθεσες παραπάνω. Είναι σαν το κοριτσάκι να έλεγε: "Με ενδιαφέρει άμεσα να ξέρω μέχρι πόσο μπορώ να πιω"!
Η απάντηση είναι από "καθόλου" μέχρι "όσο αντέχεις".

Η επιλογή είναι δική σου.
Η νομοθεσία δεν πρόκειται να σε σώσει αν ο οργανισμός σου έχει πρόβλημα με τη νικοτίνη ούτε η γνώση της νομοθεσίας.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 05, 2011, 02:18 »
Φιλτατοι συνατμιστες,εγω το ανοιξα το θεμα για να δουμε τι πραγματικα συμβαινει,τι ισχυει κ τι οχι κ να πραξουμε τα αναλογα.Το να τσακωνομαστε μεταξυ μας δεν οδηγει πουθενα παρα μονο στο οφελος αυτων που δημιουργησαν πανικο με δολο ειτε με αγνοια!Καθως κ το να παρει καποιος αυριο τηλεφωνο για την αφεντια του ειναι εγωκεντρισμος,γιατι τοτε δεν εχει νοημα το forum που σε αυτον οπως κ σε αλλους δε φερθηκε εγωκεντρικα,αντιθετως βοηθησε σε πολλα πραγματα!
Αυριο,μπορω να αναλαβω προσωπικα να παρω τηλεφωνο εκπροσωποντας το forum,εφοσον μου το επιτρεπει ο αξιοτιμος Λευτερης(admin:Αtmος) κ μετα να γραψω επισημα εδω τι μου απαντηθηκε,αν μου απαντηθηκε,κλπ καθως και να τους ενημερωσω πως αν θελουν μπορουν να μπουν κ οι ιδιοι να μας μιλησουν γι αυτα!

Βάγγο, στον hlektonikotsigaro.gr πες του ότι έχει τεθεί ερώτηση στο φόρουμ και θα θέλαμε να μας απαντήσει γραπτά. Μπορεί να σου τα πει εσένα αλλά θέλουμε να τα δούμε και γραμμένα.
Για τον esmoke, δε χρειάζεται να ρωτήσεις, η απάντησή του υπάρχει ήδη στο φόρουμ μας:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,394.msg42181.html#msg42181
εκτός αν θες αν τα ακούσεις και προφορικά.

Η ουσία όμως είναι στο προηγούμενο μήνυμά μου.
Γι' αυτό δεν αξίζει τον κόπο και δεν ασχολούμαι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 81 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro