vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 3 χρήστες
white varadero, Milarepa, tsiv

Twitter

Επισκευάσιμοι με κεραμικό

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 22:05 »
Κατανοητο, δεν υπαρχει θεμα. 

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 11:51 »
Για την ιστορια, επισκευασιμοι με κεραμικο (eviva, the dripper κλπ) που εχουμε μεινει;
Εγκαταληφθηκε αυτο το project απο εποχης eviva ας πουμε;

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 14:47 »
Noμιζω μεχρι εβιβα εφτασε το project με κεραμεικο και οτι συρμα θες(nrn not),νομιζω και ο Rose.

Kατι αλλο δεν εχει παρει το ματι μου.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 15:15 »
Μετά εμφανίστηκε αυτό, και και αυτό, και τα κεραμικά τα έφαγε το μαύρο σκοτάδι.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 15:45 »
Aααα για  ceramic coils λεμε που ειναι οι σπειρες ενωμενες εσωτερικα του κεραμικου?οι για κεραμικους με το κλασσικο CE2??

Για το δευτερο δεν ξερω αν ισχυει η μελετη ή αφορα μονο τα ετοιμα coils.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 15:47 »
Νομίζω τους πήρε όλους η μπάλα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 15:53 »
Aπο την αρχη της ατμιστικης μου πορεις προσπαθουσα να αποφυγω το υποσυνειδιτο που ουρλιαζε πως

''η αληθεια βρισκεται στον Ναυτιλο''.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 16:07 »
Η αλήθεια βρίσκεται πάντα σε έναν dripper...

Mια που σαν ενδιαφέρουν τα κεραμικά ορίστε και η νέα προσπάθεια LINK

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2017, 19:06 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 17:48 »
Η αληθεια ειναι οτι τοτε που ξεσπασε ολη αυτη η φασαρια με τα κεραμικα συνεχισα να ρουφαω απ τον eviva, μιας και ψιλοκαταληξαν καπως πως μιλανε για τις κεραμικες κεφαλες και οχι για το κλασσικο κεραμικο.

Τον εχω αφησει στην ακρη για καιρο πια, οχι ομως γι αυτο το λογο και ειχα την απορια γιατι πια κανενας δε συνεχισε αυτη τη πορεια..
Ακομα κ ιδιοι ατμοποιητες σε επομενη version αφηναν το κεραμικο πισω.

Η μοδα/ταση της εποχης που θελει καραβοσυρματα + αερα ή η φασαρια-ανησυχια που βγηκε στη φορα και εκοψε αραγε τη πορεια του κεραμικου;

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 20:24 »
Ntin συμφωνω για τη μοδα και με το παραπανω.

Αλλα εγινε και αυτη η μοδα πια νομιζω τροπος ατμισματος ισως.

Βεβαια το κεραμικο ειχε περιορισμους σημαντικους ισως για την πλειοψηφια.

Επισης η γευση τους δεν ειναι καλυτερη αλλα διαφορετικη.

Παντα ευχομουν βεβαια κατασκευαστες οπως ο Ιmeo λογου χαρη,να ειχε ακολουθησει το project Ιatty,παρα τις χιλιες και μια εκδοσεις Τηλεμαχου.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 20:43 »
Οποτε συνοψιζοντας οι τελευταιοι των Μοικανων ειναι eviva και rose V2, και εκει σταματησε ας πουμε η οποια εξελιξη τους.

Βεβαια λογικο ειναι πως δε μπορεις να κανεις και πολλα ακομα, το nrn εφυγε, ευκολο setup πια, γεμισματα απο πανω, ελεγχος υγρων, ισως να μη πηγαινε αλλο παραπερα..

Ειδικα με το κεραμικο τυπου eviva που ξεκινας με το καλημερα με τον περιορισμο σε αερα και συρματα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 23:48 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 12:41 »
Όπως έχω πει και στο παρελθόν, για μένα το κεραμικό είναι κάτι που ανήκει στο ντουλάπι της ιστορίας.

Την εποχή που μεσουράνησε, το έκανε γιατί οι τότε συσκευές είχαν περιορισμένες δυνατότητες στα πάντα. Και φυσικά, το ίδιο και οι ατμοποιητές. 

Όταν έπρεπε να παίζεις με πολύ λεπτά σύρματα, κλειστούς αέρηδες και συσκευές που έδιναν ότι ήθελαν, όποτε ήθελαν, αν ήθελαν, ήταν φυσικό να βασιλεύσει ένα "κυπελλάκι" το οποίο ανέβαζε τη γεύση. Σήμερα, δεν το θεωρώ απαραίτητο. Προσωπικά, δεν μου άρεσε και τότε, ήταν τόσο μεγάλη η αύξηση της γλύκας που έδινε που με λίγωνε με όχι καλό τρόπο.

Εννοείται ότι κάποιοι μπορεί να λατρεύουν την αίσθηση που δίνει, και το σέβομαι απόλυτα. Στο άτμισμα έχω μάθει να μην λέω ποτέ "δεν πρόκειται να....". Το έχω παραβεί πολλές φορές!

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 15:08 »
Κυριε διαχειριστα χαιρομαι ειλικρινα που βρισκομαι αναμεσα σε αυτους που χρησιμοποιουν ακομα αυτον τον ''ξεπερασμενο'' τροπο ατμισματος.Οσο δε για την προσπαθεια απαξιωσης λεγοντας οτι ''ανηκει στο ντουλαπι της ιστοριας'' να σου πω πως το κεραμικο και το mesh ειναι ενα μεγαλα κεφαλαια στην ιστορια του ατμισματος που δε μπορουν να μπουν σε κανενα ντουλαπι.Συγγνωμη αλλα ποτε δε θα με πεισει κανεις οτι αυτες οι καινουργιες αμερικανιες με τα ατμοσυννεφα τις ατμοκαταιγιδες και τα συρματοσχοινα για αντιστασεις μπορουν να αποδωσουν τους τις γευσεις ενος υγρου με αξιοπρεπεια οπως ο diver,ο dripper,η sofia,το σοκολατακι ή ακομα ακομα ενας απλος terminator.Οι ατμοποιητες αυτοι φτιαχτηκαν με σεβασμο για τα διαλυμμενα απ το καπνισμα πνευμονια μας και και αυτο το ''κυπελακι''οπως το αποκαλεσες φερεται παντα με ευγενεια στα υγρα γκουρμε ή μη. Προσωπικα εδω και 4 τοσα χρονια εχω ενα σκασμο απο αυτους τους νιοφερτους ατμοποιητες -που τοσο μελανι χυνεται εδω μεσα για τις αποδοσεις τους- κι ομως το δυστηχημα ειναι πως ποτέ δεν απολαυσα τα υγρα μου οπως σε μια καλοστημενη σοφουλα.Δεν ειμαι νοσταλγος μιας ντουλαπιασμενης ιστοριας αλλα ενας απλος εν ενεργεία ατμιστης -οπως και αλλοι εδω μεσα-που βρωμανε τα ντουλαπια τους απο καινουργιους ατμοποιητες που η ιδια η ιστορια τους ξεχασε.
σορρυ για το off topic

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι με κεραμικό
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 15:35 »
Καλά χαλάρωσε κι' εσύ. Βάλε και κανένα καλό τραγούδι στο μπομπινόφωνο να γουστάρεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix