vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Η ιδέα για το νήμα προέκυψε ως εξής: Εδώ και 5 μήνες περίπου που το γύρισα σε επισκευάσιμους, έχω κρατήσει πολύ συντηρητική πολιτική στις αγορές ατμοποιητών και έχω αρκεστεί σε έναν κλώνο KFL+ και έναν κλώνο TaifunGTII. Αυτούς τους μήνες, οι ταπεινοί μου ατμοποιητές καλύπτουν τα εξής βασικά πράγματα:
1. Δε θέλω να καπνίσω.
2. Κάνω μεγάλη οικονομία σε αναλώσιμα, σε σχέση με εργοστασιακούς.
3. Ανάλογα με το στήσιμό μου, ξέρω ότι θα έχω ένα μίνιμουμ ατμιστικής ικανοποίησης με κάθε υγρό, κάθε ώρα της ημέρας.
4. Μου τρώνε πλέον ελάχιστο χρόνο σε στήσιμο και συντήρηση.
Ούσα σχεδόν σίγουρη πλέον ότι μπορώ να βρω καλύτερη ποιότητα ατμίσματος και γεύσης, ενώ παράλληλα αναρωτιέμαι για πόσο ακόμα θα ατμίζω (και άρα πόσα να επενδύσω ακόμα σε κάτι που μπορεί να μη χρειάζομαι σε ένα χρόνο από τώρα), ωστόσο ακόμα με ιντριγκάρει το να δοκιμάσω πράγματα, σκέφτομαι –αντί για 2-3 ακόμα χαζοαγορές από Κίνα- να διαθέσω κάποια χρήματα για έναν καλό, ελληνικό ατμοποιητή.
Κάπου εδώ αρχίζει το «πρόβλημα».  Ίσως είναι η ιδέα μου, ίσως να μην έχω αφιερώσει αρκετό χρόνο –όσο για παράδειγμα στον πρώτο επισκευάσιμο που πήρα- , αλλά διαβάζοντας τα νήματα των ελληνικών ατμοποιητών, δυσκολεύομαι περισσότερο να καταλάβω πώς λειτουργεί ο καθένας, πού είναι καλύτερος και σε ποιο ατμιστικό προφίλ ταιριάζει. Επειδή λίγο-πολύ όλοι τα ίδια ζητάμε (καλή γεύση-καλό ντουμάνι-ευκολία χρήσης), οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν τη διαφορά και αυτές είναι πιο δύσκολο να φανούν χωρίς πολυήμερη δοκιμή.  Το τονίζω αυτό το τελευταίο, γιατί η πιο γρήγορη (και εν μέρει σωστή) απάντηση είναι "πήγαινε να τους δοκιμάσεις όλους και να κρίνεις". Οι παράγοντες όμως που μπορεί να σε επηρεάσουν σε μια ολιγόλεπτη δοκιμή σε μαγαζί είναι πάρα πολλοί - το υγρό, το στήσιμο, οι ρυθμίσεις του μοντ, ακόμα και ο τρόπος που θα σου μιλήσει όποιος σε εξυπηρετήσει είναι μεταβλητές που μπορεί να σε σπρώξουν προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση. Άσε που πολλοί δεν έχουν καν αυτήν την πολυτέλεια.

Έχοντας μπλεχτεί αρκετά λοιπόν κι επειδή (στο δικό μου το μυαλό τουλάχιστον) όλα είναι σχετικά (ας όψεται ο πρώτος μου εργοδότης, που δε δεχόταν ως απάντηση το «πήγαμε καλά», αν δεν το συνόδευα με το «σε σχέση με…»), ερωτώ: ποιον Ελληνικό επισκευάσιμο ατμοποιητή προτείνετε και για ποιους λόγους; Τί έχει ο ένας που δεν έχει ο άλλος;


Υ.Γ. Οι ατμοποιητές της ψηφοφορίας είναι όσοι φυτιλάτοι (νέας γενιάς) γνωρίζω/σκέφτομαι εγώ, με αλφαβητική σειρά. Αν έχω παραλείψει κάποιον που θα έπρεπε να είναι στο νήμα, να τον προσθέσουμε!

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 19:48 »
Ψηφισα eviva..........για μενα η eviva η τηλεμαχο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 19:57 »
Μεγάλη κουβέντα άνοιξες!  :))

Δεν θα σου πω ποιος, ούτε καν θα ψηφίσω, και ας έχω δοκιμάσει 3 από τους ατμοποιητές που έβαλες στην ψηφοφορία, συν τους δύο που προσέθεσα στο τέλος.

Επέτρεψέ μου όμως κάποιες σκέψεις.

Όλοι οι ατμοποιητές που έβαλες, είναι εξαιρετικοί. ΟΛΟΙ. Από εκεί και πέρα, για να μπορέσεις να επιλέξεις με καθαρά ατμιστικά κριτήρια (και μέσα σε αυτά ΔΕΝ βάζω την ευκολία στησίματος, τα add ons, ή το παρουσιαστικό), θα πρέπει να τα εξειδικεύσεις.

Υπάρχουν ατμοποιητές που παίζουν καλύτερα κάποιες κατηγορίες υγρών από άλλους όσον αφορά τη γεύση. Οπότε πρέπει να δεις αν:
α) θες έναν ατμοποιητή που να σου παίζει καλά όλα τα υγρά (λαμβάνοντας υπόψιν ότι το εκάστοτε υγρό μπορεί να παίξει καλύτερα σε άλλον) ή
β) αν ψάχνεις έναν ατμοποιητή ο οποίος να αναδεικνύει τα γευστικά χαρακτηριστικά μιας συγκεκριμένης κατηγορίας υγρών, ή ακόμα και ένα συγκεκριμένο υγρό.

Αν είσαι στο α) τότε πας στο επόμενο κριτήριο επιλογής, το οποίο θέτεις εσύ (χτύπημα, ντουμάνι, αίσθηση ατμού, ευκολία στησίματος, ροζ κορδελάκια, ή ότιδήποτε άλλο). Αν είσαι στο β) τότε ανακοινώνεις δημόσια ότι μνηστεύεσαι το Χ υγρό και σου βρίσκουμε τον "κουμπάρο"!

Θα σου προσθέσω στην ψηφοφορία δύο ατμοποιητές ελληνικής κατασκευής τους οποίους θεωρώ ορόσημο, τον καθένα για τους δικούς του λόγους, τον Apollo και τον ΙΑΤΤΥ.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:03 »
 Phenomenon by Gus.Αυτον εχω (σε διαφορες εκδοσεις) .Νομιζω οτι οποιος εχει, η εχει δοκιμασει ολους ,ειναι και ο πιο αξιοπιστος  κριτης (εγω δεν ειμαι,απλα ψηφιζω)  ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:07 »
Εχεις ξεχάσει τις 2 ΣΟΦΙΕΣ, την παλιά με το κεραμικό και την καινούρια άνευ αυτού.
Και βέβαια, αρκετούς ατμοποιητές GG, εκτός του Τηλέμαχου, που όμως μάλλον είναι ο πιο δημοφιλής τελευταία. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για τανκάτο.

Νομίζω πως όποιον κι αν αγοράσεις, τη δουλειά σου θα την κάνεις καλά. Οπως επίσης νομίζω, ότι ο καλύτερος κριτής για το τελικό αποτέλεσμα θα είσαι εσύ.

Δεν θα κρύψω την αδυναμία μου στον Εviva, έχοντας από ελληνικούς αυτόν, τον Φαινόμενο και τη Σοφία με το κεραμικό.

Καταρχήν, τον θεωρώ πιο εύκολο στο στήσιμο και την εν γένει διαχείρισή του.
Τον θεωρώ κορυφαίο σε γεύση και με καλύτερο χτύπημα, αν και όχι με τον περισσότερο ατμό.
Τον θεωρώ πολύ εύκολο στο γέμισμα και μου αρέσει ο τρόπος που μπορείς να διαφοροποιήσεις τα στησίματά σου.
Με το κεραμικό και λίγες σχετικά σπείρες, με το SS και όσες σπείρες ή όσες αντιστάσεις θέλεις - χώρος υπάρχει στο ντεκ και πλας θεωρώ ότι γίνεται με μια κίνηση ντρίπερ για όσο εσύ θέλεις. Είτε με το ντριπερ κοστουμάκι το δικό του, είτε με ένα κοστουμάκι από ΚΛ
Αν πάλι σου αρέσει ο ΚΛ, θα μάθεις το στάνταρ στήσιμό του και μετά από 2-3 φορές, θα το κάνεις με κλειστά μάτια.
Και μου αρέσει που δεν έχει διαρροές. Αν τον γεμίσεις σωστά και αν βεβαιωθείς ότι το κεραμικό πατάει καλά.
Τον βρίσκω επίσης συμμαζεμένο σε μέγεθος (κοριτσάκια είμαστε) Ο Τηλέμαχος με ιντριγκάρισε κάποια στιγμή για αγορά, μέχρι που είδα τις διαστάσεις του. Ακόμη κι ο Φαινόμενο είναι πάνω από το μέτρα μου σε διαστάσεις. Οριακά, αλλά είναι. 


Από κει και πέρα, μην φανταστείς ότι ο εβίβα είναι μπροστά και οι άλλοι χιλιόμετρα πίσω. Ολοι αυτοί που αναφέρεις είναι high end ατμοποιητές με κορυφαία απόδοση και θα τους ευχαριστηθείς, όποιον κι αν αγοράσεις.





Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:07 »
Mια μικρή ένσταση για τον Apollo φίλε Cruiser μιας και είναι dripper οπότε δεν συγκρίνεται με κανένα RTA.  :)
Bέβαια εξαρτάται για το αν είναι διατεθιμένη η φίλη μας να επιλέξει dripper.
Αν και θεωρώ τον Eviva και τον Phenomenon τους καλύτερους ελληνικούς επισκεύασιμους αυτή τη στιγμή, μιας και η ψήφος είναι μία, αυτή πήγε στον Phenomenon λόγω ότι τον Eviva τον έχει καβατζωμένο η σύζυγος :)) :)) :)) .
O Τηλέμαχος καλός μεν αλλά βγάζει μια τραχύτητα στο χτύπημα του που δεν μου άρεσε.
Αλλά είπαμε, ότι δεν κάνει σε εμάς, για άλλον είναι παράδεισος.




Υ.Γ. Προβλέπω στο νήμα να γίνεται η σφαγή του Δράμαλη  :)) :)) :)) :)) :))



Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:13 »
Όπως πολύ σωστά επεσήμανε η petra, σοφία, ιθάκη, πηνελόπη και αίολος 2, θα έπρεπε να μπούν οπωσδήποτε μιας και πρόκειται για πολύ αξιόλογους ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:23 »
Απο τις επιλογές σου μπορώ να εκφέρω γνώμη για 2 μόνο, Eviva & Τηλέμαχο.
Η ψήφος πήγε στον Eviva, καθαρά μόνο για θέμα γεύσης.

Απ' εκει και πέρα συμφωνώ με τον φίλο gmax, ειδικά για Πηνελόπη και Αίολο.

ΥΓ. Αν και η επιλογή είναι για έναν ατμοποιητή, ο φίλος knight77, εντέχνως και πολυ έξυπνα ψήφισε 2. Μ' άρεσε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:51 »
Είχα/ω στην κατοχή μου Calix, Eviva, Phenomenon, Cloud, Apollo, Sofia v2 και έχω δοκιμάσει Diver & Sofia v1.

Καταρχάς, να σου πω ότι εγώ πριν κάνω κάποια επιλογή εστιάζω στους παρακάτω τομείς, με σειρά προτεραιότητας

1) Γεύση
2) Ντουμάνι
3) Ευκολία/θέματα
4) Χτύπημα
5) Εμφάνιση

Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν, σου αναλύω τις επιλογές που έχεις βάλει

1) Alpha -> δεν τον έχω δοκιμάσει, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη
2) Calix -> από τους αγαπημένους μου τανκάτους, νομίζω με την καλύτερη γεύση από όλους (χωρίς κεραμικό) αλλά με κάποια θεματάκια (σταγόνες στον πόλο, το γυαλί μπορεί να σπάσει κτλ).  Πολύ ωραία εμφάνιση και στις 3 εκδόσεις
3) Cloud -> εξαιρετική γεύση, μεγάλη ευκολία (χωρίς διαρροές, κτλ) και μεγάλος εύρος αέρα (από πενυμονικές σφιχτές, μέχρι τσιγαρίσιες).  Πολύ ωραία εμφάνιση
4) Diver -> Ωραία γεύση (κεραμικό γαρ), δυσκολία στο στήσιμο (με σύρματα N-R-N), δυνατότητα αλλαγής εμφάνισης με άλλο τανκ
5) Eviva -> φοβερή γεύση (κεραμικό γαρ), ευκολία στο στήσιμο, πραγματικά απροβλημάτιστος.  Για το μέγεθος μόνο θα διαφωνήσω, γιατί στα 23mm τον θεωρώ μεγάλο
6) Phenomenon -> πολύ ωραία γεύση, δύσκολος στο στήσιμο (πρέπει να αφιερώσεις χρόνο για να τον μάθεις καλά), με θεματάκια διαρροών (τα οποία οφείλονται κατά κύριο λόγο στο στήσιμο) ωραία εμφάνιση με πολλά έξτρα
7) Τηλέμαχος -> δεν τον έχω δοκιμάσει
8) ΙΑΤΤΥ -> δεν έχω δοκιμάσει αλλά ξέρω ότι είναι ο πιο δύσκολος στο στήσιμο από όλους που αναφέρεις.  Σαν γεύση όμως, μάλλον είναι από τους καλύτερους (σύμφωνα με τα σχόλια των κατόχων)
9) Apollo -> δεν θα πω πολλά, έχω 3!!!.  Πραγματικά, η καλύτερη γεύση και δεν έχω κανένα θέμα διαρροών.  Βέβαια, είναι dripper και είναι άδικη σύγκριση με τους άλλους

Εδώ να αναφέρω ότι εγώ βάζω πάντα τους ατμοποιητές με κεραμικό σε ξεχωριστή κατηγορία.  Για μένα, είναι τόσο διαφορετική η απόδοση των υγρών σε κεραμικό που θεωρώ άδικη την σύγκριση με ατμοποιητές χωρίς.  Πιστεύω ότι για να πάρεις το καλύτερο από τα υγρά πρέπει να έχεις έναν ατμοποιητή και από τις 2 κατηγορίες.  Για παράδειγμα, με τον Eviva άτμιζα συγκεκριμένα υγρά που λάτρευα την γεύση τους εκεί και την συχαινόμουν στον Calix και ανάποδα.

Αρκετά με το σεντόνι, η επιλογή μου είναι APOLLO (αν και όποιον και να πάρεις δεν θα χάσεις, είναι σίγουρο).

Ελπίζω να σε βοήθησα Ειρήνη  :thumpup:

Disclaimer: τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη και τελείως υποκειμενικά!

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:09 »
Παρε ενα  spheroid v4 κ ξεμπερδεψες μιας που εισαι κοπελιτσα κ οσο να ναι πρεπει να εχεις κατι πιο ντελικατο.

Συν οτι ο συγκεκριμμενος παιζει πολυ ωραια
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:16 από Fanis66 »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:14 »
Έχω δοκιμάσει αρκετούς ελληνικούς. Κάθε φορά η ατμιστική εμπειρία για μένα ήταν αρκετά διαφορετική από αυτό που θα περίμενα βάσει λεγομένων στο φόρουμ. Όλοι όσοι αναφέρεις είναι καλοί και θεωρούμενοι high end ατμοποιητές. Από κει και έπειτα ποιος θα σου ταιριάξει μόνο με δοκιμή θα μπορέσεις να το μάθεις.

Προσωπικά έχω φάει σκάλωμα με τον Εβίβα τον τελευταίο μήνα και δε μπορώ να τον αφήσω από τα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:16 »
Ως κάτοχος κλώνων δεν θα πάρω θέση στην ψηφοφορία, αλλά τι έχουν οι διαστάσεις του Τηλέμαχου?





Τί χάνω??

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:35 »
και εγω εχω στην κατοχη μου 3 απο τους ατμο της λιστας σου(eviva,phenomenon,τηλεμαχος 2)
εχω ακουσει τα καλυτερα βεβαια για:
iatty-εξαιρετη γευση ισως και ανωτερος ολων
,χρειαζεσαι nrn συρματα και αρκετη προσοχη στο στησιμο(κεραμικο,στησιμο βαμβακι)
cloud-ευκολο στησιμο,γευση,smooth ατμισμα


τωρα οι δικες μου παραμετροι για αγορα ενος high end ατμο ειναι τρεις:
-εμφανιση
-αποδοση τζουρας
-γευση


με τηλεμαχο 2 οχι τον +,δεν εμεινα ικανοποιημενος διοτι:
-ελαφρος αερατος για μενα
-μπερδεμα στο καθαρισμο λογο του μπελαλιδικου rebuildable part
-δεν μου αρεσε η ρυθμιση υγρων του
-κανει μια μικρη φασαρια και η αποδοση της τζουρας του μου μοιαζει κενη και δεν με ικανοποιει
χρειαζεται αρκετα βατ για να αποδοσει τα μεγιστα


με εβιβα:
-τα κανει ολα πολυ καλα και συμφερει
-εχει πολυ καλη αποδοση γευσης
-σφιχτη τζουρα
-παιζει με με λιγα βατ
αλλα
-ελαφρος τραχυ ατμισμα
-στησιμο λογο κεραμικου,και τοποθετηση βαμβακιου
-κανει λιγο θορυβο
επισης θα πρεπει να δεις αν σου ταιριαζει ο ελαφρος ζεστος ατμος του και το οτι ισως να σου υπερτονιζει μερικα αρωματα στη γευση σου,το οποιο μπορει να σε κουρασει σε καποιες γευσεις.αυτο λογικα πιστευω ισχυει σε ολους τους κεραμικους ατμο.


με φαινομενο:
-χρειαζεται να δουλεψεις το στησιμο σου για να αποδοσει σωστα,και να μαθεις να βισωνεις την καμπανα του,
αν γινει λαθος βιδωμα χαλαει και το οσω καλο και να εχεις κανει σεταπ σου.
-εχει καλη γευση στρογγυλευοντας τα αρωματα τις γευσεις σου χωρις να υπερτονιζει στα περισσοτερα εκεινο που ισως να υπερτερει.
-καλη λιπανση των ορινγκ για ρυθμιση airflow ,ρυθμιση υγρων αλλα και αναπληρωση υγρου
-διαθετει την ανωτερη αποδοση τζουρας
(smooth ατμισμα,αθορυβο και το πιο ξεκουραστο,πυκνο ατμο,και σχετικα σφιχτη τζουρα(βαση zest)


ο καθενας τους (με βαση τους 2 τευταιους ατμο) ειναι διαφορετικοι ατμο γι αυτο δεν νομιζω οτι μπορω να ψηφισω μονο εναν.
ο καθε ενας αποδιδει τις γευσεις διαφορετικα.
ειναι μαζεμενοι και καλαισθητοι ατμο μικρου μεγεθους(προτιμηση στον εβιβα)
ιδανικο να τους ειχες και τους 2 για διαφορετικη ωρα και διαθεση ατμισματος τον καθενα.


καθαρα υποκειμενικες οι αποψεις μου και ελπιζω να σε βοηθησουν.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 22:08 »
Εγω ψηφισα cloud,αν και εχω και τον eviva τον οποιο λατρευω!!Και θα πω το γιατι με τον δικο μου τροπο,για να γινω περισοτερο κατανοητος,μιας και λιγο πολυ ολοι γραφουμε τα ιδια πανω κατω!
Cloud:Ειναι αυτο το πραγμα που σε ορισμενες στιγμες της ημερας εχεις αναγκη να γεμισεις,οπως(καφε,ποτο,φαγητο και πανω απ'ολα με το τσιπουρο),τοτε τον κουμπωνεις πανω στο μοντ (sx350 mclass) και τραβας μια τζουρα και λες ενταξει :respect: :respect: ,χαλαλι και τα λεφτα που εδωσα και ολα!
Eviva:Τις υπολοιπες ωρες της ημερας βαζεις μεσα ενα υγρο που το εχεις δοκιμασει με τους υπολοιπους και τζιφος....Τραβας τσιγαρισιες τζουρες,.....(οπως τοτε που καπνιζαμε 40 τσιγαρα και τα 30 πηγαιναν χαμενα γιατι απολαμβαναμε μονο τα 10),Ε τωρα το απολαμβανεις ολοι την μερα!!Και αυτο γιατι,....γιατι τωρα υπαρχει αυτη η λεξη που λεγεται Γευση και την εχεις ολη μερα!!!Πολυ Γευση ομως!!!
Και καταληγω,οτι ο καθε ατμοποιητης εχει τα + και τα - του!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον ΕΛΛΗΝΙΚΟ επισκευάσιμο ατμοποιητή και γιατί;
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 22:14 »
  Άψογα !
Δέκα απαντήσεις, δεκαπέντε γνώμες  :)) .
Άσε που μαθαίνω και πράγματα που μου είχαν διαφύγει.
Ψήφισα Τηλέμαχο και αν μπορούσα να βάλω κι άλλη ψήφο θα έβαζα την Eviva.
Μου είχε διαφύγει πχ πως ο Τηλέμαχος είναι τεράστιος και η eviva μινιόν (Petra)
Καθώς πως έχει μπελαλίδικο στήσιμο και κάνει θόρυβο.
Η δε eviva έχει τραχύ άτμισμα (teo77)
Θα μείνω μόνο σε αυτά διότι αλλιώς πρέπει να γράψω βιβλίο.
Αν 2 χιλιοστά ύψους κάνουν τεράστιο έναν άτμο σε σχέση με άλλον, ΟΚ πάω πάσο.
Αν ο ομολογουμένως πιο εύκολος σε στήσιμο ατμοποιητής είναι μπελάς, ξανά πάσο.
Αν όμως ο πιο βελούδινος άτμο έχει τραχύ άτμισμα, ε όχι.
Βάζω τα ρέστα μου.
  Ο κατάλογος (ψηφοφορία) εκτός από ελλιπής είναι και εύκολο να χακαριστεί.
Απόδειξη ένας άτμο που με το ζόρι έχει πουλήσει 100 τεμάχια να κοντεύει να φτάσει στην πρώτη θέση.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364