vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

402 επισκέπτες, 8 χρήστες
axilleaspro, Sergios, dkostas, aragiannis, Jorge, panoskapa, Milarepa, camber

Twitter

MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 04:46 »
Δοκιμαςα satori και white lotus.Δεν ξέρω ποσο θα μου αρέσουν οταν τα ατμισω για πολυ ώρα,που εκει καταλαβαίνω ποσο μου αρεςει κάποιο υγρο αλλα σίγουρα ειναι απο τα υγρά που δεν προσπερνάς! Πολυ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 21:46 »
Πέρασα από το κατάστημα της Queen στο Κολωνάκι προχθές και δοκίμασα μερικά υγρά. Να πω ότι τα παιδιά στο κατάστημα ήταν ευγενέστατα και πρόθυμα να απαντήσουν σε οποιαδήποτε ερώτηση. Επίσης είναι σημαντικό ότι οι δοκιμές γίνονται με Subtank Nano και αυτό βοηθάει πολύ στην αξιολόγηση των υγρών, σε αντίθεση με άλλα καταστήματα όπου οι φθηνοί ατμοποιητές με την υποτονική γεύση δεν βοηθούν καθόλου στη δοκιμή και αδικούν τα υγρά.

Τελικά από τη σειρά Creme de la Crema, ξεχώρισα τo Corleone. Το υγρό είναι κρεμώδες, αλλά χωρίς την παραμικρή "βουτυρίλα". Είναι μια απαλή και ανάλαφρη κρέμα που δένει τέλεια με τη σοκολάτα και το φουντούκι και μετουσιώνεται σε ένα εξαιρετικό γευστικό και οσφρητικό συνδυασμό με ελαφρά καπνική αίσθηση.

Να συμπληρώσω, ότι για τις δικές μου γευστικές προτιμήσεις, δεν είναι ούτε ενοχλητικά γλυκό, ούτε βουτυρώδες, ούτε τραχύ, ούτε ξεκάθαρα σοκολατένιο. Το θεωρώ ένα εξαιρετικό υγρό, που προστέθηκε στη συλλογή μου χωρίς δεύτερη σκέψη και απολαμβάνω αυτή τη στιγμή  μαζί με τον καφέ μου.

Ακριβώς όπως τα λές, το Corleone είναι εξαιρετικό! υγρό και για το μαγαζί στη Σόλωνος επίσης, συμπαθέστατα τα παιδιά και με γνώσεις και να βοηθήσουν αλλά και το επίπεδο των δοκιμών, εκεί που πρέπει...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 14, 2016, 20:31 »
MOJIT-OHH


ήρθε η σειρά του, το δοκιμάσαμε κι αυτό στα 3mg. Από τη σειρά diva, high vg, η νέα γεύση strawberry mojito.
Η συνταγή του μοχίτο, αλλά με φύλλο μέντας αντί για δυόσμου και μια νότα φράουλας.

Οταν λέμε μέντα, δεν εννοούμε μενθόλη, αλλά το φρέσκο φύλλο της μέντας με την απαλή κι απροσδιόριστη δροσιά. Η δε φράουλα μυρίζει σαν πραγματική φράουλα, σχεδόν βλέπεις τα κουκούτσια της. Πιο αίσθητή η μέντα την εισπνοή, η φράουλα στην εκπνοή.

Αρωματικό, απαλό και καλά δεμένο υγρό. Αν και μόνο 3ρι, δε μου έλειψε η περισσότερη νικοτίνη.

Η συνεργασία του Δημήτρη Αγραφιώτη με την Queen έφερε νέες αμαρτωλές γεύσεις στους ατμοποιητές μας!

Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 05, 2016, 21:23 »
Παιδιά σήμερα αγόρασα το Rangler. ..και έφαγα σκάλωμα. ...!!

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 10, 2016, 00:02 »
Παιδια το jerry harvey το λες κλωνο του castlelong?καμια πληροφορια απο καποιον που το δοκιμασε!σκεφτομαι να το παρω αλλα...

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 11, 2016, 21:52 »
Καποιος μια γνωμη ρε παιδια!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 11, 2016, 22:33 »
Παιδια το jerry harvey το λες κλωνο του castlelong?καμια πληροφορια απο καποιον που το δοκιμασε!σκεφτομαι να το παρω αλλα...

Κλώνο δεν θα το έλεγα. Μπορεί να αρέσει σε κάποιους φίλους του castle long αλλά χωρίς  να έχει ουσιαστικά σχέση με το castle long. Κάποιοι μπορεί να το θεωρήσουν και καλύτερο. Kλώνος πάντως δεν είναι.  
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 01:34 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 12, 2016, 00:05 »
Θα το δοκιμασω αν και δεν γνωριζω κ πολλα για το συγκεκριμενο,ουτως η αλλως δε θα ειναι το πρωτο που θα χαριστει ουτε το τελευταιο,ευχαριστω ΤΕΜ!

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 14, 2016, 12:08 »
Γενικά τα υγρά με πολύ vg όσο κι αν μ' αρέσουν οι γεύσεις, με μπουχτίζουν, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τελειώσω μονοκοπανιά κανένα μπουκαλάκι. Τα φτάνω μέχρι τη μέση και τα ξαναπιάνω μετά από κανα μήνα.
Εξαίρεση λοιπόν το Jerry Harvey. Όταν είδα τις κριτικές στο εξωτερικό ρώτησα τα παιδιά στην queen αν είναι στα πλάνα τους να το φέρουν. Όταν λοιπόν το φέρανε, αμέσως άρπαξα ένα μπουκαλάκι που έφυγε προς έκπληξή μου μονορούφι και τώρα έχω αδειάσει το 3ο!
Οι κριτικές λένε κλώνο του πολυαγαπημένου και πολυ ακριβού επίσης Castle Long. Φυσικά και δεν είναι και δεν μοιάζει, αν όμως σου αρέσει το CL πιθανότατα να σου αρέσει κι αυτό. Πολύ καλύτερο στα γούστα μου από τους λοιπούς " κλώνους" που κυκλοφορούν ( ShortCastle κλπ). Έχει την ψητή καρύδα, έχει το αλκοολούχο στοιχείο, έχει όμως και μία κρέμα που το διαφοροποιεί εντελώς μαζί με την high VG περιεκτικότητα. Για μένα λοιπόν είναι ένα πολύ ωραίο υγρό, ουδόλως τυχαίο ότι από το μαγαζί που τα παίρνω είναι το πρώτο που εξαντλήθηκε στο πί και φί.

Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 20, 2016, 01:47 »
Ρε παιδιά πήρα πριν λίγες μέρες το CORLEONE και πραγματικά από την μυρωδιά και μόνο ήθελα να το πιω, αφού τρελενομαι για φουντούκι .Τελικά σε όποιον ατμοποιητή μου και αν το έβαλα , ήταν ότι πιο αγευστο έχω δοκιμάσει. Όταν λέμε γεύση πουθενά.  ΠΟΥΘΕΝΆ! Να έκατσε η παρτίδα; Τι να πω;

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος michalis1269

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 20, 2016, 02:16 »
5 30μελα που έχω ατμίσει δεν μου παρουσίασαν ποτέ αυτό που λες. Πολύ κουφό όντως. Το corleone είναι οργασμός γεύσης, όπως και το gotti για όποιον του αρέσει η custard. Πρώτη φορά το δοκιμάζεις georbap?

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2016, 10:16 από spectrum »

Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 20, 2016, 18:07 »
Ναι φίλε μου πρώτη φορά. Το δοκίμασα και σε hurricane και σε gsl και με διάφορα στησίματα με διαφορετικά βαμβάκια. Όλα.  Από γεύση όμως τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 25, 2016, 10:32 »
Παιδιά μήπως ξέρει κανεις που μπορώ να δοκιμάσω το white lotus στην ανατολική αττική; Παρατήρησα σε κατάστημα πως βγαίνει και σε 100ml στα 39 έουρος. Αν η γεύση του είναι όπως την ονειρεύομαι σκέφτομαι για 100ml. Επίσης κάποιος που το ατμίζει μπορεί να δώσει -έστω ενδεικτικά- τα ποσοστά VG/PG; Θέλω για ντουμάνια!  :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 26, 2016, 00:46 »
@ier506 που το βρήκες σε 100μελο και μάλιστα σε αυτή την τιμή???  :hmmm:
Η γεύση του είναι πολύ καλή και πολύ φρουτένια. Βέβαια υπάρχουν κι άλλα πολύ καλά υγρά σε παρεμφερείς γεύσεις, αλλά σίγουρα όχι σε αυτή την τιμή.  :tongue_smilie: 
Δυστυχώς δεν γνωρίζω ποσοστά vg/pg μιας και τα μπουκαλάκια δεν αναγράφουν κάτι σχετικό, πάντως γενικότερα διαφημίζονται ως high vg υγρά, άρα έχουν τουλάχιστον 70% VG... και σίγουρα το υγρό έχει καλή παραγωγή ντουμανιού.  :D 

Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 27, 2016, 17:22 »
@ier506 που το βρήκες σε 100μελο και μάλιστα σε αυτή την τιμή???  :hmmm:
Από εδώ. Συγκεκριμένα από το κατάστημα στη Σόλωνος στην Αθήνα. Το αγόρασα. Ωραίο είναι δροσερό, αλλά καταλαβαίνω κυρίως βερίκοκο και κρέμα. Νεκταρίνι και παπάγια όχι. Επίσης ίσως να ήθελα ένα κλικ πιο έντονη τη γεύση του και λίγο VG ακόμα! Πάντως για τα λεφτά του είναι Value for money!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364