vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, zamc, camber, Jorge

Twitter

Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:04 »
Τελικά μήπως πολύς ντόρος για το τίποτα.
Μήπως η συγκεκριμένη εταιρία δεν μπορει να προμηθεύεται πλέον 24αρια?
Γιατί η τοξικότητα είναι στην διάφορα των 6 mg δεν μπορώ να καταλάβω . :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2011, 23:16 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:12 »
...
Γιατι η τοξικοτητα ειναι στην διαφορα των 6 mg δεν μπορώ να καταλάβω . :dontknow:

Πραγματι... χανεται η τοξικοτητα στα 6mg διαφορα?

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:15 »
Τελικά μήπως πολύς ντόρος για το τίποτα.
Μήπως η συγκεκριμένη εταιρία δεν μποοει να προμηθεύεται πλέον 24αρια?
Γιατί η τοξικότητα είναι στην διάφορα των 6 mg δεν μπορώ να καταλάβω . :dontknow:

/συμφωνώ

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:18 »
Εγω πιστευω ότι όλος ο ντόρος γίνετε γιατί θέλουν ένα κομμάτι απο την πίτα του ΗΤ στην αγορά και μιας και δεν έμεινε κανένα άλλο ουσιαστικό αποφάσισαν να παίξουν με τον φόβο του κόσμου.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:20 »
Ποιοι? :dontknow:
Οι εμποροι των ΗΤ?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:24 »
Ναι και για αυτό βγάζουν τέτοιες ανακοινώσεις, αλλιώς πια η ουσία να τρομοκρατείς τον κόσμο και την άγνοια στο αντικειμένο που πουλάς δεν την δέχομαι, αν αυτό προέρχεται απο άγνοια οι άνθρωποι πρέπει να αλλάξουν δουλεία, εχουν κανει λάθος επιλογή επαγγέλματος
Προσωπική μου γνώμη πάντα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:33 »
Άλλο η άγνοια και άλλο το θέλουν ένα κομμάτι από την πίτα του ΗΤ.
Το αποτέλεσμα και στις δυο περιπτώσεις είναι εμφανές.
Απομάκρυνση του κόσμου απο το ΗΤ και επιστροφή στο ΚΤ.
Αλλά και πάλι η απορία μου δεν απαντήθηκε αν ευσταθούν όλα αυτά?
Η  διάφορα των 6 mg φταίει?
Δεν νομίζω και για αυτό είπα πολύς ντόρος για το τπτ.


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:37 »
Έχω 6 η.τ. αυτή τη στιγμή. Αν φτάξω υγρά των 4mg/ml και τα ατμίζω συγχρόνως, η ... "δόση" θα είναι τοξική :hmmm:; (λέμε τώρα...)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:39 »
Σύμφωνα με τα παραπάνω ναι  :laugh1: :laugh1:
Άλλα πέρα απο την πλάκα όπου υπάρχει καπνός....υπάρχει και φωτιά.
 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:48 »
Τείνω κι εγώ υπέρ της άποψης για troll, Βάγγο.

Δεν βλέπω το νόημα της κουβέντας, η νικοτίνη είναι τοξική ακόμα και 1mg/ml αυτό είναι ηλίου φαεινότερο.
Ατμίζουμε νικοτίνη γιατί είμαστε εξαρτημένοι , για να μην καπνίσουμε προκειμένου να λάβουμε την τοξικότατη αυτή η ουσία μέσω τσιγάρου που είναι 1000 φορές πιο επιβλάβές.
Εχω ατμίσει στα 2 χρόνια που έχω κόψει το ΚΤ απο  0 νικοτίνη έως 54mg/ml και δεν έχω πάθει τίποτα.
Η νικοτινίαση ( υψηλή πρόσληψη νικοτίνης) έχει συμπτώματα πονοκέφαλο και σε σοβαρότερες περιπτώσεις εμετό. Κάθε άτομο έχει διαφορετικό βαθμό αντοχής στη νικοτίνη. Αν δώσεις ένα πούρο σε ένα παιδάκι θα πάθει νικοτινίαση. Αντίθετα σε μένα μπορείτε να ταχυδρομήσετε όσα πούρα Αβάνας θέλετε, δεν θα πάθω τίποτα  :angel:
Η νικοτίνη , επίσης, έχει ημιδιάρκεια στον οργανισμό μας 2 ώρες. Αν κανείς νοιώθει "τοξικός" ας περιμένει 2 ώρες και θα γίνει "ατοξικός".
Αν νομίζει κανείς ότι έχει τα παραπάνω συμπτώματα (εμετός δεν έχει αναφερθεί ποτέ στο φόρουμ) ας ελαττώσει τη νικοτίνη ή ας γυρίσει στο ΚΤ.
Ολα τα υπόλοιπα νομίζω ότι είναι κουβέντα για την κουβέντα.
Το αν τα νικοτινούχα υγρά πωλούνται νόμιμα ή παράνομα είναι θέμα των δικηγόρων, αν κάποιος απο δω είναι νομικός, ας το ψάξει και ας μας φωτίσει. Υπόψη ότι στην Ελλάδα (ως γνωστόν ) απαγορεύεται το παράνομο παρκάρισμα, αυτό δεν εμποδίζει τους μισούς ¨Ελληνες να παρκάρουν παράνομα ούτε τους τροχονόμους να μη τους γράφουν. Επομένως και να υπάρχει απαγόρευση αφού δεν εφαρμόζεται δεν μας κόφτει.

Το αν κάποις εισαγωγέας που δεν εισάγει 24ρι ή του τελείωσε κατηγορεί άλλες εταιρείες που εισάγουν, αυτό είναι ύποπτο και αθέμιτο.
Αν πάλι εισάγει μηδενική νικοτίνη και κατηγορεί τους υπόλοιπους είναι επίσης αθέμιτο αν σκεφτώ ότι πριν 2 χρόνια κάπνιζα 3 πακέτα την ημέρα. Δεν θα ήθελα ΠΟΤΕ να ξαναγυρίσω σε αυτά, προτιμώ το "τοξικό" 24άρι.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:52 »
Οπως πχ εγω ο Βαγγελης και καποιοι απο εδω μεσα που χρησιμοποιουμε 36αρα θα σας γραφαμε τωρα απο τα θυμαρακια  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 04, 2011, 23:58 »
Σύμφωνα με τα παραπάνω ναι  :laugh1: :laugh1:
Άλλα πέρα απο την πλάκα όπου υπάρχει καπνός....υπάρχει και φωτιά.
Μα, εδώ δεν υπάρχει καπνός... ατμός υπάρχει!!!
(κι αυτό για την πλάκα)...
αλλά, πρέπει να επαγρυπνούμε, όντως... :yes:

Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:11 »
Πολοι εδω μεσα λέτε τα δικά σας αλλά αφού κανένας δεν παίρνει τηλ να ρωτήσει αυριο θα πάρω εγω τηλ και τις 2 εταιριες.

ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ ΜΟΥ, ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ 80km/h ακίνδυνα και τα 81km/h επικύνδινα εκεί όπου η απαγόρευση ξεκινάει στα 80;;;

ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ ΜΟΥ, Σας παιρνάει απο το μυαλό πως η τοξικότητα αυξάνεται γραμμικά ανάλογα με τα mg/ml, και απο ένα σημείο και μετά πρέπει να πούμε ΣΤΟΠ;;;

ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ ΜΟΥ, ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ SITE ΠΟΥΛΙΕΤΕ 48mg/ml;;;; Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ και αυτό ακίνδυνο.

Εγώ το παρακολουθώ το θέμα εδω και πολλές μέρες γιατι παρατήρησα πως οποτε καπνίζω 36mg/ml aπο oksmokey, ζαλίζομαι και με πονάει η καρδιά. Με ενδιαφέρει άμεσα το να ξέρω μέχρι που μπορώ να καπνίσω.

ΠΡΟΤΕΙΝΩ αντι για την καυστικότητα και τις εξυπνάδες σας να σκευτείτε πρώτα.

ΑΥΡΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:19 »
Εγώ το παρακολουθώ το θέμα εδω και πολλές μέρες γιατι παρατήρησα πως οποτε καπνίζω 36mg/ml aπο oksmokey, ζαλίζομαι και με πονάει η καρδιά. Με ενδιαφέρει άμεσα το να ξέρω μέχρι που μπορώ να καπνίσω.


Καλο θα ηταν να κανεις και καμμια εξεταση απο αυριο, μην εχεις κανα προβλημα υγειας και δεν το χεις ανακαλυψει ακομα, γιατι αυτο με την καρδια μου φαινεται υποπτο και δεν εχει τυχει να συμβει σε καποιον απο μας.. Υπαρχουν ατομα στο φορουμ που ατμιζουν σχεδον 4 χρονια και μεγαλες ποσοτητες και ουδεποτε αναφερθηκε τετοιο περιστατικο. Καλο θα ηταν επισης πριν εξακριβωσουμε τι φταιει, να μην τρομοκρατουμε τον κοσμο αδικα.

Φιλικα παντα,
Arvacon

Απ: Επικίνδυνα υγρά των 18mg/ml κ άνω!!!Αλήθεια ή Ψέμα ?
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 05, 2011, 00:22 »
Καλο θα ηταν να κανεις και καμμια εξεταση απο αυριο, μην εχεις κανα προβλημα υγειας και δεν το χεις ανακαλυψει ακομα, γιατι αυτο με την καρδια μου φαινεται υποπτο και δεν εχει τυχει να συμβει σε καποιον απο μας.. Υπαρχουν ατομα στο φορουμ που ατμιζουν σχεδον 4 χρονια και μεγαλες ποσοτητες και ουδεποτε αναφερθηκε τετοιο περιστατικο. Καλο θα ηταν επισης πριν εξακριβωσουμε τι φταιει, να μην τρομοκρατουμε τον κοσμο αδικα.

Φιλικα παντα,
Arvacon

Το παρακολουθώ στενά το θέμα και με τον γιατρό μου. Στην πορεία έμαθα πράγματα για την νικοτίνη, και σοκάρομαι με τον τρόπο που πολλοί εδω μέσα προτιμούν να γράψουν εξυπνάδες απο το να ζητήσουν πραγματική ενημέρωση.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238454 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro