vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 4 χρήστες
panoskapa, Tem, Jorge, camber

Twitter

MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 13:42 »

Για όσους δεν το γνωρίζουν, ο άνευ άλλων συστάσεων Δημήτρης Αγραφιώτης βρίσκεται πίσω από την Αμερικάνικη εταιρία κατασκευής ατμιστικών υγρών, MOUNTAIN OAK VAPORS, που πρόσφατα ενίσχυσε τη γκάμα της με premium σειρές, οι οποίες συνοδεύονται από πιστοποίηση ανεξάρτητου εργαστηρίου ως diacetyl free and acetyl propionyl free .
Δύο από αυτές τις σειρές διατίθενται πλέον στην Ελλάδα από την queen-ecigs.
Είναι οι σειρές crème de la crema και way of the dragon. Η τελευταία, σε συνεργασία της mountain oak με την Vintage Vapors. Aμφότερες με τιμή 20 ευρώ τα 30μλ.



CRÈME DE LA CREMA

Παρουσιάζεται από την εταιρία ως μίξη εξαιρετικών Ιταλικών κρεμών custard με άλλες γεύσεις και διατίθεται σε 0,3,6,12 και 18mg νικοτίνης. Ποσοστώσεις VG/PG άγνωστες, αναφέρεται όμως ως High VG.
Οι 5 γεύσεις της σειράς είναι:
1)   CAPONE: κρέμα βανίλια, κρέμα custard και βατόμουρο
2)   CORLEONE: Σοκολάτα με ίχνη από φουντούκι, κρέμα βανίλια και κρέμα custard
3)   GOTTI: Kαθαρή κρέμα με βανίλια custard
4)   OMERTA: Φράυολα με ιταλική κρέμα custard και πινελιές αφράτου κέικ βανίλια
5)   GAMBINO: Μπανάνα, κρέμα και κρέμα custard.



Απέκτησα το GAMBINO, το οποίο και δοκίμασα στον εβίβα μου, με ni200.
Το υγρό για όσους αγαπούν τις βανίλιες και τις βουτυράτες γεύσεις απλά δεν παίζεται. Η μπανάνα είναι πολύ ανάλαφρη στη γεύση, κυριαρχεί η βανίλια custard, απαλή, βουτυρώδης, πλούσια και χορταστική.  Εχω δοκιμάσει πολλές custard, αυτή έχει αυτό που λείπει ακόμη και από την capella, που θεωρώ κορυφαία: απουσιάζει η όποια τραχύτητα στη γεύση της. Είναι πραγματικά αυτό που μεταφορικά περιγράφεται ως αφράτη. Εξαιρετικό υγρό, μακάρι να μπορέσω στο μέλλον να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα, ειδικά τη σκέτη custard.




WAY OF THE DRAGON

Η σειρά παρουσιάζεται από την εταιρία ως το επιστέγασμα της προσπάθειας των δυο εταιριών του Αμερικάνικου Νότου, που δημιούργησε ένα premium Tennessee υγρό. Διατίθεται κι αυτή σε νικοτίνη 0,3,6,12,18mg, με άγνωστες ποσοστώσεις VG/PG
Κι εδώ υπάρχει η κρέμα, όχι όμως ως κυρίαρχη, αλλά για να στρογγυλεύει τη γεύση.
Η σειρά περιλαμβάνει 4 υγρά
1.   WHITE LOTUS: Παπάγια , νεκταρίνι, βερίκοκο με κρέμα
2.   SATORI:  φρέσκια κρέμα με κανέλα.
3.   RYUU: Πίτα με κρέμα μπανάνα και πινελιές φυστικοβούτυρου
4.   CHAKRA: Κρεμώδης μόκα με πινελιές κανέλας και μπισκότου



Από τη σειρά έχω το μπουκαλάκι white lotus, στα 3mg. Εξαιρετικό υγρό, με την παπάγια στο επίκεντρο και το βερίκοκο να ακολουθεί, με το ροδάκινο να διακρίνεται αμυδρά. Η κρέμα εδώ δεν είναι κυρίαρχη, αλλά σπάει το όξινο των φρούτων, κάνοντας απαλή κι ελαφρά κρεμώδη τη γεύση. Πολύ ισορροπημένο υγρό, που σε προκαλεί να ατμίζεις συνεχόμενα.

Oι πιστοποιήσεις κάθε υγρού βρίσκονται στη σελίδα του, στο www.mountainoakvapors.com
Στην Ελλάδα είπαμε ότι υπάρχουν εδώ: http://www.queen-ecigs.gr/e-liquids και στο δίκτυο καταστημάτων της εταιρίας.

Δεν είμαι ειδικός στα υγρά, σαν τον Τρύφωνα, αλλά έχω δοκιμάσει πολλά και μπορώ τουλάχιστον να αξιολογήσω συγκριτικά. Αν σας αρέσουν τα γλυκά, τα φρουτένια και τα κρεμώδη, ή οι συνδυασμοί τους, αυτά τα 2 μπουκαλάκια που δοκίμασα είναι εξαιρετικά συγκρινόμενα με όσα άλλα έχουν πέσει στα χέρια μου κι έχουν φρούτα, κρέμα ή συνδυασμούς φρούτων με κρέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 13:59 »
Μου τρέξανε τα σάλια..  :)


Τρύφωνα για εσένα είναι ταμαμ οι κρεμούλες και τα βούτυρα φίλε, θα σου στείλουμε!  ;D   

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 17:44 »
Μα, αυτόν είχα στο μυαλό μου, ειδικά όσο έκανα το μαφιόζικο creme de la crema. Πού'σαι, Τρύφωνα, να στο "ταΐσουμε με το ζόρι!"  :laugh1:
Εκείνο το αφράτο χτυπημένο βουτυράκι στην κρεμούλα του gambino είναι σκέτη γκουρμεδιά, που δένει με την απαλή αλλά παχιά κρεμοβανίλια και την απογειώνει! Μα να μην ξέρει τι χάνει! Να μην πω ότι μου θύμισε λιγάκι παγωτό κρέμα παρφέ, όπως το έφτιαχνε ένας πολύ μεγάλος μάστορας στη Θεσσαλονίκη πριν 2-3 δεκαετίες!

Ούτε καν την παπάγια να ατμίσει, λόγω της ελάχιστης κρεμούλας;;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 00:58 »
Έλεος επιτέλους με τα βούτυρα!!! Πολύ στην βρετανική μου το έχετε γυρίσει όλοι με τα custard! Έχω βγάλει ασφαλιστικά μέτρα να ξέρετε κυρία petra μας, οπότε Αλάργααααααα το drip tip σας από μένα, τουλάχιστον πενήντα μέτρα!!! Έχω άνθρωπο στο team φυσικά ο οποίος είναι μεγάλο βουτυρόμουτρο οπότε οποία τέτοια δοκιμή, ξέρω προς τα που θα πάει!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 04:39 »
Δεν ξερεις τι χανεις! Ο ορος βουτυρομετρο ειναι κομπλιμεντο;

 :hmmm:  8)

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 08:56 »
Ο Δημήτρης θα είναι στην Ελλάδα την άλλη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 10:49 »
Δεν ξερεις τι χανεις! Ο ορος βουτυρομετρο ειναι κομπλιμεντο;

 :hmmm: 8)

Βουτυρόμουτρο!

Για τη δική του περίπτωση, είναι!!! Ο τύπος το μόνο που δεν έχει ατμίσει ακόμα, είναι λιωμένο βούτυρο Κέρκυρας ντρίπιγκ απευθείας στον Diver!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 11:28 »
βρεεε.... το πληκτρολόγιο αφής... βουτυρόμουτρο ήθελα να γράψω!!!!
Πολύ τον εκτιμώ τον φίλο σου.
Οταν μάλιστα βγει το βούτυρο Κερκύρας σε ατμιστικό υγρό, να τον πειθαναγκάσεις να μου στείλει λινκ για να προμηθευτώ μισό κουβά.

Friteza, ναι, θα είναι Ελλάδα και μάλιστα νομίζω ότι θα παραβρεθεί στα εγκαίνια του καταστήματος queen στο Κολωνάκι, την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου. Μια καλή ευκαιρία να τον γνωρίσουν από κοντά οι Ελληνες ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 11:53 »
Φτάσαμε να πληρώνουμε ενα μπουκαλάκι υγρό, όσο ενα 12αρι ουίσκι....  Καλά λένε εξω οτι υπάρχει ακόμα λίπος...
Η τιμή δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση το προιον. Μιλάμε για υπερκέρδος. Ευχαριστώ αλλά δεν...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 13:03 »
Δεν "φτάσαμε", υπάρχουν από το 2010 υγρά με τιμές ίδιες και ακριβότερες. Προφανώς για να λες ότι η τιμή δεν δικαιολογεί το προϊόν, τα δοκίμασες και με τα σεβαστά σου κριτήρια τα βρήκες κατώτερα των περιστάσεων. Αν αυτή είναι η περίπτωση, νομίζω περισσότερο θα προσέφερε στη συζήτηση η αποτύπωση της εμπειρίας σου με αυτά τα υγρά. Αν πάλι όχι και απλά θες να εκφράσεις τις απόψεις σου περί υπερκέρδους και τα λοιπά, υπάρχουν τα ανάλογα νήματα στη συζήτηση για αγορές.  :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 13:46 »
Πολύ απολαυστική η περιγραφή σου Βούλα αλλά μόνο αν τα πετύχω κάπου προς δοκιμή ή σε sample pack θα αγοράσω, γιατί με τις κρέμες και τα βούτυρα δεν έχω βρει ούτε ένα υγρό που να μπορώ να το ατμίσω. Να τονίσω ότι μου αρέσει το βούτυρο και ο Τρύφωνας μου έδωσε καλή ιδέα με το βούτυρο Κερκύρας για dripping, σε διπλή αντίσταση twisted kanthal ribbon με πυρήνα ni200...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δοκιμαστήριο θα έχουν στο κατάστημα στο Κολωνάκι?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2015, 14:05 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 10:49 »
Πέρασα από το κατάστημα της Queen στο Κολωνάκι προχθές και δοκίμασα μερικά υγρά. Να πω ότι τα παιδιά στο κατάστημα ήταν ευγενέστατα και πρόθυμα να απαντήσουν σε οποιαδήποτε ερώτηση. Επίσης είναι σημαντικό ότι οι δοκιμές γίνονται με Subtank Nano και αυτό βοηθάει πολύ στην αξιολόγηση των υγρών, σε αντίθεση με άλλα καταστήματα όπου οι φθηνοί ατμοποιητές με την υποτονική γεύση δεν βοηθούν καθόλου στη δοκιμή και αδικούν τα υγρά.

Τελικά από τη σειρά Creme de la Crema, ξεχώρισα τo Corleone. Το υγρό είναι κρεμώδες, αλλά χωρίς την παραμικρή "βουτυρίλα". Είναι μια απαλή και ανάλαφρη κρέμα που δένει τέλεια με τη σοκολάτα και το φουντούκι και μετουσιώνεται σε ένα εξαιρετικό γευστικό και οσφρητικό συνδυασμό με ελαφρά καπνική αίσθηση.

Να συμπληρώσω, ότι για τις δικές μου γευστικές προτιμήσεις, δεν είναι ούτε ενοχλητικά γλυκό, ούτε βουτυρώδες, ούτε τραχύ, ούτε ξεκάθαρα σοκολατένιο. Το θεωρώ ένα εξαιρετικό υγρό, που προστέθηκε στη συλλογή μου χωρίς δεύτερη σκέψη και απολαμβάνω αυτή τη στιγμή  μαζί με τον καφέ μου.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 22:37 »
@Yannis2810 αν θες κανε μια περιγραφή για όσα δοκίμασες. ειναι απαλά υγρά; γιατι το "απαλή και ανάλαφρη κρέμα" που είπες με έκανε να πάρω το Congo custard και δεν το μετάνιωσα αλλα εχω περιέργεια γι αύτα τα υγρά γιατι μου αρέσουν οι συνδυασμοί στα περισοτερα...αρκεί να μην ειναι πολυ ελαφριά!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 21:56 »
Αφου κρύβουν την αναλογία PG/VG και με ποσοστο 20+% PG αρχίζω τα Γαλλικα, μπορει καποιος που τα δοκίμασε να υπολογίσει ? αν και κατι μου λεει οτι το ποσοστό PG θα ειναι μεγαλυτερο από 50%

Απ: MOUNTAIN OAK VAPORS by DIMITRIS AGRAFIOTIS
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 22:24 »
 Queen στο Κολωνάκι δοκιμές υγρών  αψογες  ,επιτελους   με  σωστούς  ατμο  ,,  οπού  ατμιζεις  ότι  θα ατμισεις  και  στον  δικό σου  ατμο 
 
Ένα μεγάλο  μπράβο  σε  αυτό   :thumpup:
 
 Creme de la Crema,    επιλογή  με  κλειστά  μάτια  Corleone. Κρέμα σε  απολυτή  ισορροπία  σωστά  ζυγισμενη  οπού  με  απαλα  κυματα   μαύρης  σοκολάτας   δένει  τρέλα  …….στο  πίσω  μέρος  το  φουντούκι  οπού  πιστεύω  ότι  και  δίνει  την  αίσθηση  από  ολιγον καπνικό   

 
Σαν  επιλογο  λέω  ότι  έχει  μπει  στα  υγρά  απολαυσης  οπού  δεν  αγοράζεις  κάθε  2  μέρες  άλλα  θα  ξαναγοράσεις    σίγουρα  όταν  θέλεις  να  απολαυσεις  ένα  καλά  δουλεμενο  υγρό  με  καλά  αρώματα  στην  σωστή  δοσολογία  κλπ 
 
Σε  αυτά  τα  υγρά  δεν  αγοράζεις  αυτό  που  πληρώνεις  άλλα  αυτό  που  ατμιζεις 
 
Και  αυτό  που  ατμιζεις  είναι  κάτι ξεχωριστό  σίγουρα
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364